Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (122)

Season 1 (2010) (S01)

První řada seriálu mě vcelku potěšila, bál jsem se že půjde o slabý a nezvládnutý horor, ale dostal jsem velmi slušný postkatastrofický příběh, se sympatickými hereckými výkony a perfektně zpracovanými maskami, zombíci vypadají jako živí:) Jako slabší průměr hodnotím epizody 4 a 6, zvlášť závěrečný díl se vyloženě táhnul a byl velmi předvídatelný. Je to škoda, myslím, že si první série zasloužila solidnější rozloučení. ()

Staré dobré časy (2010) (S01E01)

První epizoda se mi líbila velice velmi. Nevnímal jsem ji jako hororovou, díval jsem se na ni jako na klasickou post apokalyptickou záležitost, která mi některými scénami silně připomínala herní sérii Resident Evil na PS1. Bylo vidět, že si tvůrci s nemrtvými velice hezky vyhráli,bavil jsem se. ()

Pach krve (2010) (S01E02)

Druhá epizoda si udržela kvalitu prvního dílu, díky nové partě přeživších si mohou všichni v ulicích Atlanty zahrát spoustu společenských her, jako jsou schovávaná, na honěnou, na četníky a zloděje, kdo dřív přijde, ten dřív žere a podobně. Opět jsem se kvalitně pobavil, takže jsem spokojenost sama. ()

Krátké shledání (2010) (S01E03)

Třetí epizoda lehce ztratila na dynamice děje, ubylo zábavných akcí a příběh se začíná trochu natahovat vlivem předvídatelných a trochu i zbytečných rozhovorů. ()

Rukojmí (2010) (S01E04)

Čtvrtá epizoda mi přišla jako nejslabší. Zběsilá akce na závěr ji sice lehce vylepšila, ale hispánský gang, který vede hospic? Aha,pardon,on to vlastně nebyl gang, to se jen sešli náhodní přeživší z Atlanty a jen úplnou náhodou,ke které dochází jednou, maximálně dvakrát za deset let, je mateřským jazykem všech těchto dobrodinců španělština. Trochu chabé. ()

Lavina (2010) (S01E05)

Jak pohřbít mrtvé kamarády, aby si to pak s vámi nepřišli vyříkat/vykousat? Tento díl vám poskytne zevrubný návod. Shaneův charakter se dál slibně vyvíjí, skupina se zbavila zbytečného balastu a radostně vyrazila vstříc slibným zítřkům v CDC. Musím ale přiznat, že kdyby to Andrea nezmáčkla, dal bych epizodě maximálně tři hvězdičky. ()

Testovací subjekt 19 (2010) (S01E06)

Finální epizoda první řady mě zklamala velice velmi. Nebyla by tak špatná, kdyby nebyla tak předvídatelná. Z chování Dr. Jennera je až příliš jasné, kdo byl subjekt 19, stejně tak je jasné, čím bude díl zakončen a navíc muselo být jasné i tvůrcům, že pomocí patetických rozhovorů větší napětí nevybudují. ()

Season 2 (2011) (S02)

Druhá řada seriálu na mě působila slabším dojmem než první série, ale poslední dvě epizody mě vyloženě nadchly. První polovina druhé série mě příliš nebavila, děj se neposouval kupředu, všechno se točilo kolem pátrání po zmizelé Sophii a na mě to působilo jako vata, kterou se příběh uměle prodlužuje. Děj ve druhé polovině situaci zachránil, ale je jasné, že daleko lépe fungoval původní šestidílný model. ()

Cesta do neznáma (2011) (S02E01)

Po chabém závěru první série přišla překvapivě plnokrevná epizoda, která konečně dala maskérům šanci vyniknout a vyřádit se na migrujícím stádu. Ubylo existenciálních debat, které hrozily tím, že se ze seriálu postupem času stanou noví Ztraceni a přibylo pobytu v exteriéru, což přináší mnoho zubatých možností. ()

Krev mé krve (2011) (S02E02)

Druhá epizoda sice není špatná, ale není tak dobrá jako předchozí díl. Předpokládám, že je to tím, že se opět příliš mnoho mluví a málo koná. Nevím proč, ale vždycky, když se postavy rozpovídají o věcech, které nejsou příliš důležité, vzpomenu si na seriál Ztraceni, tam se žvanilo tak dlouho, že jsem po první řadě ztratil zájem o to, abych viděl pokračování. ()

Zásah v pravou chvíli (2011) (S02E03)

Tento díl řadím kvalitou mezi první a druhou epizodu, kromě získávání lékařských zásob žádná velká akce,ale nenudil jsem se,bylo to "koukatelné". ()

Čerokézská růže (2011) (S02E04)

Epizoda to byla z těch poklidnějších, lehce ji zpestřilo jen čištění studny, ale přesto to nebyla nuda. Děj se sice zakuklil na jednom místě a v podstatě se nijak neposunul, ale tvůrci více zapracovali na vztazích mezi postavami a na problémech, které musí řešit, takže se bylo na co dívat. ()

Chupacabra (2011) (S02E05)

Pátá epizoda byla poměrně o ničem, opět neproběhla skoro žádná akce, ale na rozdíl od předchozího dílu, nebyly příliš zajímavé ani události na poli mezilidských vztahů, Daryl a stodola to celé nevytrhnou. ()

Tajemství (2011) (S02E06)

Po velkém váhání jsem dal této epizodě i čtvrtou hvězdičku, ne že by se mi příliš líbila, ale přece jen byla o chloupek lepší než předchozí díl. Jinak musím uznat, že se děj ze seriálu postupně vytrácí a místo něj zůstává stagnace a stereotyp.4*- ()

Stodola (2011) (S02E07)

No konečně! Dočkal jsem se výživné epizody, ve které se pořád neomílá stejné téma dokola, akce je tady více než dost a k mému neskonalému štěstí a radosti se podařilo najít Sophii, takže odpadne neustálé pobíhání po lese, kterého si můžu dost užít v jiných seriálech, mezi něž patří můj tolik oblíbený The 100. ()

Nebraska (2012) (S02E08)

Osmá epizoda se sice nevyrovná předchozímu dílu, ale stále ještě přináší dostatečně zajímavý děj, který se neutápí v nezajímavých dialozích, ale přichází i s ucházející akcí. ()

Přestřelka (2012) (S02E09)

Devátou epizodu hodnotím podobně jako díl předchozí, odehraje se v ní nejedna zajímavá akce a je jasné, že největší nebezpečí v nejbližší době nebudou představovat nemrtví, ale v psychopata se měnící Shane. ()

Víc než dál (2012) (S02E10)

Tohle byla jedna z těch solidních epizod. Opět se diskutovalo, ale diskutovalo se k věci, díl byl i dostatečně akční, jen mi přijde řešení hlavního problému zbytečně krkolomné. Situace, která se dá vyřešit kladivem, se bez jakéhokoliv výsledku řeší za cenu spousty vystřílené munice a nedostatkového benzínu, asi nejsem příliš velký humanista. ()

Jeden rozhněvaný muž (2012) (S02E11)

Opět další solidní kousek, ale otravuje mě pořád dokola poslouchat, jak někdo zavrhuje něčí řešení a sám nepřijde s ničím konstruktivním, takže mě závěr epizody nijak nevykolejil, Jeffreyho DeMunna budu mít vždycky radši za roli Andreje Čikatyla, tu jsem mu věřil víc. ()

To lepší v nás (2012) (S02E12)

Takhle má vypadat pořádná epizoda! Nenudí, naopak je plná napětí a výborně zvládnuté akce, nechybí ani závěrečný zvrat, není si na co stěžovat. Tentokrát jsem neměl čas ani chuť přemýšlet o jiných věcech, protože jsem se musel plně soustředit na extrémně zajímavý děj. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021