Lara Croft (Alicia Vikander) má 21 rokov a práve zdedila obrovské obchodné impérium. Jej otec, bohatý šľachtic a známy dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizol bez stopy pred 7 rokmi, keď bola ešte malá. Odvtedy sa Lara márne snaží nájsť nejaký zmysel života. Keď si prečíta záhadný odkaz, ktorý jej otec zanechal, rozhodne sa opustiť Londýn a vyraziť do neznáma, aby prišla na to, čo sa mu naozaj stalo. Vydá sa po jeho stopách hľadať legendárnu hrobku na mýtickom ostrove niekde pri japonskom pobreží. Nebude to však také jednoduché – už len dostať sa na ostrov jej dá riadne zabrať. Loď, ktorá ju mala dopraviť na pevninu stroskotá v silnej búrke, a Lara sa ocitá sama uprostred neznáma, vyzbrojená len ostrým nožom, pevnou vierou a vlastnou tvrdohlavosťou. Ak sa jej podarí prekonať svoje vlastné limity a prežiť toto nebezpečné dobrodružstvo, stane sa z nej skutočný Tomb Raider. (Forum Film SK)

MickeyStuma

Další filmové zpracování veleúspěšné videohry ´Tomb Raider´, kde roli Lary Croft tentokrát dostala Alicia Vikander, které se se staršími snímky ze sklonku milénia s Angelinou Jolie naprosto nedá srovnávat, neb to jsou zcela odlišné filmy, byť pojednávají stejné téma. První dva filmy byly natočeny dle starých her. O něco později byla hra restartována a tento nový snímek se restartu přizpůsobil. A tak je Lara mladší, zkušenější, oplývá daleko více zkušenostmi a je vyobrazena jako obyčejná prostá holka, jakých po ulici chodí spousty. Snímek je daleko efektivnější, bojovnější, popkornovější, svižnější a hlavně jako adaptace videohry daleko dokonalejší. Použitá dějová šablona je sice již známá z jiných podobně zaměřených dobrodružných snímků, ale proč by to mělo vadit. Videohra nevyznívá jinak. Snímek není natočen jen pro hráče oné videohry, ale pro všechny diváky bez rozdílu. Kdo hru nikdy nehrál nebo ji ani nezná, tento snímek vše podstatné představí v plné parádě. ()

strikeman

Ani jsem nehrál hru, ani jsem neviděl původní zpracování s Angelinou Jolie, ale je to úplně jedno. Tento film je prostě sračka plná klišé a sterilní nuda. K tomu Alicia Vikander, která má možná roztomilou tvářičku, ale zato anorexii prvního stupně, takže předváděné adrenalinové výkony jí fakt nemůžu uvěřit, stejně jako si ťukám na čelo u spousty nelogických zvratů/zkratů/zvratků ve filmu. Za mě 20% ()

Isomut

Pokiaľ ide o Ázijské mýty, tak keď to porovnám s Múmiou 3: Hrob dračieho císara, chýbala tomu väčšia dynamika, výraznejšie postavy a istá dávka humoru. ()

Hapretor

Tak tohle je sice celkem zábavné, ale Alicia Vikander je velmi špatná volba ... fyzicky naprosto nesplňuje parametry postavy ze hry ... její chlapecký hrudník a kostnatý zadek však vyvažuje velmi hezký obličej a herecký talent, který je nesporný a svou roli vždy zvládne s grácií a lehkostí sobě vlastní ... díky tomu jsem to vydržel dokoukat ... ona vlastně ani ta Angelina nebyla takové terno ... ()

Rathalos

Tomb Raider a la Lara Croft v podani svedskej krasky Alicii Vikander,myslim si,ze na akcny dobrodruzny film to bolo dostatocne postacujuce,slusne natocene s vydarenymi trikmi,spokojnost...:-) ()

Heavyman

Jak se z " neviný pošťačky" co ráda jen trochu adrenalinu, stane zabiječka elitních žoldáků, za pomoci luku a topících je v kaluži. Jak pravý klasik: "Taky bych dělal machra, kdybych dědil ty tlamo." ()

Qeo

Konečně vdechl někdo život nesmrtelné dívce s lukem. Děj je samozřejmě přímočarý a hloupý, ale celková surovost tomu dodává to koření, které přidává na uvěřitelnosti. A velký potlesk Aliciu. ()

CaptainCzech

Dle mého rozhodně nejlepší film, který má za předlohu hru. Herecká hvězda Alicia Vikander tu předvádí úžasný výkon, kde jí člověk musí naprosto věřit tu křehkou, ale zároveň drsnou holku, která vám dokáže nakopat prd*l. Celý film si naprosto krade pro sebe a krom jejího ''kámoše'' ožralého Číňana jsou pro mě všichni zapomenutelní a to i hlavní záporák. Film totálně prošpikovaný akcí potěší každého fanouška tohoto žánru (Lara tu dostává po celý film neskutečný nářez, ale i přesto stále HOT jak ona to jen dělá), především první polovina filmu je dokonalá a srší nápaditostí, ke konci už trošinku ztrácí tempo, ale i přesto netratí na kvalitě. Film sice nevydělal tolik, ale na pokračování by to stačit mohlo a já v to osobně doufám. Jelikož Alicii jako Laru chci vidět rozhodně znovu. Jen díky ní a skvělé akci 77% ()

Faila

Jasně, bylo to přehnané, ale nějak mi to tou přehnaností sedělo k herní sérii a tahle filmová Lara se mi osobně líbila o moc víc než ta předchozí. ()

hEROic

Po kvalitním herním restartu jsem trochu naivně očekával i kvalitní film, bohužel. Představitelka hlavní hrdinky je sice šikovná kůstka, ale zde jsem ji nevěřil ani nos mezi očima. Nemělo to náboj a překvapivě ani sex-appeal. Příliš rychlé vyprávění bohužel poznamenalo i děj, takže po měsíci od shlédnutí ani nevím, o čem to vlastně bylo. Škoda, škoda, škoda, fakt jsem se docela těšil. Necelých 65% ()

helloween93

První polovina tohohle rebootu slavné videoherní série mě moc nebavila, za to se vstupem do hrobky je to guilty pleasure. Alicia Vikander se do role Lary Croft hodí, záporák se mi líbil i v Ant Man a Wasp. Nový Tomb Raider tedy řadím někam na úroveň prvního filmu s Angelinou a rozhodně nad Pandořinu skříňku. Z komerčního hlediska to zase taková sláva není, Warner a MGM na tom něco trhli, ale asi ne moc, proto dvojka nejspíš nebude. 3* ()

Olík

Jako čestný předseda fan clubu Indiana Jonese většinou podobné dobrodružství vítám, ale asi už je těch výprav za ukrytým kdovíčím na mne moc. Asi už jsem přesycen vkládáním kamenů do otvorů, aby se deaktivovala důmyslná past a čekám na nový impulz…..no a tím, Alicia Vikander bohužel nebyla. Za prvé mi nesedla jako Lara Croft, za druhé její příběh zaváněl tuctovostí. Skákalo se, padalo se, mlátilo se, dbalo se na počítačovou předlohu, ale jak nemám Angelinu Jolie dvakrát v lásce, tak pro mne byla tou lepší Larou Croft. ()

Crowen

Na FFFilmu 50%. A navíc Fuka nehrál TR(2013), podle kterýho to je, a nemohl tudíž v recenzi zmínit, o kolik je ta hra lepší filmovej zážitek, než tenhle film... - Po zmizení svého otce, se Lara vyflákla na školu (čili není archeoložka) a aby měla na jídlo, rozváží po Londýně balíky jako messenger na kole, přesto, že by měla dědit miliardy a otcovo impérium, ale to by musela podepsat nějaké lejstro, že ho uznává mrtvým (wtf???), což ani po 7 letech z nějakého důvodu nechce (i když hrozí propadnutí toho majetku, wtf no.2) a radši chodí do posilovny na dluh. Tak určitě a to je teprve začátek... - Z filmu kompletně vynechali jakékoliv nadpřirozeno. - Daniel Wu nemá za celou dobu ani jednu bojovou scénu. - Z ostrova Yamatai neukázali absolutně vůbec nic, přestože se na něm odehrává drtivá většina filmu. Na konci je v záběru z dálky a vypadá jako dvě skalky, kam lítaj srát racci. - Řešení puzzlů v hrobce hodnotím 5 facepalmy z 5... - Nick Frost je pouze cameo. ()

oli009

Původní filmy s Angelinou Jolie jsem neviděla a staré videohry s legendárním trojúhelníkovitým poprsím Lary Croft jsem rovněž nehrála. Zato jsem ale hrála novou trilogii. Protože jsem však film viděla ještě předtím, tak jsem z něj původně měla sice poměrně dobrý pocit, celkově nicméně zapadající spíš do nevýrazného průměru. Změna přišla s druhým zhlédnutím, které následovalo až po herní zkušenosti. Chválu si totiž zaslouží zejména některé z akčních sekvencí, které jsou nasnímané velmi podobně jako samotný první herní díl nové trilogie. Úplně nejvýraznější mi to přišlo ve scéně, kdy se Lara Croft snaží v divoké řece zachytit jakéhokoli pevného bodu, aby se zachránila před pádem z vodopádů. V tu chvíli jsem horečně hledala herní ovladač, abych mohla začít zběsile mačkat jedno z tlačítek a Alicii Vikander tak pomohla s tímto nelehkým úkolem. Snad jen kdyby byla i psychologická rovina po vzoru videoher rozvinutá více, protože přerod z celkem normální holky v zabíjecí mašinu, co za sebou nechává hromady mrtvol, a to všechno v přesvědčení, že zachraňuje svět, je něco, co jsem rozhodně chtěla vidět na plátně a při pravděpodobné absenci dalších dílů, to už nejspíš ani neuvidím. ()

Eduardo

Takto má vyzerať film podľa hry. Pekne sa to drží predlohy len s minimom pozmenených drobností, akčné scény každých pár minút a všetky parádne natočené, a veľmi mi tam pasovala aj charakterovo badass Lara zo starých Tomb Raiderov bez neustáleho nariekania z herného rebootu :) Dúfam, že to dobre zarobí a dočkáme sa aj rovnako kvalitného pokračovania, na ktorý sa podľa záveru tešia už aj samotní tvorcovia filmu ()

FanKalEl

Radšej si znova zahrajem posledné dve videohry. Alicia Vikander bola ale skvelá a celkom rád by som si pozrel dvojku s väčším rozpočtom. Niektoré digitálne triky boli totiž fakt slabé a celkovo to bol pre mňa len priemer. Takže ak sa bude robiť dvojka, budú potrební už lepší herci a zaujímavejšie charaktery. (65%) ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

13.06.2023

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech už nám klepe na dveře, vše vypukne na přelomu června a července, kdy lázeňské město opět zaplní davy nadšených filmových fanoušků i… (viac)

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (viac)

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)