Lara Croft (Alicia Vikander) má 21 rokov a práve zdedila obrovské obchodné impérium. Jej otec, bohatý šľachtic a známy dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizol bez stopy pred 7 rokmi, keď bola ešte malá. Odvtedy sa Lara márne snaží nájsť nejaký zmysel života. Keď si prečíta záhadný odkaz, ktorý jej otec zanechal, rozhodne sa opustiť Londýn a vyraziť do neznáma, aby prišla na to, čo sa mu naozaj stalo. Vydá sa po jeho stopách hľadať legendárnu hrobku na mýtickom ostrove niekde pri japonskom pobreží. Nebude to však také jednoduché – už len dostať sa na ostrov jej dá riadne zabrať. Loď, ktorá ju mala dopraviť na pevninu stroskotá v silnej búrke, a Lara sa ocitá sama uprostred neznáma, vyzbrojená len ostrým nožom, pevnou vierou a vlastnou tvrdohlavosťou. Ak sa jej podarí prekonať svoje vlastné limity a prežiť toto nebezpečné dobrodružstvo, stane sa z nej skutočný Tomb Raider. (Forum Film SK)

Wally

Na odreagování dobré....bohužel zábavná část se odehrává až v hrobce a to už je docela pozdě na lepší hodnocení... ()

Milano33

Od malička sa mi páčili dobrodružno-archeologické filmy typu Indiana Jones alebo Múmia, a Tomb Raider nie je v tomto žiadnou výnimkou. Na úvod treba povedať, že tento svet nepoznám, nikdy som nehral hry a ani pôvodné filmy s Angelinou Jolie som v živote nevidel, takže celý tento filmový zážitok mal pre mňa fresh vibe. Tomb Raider s Aliciou Vikander v hlavnej role je vzrušujúcim akčno-dobrodružným filmom a zároveň slušnou videohernou adaptáciou. To videoherné zázemie je cítiť pri každej, čoby len sebamenšej akčnej scéne. Skáče sa tam a uteká v jednom kuse, pri týchto obratných Lariných pohybov sa cítite podobne, ako ako pri hraní videohry, ozaj niektoré sekvencie sú ako keby vystrihnuté z nejakej hernej akčnej adventúry. Akcia je svižná a energická, určite vás do nej vtiahne divokosť a dravosť jednotlivých scén, ale predovšetkým dynamická kamera. Pri akčných sekvenciach je kamera skutočne sugestívna a vždycky na správnom mieste umiestnená, aby diváka uchvátila. I tie rýchlejšie a mobilnejšie scény sú kamerou nasnímané s maximálnou presnosťou, divák má pocit, že stojí hneď vedľa krásnej Lary a v tesnom závese jej dýcha na jej pekný chrbát. Avšak pri tej akčnej stránke sa neubránim faktu, že niektoré scény sú robené iba na efekt a v normálnom svete by takto fyzika určite nefungovala, ale beriem, že Tomb Raider je fantasy, takže tento prehrešok filmu veľkoryso odpustím. Výpravno-dobrodružná stránka je takisto podmaňujúca a nesnímanie záberov z exotickej krajinky je spravené vážne efektne, takže jednotlivé scenérie zakaždým docielia svojho. Aj tie klasické archeologické trópy sa tu nájdu, máme tu rôzne hádanky, hlavolamy či pasce, i hromadu odkazov na mytológiu, a o to viac som vďačný za to, že sa film sústredí práve na tú japonskú, ktorá nie je západnou kinematografiou príliš moc preskúmaná. Samozrejme snímku nesmelo chýbať ani závan toho tajomna a mystiky, podobne ako u Indiana Jonesa, aj tu nájdeme nádych okultizmu a mysticizmu. Jedinou vadou na kráse snímku je asi naozaj len ten scenár, ktorý síce obsahuje pár nelogičnosti, ale vyslovene prúser to rozhodne nie je. Ja som si film veľmi užil a to najmä skrz príťažlivú Aliciu Vikander. Na Aliciu sa veľmi pekne pozerá, je obratná a vie sa hýbať, akčné scény jej nesmierne seknú - Alicia je skrátka neskutočne sexy. Každopádne, Lara Croft nie je iba pekná tvárička a badass hrdinka, ale predovšetkým postava, do ktorej sa dá fantasticky vcítiť,  keďže vo vnútri je to iba prostá, vystrašená dievčinka. Tomb Raider je v tomto smere vskutku príjemná jednohubka so solídnym nábehom na ďalšie pokračovanie. Naozaj pevne dúfam, že sa druhého dielu nakoniec dočkáme, naposledy som počul, že je už napísaný scenár, tak snáď sa projekt úspešne zrealizuje. ()

Corpsegrinder

Příběh nikdy nebyl silná stránka Tomb Raiderů a ačkoliv si to moc lidí nechce přiznat tak každej díl byl vlastně naprosto příšerně napsanej, takže adaptovat to do filmu neni moc dobrej nápad. Jenže tam kde první dva filmy s Angelinou tvořily celkem funkční guilty pleasure a uvědomovaly si svou vlastní blbost, tam selhává tohle, jelikož se to bere až moc vážně. Je to celý jedna velká trapná animace co nejde skipnout a ke který nemáte tu část kde hrajete a bavíte se. Alicia Vikander se do role nehodí. Záporáci jsou jen debilní karikatury co tam jsou zbytečně. Akce je nudná. ()

aquiver

Dobrý dobrodružný film? Sice již ne tak směšný jako starší adaptace, ale zbytečný a určený pro diváka, který si přeje jen vypnout mozek. Rutina bez kloudného scénáře a čehokoli pěkného - ani ta Alicia není využitá. Jak film plyne, ubývá logika, uvěřitelnost, záživnost. Té drobné kočičce roli nevěřím a moc rád bych ji viděl v nějakém lepším dobrodružném filmu. Kámen úrazu je u scénáristů a producentů. 30 % ()

Hanys_

Až na tu neskutečně nudnou linii s fotříkem dost dobré dobrodrůžo s klasicky fešnou Alicií. Za ten závěr v hrobce, který evokuje vzpomínky na parádní pasti z Poslední křížové výpravy, o té čtvrté dost uvažuju. ()

HArna

Alicia Vikandee mě přišla sympatická, ale není to Tomb Raider. Fakt si Laru asi představuji jinak. Ve filmu je poměrně málo akčních scén a žádný vtipy. Celkově je v něm Lara daleko zranitelnější než ve hrách, film sází na "realismus". Samozřejmě s rezervou, když pak Lara zabíjí chlapy i přes to, že v jedné menší scéně ji v poloamamatérském boxu porazí žena. Celý mě to přišlo vlastně k ničemu. 50% ()

SpaceOdyseus

Nuda. Misto abysme dostali poradne Tomb Raiderovske momenty, jako reseni puzzlu po pamatkach, skakani po dzungli nebo likvidace zaporaku, mame tu zavod na kole v Londyne, nesmyslnou honicku v pristavu a finale jak pres kopirak z Posledni krizove vypravy. Cool sekvence byla ta s letadlem, ale spis mi evokovala Uncharted. Cekal jsem, ze se kazdou chvili na platne objevi "Press X". Jinak v tom filmu neni nic zajimaveho, nic moc zabavneho. Skoda, tesil jsem se. ()

ruhebitte2010

Na to, že je předlohou hra, dobrý. Jenže, kdo hrál díl (2013) z kterého se inspiruje až tak nadšen nebude. A proč? Chybí mi tam lepší atmosféra, všechno je tam honem, Lara se neučí přežít v divočině jako ve hře, potenciál byl prostě větší. 70% ()

Warle

Mám pocit, že se někdo snažil natočit film z videohry, ale zapomněl na to, že točí film jako celek a ne pár cgi cutscén, které vyplňují jakoukoliv hru. Ale hezky popořádku. Alicia Vikander se (bohužel) na roli Lary Croft dost nehodí (i když jsem tvrdil nejdřív opak a věřil jí) a i když je absolutně k sežrání a jako chlap můžu říct, že slintání je za plný počet, tak to prostě nemá ten Croft feeling, který měla Angelina Jolie. Ale na Vik se zase podstatně líp kouká. Tak si vyberte. Herecky je ale Vik skoro dokonalá. Prvních cca 20 minut je úplně zbytečných a k usnutí. Až se po zhruba půl hodině začne něco dít, je to lepší, ale CGI vypadá strašně nereálně a záběry, kdy se něco děje jsou točená "zvysoka", jako jsou akční scény ve hře. Scéna v bouři je strašně matoucí a nepřehledná. Od půlky se to celkem rozjíždí, ale bohužel tomu stále chyběl nějaký drive. Ani Junkie XL to tentokrát nezachraňuje. 55% a zklamání. ()

Patrik256

Rozpočet_ 94 miliónov dolárov // Tržby_ 274.6 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 11 139 269 KČ // Diváci v ČR_ 73 007 // Tržby v USA_ 58.2 milióna dolárov ()

Jespi

Film pěkně vyvažuje balanc mezi divákem, který hrál nejnovějšího Tomb Raidera, takže jde na film podobně jako na Warcraft the Movie, a mezi divákem, který jej bere jako Tomb Raider reboot, (chcete-li prequel.) Alicia hraje mladou Laru důvěryhodně a jsem rád, že jsme nedostali některé pipky, které byly pro roli zvažovány ( Kristen Stewart? Eh?) Děj je hodně přímočarý a pro zkušeného diváka asi příliš zvratů nabídnout nemůže. Na druhou stranu rozpletení mýtu o Himiko bylo přijemné a v tomto případu,jelikož jsem hrál hru, pro mě nečekané. Ta lehce mystická, lehce paranormální, lehce dobrodružná linka tomu slušela a jsem rád, že filmaři po vzoru hry nepřešli do paranormálních, duchovních, voodoo čar a kouzel. Konec filmu nečekaně nastaven na dvojku...a musím říct, doufám, že jednička vydělá, protože bych si na pokračování zašel rád do kina znovu. V době kdy decentní Indianovka absolutně chybí, Mumie pro mě umřela druhým dílem a Lovci pokladů s Cagem je takový nedomrdlý průměr, je toto příjemné zpestření žánru. ()

cmenda

Bezva . Víc něž sem čekal akcí nabití a inteligencí oplívající .Lara Croft v podaní Alicie Vlkander byla super klidně by mohli udělat i pokračovaní nebo serial celkově velice vydařenej kousek a doufám že o téhle herečce ještě uslyšíme . ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

13.06.2023

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech už nám klepe na dveře, vše vypukne na přelomu června a července, kdy lázeňské město opět zaplní davy nadšených filmových fanoušků i… (viac)

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (viac)

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)