Nick Bannister (Hugh Jackman) je súkromný vyšetrovateľ, ktorý žije minulosťou. Pátra v hlbinách mysle a svojim klientom pomáha získať späť stratené spomienky. Jeho život sa navždy zmení s príchodom novej klientky Mae (Rebecca Ferguson). Hľadanie a nachádzanie v jej prípade prerastie v niečo viac. A zatiaľ čo Bannister bojuje, aby vypátral pravdu o ženinom náhlom zmiznutí, odhalí násilné sprisahanie a musí si zodpovedať podstatnú otázku - ako ďaleko ste ochotní zájsť, aby ste nestratili tých, ktorých milujete? (Continental film)

HellFire

Ups, tak tohle se fakt nepovedlo. Už od začátku hodně zmatené a po filmařské stránce zcela nevýrazné. Způsob vyprávění příběhu je zcela obyčejný, režisérka si napsala a zrežírovala svůj scénář a jak vidno, chybí jí cit pro jakoukoliv invenci. Nejvíce urážející je neustálé porušování pravidla „show, don't tell“. Postavy vypráví děj divákovi, pěkně ho vedou za ručičku jako blbečka, namísto aby ho nechali přemýšlet. Tak chytrý zase film není, aby si divák neudělal svoji představu. Hodně mi vadily použité filtry, které měly sloužit k vyobrazení postapokalyptického světa. Jedinou světlou stránkou byla nádherná Rebecca Ferguson, zatímco můj oblíbený Hugh do své role bohužel vůbec nezapadl. Hodněkrát jsem v souvislosti s tímto filmem narazil na srovnání s Transcendence – ve špatném slova smyslu – ale tam, kde jsem si Transcendence opravdu užíval, tady jsem si mohl nudou nehty ukousat. Reminiscence to po právu schytal v kinech, když si vydělal mizerných pár milionů za úvodní víkend. ()

Yoshitsune

Tohle bylo vážně dobrý a taky vážně depresivní, místy mi přišlo že se film vleče, ale pak přišlo něco, co upoutalo moji pozornost a opět sem se začal o film zajímat.  I když v tomhle směru, je možná chyba na mé straně, jeden čas sem romantické filmy vyhledával, no pak sem zase od toho upustil, s tím že možná nejsou to pravé pro mně a že bych sem měl věnovat jen těm žánrům, kterým relativně rozumím.  Nicméně, tak jako tak, sem na tenhle film zašel, jednak herecká skvadra, za druhé námět se mi taky líbil a byl sem fakt zvědavý, jestli se režisérce povede na plátno přivést noir detaktivku, se sci-fi prvky.  A povedlo, fakt jako povedlo, už od začátku se film nese v duchu starých noirových filmů, a nebojí se v tomhle směru přitlačit a navíc ta posedlost, jakou Hugh Jackman má je fakt stresující.  Ale co bych měl rozhodně vychválit do výšin, je herecký výkon Rebeccy Ferguson, která je filmu prostě TA femme fatale, která svým svůdným hlasem, pohyby a šarmem dokáže zamotat hlavu, né jenom Wolverinovi a navíc pokaždé, kdy začne zpívat, tak to bylo doslova něco nadpozemského, připomněla mi Ana De Armas z filmu Entering Red a její pěvecký výkon.  Akce je zde málo, velmi málo, přestřelka uprostřed je průměrnější, ale v tomhle směru vše vynahrazuje bravůrní bitka uprostřed a kameraman se v téhle chvíli, asi taky hodně zapotil. Ale byť tenhle film nemá, tolik akce, jak bych si přál, tak to vynahrazuje svým příběhem, vývojem postav a tím, jak se vše hezky proplétá a na konci, se vše rozmotá. Ramin Djawadi který pro tenhle film skládal hudbu, tak to celé jen podtrhuje a každému výraznějšímu momentu dá důraz a z jeho práce je cítit Blade Runner.  Ve výsledku, je to průměrně depresivní, herci však podávají vynikající výkon, film přesně ví kde má něčím šokovat a vlastně sem byl celou dobu nervozní, jak to celé skončí, byť v tomhle směru, nám to film prozradil hned na začátku. Plus Hugh Jackman má furt v obličije ten nasraný výraz, ze kterého si všichni záporáci nadělali do kalhot, když vytáhnul své drápy a začal vrčet. A byť je to na čtyři hvězdičky, (mohlo být víc akce a méně deprese) tak v tomhle směru, dávám plný počet, protože tohle je film, který se v dnešní době jen tak nevidí a všichni na něm odvedli kus práce, takže si tu pátou zaslouží. ()

sniper18

Reminiscence patril medzi filmy, o ktorých som si vopred vôbec nič nezistil, nevidel som ani trailer, len som vedel, že ho určite uvidím, lebo Hugh Jackman a Rebecca Ferguson patria medzi mojich najväčších súčasných obľúbencov, ktorí si zlé filmy moc nevyberajú a teda nadmieru spokojný som aj tentoraz. S filmom mám jediný väčší problém, na to, že jadrom príbehu je romantický motív, hľadanie stratenej lásky, tak som tej láske moc neveril, úvodná fáza ju nedokáže dostatočne ukázať, mal som pocit, že sa skôr jedná o nejaký povrchný vzťah s chvíľkovým pobláznením, pričom ženská hrdinka tu ani nie je práve najsympatickejšia, tak som to tým postavám ani moc neveril. A to ma dosť mrzí, pretože to je jediný výraznejší zápor, inak to bolo výborné. Celé to sci-fi o zaplavenom meste a vracaní sa v spomienkach je tu vlastne len úplné pozadie, v centre diania je skôr kriminálna línia s týmto romantickým motívom, ale ten scenár mi prišiel dostatočne pútavý a hlavne s neustále sa zvyšujúcou úrovňou. A tak zatiaľ čo v prvej polovici, kedy bola ešte kriminálna línia trochu slabšia som si skôr všímal to sci-fi pozadie, tak v druhej už práve hlavný príbeh začne byť zaujímavejší a ponúkne aj pár pekných emocionálnych momentov, pri ktorých ma ozaj mrzelo, že ten úvod to tak dobre nevyjadril, inak by to bolo úplne vynikajúce. Ale aj takto ma to vtiahlo a veľmi bavilo. A môže za to aj tá perfektná atmosféra podporená príjemnou hudbou, tu si dali tvorcovia záležať a tak sa mi páčili aj scény, v ktorých sa vlastne ani nič dôležité nestane. Herci rozhodne nesklamali, spomínané hlavné duo Hugh Jackman a Rebecca Ferguson sú skvelí ako vždy, ale aj okrem nich ma bavili aj Thandiwe Newton a Cliff Curtis. Film ponúkne aj nejakú akciu, ktorá nie je zlá, ale prišla mi tu trochu nasilu, akoby len pre tých, ktorí pôvodne čakali nejaké akčné sci-fi, nech úplne nenadávajú, že sa ho nedočkali. Ale osobne by som sa obišiel aj bez nej, aj tak ma vlastne trochu zaujala len tá podvodná sekvencia. Vizuálne je to absolútne bez výhrad, vyzerá to veľmi dobre a celé to prostredie mesta, ktoré sa trochu zaplavuje sa teda vydarilo. Takže vôbec ma neprekvapuje, že film finančne neuspeje, toto nie je nič, čo by lákalo masy, ale mne sa to veľmi páčilo a určite si ešte Reminiscence pozriem. A keby bola romantická línia lepšie zvládnutá, aby to celé lepšie fungovalo, asi by som už hodnotil naplno. 80% ()

TheEvilTwin

Reminiscence je film, od kterého jsme čekali asi něco diametrálně odlišného, a z toho nejspíš pramení zklamání diváků, nicméně rozhodně nemůžu řict, že by mě nakonec nebavil - naopak. Hugh Jackman a Rebecca Ferguson jsou skvělá dvojka, svět zatopený oceánem, kde noc je den a den je noc, je sám o sobě zajímavý a ústřední zápletka i samotný motiv reminiscence jsou skvělé. Do příběhu je šikovně zakomponovaný scifi prvek, stejně tak jako občasná akce, napětí a love story, která zde překvapivě nepůsobí rušivě a hezky do všeho zapadá. Samotná první polovina filmu je zajímavý úvod a seznámení se světem, druhá půlka pak přejde do detektivní linie s uspokojivým, překvapivým a zajímavým rozuzlením, které šlape jak má a vytváří fajn výsledný obraz. Jediná výtka je k doslovnému komentování všech myšlenek a pocitů postav, které se dají jasně vyobrazit i bez komentování, ale tak nějak se tady přece jen všechny okecávají nahlas, což nepůsobí až tak dobře, ale to je asi jen můj problém. I přes pocit, že se ze světa dalo vytřískat víc a šlo by z filmu udělat i plnohodnotné našlapané akční scifi (jak jsem původně myslel), tak jsem vlastně spokojený a celé rozpletení příběhu se mi líbí i spolu se vším dalším, co film nabídl. Opatrná “family friendly” čtyřhvězda, která stojí za zhlédnutí. ()

agentmiky

Tak druhý Počátek se rozhodně nekoná! Ale i tak mě Reminiscence dokázalo poctivě zabavit. Na filmu je v každém záběru vidět ten tučný rozpočet, v tomhle ohledu si divák nemá nač stěžovat, ty scenérie zaplaveného Miami jsou místy dechberoucí! Trochu mě prvotně ta romantická linka odrazovala, ale herectví sympaťáka Hugha Jackmana to přebilo na plné čáře. A svůdná Rebecca Ferguson ve vedlejší roli zazářila též, ta chemie mezi nimi by rozbila každý měřák! Akce se člověk nedočká v hojné míře, jen jedna průměrnější přestřelka a luxusní bitka na konci. I tak ale dokáže absence tohoto aspektu udržet diváka přikovaného v sedačce, neboť ta samotná detektivní zápletka se vydařila. Proč tedy jdu s hodnocením spíše k průměrnějším třem hvězdám? Vadilo mi, že Lisa Joy sledujícím alespoň v omezené míře nevysvětlila background story , všeho se jen dočkáme v náznacích v dialozích (potopení Londýna, dále pak nějaká neurčitá válka?), což hodně zamrzí. I tak ale asi mohu doporučit, jen nečekejte přelomovou podívanou. 6,5/10 ()

• Původní scénář k filmu od Lisy Joy se objevil na seznamu nejlepších nerealizovaných scénářů v roce 2013. (NiWi)
  • Natáčení započalo 21. října 2019 v New Orleans ve státě Louisiana, posléze se přesunulo do Miami na Floridu, kde se příběh odehrává. (fiLLthe3DD)
  • Pri nakrúcaní scény, v ktorej Hugha Jackmana topia, strávil herec celé hodiny s hlavou pod vodou. „Bez jediného slovka sťažnosti,“ spomína režisérka. (Dajman)

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

03.07.2020

Jonathan Nolan a Lisa Joy sice ještě neuzavřeli svoji sci-fi sérii Westworld na HBO, už si však stihli vybrat svůj příští projekt. A nebude jím nic menšího než adaptace slavné herní série Fallout pro… (viac)