Lara Croft (Alicia Vikander) má 21 rokov a práve zdedila obrovské obchodné impérium. Jej otec, bohatý šľachtic a známy dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizol bez stopy pred 7 rokmi, keď bola ešte malá. Odvtedy sa Lara márne snaží nájsť nejaký zmysel života. Keď si prečíta záhadný odkaz, ktorý jej otec zanechal, rozhodne sa opustiť Londýn a vyraziť do neznáma, aby prišla na to, čo sa mu naozaj stalo. Vydá sa po jeho stopách hľadať legendárnu hrobku na mýtickom ostrove niekde pri japonskom pobreží. Nebude to však také jednoduché – už len dostať sa na ostrov jej dá riadne zabrať. Loď, ktorá ju mala dopraviť na pevninu stroskotá v silnej búrke, a Lara sa ocitá sama uprostred neznáma, vyzbrojená len ostrým nožom, pevnou vierou a vlastnou tvrdohlavosťou. Ak sa jej podarí prekonať svoje vlastné limity a prežiť toto nebezpečné dobrodružstvo, stane sa z nej skutočný Tomb Raider. (Forum Film SK)

Teron

Taková povinná generická adaptační rutina odshora dolu. Má to všechno podle příručky, absolutně ničím nepřekvapí a nezanechá vlastně jakýkoli dojem. ()

Z0ltar

to je tu zas přehvězdováno, 65%, to určitě. jestli je tohle nadprůměr tak Max Payne s Wahlbergem byl klasika kinematografie. tenhle Tomb Raider je zhruba stejná píčovina jako bylo filmový provedení Temný věže. je mi jedno jak dobře se Vikander fyzicky připravila, ona se prostě do role Lary Croft nehodí a tím veškerá debata končí. herečka, kterou jsem kdysi měl hodně rád, se mi teď protiví. ()

Ronkar

1.) Vikander se do nové podoby Lary skvěle hodí! Je sexy. Má dobrou fyzičku (člověk jí tu akci věří), ale přitom působí žensky a křehce. Je sympatická a má i nějakou osobnost. 2.) První třetina je skvělá! Výborný start, živelná akce, charakter Lary a její pozadí je dobře vykresleno. Lara už není nezastavitelný badass (a tím pádem velmi nudný a nezajímavý) jako ve starých filmech. Scénář jí dává docela dobře na prdel, díky čemuž je sympatičtější, živější a není problém jí fandit. Do půlky je vše více méně ok. I první zabití je dobře natočeno. Ale proč se pak tahle holka mění v zabijáka, který bez problémů odstřeluje lukem jednoho člověka za druhým? Osobně mi to nedává v rámci charakteru moc smysl (a fakt mě nezajímá, že je to podle hry). Když už se tvůrci paltají s "reálně" vykreslenou postavou, musí Lara zůstat konstantní a to i po psycholgické stránce. Triky vcelku ok, ale děj je zkrátka generická nuda, která v rámci předlohy nemá šanci zaujmout. Tvůrci se totiž nedokázali odklonit od her a nepřišli s něčím originálním. Celkově nejsem zklamán, mohlo to být výrazně horší, ale do budoucna rada scénaristům: kašlete na předlohu, která může fungovat jen v interaktivním médiu. Udělejte něco svého, nového a váš film bude v čele s Alicií skvělý! ()

bonovox

Značku Tomb Rider sa opäť nepodarilo dôstojne adaptovať na filmové plátna. Problémom je opäť hlavne scenár ktorý po sľubnej prvej polovici sa v tej druhej spolieha na náhody a priam až nadľudské schopnosti mladej hrdinky. Áno, je to adaptácia počítačovej hry, ale keď tvorcovia vsadili od začiatku na ľudskú a prirodzenú tvár Lary, mali v tom pokračovať až do konca. Za mňa 60% ale prípadne pokračovanie s lepším scenárom by som zniesol. ()

Horác

Při sledování filmu jsem si několikrát říkal, jak je to vlastně zbytečná blbost. Ale na druhé straně je to koukatelné - což je jeden rozdíl oproti staršímu filmu s Angelinou. Dokonce jsem se přistihl, že mě to vlastně baví. A druhý rozdíl: Lara tentokráte není tak prvoplánově prsatá. Což mě nevadí, kór, když je taková roztomilá. Dokonce nevylučuju, že se na to podívám ještě jednou. Takže nakonec dobrý. ()

Desmond04

Alicia je sympaťanda, která se na mladičkou Laru bezpochyby hodí. Snímek v pohodě odsýpá a po celou stopáž se docela obstojně drží. Samozřejmě se ale nejedná o žádný výbuch výjimečnosti, děj je protkán klasikou a klišé a v podstatě už od úvodu si uvědomělejší divák dokáže představit, jakou cestou film půjde a jak, plus mínus, skončí. Ono to ale asi nebude na žádnou škodu, je to zkrátka jednodušší dobrodružný film na uvolnění. Možná mi jen chyběla větší volnost na prostranství, kde by Lara mohla ukázat více ze své výjimečné techniky, jelikož bojové sekce, kterých se účastnila byli opravdu hezky udělané. V porovnáním s Tomb Raiderem s Angelinou Jolie, si tento remake vede možná i o kousíček lépe. Uvidíme, jak bude vypadat pokračování, se kterým, díky otevřenému konci, pravděpodobně můžeme počítat. ()

brasek

Nová Lara Croft je sympatická, príťažlivá a nie je nezničiteľná ako jej predchodkyňa Angelina Jolie. Príbeh má zaujímavú zápletku a viac ako hodina filmu je veľmi slušná záležitosť. Trošku ma mrzí, že príbeh sa stal miernou fraškou príchodom na scénu žoldnierov od Trinity a "otcovsko - dcérske" vzťahy tiež sú také mierne uslintané (chápem, nevideli sa sedem rokov). Celkovo však som pozitívne prekvapený. ()

Astonko

Nie že by ma bavili nejaké preplácané zlátaniny bez poriadneho príbehu, no tu mi všetkého prišlo tak nejako málo. Hlavne by som pridal šifrovania, hádaniek a ich vysvetľovania, keď už sa to tak múdro tvári, mohlo by to trochu múdrejšie aj byť. I keď aj s pár ozaj parádnymi akčnými scénami však po druhom zhliadnutí môžem povedať, že Alicia je jediným čo ma môže presvedčiť k ďalšiemu zhliadnutiu 6.1/10 ()

Stan Borowitz

Průser. A tak to dobře začlo... Alicia vzhledově i herecky v pohodě, Lara charakterově v pohodě. Lařin otec charizmaprostý, vzhledem budí dojem, že by zabloudil i ve větší obci, natožpak v džungli, nedejbože někde v hrobce. Asijský kámoš Lary ujde. Komediálně-dramatický začátek super, ale jak to začne být akčně-dobrodružné, tak trapas. Logika chování postav vskutku neuvěřitelná. Jedna hvězdička za Laru. ()

yaneczech

Je tam spousta nesmyslnejch situací, kdy si říkáte: „Proboha proč?!“. Chybí mi tam motivace u spousty postav a Alicia pro mě prostě není Lara Croft, sorry. ()

Jason13

Jednoduchý, nepřepálený akční dobrodružství, který příjemně odsejpá (teda alespoň v druhý polovině určitě) a nehraje si na nic víc než je - tj. adaptace počítačový hry.. Nová Lara si moje sympatie získávala pomalu, ale od chvíle co začala pobíhat po ostrově s lukem už mě měla. Poslední scéna v zastavárně mi pak vyloženě vykouzlila úsměv na tváři. :) Pokračování bych se nebránil... ()

wdc

Z těch 3 filmů je tento snad nejslabší. Některé scény zbytečně dlouhé. Lara působí trochu jako namyšlené děcko. Nezaujalo mě to a nebavilo. Více méně ztráta času. ()

Salvator

Scénář je průhledný jak silonky a hlavně mu chybí humor, který tenhle druh filmů potřebuje jako sůl. Brát v tomto žánru vše jen vážně, je cesta do pekla. ()

KukulienkaHO

Od predchádzajúcich filmov o "vykrádačke hrobov" Lare Croft je to obrovský kvalitatívny posun vpred vo všetkých ohľadoch. Je super, že nás tvorcovia nepostavili hneď pred hotovú vec, ale Laru sme spoznávali postupne, podobne ako ona spoznávala nástrahy divokého sveta. BTW je celkom sympatická, na rozdiel od predchodkyne (myslené ako postava). Rozlúsknutie záhady okolo kliatby príjemne prekvapilo, udržať sa pri zemi bol podľa mňa lepší krok než ísť do fantasy. Nejaké problémy tu samozrejme sú, no mne sa páčilo. ()

PanPyzamo

Hry ze série Tomb Raider jsem hrál od rebootu z roku 2013. Ačkoliv dám přednost Uncharted, tak se mi série líbila a tak jsem zkusil i tento film z roku 2018. Byl jsem spokojen. Ze začátku to vypadalo celkem nic moc, netrvalo ale dlouho a začalo to být lepší. Už ze začátku se víceméně furt něco děje, ale postupem času film nabírá ještě o něco rychlejší tempo a to jsem si užíval. Hlavně dojde na změnu lokace a tím je samozřejmě ostrov. Akční scény byly super. Příběh byl taky fajn. Co se mi ještě líbilo byl konec filmu, kde došlo k menšímu odhalení poslední scéna byla parádní. Za mě dobrý film, který doporučuji. 7,5/10 ()

Dawe2

O hodně slabší Indiana Jones s nepříliš akční hlavní hrdinkou, na kterou se dobře kouká (což je jediný důvod proč na film koukat), s celkem nesmyslným příběhem a akcí, které mě neoslovila. ()

Radek273

Uvěřitelnější Lara, která má však spoustu nepochopitelností, až si z toho divák může hlavu ukroutit. No co, asi to prostě není pro náročnější. ()

Ironhead

Nebylo to vůbec špatné, ale také ničím výjimečné. Prostě takový fajn dobrodružný film se scénářem dle celkem zaběhnuté šablony. Jedno velké plus tu ale najdete a tím je Alicia Vikander, slušná herečka a opravdu děsně sexy baba. Ta role jí sedla ;) A Lary rodinná anamnéza s ohromným dědictvím, kterému se dobrovolně dlouho sama vyhýbá a její následný příchod rodinné firmy, kde ji ale nikdo nezná, dost kopíruje/vykrádá story z Nolanova Batmana. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

13.06.2023

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech už nám klepe na dveře, vše vypukne na přelomu června a července, kdy lázeňské město opět zaplní davy nadšených filmových fanoušků i… (viac)

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (viac)

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)