Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (188)

Múr (2015) (S06E07)

Ono někdy je fajn sledovat běžný život za zdí. Opravy, plány a další věci. Stále jsou ale mnozí venku. Glenn potkal Enid a dostali se k městu. Dostat se dovnitř bude ale složitější. Zatímco skupina Daryla je stále někde na cestě. Cliffhanger byl pak extrémní. Asi bude slušný průser. ()

Ešte nie je koniec (2015) (S06E08)

Alexandria aka walking dead. Teď už není co by, město je mrtvé. Další skvělý a smutný díl. Na konci mami ? To smrdí průserem. ()

Bez východiska (2015) (S06E09)

Přesně díky takovýmto dílům je tenhle seriál unikát. Tady všechno přehlušila vynikající akce. Zbytek se vrátil zpět a všichni jsou zas v plném počtu. Teda až na ty početné ztráty. ()

Nasledujúci svet (2015) (S06E10)

Tahle epizoda byla zvláštní. Našla se v ní i troška humoru a postapo byla relativně odlehčená. Twoman show v podobě Ricka a Daryla to je jedna fantazie. Na scéně se objevila další postava a závěr dovršila milostná scéna ve stylu black and white. Rick se nezdá. Cliffhanger byl zajímavě vtipnej. ()

Rozviažme uzly (2015) (S06E11)

Skupina se dohodne s Ježíšem a odjíždí do hilltopu. Přijme návrh, který později vše změní. Nejhorší dement všech dob se blíží. A čas dvěma z nejlepších hlavních postav se krátí. Polovina seriálu přináší největší zvraty a nejmorbidnější časy. ()

Zajtra ešte nie (2015) (S06E12)

Operace byla úspěšná. Ale zadělala na ten největší průser od počátku seriálu. Zde jsou zlomové momenty, které odstartují válku mezi frakcemi a také změnu celého seriálu. Dostane se do popředí boj s živými a postapo, zombie a survival prvky jdou do pozadí. Seriál bude stále top, ale pro milovníky postapo a zombie je to trošku zklamání. ()

Na jednej lodi (2015) (S06E13)

Brutální duo Carol a Maggie v akci. Kompletně jedna ze základen Negana je v trapu. ()

Smrteľná skratka (2015) (S06E14)

Pochůzka pro zásoby se trochu zvrtla. Objevil se blonďatý blbeček kterýho naverboval Negan. Došlo k další ztrátě a Carol učinila zásadní změnu. Tady je vidět jak se seriál mění. S příchodem neskutečně odporného zmrda (promiňte mi to slovo) Negana jde do pozadí apokalypsa a začíná se bojovat proti živým. Nemaj bejt všichni tuhý? Je jasný, že přežilo hodně lidí a začali se paktlovat a seskupovat, jsou tak silnější. Ale války mezi frakcemi, to mi prostě moc nesedí. ()

Na východ (2015) (S06E15)

Ja mam tyhle odpočinkový epizody rád. Je cas se pozastavit, pokecat, vnímat ten svět a když se jde pro zásoby, nebo se hlídá na nějaké strážní věži tak je hlavni devizou zombie. ()

Posledný deň na Zemi (2015) (S06E16)

Nejbrutálnější konec řady ze všech řad od začátku seriálu a první setkání s bandou sraček a sračkovůdcem. Když jsem to viděl poprvé, nechápal jsem a emoce to na člověka hodí opravdu nehorázné. Naštěstí to jen seriál l, protože v realitě by většina lidí už dávno spáchala sebevraždu. Na druhou stranu mě tenhle díl a ten co bude nasledovat potom neskutečně nastal. Zabili dvě nejlepší postavy. Negan je totální dement, kterej mě sral a zabil bych ho okamžitě. Vyvrtal bych mu mozek. Twd začalo Rickem, ten dal do kupy skupinu a jejich pohled očima bylo to co odlišuje tenhle seriál. Správný lidi, velký charaktery ve světě, kterej nezná slitování. K čemu je nejakej pošahanej psychopat ? Kdo ho ma obdivovat? Jen další psychopat. Třetí věc je že s příchodem ta sračka začínající písmenkem N odvrátila zombie apokalypsu a z twd je hra o trůny. Takže po prvním shlédnutí jsem byl šokován, po druhém jsem naštvaný. Naštvaný kvůli vývoji, ne kvůli kvalitě. Ale tu nenávist k N, tka na tu se fakt netěším a ztráta těchto dvou postav, to byla opravdu zásadní chyba. Autoři si neviděli do huby, tohle diváka zrání a odradí. Za mě hodně blbý tah. ()

Season 7 (2016) (S07)

7 série je jednoznačně zatím nejslabší. Seriál se hodně změnil. Na scéně se objevil Negan, který mě akorát vytáčí, zombie šly do pozadí a rozjela se hra na pána a jeho otroky. Změna nastala v tom, že tvůrci udělali ze zombií jen clonu která vyplňuje prázdná místa a už to není to největší nebezpečí. Něco se dít musí, ale v tomhle případě mě to trochu vadilo. Ale stále se jedná o skvělou podívanou a stále je toto můj jeden z top seriálů. ()

Jedného dňa už nebudete (2016) (S07E01)

Nejdrsnější a nejbrutálnější epizoda od začátku seriálu. Tohle tvůrci přestřelili. Několikrát mohl Rick toho curaka sejmout. A zabít dvě nejlepší postavy? Ještě takhle dementně? Jako pocity při sledování byly šílený a pokud nejste psychopati a dokážete nad tím uvažovat a představit si, že by se vám něco podobnýho přihodilo a vedle vás by klečeli vaši rodiče, sourozenci, kamarádi a vám musí být zle. Efekt kulervoucí epizody to splnilo na 100% ale normálního diváka tohle nasere. Mysleli jste si, že jste připravení na vše, vězte že nejste. ()

Studňa (2016) (S07E02)

Druhý díl sleduje Carol s Morganem, kteří objeví další osadu. Ta má stejný problém. Sračku jménem N. Epizoda není špatná, ale není tu žádný element, kterého se chytit. Carol patří mezi moje nejmíň oblíbený postavy a to její fňukaní mě nebaví. Nejdřív je největší vražedkyní, pak jí to strašně vadí, opustí nejbližší. Na jednu stranu chápu, ale je to sobecké. Naštěstí Ezekiel vypadá na normálního člověka. 3 osady, 3 stejné problémy, to vypadá na alianci. ()

Cela (2016) (S07E03)

Pan Dixon je jedinečný. Daryl táhne tuto epizodu. Ovšem jak by taky ne že jo, však je celá o něm. Rickovu skupinu tu zase nenajdete. Tentokrát se ocitáme doma u sračky, kterej se snaží Daryla zlomit. Taky se dozvídáme proč vývoj událostí tenkrát v lese mezi Darylem a Dwightem nabral takové obrátky. Daryl musí přistoupit na Neganovu hru, jen tak se dozví více a může zmapovat možnosti. Negan je totiž arogantní kretén, který sežral světové hovno. Ve vhodné chvíli pak může vzít roha, varovat Ricka, ten varovat ostatní osady, spojit síly a adios bitch!!! Negan je jen jeden a loajalita strachem není nejlepší způsob. ()

Bez zbraní (2016) (S07E04)

Vývoj událostí mě neskutečně štve. Je to až morbidní. Za vše může ten debil a jeho skvadra. Takhle nechutně arogantního sráče je třeba provrtal kulkou. Nevím proč tvůrci vsadili na tuhle postavu. Obdivovat ho momentálně můžou jen blbečci. Mě osobně neskutečně sere a strašně doufám, že jednou šeredně chcípne. Skupina je aktuálně dost v prdeli. Někdo tu psal, že Rick ztratil koule. Nepochopil to. Rick se jenom drží kvůli ostatním, ale Negana by rozpáral stejně tak jako většina diváků. ()

Bitkári (2016) (S07E05)

Pro změnu jsme zase v Hilltopu a dozvídáme se co je s Maggie. Trio Maggie, Sasha a Enid vypadá na semknuté ženské trio, které by se mohlo ujmout vedení Hilltopu. Konečně se objevují náznaky nějaké reakce na chování sračkoneganů. Závěrečný cliffhanger je překvapením. Už se těším, že začne vznikat aliance a ten dement i se svou bejzbolkou budou rejt držkou zemi. ()

Mesto žien (2016) (S07E06)

One girl show. Tento díl se mi líbil, nechápu vůbec hodnocení. Tara je jednak skvělá, epizoda byla napínavá i akční a pro příběh podstatná, protože se objevila další teoreticky spojenecká skupina amazonek s plnou zbrojnicí a já doufám, že seriál půjde tímto směrem. Směrem takovým, že se všichni spolčí, vznikne aliance a společně nakopou Negana do koulí. Chci aby držkou ryl zem a když už válka, tak pořádná. ()

Zaspievaj (2016) (S07E07)

Tara objevila amazonky, Abeova bejvalá má náboj, Michonne míří k neganovi a Ježíš sleduje. Daryl uteče. Minimalne 5 postav může zamíchat kartami a neohrožený Negan neohrožený nezůstane. Každopádně ty jeho hlody mě v tu pobavily. Carl je frajer, je prostě statečnej, ale i blbej. Nevím co si myslel. Tohle bude zase bolet. ()

Srdcia bijú ďalej (2016) (S07E08)

Konečně náznak správné cesty. Rick pochopil, že je Negan tak obrovský zmrd a je potřeba ho sejmout. Závěrem bylo pak setkání části lidí z Alexandrie se třemi co zůstaly v Hilltopu a pak setkání s Darylem, kdy konečně vyvázl ze spárů ďábla. Teď je potřeba, aby Tara porušila slib a zmínila se o amazonkách a ta debilní Carol se vrátila a řekla o království, které chce taky bojovat. Nebo alespoň Morgan. Každopádně z Carol je neskutečná nána a ten její "útěk" z ní udělal tu nejhorší postavu ze seriálu. Nedokážu si představit, že v posledních sériích bude hlavní postavou. ()

V núdzi poznáš priateľa (2017) (S07E09)

Ten Rickův úsměv na konci je prostě geniální a věrný fanoušek přesně bude vědět proč. Máme totiž další frakci a potencionálního spojence. Něco mi ale říká, že to nebude tak prosté. Každopádně vývoj událostí mě potěšil, začíná se vzdorovat neganům. I když jsem vznášel námitky, že se seriál šestou řádnou mění a zombie apo jde do pozadí, teď je to jeste ve větší míře. Neříkám že to je špatně, ale je to prostě odbočka od původní myšlenky seriálu. Naštěstí je to skvělé pokoukání a já doufám, že to je jen otázka jakéhosi vývoje a změny a jen určitý odklon a výchylka, která se zase vrátí zpět a nebo budou tyto dvě premisy kombinovatelné. Zatím je ale v seriálu víc živých, než mrtvých a to je špatně. Jako postapo zombie fanoušek mám radši, když se objeví horda jako v tomto díle, než banda kokotů na choprech. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021