Po invázii a vražednom útoku Vlkov sa situácia v Alexandrii pomaly upokojuje. Mier nastane aj medzi členmi Rickovej skupiny a pôvodnými obyvateľmi kedysi bezpečného mesta. Ale na ako dlho? Na misii Nicholas dostal zo všadeprítomného davu zombie psychický šok a zastrelil sa. Pri páde z kontajnera strhol aj Glenna, ale ten skončil na zemi prikrytý jeho telom. Kým gigantický dav chodcov žerie Nicholasa, Glenn sa skryje pod kontajner, aby naňho monštrá nedosiahli a čaká, až sa rozídu. Glenn a Enid prežili útok chodcov v meste a vracajú sa späť do Alexandrie. Lenže okolo jej múrov je ďalší dav zombie, ktoré mesto obliehajú zo všetkých strán. Za stenami Alexandrie sa život pomaly upokojuje. Rick učí Rona narábať so zbraňou. Morganovi vytýka, že počas vražedného útoku Vlkov ich nechcel fyzicky likvidovať, čím im dával ďalšie šance a sily plieniť a zabíjať. Rick s Tobinom upevňujú plechový múr okolo mesta. Medzitým napätie medzi Carol a Morganom narastá. Carol ho prenasleduje otázkou, kto je zodpovedný za pád časti opevnenia a útok votrelcov. (TV JOJ)

Necrotongue

Byl jsem sprostě oklamán, Glenn není mrtvý! A já jsem občasné obětování důležité postavy tak chválil! Ději sice nechybí akce, ale některé situace už začínají být příliš předvídatelné a navíc se v příběhu vyskytuje stále větší množství otravných postav (Morgan, Ron, Gabriel, Enid). ()

ALIENka_

Takže Glenn nám nějakým záhadným způsobem přežil. To si diváci moc stěžovaly že ho vrátili zpátky, nebo se z tohohle seriálu stává fraška, co se bojí v zombie apokalypse zabít důležitý postavy? Ron nebo jak se ten pubertální kokot jmenuje chce asi pozabíjet celou Alexandrii a syn exstarostky dělá sebevražedný mise za stěny. No s těmahle bych v apokalypse bejt teda nechtěla, snad až na Glenna ten přežije snad i kdyby na něj hodili atomovku. Samozřejmě v Alexandrii dlouho nepobudou, protože spadnul kostel a teď to bude to samý jako předtim, budou chvíli cestovat, usadí se, posere se to a zase znova. Tenhle seriál pro mě začíná bejt utrpení větší než třídenní sračka. ()

Rodriguez

I když to prvně vypadalo, že Glenn umřel, tak to nebyla pravda. Štěstí mu přálo a zázrakem přežil. Ve městě narazí na Enid, která mu poskytne vodu. Sanží se ji přemluvit, aby se vrátila zpět do Alexandrie, ta ale nechce. Ve městě se zatím dělají opravy, obyvatelé se učí zabíjet mrtváky, prostě takový "běžný" vesnický život. Morgan přesvědčí lékařku, aby mu pomohla, Carol tuší nějakou nekalost a sleduje ho. Maggie zpozoruje zelené balónky a věří, že je Glenn stále naživu, vždyť dal signál. Jenže v té nejblbější době padá poškozená hlídková věž na hradbu. 90% ()

MrEddie

Problém seriálu Živí mrtví je v tom že je nekonečně nastavovaný a místy nudný. Důvodem je, že je tak populární a AMC chce co nejvíce vytřískat z reklam. Průměrně má díl 42 minut + 18 minut jsou reklamy. HBO a Showtime placené kanály udělali velkou chybu že seriál nekoupili, producentům se zdál natolik brutální že ho odmítli realizovat. Protože je v USA vysílán ve 20.00 nebo 21.00 večer musí být přístupný mládeži od 15-ti let. Což znamená že odhalená ňadra v celém seriálu neuvidíte. V pokrytecké, puritánské Americe platí, že obnažené prso na TV posouvá seriál do kategorie přístupnosti od 21-ti let a čas vysílání od 22.00 tzn. menší zisk z reklam. Ale je úplně v pořádku když se sekají části končetin. V produkci HBO by jsme pravděpodobně viděli nějakou tu milostnou scénu, rád bych viděl Maggie nahou s Glennem, bylo by nám aspoň jasné že je těhotná a jak jsem psal k předchozí epizodě, sexuálně frustrovaný Abraham by si to konečně mohl rozdat se Sashou, kterou tajně miluje. Nic takového ale neuvidíme, takže nás čeká více nastavované kaše. Bohužel chybí i super záporná postava. Zatím.... ()