Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

claudel

Vyproštění se zařadí na ten užší seznam filmů, kde dvojka překonává jedničku. Alespoň z mého pohledu - jednička mě příliš nenadchla, za to dvojka zvláště s dlouhotrvající akcí útěku z gruzínského vězení mě oslovila rozhodně více. Pokud tvůrci směřují k vytvoření světa typu John Wick, můžeme se těšit ještě na hodně dalších dílů. ()

Ištván87

Netflixácká nálož akce, kde oceníte pár viditelně českých lokací. Jinak je to vlastně jen další céčková blbina, jakých Steven Seagal, Jean-Claude van Damme a Dolph Lundgren natočili v minulých dekádách v Maďarsku, Rumunsku a dalších východních turistických destinacích tuny. ALE s mnohem vyšším rozpočtem a daleko schopnějším tvůrčím týmem. Takže scénář prakticky neexistuje, ale sakra dobře to vypadá a po prvních "seznamovacích" minutàch se děj téměř nezastaví. V dnešní době (kdy je zejména u vysokorozpočtových filmů scénář skoro vždycky jenom výplň) je to vlastně dost příjemné překvapení. Ale ten malej zmetek je nejzbytečnější a nejde*ilnější druh postavy, jakou filmový svět zná. Sice se tvůrci jakž takž snaží mu dát nějaké důvody k jeho jednání, ale jelikož hned na začátku vidíme, že má daleko silnější vztah s mámou, tak z toho stejně vychází jako idiot. ()

JASON_X

Až v závěrečných titulcích jsem četl, že "based on the graphic novel", tedy že natočeno podle comicsu soudím, což tedy mnohé vysvětluje, protože demence scénáře dosahuje místy závratných výšin. K tomu Hemsworthova postava překonává svou nezničitelností snad i postavy Stevena Seagala, a stejně jako minule jsem opět příliš nepochopil obsazení perské křehotinky a krasotinky slečny Farahání coby elitní vojandy, pro tuhle roli je typově naprosto mimo. I ta porce patosu a melodramatických kydů prorostlá celým dějem byla na můj vkus zbytečně velká. Ale musím uznat, že po akční stránce se jedná o špici žánru, takováhle jízda se jen tak nevidí. Vrcholem je myslím hromadná rubačka v gruzínském lapáku, s navazující scénou z nákladního vlaku. Vypněte mozek a bavte se. ()

matestlust

Dvojka ještě předčila díl první. Poctivá akční zábava se vším všudy. Přestřelky, souboje, automobilové honičky, skvělá kamera, parádní choreografie, sympatický záporák a opět nepřekonatelný Chris. Samozřejmě si to neodpustí citové vsuvky, ale to už asi u americké produkce jiné nebude. Každopádně je to vážně skvělá akční jízda, se vším tak, jak jak to žánr vyžaduje. Netflix po delší době boduje. ()

luka4615

Velmi nápaditá a nečekaně nekompromisní akční záležitost, která všechny atributy z prvního snímku posouvá na zcela novou úroveň. Tak zhruba nějak takto lze v jedné větě popsat snímek Extraction 2 režiséra Sama Hardgrava, na němž je na první pohled vidět, že celkový rozpočet oproti počinu z roku 2020 znatelně nabobtnal. Jistě, na prémiové akční holywoodské značky to sice stále nemá, nicméně i tak se na vypiplané akční sekvence velmi dobře kouká. Právě ty jsou totiž tou největší předností, přičemž jdou ruku v ruce s nápaditou kamerou, která nejvíce vynikne při skvostné akci na jeden záběr, takže je pak vlastně úplně jedno, že celý snímek zcela selhává při jakémkoliv dialogu a práci s postavami. Co tedy dodat na závěr? Pokud hledáte nenáročnou a dobře vypadající akční jednohubku na volný večer, u níž si některé akční scény budete pouštět opakovaně, jste zde opravdu správně! (Netflix) „You think what you do is good?“ ()

Morholt

Přesně takhle má vypadat akčňák. Trocha mluvení, rámcový záchranářský motiv a fakt zlej bastard v roli hlavního padoucha. Pak už stačí jen nabrat spoustu křoví do role kanónenfutru a může se jít na věc. A tady se na to šlo hodně zhurta. Na začátku jsem se trochu kroutil a bál jsem, že půlka filmu bude o tom, jak se Hemsworth srovnává s tím, že dostal na budku. No ale po nějakých patnácti dvaceti minutách se to rozjelo a nezastavilo. Hromadné přestřelky jsou špičkové, bitky jeden na jednoho parádní a auto-moto-vlako-vrtulníko honičky provázené výbuchy mají sakra úroveň. O hercích to tady sice není, ale ta íránská holka mě fakt baví a Tornike Gogrichiani je natolik výbornej parchant, že by byla škoda ho v budoucnu nevyužít, Po jedničce bych to nenapsal, ale po dvojce doufám, že je zaděláno na pořádně dlouhou sérii. 90% ()

Lucasion

Před třemi lety jsem pěl ódy na první Extraction. Bylo to nové, neokoukané, skvěle natočené i zahrané. Navíc konec byl echt povedený. Heroes never die... Říká Mercy z Overwatche a já jí musím pokývat hlavou, že to je pravda. Aspoň tedy Asgardský syn neumírá snadno. Dobře pro nás, protože jde na další misi a tentokrát i v Česku. Respektivě nejsme tam jako my, ale to je fuk. Všichni ty lokace poznáme a to se počítá. Chris je v roli Tylera skvělý jako posledně a ty akční scény opět berou bech. No a co, že se schovává za žebřík? Ta dlouhá bezstřihová scény s útěkem z vězení (Mimochodem zdravíme Mission Impossible 4) je prostě fantastická. Bratři Russovi prostě umí. Přesně takhle měl dopadnout letošní John Wick a ne to, co jsme dostali. Extraction 2 opět posouvá hranice akčního žánru a bojím se, že se mu hned tak něco zase nevyrovná. Ty scény jsou prostě dechberoucí. Bojím se o letošní Expendables 4. Ale snad to zvládnou alespoň s důstojností. PS: Trojku bych si dal, jsem zvědavý, jak dlouho potrvá než Tylerovi dojde dech. (88 %) ()

Lacike

Ok, tak toto som nečakal. Na sériu John Wick som už regulérne alergický. Prvý diel Extraction ma nebavil po dejovej stránke a ani akcia ma úplne nenadchla. Ale v dvojke to nejak všetko do seba dokonale zaklaplo a v každom ohľade ma to bavilo. Jednak príbeh, strohý ale plne funkčný. Aj postavy. V jednotke mi bol Hemsworthov hrdina ukradnutý a tu ma jeho finálny rozhovor s jeho ex dojal. A hlavne som mu celý čas fandil, aby všetku tú akčnú divočinu prežil. Zloduch bol správne slizký na to, aby som ho nenávidel, zároveň neskĺzol k trápnej karikatúre. A akcia? Žrádlo, totálne žrádlo prvotriednej kvality. Obavy som mal z tej dlhej akčnej scény akože na jeden záber. Vo Wickovi akcia vďaka častým dlhým záberom pôsobí pomaly a nudne. Ale tu, dokonca aj v tej dlhej akože jednozáberovej scéne, má akcia tú správnu dynamiku, aby to pôsobilo svižne, ale zároveň prehľadne. Nasnímanie akcie sa teda vydarilo na jednotku. O jej prevedení je zbytočné hovoriť. V tomto ohľade má Hargrave dlhoročné špičkové skúsenosti a ani tu nesklamal. Hlavné je, že na rozdiel od Wicka, som nebol akciou presýtený, ale je správne dávkovaná. Takže po skončení filmu mám chuť si ho hneď pustiť znova. Keby Hargrave dostal do ruky réžiu nejakého dielu Expendables a zároveň by mal rovnakú voľnosť ako tu, tak to by bola vysnívaná pecka. Ale asi by mu tí dôchodcovia v akcii nestačili, tak nič. Teším sa na ďalší diel Extraction a snáď sa vyrovná kvalitám tohto dielu. P.S: Natočiť remake Raidu je už zbytočné. Hargrave strčil do vrecka minimálne jeho druhý diel. 10/10. ()

BoPo

Jednotka ma bavila prostredím, nepriateľmi, a samozrejme "nezostrihanou" akciou. Dvojka je miestami už neskrývaná videohra, ktorú najviac zrážajú dve veci. Zastavovačky akcie sú tu dlhšie a zbytočnejšie než v jednotke, a celá prestrelka vo Viedni je prehliadkou najneschopnejšej polície v EU. Určite vznikne trojka, ale už bez mojich očakávaní a následnej účasti. ()

BrooksW.Here

Typické pokračovanie... Všetkého je tu viac, či už prestreliek, lokácií alebo akcie ako takej. V rámci vizuálu sa opäť jedná o skvost (podobne ako v prvej časti), hlavne v prvej polovici filmu sú všetky akčné scény (bez výnimky!) natočené úplne bezchybne, pri čom jednozáberová sekvencia od úteku z väzenia až po vlakovú bitku je jednou z najlepších akčných scén, aké som kedy videl. Avšak, akonáhle sa film dostal do druhej polovice, prevedenie bitiek a strieľačiek mi začínalo pripadať stále slabšie a slabšie - všetko mi už prišlo nejaké jednotvárne a miestami ma to trochu prestávalo baviť... Mierny zmätok som mal aj v príbehu, ktorý som skoro vôbec nepobral, keďže sa tu lokácie (narozdiel od jednotky) striedali veľmi často a v podstate mi to celé prišlo aj o niečo rýchlejšie a neprehľadnejšie... Iné výhrady už nemám, dávam 6,5 explodujúcich vrtuľníkov z 10. Ak bude tretia časť posledná, tak mi to vadiť nebude... ()

Ouwen

John Wick 7: Rake na sněhu. Po půlhodině kdy týpek střílí jak Steven Seagal bez krytí na helikoptéru co mine všechny výstřely jsem to musel vypnout. Akce působí uměle, jelikož dopředu vím že hlavní postava přežije všechno, má aimbot a god mod v jednom. Na příběh se tady kašle, 98% postav jsou jenom palety na odstřel co nedokážou hlavního týpka zasáhnout z 20ti metrů ze všech směrů. Vypínat mozek bohužel nedokážu a se zapnutým jsem trpěl. ()

Dale

Slušne nadupaný akčňák, pri ktorom nuda nehrozí, aj keď občas krútite hlavou, či toto tvorcovia myslia vážne, alebo si z vás robia prdel. Keď ale chcete vypnúť a dať si nenáročnú jednohubku, toto nesklame. ()

joehot

Být druhé Vyproštění zhruba o 30-40 minut kratší, je to naprostá pecka. I tak posun kupředu, což je u sequelů spíše vzácnost. Scéna na nádvoří jedna z nejlepších letošních. ()

Padme_Anakin

Nadupaná, dynamická, svižně odsýpající akční jízda, to v žádném případě nezpochybňuji, bohužel to má mozek Kentána z Montarži, tedy IQ velikosti mojí boty.. Příběh je prostý a průhledný od samého začátku, stejně tak je nad slunce jasné, jak to celé dopadne.. V žánrovém zařazení už chybí jen doplnit fantasy a scífko.. Nicméně u tohoto snímku chápu jakékoli hodnocení, kdo se nechal vtáhnout atmosférou a akcí, zcela jistě bude hodnotit výš, kdo nedokázal odložit hlavu, bude asi trochu trpět.. ()

corpsy

Mierny progres od jedničky a to hlavne v akčných scénach. Tým sa ( a musím to napísať úprimne ) na dnešnom streame, nič len tak nevyrovná. Zvyšok je len bublina, ale bublina malá, pretože dialógov sa moc nepísalo a na celkovom hereckom prevedení ani nieje patrné, či tam herci naozaj len v tom lepšom prípade´´sú´´. ()

PauloZ

Včera jsem si dal hezky jedničku, ať to porovnání mám pěkně z čerstva a za mě je ten první film prostě o krapet lepší, osobnější a bez velkých výbuchů a honiček prostě poctivější one man akčňák. To ale neznamená že dvojka není ukrutná jízda jakbysmet! Ba naopak. Dostanem krutou dávku nonstop akční lahůdky a mnohem víc týmové akce než one man show... Jo je to krutě dobré. Jen je v tom vidět ta snaha o velikost, což by nemuselo být. Chris si našel svoji značku, tak snad ji hezky podojí. ()

ledzepfan

Lepší než Wickové, ale pořád dost slabý.. Úplně klišoidní  nástřel zápletky, jedna z nejblbějších tréningových montáží všech dob.. Pak dlouhá akce, rádoby na jeden záběr, což mě ještě pořád jakš takš baví. Synek řešící své vnitřní emo-dilemata je naprosto na zabití. Ve věžáku to mělo své momenty, ale už to spíš začíná nudit. Finále pak úplně o hovnu... Je nutno říct, že ty akce sice nefungují jako celky, ale v každé té sekvenci je hned několik zajímavých nápadů, nebo prostě jen chytlavých záběrů.. Jinak nevím, mě v dnešní době připadají scény kdy se postavy úspěšně kryjí před střelami z automatických pušek za tenký hliníkový plech, jako docela fail. Jakože, chápu, že ten žánr stojí na tom, že je ve všech směrech přehnaný, ale pro ten divácký zážitek bych asi alespoň bazální uvěřitelnost prosil. ()

maddy

Jednoduchý akčňák, kde sa to prakticky nonstop řeže. Desať minút rečí na začiatku, hodinová akčná scéna, desať minút kecania v strede filmu, pol hodinová akčná scéna, koniec. Sama o sebe by táto jednoduchá štruktúra v podobnom type filmu nevadila, keďže tu ide len o tú akciu, než o ten banálny príbeh, keby ... keby to celé malo aspoň trochu napätia. Ale počas celého filmu sa nie je možné báť ani o jednu postavu, ani o to ako to celé dopadne. Je to len dvojhodinový sled síce skvele natočených, ale pomerne bezduchých akčných scén, ktoré v druhej polovici tiež začnú pokulhávať. Úvodná hodina s dlhou, non-stop akčnou scénou akoby natočenou na jeden záber vo väzení a následne vlaku to celé výborne nakopne, len aby sa zvyšok filmu pretavil do pomerne rutinného, generického akčňáku bez akejkoľvek odvahy uhnúť čoby len na sekundu akokoľvek odvážnejším smerom. Úprimne, jednotka mi v tomto, minimálne kvôli svojmu záveru (ktorý dvojka logicky ihneď neguje), bola o niečo sympatickejšia. Pokračovanie je bez problémov usledovanteľný akčňák, ale konkurencia je v dnešnej dobe trochu inde. CELKOVO: 6/10 ()

agentmiky

Sam Hargrave si v Hollywoodu pomalu ale jistě buduje kvalitní značku. Moc takových kaskadérských frančíz na dnešním trhu nenajdete, notabene tak podařených (JW je pořád strop, co si nebudeme nic nalhávat). Od Extraction 2 jsem si sliboval hodně. Tak nějak jsem počítal, že posunou tu akci zase o kus dále. A to se jim vydařilo. Ta sekvence na jeden záběr brala dech, tam se kaskadéři a hlavně kameramani naplno vyblbli. Nejlepší část za mě jednoznačně sekvence s přistávajícím vrtulníkem na jedoucí vlak, to jsem čuměl jako puk (s nestandardními nápady se tady popravdě fakt roztrhl pytel). Jinak kromě bezchybné akce se přesunulo i zasazení, podíváme se tady zejména do Gruzie a Vídně. A nevím, čím to je, ale to prostředí Indie v jedničce mě více zaujalo. Příběhově to nemá čím zaujmout (Indie i v tomhle lepší)...Ten otravný kluk Sandro mě bude pronásledovat snad ještě ve snech :D Hrozná postava...Na trojku se těším, to ne že ne, ale jednička zatím vede. Za mě dávám 7,5/10 ()

Wysch

Jestli jsem dal 5/5 prvnímu, musím dát i druhému. Technicky je totiž Extraction 2 totální terno, hitparáda a perfektně natočená a choreograficky brilantní akční jízda. Definice (akční) zábavy. Takovej Hargravův Wick - takže třetí díl bude ještě víc over the top. ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

24.12.2022

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (viac)