Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

POMO

Snůška scenáristického klišé v osmdesátkově jednoduchém příběhu s hutnou dávkou povedené, energické akce. Scéna útěku z vězení, poskládaná z dlouhých záběrů, trvá našlapaných 21 minut! Bohužel se jí pak už nic nevyrovná. ()

kleopatra

Když si při čekání na děj a jakous takous hereckou vsuvku objednáváte na mobilu odvápňovací tablety do kávovaru, hledáte, co že je to za pásku, kterou se oblepují akvarely, vybíráte vhodný žrádlo pro starýho jezevčíka a k tomu osmdesátkrát zívnete, něco je špatně. ()

verbal

Diehardtokill. Oproti jedničce, přitrouble patetickému to sračkolu, v němž se polovinu hrací doby rozebírají nejzásadnější pouťově filosofické postuláty pro přechodem ztučnělé muženy v domácnosti, je druhé Vyprstění téměř bezbolestné. Scénárista i režisér našli koule, patrně přestali chovat kočky, myslet na pánské konečníky a hodinovými trachtáty pokrytecky sociálně lkát nad pohnutými osudy pandžábských vdov a sirotků, pročež výsledkem je naprosto fantasticky natočený, choreograficky parádní, přímočarý, svižný, dávivého bolševického přemítání nad všehomírem prostý a poměrně brutální homixový popičakčňák, jaký tu nebyl snad od doby, kdy se děda Nýson poprvé rozhodl sveřepě vyhladit albánskou mafii, a který si nonšalantně vytírá prdel i všemi těmi předraženě nudnými Džonvíky kromě dvojky. A tak jedinou výtkou k tomuto čirému vinnému potěšení budiž mrzutý postesk, že do hlavní role museli vecpat takového nesympatického prkenného homokokota. ()

Lima

V jednu krátkou chvíli průstřel ruky, šroubovák zapíchlej v boku, sem tam nějaká střepina pod kůži či bodnutí nožem, mnohočetné pády z libovolných výšek, fatality těžkým úderem přes ruce a nohy ….. a stejně stačí se jen tak na pohodu oklepat a jde se dál. A já vůl dodneška myslel, že lidské tělo se skládá z kostí, masa a tkání, aspoň tak jsme se to v biologii učili. Zjevně omyl. To i ten Rambo svýho času trpěl a foukal si rány, dneska je to jiný, dneska mají gerojové adamantiové kosti jako Wolverine. A to jsem si říkal, že zastavování kulek kouskem saka jako ve Wickovi už nic netrumfne, ale teď tu je fakt vážná konkurence :o) Tak fajn. Ale jinak vůbec nic proti Hemsworthovi, je to charismatickej chlápek a v tom, co dělá, se vysloveně našel, přeju mu to. Jenom ty dnešní akční kousky už holt nejsou pro mě. ()

Enšpígl

Vyproštění 2 je čistokrevná akční zábava. Film ví čím chce být a tím taky do  puntíku je, akce, akce a zase akce nápaditá, dynamická, na všechny způsoby. Zápletka celkem bánální, ale to vůbc neva, protože takovejhle svižnej akční vítr nepamatuji už hodně dlouho a že jeho vánek kurva miluju. ()

Malarkey

U prvního dílu jsem měl problém s tím, že akce byla parádní, ale příběhově jak kdybych měl v hlavě po shlédnutí filmu totální duto. Druhý díl lákal na českou krajinu a investice Netflixu, které byly více než štědré. Na filmu to české prostředí pak je znát, ale pozná ho jenom Čech. Akce je opět fantastická. Ty průlety kokpitem auta na okolní krajinu plnou akce jsou neskutečný. Stejně tak i boje Chrise Hemswortha, které bez střihu působí jak kdyby do nich napumpovali dvojitou dávkou adrenalinu. Příběh je ale zase jedna velká černá díra. Postavy tu jsou ploché, bez emocí, nemůžete od nich čekat zázraky, natož pak emoce. Je potřeba si přiznat, že i když je v hlavní roli Chris, Vyproštění je ryzí béčko, byť technicky na fantastické úrovni. Pravda, chvíli mi to trvalo, než jsem si to přiznal. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Akčný nárez, kde sa každou ďalšou scénou predvádzajú nejakou tou vychytávkou, hlavne efektívnou, dynamickou, kde praskajú kosti.  Miestami dlhá nonstop akcia, prevažne na jeden záber berie dych. Súboj na Viedenskom mrakodrape, kde sa pod hrdinami prelamujú strešné sklá a začnú padať do prázdna riadne zamáva s hlavou, to bolo nervy drásajúce. V rámci akcie je to nadupané ale hlavne vrchovato samoúčelné v rámci deja, proste ide sa dnes trend v štýle Johna Wicka. Nuž príbeh tam  je len ľahký nástrel, kde kvôli ochrane pár ľudí umierajú desiatky nešťastníkov na dobrej aj zlej strane. Takže ďalšia krásna výplachovka, ktorá mohla mať aspoň prijateľnejšiu minutáž. Pri takýchto filmoch je 90minúť tak akurát. Záver filmu prišiel už trošku dojazdovo kŕčovitý. /70%/ ()

KarelR

Dvojku Vyproštění trápí slabé triky, jelikož se neohání blockbusterovým rozpočtem, a… to jsou zhruba všechny zásadní výtky. Po akční stránce je vcelku nápaditá a nekompromisní, po stránce dějové o něco lepší, než se od podobných béček očekává. Pokud vás tedy bavila jednička, dejte zamračenému Hemsworthovi znovu šanci. Pro fandy přímočarých akčňáků jde o malý svátek, u něhož vás možná potěší i viditelná česká stopa. (8/10) ()

DaViD´82

Skvostná "jakože jednozáběrová" poctivá kaskadérská choreografie (o to více škoda do očí bijícího CGI během výbuchů, havárek apod.), žádné serepetičky či dialogové výlevy a hlášky během akce, prostě se to valí ve strhujícím tempu. A tím, že čirá akce vyplňuje dobře polovinu stopáže, tak nesporně je z čeho být upřímně nadšen. Jenže... Zároveň si to podráží nohy úvodem a závěrem. První akce je po dvaceti minutách. A povinná vata "tvařme se, že máme děj a charaktery", která je vyplňuje, by se v nadčasovém akčňáku spláchla za pět minut. Závěr má zase problém, že finální zúčtování (samo o sobě solidní) je výrazně ve stínu všech předchozích akčních pasáží. ()

Superpero

Solidní akce mi pachuť špatného filmu z huby nevypláchne. Kromě té akce tam nefunguje vůbec nic (ok jedna vtipná scéna jak čumí na telku se slepicí). Třeba v Komandu jsem Arnoldovi věřil, že má rád tu dceru. Tady jsem nevěřil nikomu nic a ten kudrnatej kluk mě vyloženě sral. Bohužel pro mě je velká část filmu točená v rádoby Gruzii tzn. u nás, takže defaultní východoevropské nastavení - špinavé sklepení zkrachovalých zámků nebo hnusné fabriky. Jak já to nemám rád. V porovnání s exotickou jedničkou je to kvalitativní sešup po všech stránkách. ()

Fr

„NEBYLA TO MSTA! BYLO TO NĚCO JINÝHO…“  Přesně! Návrat do akčních časů „Komanda“ nebo nasranýho „Ramba“. Hargrave a hlavně Russo popustili uzdu akční fantasii a neserou se s … vlastně s ničím. Snažej se pobavit a celkem to funguje. Uvěřitelnost trumfuje Johna Wicka (všechny) a děj je prostě takovej – předvídatelnej. Je to akční nářez, bohužel bych očekával i víc zábavy. Třeba v tom finále… P.S.: Až nakonec zjišťuju, že je to podle komiksu, což mění pravidla hry!   ///   -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) V červnu bylo rozhodnuto, že se „EXTRACTION“ stane franšízou. Bylo odhaleno logo a připravuje se třetí díl. Samozřejmě s Hemsworthem v hlavní roli a s Hargravem jako režisérem. 2.) Předlohou pro film byl komiks „Ciudad“, který vytvořili Ande Parks, Joe Russo, Anthonyho Russo, Fernando León Gonzálese a Eric Skillman. 3.) Thx za titule „Vít Bezdíček“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  ****  NAPĚTÍ  ne ()

EvilPhoEniX

Největší letošní Hit a černý kůň Netflixu spatřil světlo světa a pro akční fanoušky ( čti pořádný chlapy) jde už o druhý akční svátek letošního roku, který je potřeba oslavit šampaňským a ocenit 5 hvězdou. Pro diváky s nízkou hladinou tesťáku a dramofily jde jen o výplň před 60tým opáčkem Velryby a Fathera. Chris Hemsworth aka Tyler Rake ( Rozhodně jde o postavu, která patří na výsluní moderní akční kinematografie s Wickem a Nobodym) se po náročném zotavení z Bangladeshe musí opřít do další náročné mise, kde bude muset vystřílet a vymlátit hromadu šmejdů a já si to opět neskutečně užíval. Hemsworth je ve vrcholné formě, herecky dozrál na maximum a díky němu fungují i emoce, takže bez problému tahá celý film spolehlivě a uvěřitelně. Na Extraction oceňuji, že vybírá zajímavé a neokoukané lokace. Tady se podíváme do Gruzie a Gruzijské mafie, což je pro mne vítané a poutavé. Povedl se záporák, který je ten správný zákeřný šmejd jak se patří. Nejlepší je samozřejmě jak jinak samotná akce, kvůli které tu všichni jsme až na pár zabloudilců, kteří opět omylem sledují jiný žánr, než si zaslouží zhlédnout. Vrcholná je hned první akce z vězení natočená na jeden záběr, která má nejen hutnou atmosféru, šílený napětí, ale taky skvělou choreografii- řval jsem a brečel nadšením. Druhá akční scéna přepadení mrakodrapu je také výborná. Gruzijci mají parádní Gear, je to hezky organizované a týmové akční inferno, kde funguje atmosférická beznaděj a Hemsworth skvěle využívá prostředí ( Gym byl v topu). Finále je už oproti zbytku komornější ( ano příliš nepřátel nezbylo) a jde tam převážně o to, vidět dva ústřední rivaly dát si pěkně do držky a tam oceňuji hezké využití Tools. Je to syrové, nekompromisní, brutální, rve to koule. Mé nadržení na film bylo tedy řádně a dostatečně uspokojeno. Pokud bych měl něco vytknout, tak mi trochu vadila postava otravného chlapce a triky/výbuchy měly slabší CGI, ale né tolik, aby to rušilo, je to rozhodně strávitelné a příběh je k potřebám akčnímu žánru naprosto adekvátní. 9/10. ()

novoten

Jeden musí být až pyšný na to, že se napumpovaná a vizuálně neodolatelná akční scéna z vězení točila právě v tuzemsku. Kaskadérská, střelecká a další žánrově spřízněná práce je totiž na jedničku s hvězdičkou a dělá z nového Vyproštění jednu z největších událostí mimo klasickou kinodistribuci. O to větším šokem je pak děj, který proti prvnímu dílu plní jen roli nutného doplňku, natahuje klišé, o kterých jsem myslel, že zůstala hluboko v devadesátých letech a z dění na gruzínské straně barikády je rázem nechtěná parodie. ()

tron

Spoilery. Historicky najdlhší americký film v gruzínčine. Mne sa prostredie nepáčilo. Z hektickej, živelne živočíšnej exotiky sme sa dostali do hnusnej „postkomunistickej“ krajiny, kde každý nosí tepláky a väzenie vyzerá ako chliev pre prasatá. Čudoval som sa, že na oknách mali mreže. Atmosféra je vďaka tomu špinavšia a zemitejšia, ale mne sa to proste nepáčilo. Rovnako sa mi nepozdával scenár. Fakt nie som taký blázon, aby som o jednotkovom scenári tvrdil, že bol báječný. No na dvojkovom je vidno, že ho šili horúcou ihlou, aby kuli železo zahorúca. Vinou toho na také nepodstatnosti, ako logika a prepracovanejšie momenty, zjavne nebol čas a obávam sa, že najmä chuť, čo ma zvlášť štve. Hrdina, ktorý na konci jednotky de facto zomrel, sa v dvojke späť do formy dostane najmä vďaka tomu, že v zasneženej krajine rúbe drevo. Niektoré veci sú buď blbosti, alebo nevysvetlené, v konečnom efekte je to každopádne prašť jako uhoď (Rake má presné informácie o tom, aké zbrane sa kde vo vlakovej súprave nachádzajú preto, lebo v ňom už cestoval a práve on ich tam uskladnil, alebo to tak proste len vyhovovalo scenáristovi?). Akčné filmy pozerám od 80. rokov, ale tak stupídne dôvody pre rozpútanie akčnej scény som dlho nevidel (hračka, telefonát, útek z podzemných garáží). Nepochopil som koniec, kedy hlavný záporák istým spôsobom vyhral, ale nedá mu to, ZAVOLÁ Rakeovi a nakáže mu, aby za ním prišiel ukončiť to na letisko. Rafinovane sa obklopí cca šiestimi chlapíkmi a je prekvapený, keď hrdina prišiel. Keď už mal jeho číslo, nebolo jednoduchšie vypátrať Rakeovu polohu a urobiť prepadovku? „Skvelé“ je i to, ako de facto chýba rozlúčenie s rodinou. Rozmýšľam, či to ešte mám nazvať scenárom, alebo zlepencom troch dlhých akčných scén, pomedzi ktoré filmári narýchlo dopísali zopár dialógov. V nich sa snažia dostať postavám hlboko pod kožu, čo pôsobí nechcene smiešne, keďže dané postavy žiadnu hĺbku nemajú. Dole klobúk i za moment, v ktorom banda po zuby vyzbrojených teroristov rozpúta vojnu v centre mesta, na čo bezpečnostné zložky zareagujú vyslaním cca siedmich policajných áut a jedného vrtuľníka, následne zrejme zbierajú sily (a posily) a keď je po všetkom, tak sa konečne objavia na scéne nové kusy. To už ale šikovní preživší záporáci nasadli do auta a proste sa odviezli z miesta činu preč. Keďže mali kapucne a šiltovky, tak ich nikto nevidel. ()

Slasher

Musím říct, že Hemsworth je v drsný Rambo poloze jako doma, že tu jsou k*rva dobrý a choreograficky působivý akční sekvence, taky je to velmi sympaticky krvavý a boduje i super záporácký gruzijský charisma. Nečekal jsem, že mě letos zklame (unudí) Wick 4 a naopak mile překvapí tady ta dvojka. ()

Lateef

Jak říkala Škopková, asi jsou nějaký erekce na Slunci, protože ani ze čtvrtého Wicka a ani z druhého Rakea nijak odvařený nejsem. Anebo stárnu. Ta nesmrtelnost, stamina, timing hlavních hrdinů je prostě už moc. Natočeno je to supr, scéna na jakožejedenzáběr pecka, ale je to celkově téměř prázdný, vlastně nehodnotný. Siláctví a neutuchající výdrž postav působí zkrátka absurdně. Potěšil Bernardt a Saginashvili, byť jsem doufal v lepší konfrontaci hlavně u prvního zmíněného. Pořád lepší Vyproštění než od Jirky Babicy, ale chce to víc uvěřitelnosti. ()

Wade Wright

Sam Hargrave se snaží vybrousit z hovna diamant a v některých bodech se mu to skutečně daří. Zábavné akční béčko. O schopnostech Joe Russo mám však trochu pochyby. ()

EdaS

Už žádné Red Noticy, Grey Many ani další předražené nudné akční netflixovky, ale víc menších, dotažených, nadšením tvůrců kypícich a veskrze sympatičtějších pecek typu Extraction prosím. ()

Morien

Z jedničky si nic nepamatuju, jakože vůbec nic, ani jestli mě to bavilo. Tady jsem byla většinu času přilepená k obrazovce, napnutá jak kšandy, ale těžko říct, jestli si za měsíc/rok na to vzpomenu. Tyler a dynamické duo bráchy a ségry jsou super jako šachové figurky, o které se divák bojí. Problém je v tom, že poutavost akčních sekvencí se stupňuje sestupně, a totiž že úvodní věznice/vlak je nejlepší, mrakodrap o něco míň nejlepší a závěrečný kostel je přinejlepším meh. Chápu, že z hlediska výstavby příběhu to dává smysl, ale kvůli příběhu se na takovéhle filmy nikdo nedívá. Adam Bessa velmi hot. ()

choze

O level lepší než jednička, která mě moc nenadchla, zatímco tohle už jsem slupnul s chutí. Je to akčnější (opět nechybí akce v dlouhém, nepřerušovaném záběru) a i ta dějová výplň mezi tím je o něco zajímavější (klučina chycený mezi svým otcem-gangsterem a matkou). Sice to pro našince nemá tak exotické kulisy jako jednička, ale zas ho může hřát, že podruhé se částečně točilo u nás. Z Vyproštění se tak stává zemitější konkurence Johna Wicka, která se nesnaží o wickovské budování komplexního fikčního světa nebo o stylový vizuál, ale soustředí se na srovnatelně propracovanou, intenzivní a videoherně pojatou akci. Na první akční scénu si sice dvacet minut počkáme, ale ta pak sympaticky neví, kdy skončit, a ta co přijde po ní taky ne. Trikově to sice není žádná sláva, ale člověk to díky kvalitní choreografické a kaskadérské práci a brutalitě odpustí. Kéž by se streamy daly cestou produkce takovýchto akčňáků namísto sterilních a ultraklišoidních špionských blbin a la Red Notice, Gray Man, Citadel, Ghosted, Fubar nebo nadcházející Heart of Stone. ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

24.12.2022

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (viac)