Walking Dead - Série 8

(séria)
USA, (2017–2018), 12 h 29 min (Minutáž: 41–62 min)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Hudba:

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Seth Gilliam, Danai Gurira, Lennie James, Chandler Riggs, Ross Marquand, Khary Payton (viac)

Pokračujeme přesně tam, kde jsme skončili. Rick a jeho skupina z Alexandrie čelí tomu největšímu zlu, které si dokážete v zombie apokalypse představit. Stojí proti nim skupina zvaná Saviors v čele s jejich lídrem Neganem a jeho baseballovou pálkou Lucille. Tato série by měla být podle tvůrců tou nejvíce akční a dravé chodce by měli nahradit přestřelky a vraždy. Kdo vyhraje? Bude to Rickova skupina, nebo frajírek Negan? (Davidkkk)

dubinak

8. série je sice trochu hořké probuzení po neúspěšném zabití Negana, ovšem prvních pár dílů je docela kvalitních a tvůrci se stále snaží držet diváka při smyslech. Pro mě to sice občas byl už trochu zmatek, už se začínám ztrácet ve veškerých těch postavách, které někdy nevím, kam zařadit a čeho je moc, toho je prostě příliš. Několik zápletek nebo scén tu bylo dost zbytečných, protože pak zkrátka vyšumí do prázdna nebo nejsou podstatné. Holt ale musíme skousnout fakt, že Negana dostaneme opět až ve finále, tudíž je ta cesta ještě dost dlouhá. Tím se dostávám k tomu, že finální díl byl neskutečné zklamání a velice smutně musíme přijmout fakt, že tento seriál bude zase vařit z vody v dalších sériích. Myslím, že i ti největší fanoušci by uvítali, kdyby už tento seriál mířil ke zdárnému konci. ()

SaNcHeZ_cz

Vzít jednu z největších příběhových kulminaci komiksové předlohy a utopit ji v hromadě zbytečného balastu a nadbytečných (a v mnohém i s ohledem k budoucím dějovým linkám docela pitomých) změn, to už chce kumšt. Zvláště pak, když ony nosné momenty pak ztrácí tak trochu smysl a o atmosféře ani nemluvě. To co mělo být tečkou a koncem jedné kapitoly je místo toho chabá repetice toho, co seriál táhne hodně rychle ke dnu. Mrtvolné finále je jen tlustou čárou pod mizerným počinem, který je osmá série. Pokud se podobným stylem tvůrci pustí i do The Whisperers pak to bude opravdové peklo. ()

Fr

,,DNEŠEK BUDE O ÚTOKU A SMUTKU…“ /// A tak se útočí a smutní… Vobčas ty kydy … ale není jich moc. Je to prostě hlavně boj. Pozdějc to taky začne bejt i vo lidech – o těch uvnitř dvou znesvářených skupin. Dojde taky na měření pinďourů, kde je lepší vůdce. A nejen na dálku. Jsem mile překvapenej. Oproti minulu ubylo keců, je to svižnější a o morálce. Navíc Negan chvíli sklízí víc sympatií než Rick. A normálně se těším na další sérku. Což už tady dlouho nebylo! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Děláme to, protože musíme. (A co? Prostě cokoliv…) 2.) Miluji tě, Lucille! 3.) Thx za titule „xavik6“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Ryuuhei

Sedmá série mě nenadchla, ze začátku vlastně ani ta osmá ne, ale nakonec jsem spokojen. Většinou mi sice lezly na nervy skoro až moralistické monology, ale to vykompenzovaly napjaté, až nejisté pasáže. Negan je výtečný záporák, kterého jsem si velice oblíbil - i když měl jasně zlou roli, stejně v něm bylo cosi se smyslem pro spravedlnost, cosi byť jen trochu lidského. Rick oproti tomu podlehl hlavně tomu zlému v sobě a teď bude mít co dělat, aby to odčinil. A co se týče Carla - zkrátka frajer a jedna z nejdospělejších postav série. Jen škoda, že... Nebudu spoilerovat. Náběh na další sérii nečekaně zajímavý, takže jsem už teď zvědavý, kudy se dějství ubere. Aneb ne všechny konce musí být úplně šťastné a to pravé zlo může číhat ve vlastních řadách. 80% ()

vyfuk

Je těžké hodnotit celek, když to ani moc celek není, když na druhou půlku série musíte čekat skoro půl roku a zároveň vám konec té první půlky přišel tak nezáživný a nenadchlo vás to tolik, že tu druhou půlku dokoukáte skoro o čtvrt roku později. Každopádně dochází k nějaké eskalaci a i když je to TWD klasika, tak to jde sakra pomalu. Ale někam se dostaneme když už nic. Jak říkám, je to stále těžké hodnotit, ale na jednu stranu z osobního úhlu pohledu jsem rád, že mám za sebou tu krizi, kdy jsem byl jednu sérii od toho, že bych to přestal sledovat. Je stále otázkou kolik toho chce AMC do nás ještě napěchovat. Je také možné, že pro mě schválená devátá série bude úplné hovno, ale pokud pro nás chystají deset sérií, proč to nepřetrpět? Ale to je ve hvězdách. TWD si u mne neustále drží jisté standarty, ale ty jsou dosti skeptické, kdy jeden díl umí být totálně o ničem a ztráta času a další umí být docela zajímavé. Problémy jsou v tom, že ten první případ začíná opět převládat. ()

• Když Aaron (Ross Marquand) srazí autem jednoho Spasitele, tak mu praskne čelní sklo. Když vystoupí, sklo není poškozeno. (Duoscop)
  • Ve chvíli, kdy sedí Negan (Jeffrey Dean Morgan) se Simonem (Steven Ogg) v místnosti, v záběrech vidíme vždy jinou polohu vysílačky, přestože nebyla používána. (willy1)