Walking Dead - Série 4

(séria)
USA, (2013–2014), 11 h 15 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Hudba:

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Steven Yeun, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Scott Wilson, Danai Gurira, Emily Kinney, Sonequa Martin-Green (viac)

Čtvrtá série se zabývá událostmi, se kterými se musí potýkat komunita lidí žijící ve věznici po pádu Woodbury. Rick po minulých událostech odstoupil z vůdčí pozice, věnuje se farmaření a do čela komunity se staví rada, jež se ve většině skládá z původních členů Rickovy skupiny. Michonne tráví většinu času mimo věznici při pátrání po zmizelém Guvernérovi, zatímco ostatní členové komunity si rozdělují každodenní činnosti podle pořadí důležitosti. Atmosféra dává tušit, že klid ve věznici bude pouze dočasný a dají se očekávat dramatické změny. (Necrotongue)

dubinak

4. série: Rozdělení skupiny nadělalo v ději pěknou paseku, epizody začínaly být děsivě nejednotné, zoufalé a prázdné. Neříkám, že některé nebyly vyvedené. Líbily se mi třeba pasáže se dvěma dívkami, jedna trhlejší než druhá. To, z jakého úhlu pohledu se na apokalypsu koukaly ony. Každopádně, od poloviny třetí série to trochu spadlo a přestalo to mít zájem zase se zvednout. Úplně poslední díl byl ale samozřejmě podán s velkou vervou a přesvědčením, takže se nejspíš budu muset k páté sérii zase vrátit. ()

DragonnCZ

7.5/10. - 4 série byla v celku fajnová. Jakoby má slabý rozjezd motá se první polovina v kruhu. Ale furt dobře série pracuje s postavami a dialogy a ten prostor co dostane Guvernér je super a bavili mě ty epizody s ním. No druhá půlka je už na cestách a ta mě už víc bavila a 5. série v tom jen utvrzuje. Miluju prostě části o přežívání a ze skupinky ze stává potulná skupina podivínů. Ale štve mě pořád ta nedopracovaná 1. pol. 4 série. ()

kenkaku

Neuvěřitelně nevyvážená řada působící dojmem "dva v jedné". Tedy kdyby série začala 8 epizodou, vůbec nic by se nestalo. Co je horší je to že scénaristé plní děj vatou. není tedy problém narazit na dvě epizody za sebou které děj vůbec nikam neposunou :/. Přemýšlím zda nesrazit jednu hvězdičku dolů :( ()

Necrotongue

I přes velké nedostatky ve druhé polovině byla čtvrtá série mnohem lepší než druhá řada, přinesla víc akce a dějového progresu a méně bezcílného filosofování. Ve druhé polovině se, bohužel, objevilo mnoho nefunkčních pokusů o psychologický rozbor jednotlivých postav, vývoj příběhu se tím přibrzdil a epizody sloužily jen k umělému natahování děje,což byla škoda, vzhledem k solidním epizodám 1-8. ()

kaylin

Na čtvrté sezóně „The Walking Dead“ se pak musí také ocenit skutečnost, že nedošlo k tomu, že by se masky nějak zhoršily. Jasně, pokud je použit digitální trik, tak je to patrné, není to tak dokonalé, ale pokud jde o klasické masky, tam se najde pár scén, které se opravdu povedly. Z hlediska zombie žánru nic nového, z hlediska postav nic moc převratného, jen trochu, ale z hlediska techniky filmování stále dobré. ()

• Když Guvernér (David Morrissey) narazí na chodce uvízlé v blátě, tak někteří z nich mají dvě řady zubů. Jedny patří hercovi, druhé jsou součást masky. (Duoscop)
  • Prasatá počas natáčania utiekli a Andrew Lincoln (Rick) sa okamžite rozbehol za nimi, aby ich obkľúčil (podľa audiokomentára). (molcan2)
  • Guvernér (David Morrissey) používa meno Brian ako prezývku. Je to odkaz na román "Vzostup guvernéra", v ktorom je Brian jeho skutočné meno a Phillip je meno jeho mŕtveho brata. (molcan2)