Lara Croft (Alicia Vikander) má 21 rokov a práve zdedila obrovské obchodné impérium. Jej otec, bohatý šľachtic a známy dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizol bez stopy pred 7 rokmi, keď bola ešte malá. Odvtedy sa Lara márne snaží nájsť nejaký zmysel života. Keď si prečíta záhadný odkaz, ktorý jej otec zanechal, rozhodne sa opustiť Londýn a vyraziť do neznáma, aby prišla na to, čo sa mu naozaj stalo. Vydá sa po jeho stopách hľadať legendárnu hrobku na mýtickom ostrove niekde pri japonskom pobreží. Nebude to však také jednoduché – už len dostať sa na ostrov jej dá riadne zabrať. Loď, ktorá ju mala dopraviť na pevninu stroskotá v silnej búrke, a Lara sa ocitá sama uprostred neznáma, vyzbrojená len ostrým nožom, pevnou vierou a vlastnou tvrdohlavosťou. Ak sa jej podarí prekonať svoje vlastné limity a prežiť toto nebezpečné dobrodružstvo, stane sa z nej skutočný Tomb Raider. (Forum Film SK)

Prochy38

Za mě palec nahoru a to dost výrazně. A. Vikander to neměla vůbec jednoduché, protože jasné, jak moc ji a celkově film budou všichni srovnávat s A. Jolie a jejími dvěma kousky. Za obstála na... KECY!! za mě neobstála, za mě strčila A. Jolie do kapsy! Jednak je to kočka, dvak si ve filmu naprosto na nic nehraje a triak celkově film skvěle šlape. Akční úplně akorát. Jasné, ledasco by bolelo víc, ale pořád musím hodně vyzdvihnout, jak se film držel reality. A to nemyslím jen mýtus japonské královny, který se vysvětlil, ale také veškerá zranění. Lara dostala dost zabrat a i když se relativně rychle hojí, i tak to bylo fajné! Pozastavil bych se nad její vražednou lukostřelbou. Trochu střílím a to by jooo musela mířit sakra přesně a pálit jooo sakra silně, aby ti borci prostě padali.. Ale čert to vem. U mě obrovské nadšení! ()

Marys

Verzia s Angelinou Jolie predstavovala takú "batmanovskú" tvár Lary Croft. Prehnane bohatá, prehnane sebavedomá, vo všetkom vynikajúca nad ostatnými. V tomto reštarte celej série podľa reštartu samotnej hry ale vidíme Aliciu Vikander ako dievča z bohatej rodiny, ktoré sa za sedem rokov čakania na návrat svojho otca úplne spustilo. Toto je jej prvá výprava a prvé kroky k tomu, aby sa stala onou perfektnou pracháčkou. Keď prižmúrime obrovské oko nad popieraním fyziky a faktom, že by už v polke filmu mala byť aspoň päťkrát mŕtva, konečný celkový dojem z filmu je pozitívny. Uvidíme, čo prinesie pokračovanie. ()

streims

Pravda, není to ta klasická herní Lara, kterou všichni známe. I ke ztvárnění Angeliny Jolie, která byla nekompromisní femme fatale, ze které sršel sex-appeal, seběvědomí a sebejistota. Ale to mě vůbec nevadí a proč by mělo, Alicia Vikander je skvělá. Dějová linie i charakteristika postavy je podle jednoho z posledních videoherních titulů s touto všem dobře známou hrdinkou. První půlka byl prakticky úvod do děje. Druhá půlka je čistokrevná akce, která svým podáním je velice uvěřitelná a realistická. Když zapomeneme na předchozí ztvárnění, tak Tomb Raider, by mohl být film, který zlomí prokletí videoherních filmů i pro širokou veřejnost. A doufám a moc si přeju, abychom se dočkali i pokračování. ()

MiaMahoney

Přesně takhle má vypadat dobrodružný film; plný akce, sympaticky obsazený, napínavý, s vyhovující stopáží a vizuálně podmanivý. Sice je Lara klasicky neohrožené děvče a ze všech krkolomných zarukoviseček, kostilamskoků a megapádů vyvázne s pouhými lehkými škrábanci, a to jen proto, že si občas chodí do ringu nechat dát průpravnou nakládačku a semtam šlápne do pedálů v divokém londýnském provozu, ale zase vybrali koukatelnou holku bez nafouknutých rtů a devadesáti afričančaty v závěsu. Chlapečkům sice bude chybět to, co dělalo vždy Laru Larou, ale popravdě, kdyby měla ta holka tahat ještě taková dvě závaží, tak by dost možná spadla hned z první jednorukovisečky. ()

Jaro_slav

Když ve filmu s názvem Tomb Raider je nejmíň zajímavá ta část v hrobce, něco je vskutku blbě. Za úvod z Londýna, za ne tak okatý PG-13 (fakt už na ten rating začínám mít alergii) a za tu malou čurdu Nicka Frosta si to ty tři rudý jakž takž zaslouží. ()

Sygauras

Ze začátku se to trošku táhlo ale jakmile se Lara ocitla na ostrově, nabralo to přesně tu lajnu kterou jsem chtěla. Sem tam mi to přišlo přehnané (protože nesmrtelná holka přežije všechno) ale celkově se mi tento Tomb Raider líbil daleko víc než ty prapodivné filmy z Angelinou. Závěr nabídl případné pokračování a výběr zbraní v zastavárně by mohl naznačit že se bude pokračovat trochu jinak než jen pobíháním po lese z lukem. Jen jsem se nemohla zabvit takového zvláštního pocitu že se dívám na Indiana Jonese, než na Laru Croft. Každopádně pokud se bude opravdu točit dvojka, budu jen ráda. Nebudu ale tvrdit že tento film je konečně dobrou adaptací hry. Hra je hra a film se nikdy nedostane do té fáze aby to bylo dokonalé. I tak je to podle mého velmi slušný dobrodružný film a je jedno pokud je předobrazem zrovna hra. Za mě 4 hvězdy. ()

mosnak

Jako takhle - nejvíce co mi na tohle filmu chybělo byla samotná Lara. Ona tam prostě není, je tam nějaká holka co tam zběsile pobíhá a dělá, že je neskutečně drsná. Fakt bych se hoooodně divil, kdyby Lara s touto přestavitelkou pokračovala - 42% ()

filipvrbik

Dvě hodiny Alicie Vikander óóó.... a on ten film má i děj- ale tím klady končí, jeto sice lepší než původní verze, z průměru se film nevyhrabal...60% ()

Esgalnor

Příjemný oddechový návrat do dob klasických akčních dobrodružných filmů, které stály na schématu "hrdina se musí dostat z bodu A do bodu B, následně překonat překážku do bodu C a v bodě D odhalit nečekané tajemství", kdy největším osvěžením na filmu je, že v čele stojí ženská hrdinka. Lara je emancipovaná, silná a díky Alicii Vikander ohromně sympatická, člověk jí fandí, i přes Mary Sue atributy. Děj je docela předvídatelný, nepřekvapivě zde nefungují zákony fyziky a charaktery postav jsou dost nestálé, ale akce je skvěle natočena a celé to uběhne strašně rychle. Film člověk za pár dní zapomene, ale jako oddechovka je nový Tomb Raider úplně dostačující... a dvojka by mi ani nevadila. ()

Garch

Tomb Raidery jsem hrál od prvního dílu a letošní film si bere něco z posledních dvou až tří. Bohužel, zpracování je nudnější a především ukecanější, než jsem čekal. "MMA bojovnice" s břišáky jak valcha je sice fajn a snaží se i vžít do postavy, ale trochu Lara Croft je až ve druhé polovině. ()

Milky.

Asi si budu protiřečit, ale budiž, film dělá to samé. Nový Tomb Raider se za každou cenu snaží tvářit moderně a okleštit se od starých herních stereotypů, takže místo kozaté ikony nasadí jakousi Vikanderku, která je ráda, že jsou její vysportované jedničky vůbec pod tílkem vidět, vypjaté situace hraje tak, že jsem si ji občas pletl s Jennifer Lawrence v Hunger Games a obecně mi přišla taková strašně snaživá, ale bohužel toporná. V Ex Machina jí role padla daleko lépe. No a zároveň se film drží starých her svým stylem scénáře. Tajná zlá organizace na pozadí, jakási legenda, která žádá výzvy a dobývání hrobky plné různých pastí. S hrobkou a legendou jsem měl asi největší problém. Jakože stará královna smrti nebo co, která zabíjí lidi dotekem atd atd, nakonec ji zprovodí ze světa tím, že vystaví podzemní pevnost na nejopuštěnějším a nejnebezpečnějším ostrově aby ji nikdo nikdy nenašel, naplní to pastmi a zamknou propracovaným skrytým zámkem. Všechny stopy a legendy vymažou u všech historiků aby o ní vůbec nikdo nevěděl. A pak nechají návod spolu s kombinací zámků aby se návštěvník mohl dostat až k ní. Sorry, ale tyhle příběhové hovna vyšly z módy tak 20 let zpátky. Ve filmu z roku 2018, který se snaží tvářit moderně, nemá co dělat. A překvapí mě naprosto plynulá angličtina u alkoholika seklého na lodi v japonském přístavu. A jak řekl Verbal...nezničitelné SONY baterie taky pobaví. Bohužel nový reboot mě zklamal a skoro ničím nebavil. Nefunkční a naprosto zbytečný film. Jedničku dávám za to, že znám daleko horší filmy a nebylo to až takové utrpení. Třeba TV diváky na TV Nova/Prima to dokonale uspokojí. ()

cingi.t

V roku 2018, so všetkými vymoženosťami, efektami a dokonalým filmovým umením spravia film, ktorý nie je ani z tretiny taký záživný ako staručký Indy z 1981? Alicia má podľa mňa veľký potenciál a zamilovala som si ju v Ex Machine, ale toto sa jej moc nehodilo. Posledné dve minúty stáli za to, ale inak je to 116 minút Larinho vzdychania, kričania a padania všade, kde sa dá so štvrťhodinkou napodobňovania Legolasa mixnutého s Robinom Hoodom a s prsiami. Aspoň záporáčik Walton to drží nad priepasťou. 2* ()

bobstock

Zklamání, po tolika letech od Angeliny mi Roar Uthaug jen připomíná fragmenty ze slavné herní série. Všechno znovu od začátku a bez prsou, proč se toho tolik dnes bojí udělat Laru takovou jakou jí herní tvůrci udělali před 20 lety? Kam se ztratila inteligence a nápaditost na prostředí, kde se ztratil Junkie XL? Zase jen peněžní vypočítavost. Proč udělat jeden dobrej film, když jich můžeme udělat šest blbejch!! Ve vší úctě k Alicii ..ukažte jim někdo Vicu Kerekes!!! 40% ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

13.06.2023

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech už nám klepe na dveře, vše vypukne na přelomu června a července, kdy lázeňské město opět zaplní davy nadšených filmových fanoušků i… (viac)

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (viac)

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)