Walking Dead - Série 5

(séria)
USA, (2014–2015), 11 h 35 min (Minutáž: 42–64 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Hudba:

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Steven Yeun, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Emily Kinney, Sonequa Martin-Green (viac)

Děj páté série začíná přesně tam, kde hrdiny opustila čtvrtá řada, totiž v Terminusu, jenž se namísto bezpečného útočiště ukázal být spíše zajateckým táborem. Závěr předchozí řady vyvolal celou řadu otázek. Proč jsou v Terminusu drženi zajatci? Podaří se skupině ze zajetí uniknout? Pokud ano, kam se vydá? Bude snad doprovázet Eugena do Washingtonu? Podaří se najít zmizelou Beth? Na všechny tyto otázky by mohla tato série přinést odpovědi. (Necrotongue)

Catella

Rickova skupina se znovu shledává v Terminusu, odkud ale rychle zmizí a naleznou útočiště v kostele s podezřelým farářem a nakonec zamíří do Alexandrie, satelitního městečka, které je energeticky soběstačné a umožňuje svým obyvatelům život jako před zombie apokalypsou. Hodně se mi líbilo, že se celá skupina semknula dohromady a držela pospolu. Mezi zvraty této série patří smrt Beth, a také zjištění, že Eugene není žádnej vědec a nemá ani šajna jak zachránit planetu, takže hon za pokořením Washingtonu odpadá. V Alexandrii se seznamujeme s mnoha novými a velmi najivními postavami, které se rychle podřídí Rickovi, Michon a celé jejich skupině. ()

Necrotongue

Pátá série nebyla špatná, jen mě štvou některé záležitosti, které se vrací v každé řadě: epizody,které nemají kromě umělého natahování děje žádný jiný význam, nefunkční psychologická okénka a prvoplánové moralizování. Jasným přínosem byla ve čtvrté i páté sérii partička kolem seržanta Forda, tihle tři mě opravdu baví. Potěšil mě i Terminus, bylo mi jasné, že tam situace zhoustne, ale tak náročnou dietu jsem přece jen nečekal, výborně zvládnutý závěr řady mě hezky navnadil na šestou sérii. ()

IvoB

Bída. Slibně načrtnuté dějové linky jsou naprosto promarněny. Děj zpočátku vlastně nikam nesměřuje. Skupinky postav prostě jen tak cestují z bodu A do bodu B v kruzích... řada tak najednou nabývá takřka epizodní struktury. V druhé polovině už to vypadá zase nadějněji. Faktem ale je, že jsou ustavené postavy vyměněny za naprosto nezajímavé charaktery, které mnohdy akorát otravují. Dojem je podobný 4. řadě... 3* (6/10) ()

kaylin

Pátá sezóna seriálu „The Walking Dead“ je pro mě oproti sezóně čtvrté zlepšením, ale rozhodně ne do té míry, abych byl ze seriálu stejně nadšený, jako jsem z jeho komiksové předlohy. Jede se prostě dál, je tu nějaký vývoj, který do jisté míry komiks kopíruje, ale seriál si jede i svou cestou. Na jednu stranu je to dobře, na stranu druhou mi to místy přijde prostě jen zdlouhavé. ()

BrooksW.Here

"We do what we need to do, and then we have to live. And no matter what we'll find in D.C., I know we'll be okay. Because this is how we survive. We tell ourselves... that we are the walking dead." Celá piata séria THE WALKING DEAD je plná takýchto neskutočne podarených "inšpiratívnych" rečí a práve preto z nej mám dojem, že je veľmi filozofická, ale nie urozprávaná. To je rozdiel, pretože v tomto prípade VŠETKY rozhovory dávajú zmysel a z niektorých mi behal aj mráz po chrbte. Myslím si, že v piatej sérii sa zatiaľ dej posunul úplne najďalej oproti predchádzajúcim štyrom sériám. Máme tu dokonca až tri hlavné záporné postavy - Garetha, Dawn a Petea, ale najzaujímavejšie je, že sa ani raz nestretli, lebo každý z nich mal vyhradené iné epizódy a tiež aj všetci zomreli v inom čase... No, ale späť k tomu deju. Prvá epizóda bola nadupaná a plná akcie a kanibalov, momentálne je najlepšie hodnotenou časťou celého TWD, no mne ešte jedna časť vo štvrtej sérii prišla o trochu lepšia. Nasledujúcich niekoľko častí je naša hlavná skupina na ceste, prelínajú sa tu rôzne flashbacky a halucinácie, čo mi veľmi vyhovovalo a oceňujem to. V desiatej epizóde nasleduje Rickov išpiratívny "speech", ktorý som zhrnul na začiatku recenzie. Zoznamujeme sa s Aaronom, ktorý hlavných hrdinov privádza do ALEXANDRIE, ktorá, mimochodom, vydrží až do záverečnej série. Po príchode do Alexandrie sa zoznamujeme aj s ostatnými preživšími, ktorí ju obývajú a sú neuveriteľne slabí a bojazliví - geniálna kombinácia na prežitie konca sveta :) No posledná epizóda dotiahla celú sériu na maximum a svojou neuveriteľne hutnou atmosférou a epickým záverom s Morganovým návratom na scénu, spolu s jeho legendárnou palicou ma úplne dostali a ku koncu sa mi dokonca aj ťažšie dýchalo... Piata séria je pre mňa zatiaľ druhá najlepšia, hneď po väzenskej tretej... "That ones out there... They'll hunt us. They'll try to use us. And they'll try to kill us... But we'll kill them. We'll survive. I'll show you how. You know, I was thinking how many of you do I have to kill to save your lives. But I'm not gonna do that. You're gonna change. I'm not sorry for what I said last night. I'm sorry for not saying it sooner. You're not ready, but you have to be. Right now you have to be. Luck runs out..." ()

• Při odjezdu do skladu s elektronikou hraje píseň „Internet Friends“ od Knife Party. V písni zazní věta „Now you're going to die“ („Teď zemřeš“). To se také o chvíli později v seriálu stane. (BaBca_)
  • Když Tara (Alanna Masterson) zachrání Eugenea (Josh McDermitt) před chodcem, bodne ho pár centimetrů nad hlavu, stejně však vystříkne krev a chodec padne mrtvý k zemi. (Duoscop)