Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

JASON_X

Až v závěrečných titulcích jsem četl, že "based on the graphic novel", tedy že natočeno podle comicsu soudím, což tedy mnohé vysvětluje, protože demence scénáře dosahuje místy závratných výšin. K tomu Hemsworthova postava překonává svou nezničitelností snad i postavy Stevena Seagala, a stejně jako minule jsem opět příliš nepochopil obsazení perské křehotinky a krasotinky slečny Farahání coby elitní vojandy, pro tuhle roli je typově naprosto mimo. I ta porce patosu a melodramatických kydů prorostlá celým dějem byla na můj vkus zbytečně velká. Ale musím uznat, že po akční stránce se jedná o špici žánru, takováhle jízda se jen tak nevidí. Vrcholem je myslím hromadná rubačka v gruzínském lapáku, s navazující scénou z nákladního vlaku. Vypněte mozek a bavte se. ()

PetrPan

Současná čistokrevná akce se od té skutečně pro kluky, tedy osmdesátkové,   docela výrazně většinou liší.  Té dnešní přes veškerou snahu zkrátka chybí koule, takový ty chlupatý, chlapský, co lezou z trenek. Osmdesátky taky byly patetický, taky se tam sem tam vyskytl nějaký ten spratek či rodinný poutač, ale nikdy to nebylo předkládáno jako nějaké das Trauma, které hlavního hrdinu přehnaně humanizuje a holky tam byly buď na okrasu nebo tvrdý, ale lesby. Kdo vyrostl na Rambech, Kobrách, Komandech, Ztracených v akci, 48 hodinách atd, atd. musel při  prvním i druhém Vyproštění tyhle kryptorchizující tendence přece vnímat.   Akční sekvence jsou tady výborný, o tom žádná. V tom se mi ten dnešní CGI bordel, i  ten tady,  líbí, všeho je hodně, je to krásně sci-fi a přehledný, kosti praskaj, krev čvachtá, lidi, auta, vrtulníky, všechno to lítá. Choreografie bitek taky vymazlená, třá vězení jsem si užil asi nejvíc. A nakonec ani ten černý tumor nechybí. Jen je to prostě přes veškerou snahu málo chlupatý... A byť jsem se vlastně hodně bavil, trochu a výjimečně podhodnotím a za tři. ()

korbitch22

Jednička byla zjevení, od kterého jsem nic nečekal a dostal jsem absolutní akční námrd s charismatickým hlavním hrdinou, béčkovým ale slušným příběhem, úžasným tempem i atmosférou a dokonalou akcí. Na dvojku sem se těšil a o to větší je zklamání. Akce je sice opět slušná, hlavně ve vlaku, sestřelený vrtulníky, scéna v tělocvičně atd. jenže příběh (jestli se to vůbec dá tak nazvat) je naprosto sterilní vybrakovaný céčko, který připomíná druhý Taken. I když rozpočet byl, díky prostředí a záporákům to vypadá celý lacině, ne z finanční stránky ale prostě je to mnoho béčkovější než první díl. Ve scénáři samozřejmě nesmí chybět otravný puberťák který neví jestli chce nebo nechce pomstít tatínka, dočkáme se tupých předvídatelných scén (když se objevila v tom kostele už sem se pleskal do čela) a laciný a béčkový dojem totálně potvrdí konec s Elbou. Udělejte zakázku a dostanu vás z vězení....gratuluji, tímto se druhý díl stává dokonalým DVD béčkem jak z roku 2005. Jednička měla primitivní děj, ale celé si to udrželo punc áčkového akčního filmu. Dokonce to tomu Chrisovi v osobních soubojích tolik nevěříte, jelikož má tak o 10kg svalové hmoty méně a působí mnohem víc unaveně. Nejvtipnější je, že jednička má menší hodnocení a přitom je o parník úplně někde jinde. Pustím si ji klidně kdykoliv znovu, zatímco tenhle mix Přepadení 2 a Die Hard už vidět znovu nepotřebuju a nepomůže tomu ani těch pár záběrů z český kotliny a sem tam opravdu šťavnatá akční scéna prostě dneska už nestačí. O proti prvnímu dílu sešup jako prase. Zklamaní.60%. ()

Kudly4

Několik WTF scén, se tu samozřejmě najde, ale tohle je ten akčňák, u kterého prostě musíte vypnout a jen si vychutnávat tu nabouchanou akci. A ta akce je tu téměř nonstop ! (Top scény - vězení, posilovna v mrakodrapu). Chris už jede vyloženě ve stylu Wicka či Stathama, kde prostě žádná kulka či ostří, nemá šanci. A mně to vůbec nevadí, proč by taky mělo. Vyloženě chlapská záležitost a potěšila mě i má oblíbená Olinka. Těším se na trojku. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Akčný nárez, kde sa každou ďalšou scénou predvádzajú nejakou tou vychytávkou, hlavne efektívnou, dynamickou, kde praskajú kosti.  Miestami dlhá nonstop akcia, prevažne na jeden záber berie dych. Súboj na Viedenskom mrakodrape, kde sa pod hrdinami prelamujú strešné sklá a začnú padať do prázdna riadne zamáva s hlavou, to bolo nervy drásajúce. V rámci akcie je to nadupané ale hlavne vrchovato samoúčelné v rámci deja, proste ide sa dnes trend v štýle Johna Wicka. Nuž príbeh tam  je len ľahký nástrel, kde kvôli ochrane pár ľudí umierajú desiatky nešťastníkov na dobrej aj zlej strane. Takže ďalšia krásna výplachovka, ktorá mohla mať aspoň prijateľnejšiu minutáž. Pri takýchto filmoch je 90minúť tak akurát. Záver filmu prišiel už trošku dojazdovo kŕčovitý. /70%/ ()

• Časť väzenskej scény bola natočená na rovnakom mieste, kde sa natáčala úvodná sekvencia Mission Impossible 4 (2011), kde Ethan Hunt (Tom Cruise) vošiel, aby vytiahol Yuriho z väzenia. (Arsenal83)
  • Tyler Rake (Chris Hemsworth) sleduje ve filmu zápas australského fotbalu (AFL), ve kterém hrají Brisbane Lions proti Western Bulldogs, jejímž fanouškem je právě Hemsworth. Ten se také v roce 2016 zúčastnil grand finále, ve kterém Bulldogs získali dosud jediný titul. (TheSpearCZ)
  • Natáčení probíhalo v prosinci 2021 v Mladé Boleslavi a následně v lednu 2022 v obcích Litoměřice a Terezín. V tomto období bylo pramálo sněhu, což některé scény zkomplikovalo. Dále se točilo také v Rakousku, Austrálii a 18 dní se točilo ve Vídni. (UncleMorty)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

24.12.2022

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (viac)