Lara Croft (Alicia Vikander) má 21 rokov a práve zdedila obrovské obchodné impérium. Jej otec, bohatý šľachtic a známy dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizol bez stopy pred 7 rokmi, keď bola ešte malá. Odvtedy sa Lara márne snaží nájsť nejaký zmysel života. Keď si prečíta záhadný odkaz, ktorý jej otec zanechal, rozhodne sa opustiť Londýn a vyraziť do neznáma, aby prišla na to, čo sa mu naozaj stalo. Vydá sa po jeho stopách hľadať legendárnu hrobku na mýtickom ostrove niekde pri japonskom pobreží. Nebude to však také jednoduché – už len dostať sa na ostrov jej dá riadne zabrať. Loď, ktorá ju mala dopraviť na pevninu stroskotá v silnej búrke, a Lara sa ocitá sama uprostred neznáma, vyzbrojená len ostrým nožom, pevnou vierou a vlastnou tvrdohlavosťou. Ak sa jej podarí prekonať svoje vlastné limity a prežiť toto nebezpečné dobrodružstvo, stane sa z nej skutočný Tomb Raider. (Forum Film SK)

Azurovydrak

Určitě lepší než filmy s Jolie, už jen proto, že Alicia Vikander je mnohem lepší Lara. V roli jsem jí věřil všechna gesta i trable, kterými si prošla. Samotný příběh ničím moc neohromí, je to takový standart bez lepší myšlenky, ale dá se. Prý má být i dvojka, tak snad se trochu šlápne na plyn co se týče hloubky děje a kvalitní thriller bude na světě. 65% ()

Jaroslaf

Pro mne je tento film shrnutím moderní doby. Plachá (a plochá) herečka hraje herní postavu která měla být vždy sexy, to tu vůbec není, ale hlavně že je cool, emancipovaná, a dostatečně sebevědomá a nikoho to neuráží. Co na tom, že charisma má na nule, zadek žádný, oči nudné, obličej nudný a horní část těla plošší než chodníky v brně? Zbytek filmu? Není co hodnotit. Jestliže archeologická série Tomb Raider staví od začátku filmu na honičkách NA KOLE městem a úprcích v přístavech, je to od začátku špatně. (P.S: novobodou Laru od Square Enix přitom beru na milost, a myslím si, že ta počítačová, dabovaná, má 3Krát větší charisma než tato.) ()

Wardan

Podobně jako u Vlny mám pocit, že je to pěkná žánrová práce. „Jen“ pěkná žánrovka a „jen“ pěkný origin story a nic zvláštního. Akčních nebo napínavých set pieces je dost, ale většinou nejsou dost dlouhé na to, aby dokázaly pořádně vyšponovat napětí (hlavně plížení s lukem v táboře skončí dřív než se pořádně rozjede). Akce je hollywoodský standard, ale působí docela fyzicky a zemitě. Děj velmi slušně odsýpá a jednotlivé části děje na sebe logicky navazují, lehce ruší akorát to setkání v džungli a závěrečné narážky na další díl(y) působí trochu natvrdle. Lépe by mohla být zakomponována zápletka kolem čarodějky Himiko. Lara chce jen najít otce a nějaká archeologie je jí celkem šumák, takže čarodějka na dlouhou dobu vypadne z vyprávění. V Indyho křížovce pokud si pamatuji, tak Grál takhle z vyprávění nevypadne, takže přechod do závěrečného blbnutí v hrobce působí mnohem hladčeji než tady. Zároveň neexistuje žádné hledání hrobky, protože Richard ji našel ještě před začátkem vyprávění a Vogel ji najde pomocí deníku hned jak Lara přistane na ostrově. Z toho možná pramení můj pocit, že toho v tom filmu bylo trochu málo, v Hongkongu se Lara ani neohřeje a ostrov, na kterém se odehrává celá druhá půle filmu, postavy nijak neprozkoumávají (není proč), prostě na něm jenom jsou. Přesto mám chuť přitlačit v hodnocení a jít na čtyři hvězdy. Zaprvé, protože rád jsem viděl klasické dobrodružství, které dnes jsou už jen ve formě superhrdinských variací od Marvelu. Zadruhé, protože samotná Lara Croft je tady fakt dobrá postava. Lidská a zranitelná hrdinka, chytá se na ní špína, v akci námahou a bolestí uvěřitelně skučí utržené rány na ní jsou skutečně vidět (ale ani větev v boku ji nebrání hned druhý den ráno dělat psí kusy s lukem a cepínem). Zabíjení pro ni není samozřejmé. Nemá v zásadě žádné special skills a její hlavní zbraní je chytrost, vynalézavost a to, že se nechce vzdát. Zároveň ale není blbá a ví, kdy je třeba se dát na útěk. Hodně v tom pomáhá casting výborné Alicie, která je dokonale uvěřitelná a snoubí v sobě křehkost i sílu. A že po tom filmu mám chuť zkusit si zahrát hru, je taky něco, co nemůžu říct ani o Warcraftu (byť ho jinak považuji za vypravěčsky odvážnější). ()

Chundys

Jako řekněme si to hned na rovinu! Tohle bylo úplně jiný kafe než s Angelinou! Velice přitažlivá Alicia (každý má jiný vkus), krásné prostředí, hudba, sympatičtí herci, ano příběh za moc nestál, ale když je to podle hry, tak ono držte se něčeho jiného :-).... No prostě Alicio krásně ti to sedlo zase ta role, opět :-), snad až na Tulipánovou horečku, zatím vždy krásná a neodolatelná :-). Novodobý ženský Dr. Jones valííííí :-) ()

fisus

Zdejší hodnocení a trailer mě dost natěšily,a tak jsem ve finále zklamaný.První polovina filmu byla fajn,ale pak jsem se tak trochu nudil.Bohužel Lara v mých očích nikdy nepřebije Indiana Jonese a Nathana Drakea,i když se na Aliciu moc pěkně koukalo. ()

noelcoward73

Na novou Laru Croft jsem se těšil. Byl jsem zvědav, jak ji ztvární Alicia Vikander. Ve výsledku jsem velmi spokojen. Dobře natočené byly akční scény a působivá byla část po pádu do řeky. První půlhodina mi přišla slabší, bylo by na místě ji o něco zkrátit. Ale to je asi jen jediná výtka. ()

fixaman

Nový Tomb Raider je dobře natočený, má slušné tempo a potěší i herecký výkon Alicie. Na druhou stranu je tu ale zprzněný příběh z videohry a taky to, že Alicia se na Laru vůbec nehodí. Angelině nesahá ani po kotníky. A tak je to sice docela zábavné, ale znovu už se na to na rozdíl od starších filmů určitě nepodívám. Uvidíme, jaká bude dvojka. ()

Illuminare

Asi nejlepší videoherní adaptace. Samozřejmě nelze nacpat 40hodin herní doby do dvouhodinového filmu s ne moc velkým rozpočtem. Ale i tak se povedlo dostat do filmu vše, co zde má být. Konečně se někdo pevně držel predlohy, nevymýšlel kraviny a nesnaží se být za každou cenu originální. Velká škoda ovšem je, že se film soustředí spíše na problém nezvěstného otce a na Laru samotnou, než na bohyni Himiko. Trochu jsem doufal ve více mystična a že se na scéně objeví i generálové jako je tomu ve hře. Dal bych i 5*, ale prvních 20 minut je docela zbytečných a ani záporáci Trinity se nám moc nepredvedli. 80% a pokračování všemi deseti. ()

godycz

kdyby misto zensky v tom hral chlap, mohlo se to jmenovat Uncharted. tr me hrat bavi, ale koukat na to NE... v tom filmu nebyl jedinej forek..... ()

AndreyCSFD

Filmy s Angelinou mám ráda. No, možná ten druhý moc ne, ale ten první je moc fajn, takže jsem byla zvědavá, jak se role Lary zhostí Alicia. A nebylo to dobré... Lara je tady ťunťa, která sice boxuje s vervou Eda Sherana, krade jabka a jezdí na kole jako Sagan, ale chybí jí vzdorovitost, drsnost, nadhled, ironie... Takové to, když Angie zvedne jedno obočí a protivník ví, že má problém. Alicia je charakterní herečka, ideální prototyp do kostýmních dramat, ale prostě tu akční hrdinku jí nevěřím, což je problém ve filmu, kde to na charismatu hrdinky stojí. Navíc ten scénář - jedincům s průměrným IQ bylo jasné od úvodních titulků, co byl hlavní problém Himikó, takže žádné překvapení v hrobce se nekonalo. Motivace postav a jejich jednání je nelogické, zápletka vylhaná, humoru poskrovnu a výprava bohužel nevyužitá. Úžasným momentem je ovšem scéna, kdy Lara s nataženým lukem míří na pilota helikoptéry, přes sklo. Jedna hvězdička, protože jsem se v kině fakt nudila. ()

Snake.Charmer

Slibný rozjezd, který táhne sympatická Vikanderová, střídá nezvládnutá, hloupá a kolem a kolem docela nudná část na ostrově. Spousta CGI a pár odkazů pro fanoušky herní série ale dobrý dobrodružný film opravdu nedělá... ()

Druury

Tak tohle byla pekna sracka.. sympatickej zacatek.. ale pak to slo cely pekne do prdele.. Lara by mela byt drsna sexy zenska.. a ne tahle holcicka. CGI uplne sileny.. az mi bylo stydno. A jak se na konci snazili vytvorit dojemnou atmosferu, tak jsem sel opravdu do kolen a hned to vypnul.. trapas ()

simon84

All myths are foundations of reality. Vic do Indiana Jonese nez filmy s Angelinou ale za me super, vikendovej bijak super, bavil jsem se. ()

Bozvav

veskrze sympatická hlavní hrdinka, příběh přitažený za vlasy, slušná akce. lepší než ty s Angelinou. Jsem zvědavá na další.70%. ()

LordBeeDoO

Lara je sympatická, restart s normální hrdinkou by se i povedl, ale nezajímavý příběh co snad už byl v různých variantách zfilmovaný 150 krát táhne film dolů. ()

ivl

V jednoduchosti je síla a zde to platí dvojnásob. Oproti původním verzím, kde všichni slintali pouze nad hlavní představitelkou, zde jsem poprvé našel to, co jsem zažíval u samotného hraní posledních dílů. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

13.06.2023

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech už nám klepe na dveře, vše vypukne na přelomu června a července, kdy lázeňské město opět zaplní davy nadšených filmových fanoušků i… (viac)

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (viac)

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)