Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (188)

Walking Dead (2010)

Jeden z nejlepších seriálů všech dob. Počin, který zásadně změnil pohled na zombie apokalypsu. Do 6-7 série se jedná o absolutní skvost, který dominuje tvrdým, drsným a mrtvým světem s atmosférou, která Vás pošle do kolen. Prvni 3 série byly naprosto legendární. Samozřejmě i takovýto skvost má slabší chvilky. Ta přišla v 8 sérii, od te doby se seriál začal měnit a trošku změnil základní stavební kameny. 9 řadou se zase zvedne kvalita, která zůstane až do konce, ale v určitém bodu se seriál změní. I když se v pozdějších sériích objevují slabší úseky, mě to bavilo až do konce. Misty jsem nadával, misty byl nastvaný a jindy zase nadšený, nikdy mě to ale nepřestalo bavit a neodradilo TWD dokoukat. I když celkový průměr vychází na 4*, tak já 4 dát nemůžu. Pro mě to je srdeční záležitost, kterou jsem rozkoukal před deseti lety a do 7 série se jedná o prvotřídní projekt. Proto maximum. ()

Season 1 (2010) (S01)

Vzpomínám, že z tohohle jsem byl odvařen. Parádní první série v zombie stylu jak má být a počátek zombie vesmíru nové éry. ()

Staré dobré časy (2010) (S01E01)

Fantastické započetí zombie postapo série, která patří mezi top zombie seriály ever. Tento díl jsem viděl už po čtvrté. Jednou když byly jen 2 série, po druhé když byly 3, pak 6 a teď po čtvrté, kdy už je seriál kompletně dotočený. Po čtvrté už mě to nepřekvapí, ale pokaždé to vidím v lepší kvalitě a na větší tv a nestačím se divit detailům. Neskutečně zpracované masky, efekty, prostředí, to je něco co nikdy neomrzí. A ta atmosféra, to je dokonalost. Myslím, že bych ohodnotil takto i tenkrát a je to jeden z mála seriálů, kdy pilot ode mě dostal plnou sadu. ()

Pach krve (2010) (S01E02)

Prvni epizoda pokračuje přesně tam, kde předchozí skončila a i když první byla lepší, tak stále hodnotím plným počtem. ()

Krátké shledání (2010) (S01E03)

Tady hvězdičku ubírám ne proto, že by to byl nejak horší díl. Ale protože polevila atmosféra prvních dvou dílů a to je logické. Nejde držet maximální tempo v jednom kuse. Na scénu se dostávají první náznaky mezilidských vztahů a taky jedna z nejdůležitějších a nejzajímavějších postav z celého seriálu Daryl Dixon. Hodnotí se mi to velice těžko, protože jsem viděl vícekrát a teď už na jednotlivé epizody nahlížím jinak. Věděl jsem, jak epizoda dopadne, důležité momenty si pamatuju a snažím se to hodnotit, jako bych viděl poprvé. K tomu chci psát i takové komentáře. Takže výborný moment této epizody? Závěrečný cliffhanger s rukou. To i po čtvrté je prostě paráda. ()

Rukojmí (2010) (S01E04)

Tady bych hodnotil spíše 4* ale ten kulervoucí konec mě překvapil znovu. Přepadovka při večeři je opravdu nemilosrdná a ukazuje, že tenhle svět je opravdu tvrdý. ()

Lavina (2010) (S01E05)

Skupinka opouští útočiště a doufá, že se dozví odpovědi, jenže to vypadá, že tenhle plán byl špatný plán. Další skvělý díl ()

Testovací subjekt 19 (2010) (S01E06)

Kulervoucí konec epizody a fantastické zakončení rozjezdové první série. ()

Season 2 (2011) (S02)

Druhá řada patří k mým oblíbeným. Jednak zasahuje do postapo světa perfektní lokací jako je Herschelova farma, má i více dílů než řada první a prohlubují se zde i mezilidské vztahy. Okolí je krásné, příběh se točí stále okolo zombií a přežití a stále to je to právé TWD. Mezilidské vztahy jsou určitě důležitou součástí kvalitního seriálu, ale mě osobně dost vadí, že v pozdějších sériích se seriál mění a zombie a survival prvky jdou do pozadí. To tady právě není. Pro milovníky zombie je tato série žní. Stejně tak, jak sérka parádně začne, tak i tak skončí. ()

Cesta do neznáma (2011) (S02E01)

Otvírák druhé sérky v parádním stylu. Vzpomínám, že tenhle díl jsem si při při prvním shlédnutí opravdu užil. Jednak délka 63 min, takže díl, který se může.trochu natáhnout a je prostor pro paradni atmosféru i nějaké to napětí. Potom roj na dálnici, ztráta holky, její hledání a nakonec šokující cliffhanger. Stejně tak, jak skvěle začala prvni série, tak druhá pokračuje stejně tak dobře. ()

Krev mé krve (2011) (S02E02)

Po kulervoucí atmosféře rozjezdu druhé sérky přichází druhý díl. Ten je opět fantastický. Na scéně se objevují další legendární podstavy. Scéna s veterinářem, kdy si Rick musel sednout mě pobavila. ()

Zásah v pravou chvíli (2011) (S02E03)

Další suverénní díl. Sice nejde o žádný zvrat ani hutnou atmosféru, ale zkrátka to provedení, scénář a vybarvování postav si zaslouží vysoké hodnocení. Závěrečný cliffhanger upozorňuje, že se blíží změna. ()

Čerokézská růže (2011) (S02E04)

Sice odpočinkový díl, ale farma je kouzelná a atmosféra a scéna ze studnou je parádní. ()

Chupacabra (2011) (S02E05)

Odpočinkový díl, který zachránil Daryl Dixon a jeho výpravná záchrana. ()

Tajemství (2011) (S02E06)

Hodnotit po epizodách je prostě nesmysl. Seriál funguje jako celek a jednotlivé epizody jsou jen dílky skládačky. Nemůže se jen bojovat, jde i o mezilidský vztahy. Přesně tak by to bylo i v realitě. Každý čin má svůj důsledek a důsledky posouvají příběh dál. Takže když to shrnu, tak téměř všechny epizody TWD jsou skvělý. A každá ta epizoda má svůj směr. Jednou se bojuje, jednou se řeší vztahy, jednou zase survival a jako celek to dává smysl. Když to zjednoduším, tak jsou dobré epizody a skvělé epizody. Nic jiného zde nenajdete. A tato je jedna z těch dobrých. ()

Stodola (2011) (S02E07)

První brutální díl, kdy napětí vrcholilo a nakonec přeteklo. Závěr epizody byl hukot. V podstatě šlo jen o zabití pár zombíků, nic neobvyklého, ale to podání bylo zkrátka fantastický. ()

Nebraska (2012) (S02E08)

Další palebnej díl. Ja fakt nechápu hodnocení ostatních. Kurva, zamyslete se než začnete něco hodnotit !!! ()

Přestřelka (2012) (S02E09)

Další skvělý díl. Přestřelka se vyvedla. Co mě ale sere je Shane. Respektive to, co z něho dělají. A ještě víc mě sere Lori, která tsky jedná jak se ji to hodí. Jinak nemám výhrad. ()

Víc než dál (2012) (S02E10)

Tady se trošku přiostřuje. Nejen, že je konec světa l, teď už se lidi hádají i mrzi sebou. Drama se rozjíždí a vztah mezi Shaunem a Rickem houstne. Akce a vyjížďka byla parádní. Před námi jsou poslední 3 epizody druhé série. ()

Jeden rozhněvaný muž (2012) (S02E11)

Celkem zajímavý díl. Skupina se rozpadá, řeší se co z vězněm a konec vubec nedopadne dobře. A může za to Carl. Škoda správně postavy aneb první zásadní smrt. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021