Walking Dead - Série 2

(séria)

Druhá řada seriálu se zabývá osudy skupiny přeživších potom, co opustila Atlantu ve snaze dosáhnout Fort Benningu. Příběh série se odehrává převážně na farmě Hershela Greenea (Scott Wilson), na níž skupina našla dočasné útočiště a základnu při pátrání po Sophii Peletier (Madison Lintz), která se ostatním ztratila v průběhu útoku nemrtvých. Děj se více zabývá jednotlivými charaktery, které tu procházejí často značným vývojem, i vztahy mezi postavami více než v řadě první. (Necrotongue)

Frajer42

Spoilery! Tak mám za sebou i první polovinu druhé sérii. Musím konstatovat, že se celá točí kolem hlednání jedné malé holky. Což bylo skutečně velmi nudné. Trošičku se nám tu vyhrotili vztahy mezi jednotlivými přeživší a také nám nějací noví přibyli. Celá druhá série se nesla v naprosto stereotypním nudném duchu a byl jsem takřka rozhodnut svoje prvotní hodnocení snížit a seriál již nadále nesledovat. Ovšem samotné finále bylo velmi překvapivé a několik sekund jsem jen nevěřícně s překvapením na tváři kroutil hlavou. Takže seriálu ještě šanci rozhodně dám. Po zhlédnutí druhé poloviny druhé série jsem velmi mile překvapen. Po nudné první polovině druhé série jsem byl takřka přesvědčen, že druhá série bude tou poslední, na kterou najdu chuť se podívat, ale po několika poslabších prvních dílech druhé poloviny druhé sére přišly díly o poznání lepší a konečně se kromě šukání začalo dít něco ze soudku toho koukatelnějšího. Chcíplo pár nepříjemných postav a KONEČNĚ HRDINOVÉ OPUSTILI TU DEBILNÍ FARMU. Tudíž hodnocení zanechám stále na 3* a jsem odhodlaný podstoupit to riziko a troufnout si na sérii třetí. ()

tron

Jejda to bola bieda! Po nie dokonalej, ale zaujímavé veci do budúcna sľubujúcej prvej sérii prišla druhá, s ňou viac dielov, dej bol umiestnený na nudnú farmu a začal byť miestami až neskutočne naťahovaný. Masky stále vysoko kvalitné, ale to nestačí. Gore miestami až samoúčelné, ale šokujúce a napínajúce na vracanie. Herci sa stále snažia, ale scenáre sú hrozné. ()

BrooksW.Here

"I can't pretend to understand God's plan, but Christ promised the resurrection of the dead. I just thought he had something a little different in mind..." povedal Hershel Greene v záverečnej časti 2. série THE WALKING DEAD. Po sérii č. 1 prišla táto, ktorá je síce o trochu pomalšia a dej sa odohráva poväčšine iba na jednom mieste, a to na Hershelovej farme, ale to jej na kvalite vôbec neuberá. Zoznamujeme sa tu s množstvom nových postáv, ako sú napríklad Maggie, Beth a už spomínaný Hershel. Prvá epizóda odštartovala celý príbeh výborne a ja som si myslel, že na napätí sa bude už len pridávať, no to sa nestalo. Po neuveriteľnom cliffhangeri na konci prvej časti sa príbeh postupne spomaľoval, no napätie zostalo stále na rovnakej úrovni. Potom tu máme niekoľko pokojných epizód, ktoré majú celkom príjemnú atmosféru. Totálny vrchol série príde v 7. epizóde, ktorá mala pre mňa absolútne nepredvídateľné zakončenie. Po nej sa príbeh opäť trochu spomaľuje, no už nie tak prudko ako v prvej polovici. Nepredvídateľných záverov je tu ešte niekoľko a všetky ma veľmi prekvapili, najmä ten na konci 12. epizódy. O poslednej, 13. časti, by som napísal jedine to, že to bola absolútne dokonalá akčná bomba a zároveň najlepšia epizóda z celej 2. série THE WALKING DEAD. Recenziu si dovolím zakončiť hláškou, tentokrát tou, ktorá vyšla z úst Darylovi: "You believe in dead people walking around?“ ()

MontyBrogan

Druhá séria sa niesla v duchu originálneho road movie, ale aj antifeminizmu. Matka stratí dcéru v lese, ale chodia ju hľadať len cudzí chlapi. Ona zatiaľ plače v karavane. Neskôr sa presunie plakať na priľahlú farmu, aby občas zvládla mužom za to hľadanie poďakovať. Druhá žena sa chce silou-mocou učiť strieľať, no prvýkrát to skúsi na nesprávny živý terč v podobe statočného chlapa, vracajúceho sa z výpravy po stopách spomínaného strateného dievčatka. Tretia žena ide zavolať chlapov späť, lebo sa zdržali v meste, ale po pár metroch prestane sledovať cestu a havaruje. ()

Lachtaan

Od čirého zombie námětu, který mě nikdy, jak ve videohrách, tak ve filmech či televizní tvorbě, nelákal, jsme se dostali k budování vztahů mezi jednotlivými postavami, k většímu záměru na snahu přežít ve světě po ‘apokalypse’, kde hrozbu netvoří jen šíleně přeložení “mrtváci” (z tohoto důvodu vysoce odporuju dabingu v případě tohoto seriálu). Zvláště díky této sezóně jsem si hodně oblíbil Jona Bernthala a jeho Shanea jsem si přímo zamiloval i svým způsobem proto, jak strašně uměl své okolí i nás diváky nejednou naštvat. Dle začátku třetí řady, který jsem mezitím stačil vidět, druhá řada je prozatím nejlepší částí seriálu. Uvidíme, až se dokopu k pokračování. ()

• Keďže v noci, keď sa natáčal útok na farmu, bolo -2 stupňov, hercom, ktorí hrali zombie, bolo vidieť dych. Keďže mŕtvi ľudia nedýchajú, trikári museli dych každého zombie digitálne odstrániť. (molcan2)
  • Ve 37. minutě přejede auto jednomu mrtvému hlavu. Ale podle toho, jak jelo auto v předešlém záběru, by mu muselo přejet jenom nohy. (Duoscop)
  • Pruitt Taylor Vince (Otis) vďačí za svoju kariéru počítačovej chybe, ktorá ho zapísala do triedy dramatického umenia na strednej škole. (molcan2)