Walking Dead - Série 1

(séria)

První řada seriálu přivádí na scénu postavu zástupce šerifa Ricka Grimmese (Andrew Lincoln), který se za probíhající epidemie, jež postupně mění obyvatelstvo v nemrtvé, snaží najít svou ženu Lori (Sarah Wayne Callies) a syna Carla (Chandler Riggs) a později se ujme vedení skupiny přeživších, s nimiž se snaží najít bezpečné místo k životu a jakoukoli možnost k zastavení nákazy. (Necrotongue)

Marze

Zombie byly součástí moderní popkultury vždycky, ale teprve během uplynulých patnácti let se etablovaly v mainstreamové zábavě a klasický romerovský horor vystřídala diverzita přístupů k tématu živých mrtvých. Původní komiks Roberta Kirkmana vycházející již od roku 2003 přesahuje rámec tradičních zombie příběhů, které zpravidla zprostředkovávají střet jediné skupiny přeživších pohybujících se v jasně definovaných časoprostorových souvislostech, což ostatně implikují i názvy kultovních filmů, jako je Noc oživlých mrtvol nebo Den mrtvých. Tvůrci Walking Dead se naopak soustředí na mapování postapokalyptického světa ve vší jeho potenciální komplexnosti, které nezahrnuje pouze holý boj o přežití, ale pokrývá mnohem delší časový úsek, rozdílná prostředí, společenské koncepty i vztahy mezi postavami. Vzhledem k tomu nemusí myšlenka na spin off znamenat, že v AMC chtějí ze svého zlatého telete vydojit co nejvíc. Seriál se zcela novými postavami odehrávající se v Los Angeles (tedy na opačném pobřeží USA než původní film. Bohužel už původní Walking Dead se tváří, že nastolují složitější otázky přesahující rámec každodenní apokalypsy, ale postavy často o svých konfliktech pouze hovoří, než aby je skutečně prožívaly. A přestože si seriál i po několika sezonách drží slušný standard tu a tam podpořený vcelku povedenými „gore“ efekty, jde v podstatě o velmi uměřený projekt, jenž je především nekonfliktní zábavou pro celou rodinu a místy připomíná spíš konverzační melodrama. ()

Cartmof

Začít sledovat Živí Mrtví se mi úplně nechtělo. Rozkoukávat seriál, co má 11 sérií se člověku zkrátka nechce. Po dokoukání 1. série ale musím říct, že jsem udělal dobře. Už dlouho jsem nezažil takový pocit, že mi záleží na postavě a naštve mě, když zemře. Už si ani nepamatuju, kdy jsem něco takového u seriálu cítil. Postavy Ricka, Daryla, Hershela a dalších. Opravdu jsem rád, že jsem se k seriálu dostal. Doufám, že se kvalita udrží. ()

Catella

Celkem fajn první série. která je takovou uváděčkou do děje, aby divák vlastně pochopil o co tam půjde. Seznamujeme se s Rickem, kterej se probouzí v nemocnici do světa, ve kterém se většina lidí přeměnila na zombie. Super bylo, že první série má jen 6 epizod, takže úvod od děje není nijak zdlouhavě a nudně nataženej. ()

Fiftis

Prvá séria je proste najlepšia, ako asi u každého seriálu a má len jednu chybu a to že má len 6 častí. Spomínam si na to, ako ma to okamžite dostalo. A ťažko sa tomu dá veriť, že to bolo v roku 2010. Ako pozerám ostatné série tohoto seriálu, tak mi to prostredie kempu v Atlante pri jednom úžasnom jazierku veľmi chýba. Rovnako ako množstvo postáv. Tie najlepšie charaktery boli práve v prvej sérií. Túto sériu si pre seba uchmatol Shane Walsh a práve ten je celkovo mojou najobľúbenejšou postavou seriálu. Jon Bernthal ho zahral neskutočne a aj preto mu to zaručilo hlavnú rolu Punishera v rovnomennom seriáli. Všetko je tu ešte dokonalé, narozdiel od pozdejších sérií, tu chýba napríklad benzín, jazda autom je skoro nemožná, je tu akcia, žiadne zbytočné love story dialógy, alebo epizódy, ktoré od seba neviete ani rozlíšiť. Proste 100% (Hodnotenie: Epizóda 1,2,3,4,5,6 ***** ) ()

tynusxxx_

Práce maskérů je brilantní, někteří zombie vypadají opravdu nechutně! Nějak ale nemůžu přijít tomuto seriálu na chuť, první sérii jsem dokoukala tak nějak z povinnosti. Momentálně sleduji druhou, ale mám nutkání přestat, i když je znatelně lepší než ta předešlá. Zombie apokalypsa je tak profláklé téma... čekala jsem, že tak populární seriál se bude aspoň něčím lišit od jiných zombie filmů a seriálů, ale neliší. ()

• Budova, ktorá predstavuje CDC, je v skutočnosti Cobb Energy Performing Arts Centre. Rovnako ako skutočné CDC sa nachádza mimo Atlanty v štáte Georgia, ale nenachádzajú sa v nej žiadne infekčné choroby. Natáčalo sa v tejto oblasti, keďže všetky budovy v okolí Cobb Energy Performing Arts Centre sú tam, kde majú byť, a zdá sa, že pre scény z haly CDC použili aj vstupnú halu centra. (molcan2)
  • V 1. sérii, která se z větší části odehrává v okolí Atlanty, je mnoho záběrů, na kterých jsou vidět rozsáhlá pohoří. Ve skutečnosti je oblast kolem Atlanty téměř plochá. Jediná "hora" v okolí je Stone Mountain s výškou 251 m a nadmořskou výškou 514 m. (Brody01)