Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Akčný
  • Komédia
  • Krimi
  • Dráma
  • Fantasy

Recenzie (422)

plagát

The Matrix Resurrections (2021) 

Pravda je že ma to bavilo, i ked síce príbeh je slabý a zbytočný, spojiť a dopriať obom protagonistom šťastný koniec. Ono na papieri to znie ešte horšie ale vo finálnej verzii ked som to pozeral tak som tie scény a herecké výkony trávil príjemne. Čo ma jedine skutočne zaráža je motivácia hlavného záporáka, uskutočniť zmrtvychstanie Nea a Trinity aby mohol čerpať energiu z ich nedostatku a túžby byť spolu. Skutočne tu nápady neboli ale musím povedať že sa na to nepozeralo zle a postavy ma bavili. Za tú hlášku agenta smitha a následnú akčnú pasáž som bol milo potešený. Alebo celý ten dlhý úvod kedy sa Neo snaží dostať z Matrixu bol úplne v pohode spracovaný. "Vieš aký je medzi nami rozdiel, Tom? Ktokoľvek mohol byť tebou, zatiaľ čo ja som bol vždy kýmkoľvek." (65%)

plagát

V/H/S/94 (2021) 

Takýto found footage nikdy nepreskočím..cením tvorcovské nápady a fakt som sa bavil celý čas!

plagát

Kolos (2016) 

Z počiatku zaujímavé guilty pleasure no potom to vyústi do ešte väčšej hovadiny. Anne Hathaway je tu úžasná a bez nej by to bol otras. (50%)

plagát

Čas (2021) 

Tentokrát ma Shyamalan prekvapil a to pozitívne. Je to originálne, dajú sa tam nájsť myšlienky, má to dobré tempo, nenudí, slušný chaos a žiadny nevkusný cringe. Pri takomto koncepte nápadov sa po využití chyby nájdu stále, no nestoja za to vytknúť. Som rád že je náš malý vizionár späť! (80%)

plagát

Reminiscence (2021) 

Škoda. Ked som sa dozvedel o tomto filme tak som mal dosť silné očakávania. Nakoniec som dostal tragický príbeh zúfalého protagonistu. Hrdina ktorý dokazuje že je tiež len človek a stratená duša až do úplného konca. Ked už sme pri sci-fi, spomenul som si na Babylon A.D. s Vin Dieselom. Film sa sám nebral vážne a vdaka tomu bol lepšie strávitelný než táto hrôza. Takže ja sa už len na konci pýtam, prečo? I ked to bolo relatívne zmysluplné samo o sebe, je to zbytočný film. (45%)

plagát

Sused (2021) 

Myslím si že tento menej nápadný ale dobrý herec sa skvelo popasoval s námetom scenára a tú réžiu zvládol skvelo. Je to skôr psychologická dráma/komédia kde nám umožní tvorca nazrieť do dvoch odlišných svetov ľudí, známeho herca a nenápadne obyčajného človeka strednej vrstvy. Ich svety sa skrížia veľmi zaujímavým spôsobom ktorý sa rozuzluje pomalým ale efektívnym tempom. Čo by som mínusol je ten záver. Prišiel mi tak narýchlo zhotovený a jednoznačne odfláknutý zo strany scenáru. Dva hlavné charektery postáv ktoré vystupujú 90% celkovo vo filme (s hlavnou postavou sme pocelý čas) boli veľmi uveriteľné a určite si to rád pozriem znovu ak sa naskytne možnosť. (70%) Videné na Art Film Feste v Košiciach, 25.6.2021

plagát

To Kapitola 2 (2019) 

Pre tých koho nezaujímala knižná tvorba to mohli skrátiť..

plagát

Da Vinciho kód (2006) 

Výborne spracovanie ktoré mohlo vyústiť lepšie v priemernom finále..

plagát

Tenet (2020) 

Absolútna spokojnosť, Nolan zase predbehol dobu v kinematografii tak ako pred desiatmi rokmi. Zvýšené volume v menej závislom kine dodávalo do veľkoleposti. Je fajn zmena že tu nie je Zimmer, totiž Göransson tomu dal vyšší level. Všetko je tu fajn, film ponúka viacero dobrých zamyslení no chcelo by to ešte dalšie dve zhliadnutia. Za mňa 10/10. Mimochodom toto je jeden z Nolanových najakčnejších filmov..škoda tej pandémie, malo by to slušný zárobok.. (100%)

plagát

Until the Light Takes Us (2008) 

Výborne spracovaný dokument, chválim! Zaujímavé od začiatku do konca. Jeden z top hudobných dokumentov.

Ovládací panel
9. naj užívateľ Holandsko
8 bodov

Reklama

Reklama