Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

Flynn

Akce dobra, to nemohu rici. Originalni fighty i uzite "zbrane". Jenom jak starnu tak me vzdycky sere, jak je deravy scenar a jak cely pribeh postrada jakoukoliv logiku a selsky rozum. Je to proste jen vyber fotogenickych lokaci a pak do nich usazena akce. Vse okolo je nesmyslny balast. Asi uz na akcnaky starnu a zustanu u dramat a thrilleru. ()

Martrix

Čtvrtý Wick za dvě, druhé Vyproštění za čtyři hvězdy. Jak to, když jsou to oboje vcelku nablblé ostřelovánky? V čem vidím rozdíl? Je to jednoduché. Přestylyzovaná čalamáda s kupou veleimbecilních dialogů, může být zabalena v sebelepším kabátku, ale přiměje mě leda k smíchu. Když už akční film, určitě dám přednost realistickému pojetí a postavám, které nejsou ploché a nestojí pouze na troušení rádobyhlášek. Dost mě baví, jak si tady někteří namlsánci stěžují na špatné triky. No jo, vrtulník byl jako vystřižený z ábíčka. A taky krev byla občas digi. A dál? Co ta hromada kaskadéřiny a poctivé akce? Co dynamika a velmi slušný výkon Hemswortha? Tedy v rámci možností. Jako ano, začátek byl klišoidní a ano, prostředí nebylo aspoň pro nás Evropany, zdaleka tak atraktivní, jako v jedničce. Ale pořád jde o velmi slušný akční film. Není lepší než jednička, ale není ani tak špatný, jako mnohá jiná pokračování. A je lepší, než třeba The Gray Man. Russo se opět pokouší vytvořit universum, které by mohlo konkurovat Bourňárnám, nebo dokonce Missioňárnám, ale to bude muset nabídnout mnohem lepší scénář. Zatím má "jen" zajímavě se rýsující obsazení a režiséra, který si s akčními scénami rozumí. ()

Miss.Freak

Ta 20+ minutová scéna beze střihu byla to nejzábavnější na téhle příběhově a akčně plytké netflixovské nudě. Scéna ve vlaku, kde se před střelbou Hemsworth schovává za žebřík byla top momentem celého filmu. Jednou stačí, podruhé radši vidličku do oka. ()

PavelVanekArt

Tady už to bylo pořádně cítit Wickovskou a Raid inspirací. Ale baví mě to, jak jsem zmínil u jedničky, tyhle role Hemsworthovi sednou nejvíc, moc nemluví a nechává mluvit pistole, nože, ruce. Slušně natočený, prej skoro vše prakticky, to cením. Jde vidět režisérova volnost při režii. Bavilo mě to víc než první vyprstění. Ha ha. Hezký 4* a.k.a 85% ()

Pajky3

Pro mě je to v podstatě stejné jako první díl, navíc potěší snad jen to, že se to natáčelo v Čechách a je to poznat. Jinak je prostě akce na vypnutí hlavy a tak se to musí brát. ()

Juto

,,Extraction 2" je skvelý akčný film. Cítil som to okamžite. Príbeh, postavy a záporák sú oveľa lepšie ako predchádzajúca časť. Celé je to intenzívne a napínavé. Je to špičkový film vo svojom žánri. Má úžasné akčné sekvencie. 8/10 ()

necisty

Za mě je tohle surová nefalšovaná akce. Opravdu žasnu nad tím, jak dokážou dělat ty souvislé bojové scény, a opravdu, i kdyby ten děj byl i ještě trošku dementnější, tak za tuto skvělou práci pořád dám plný počet. Sice už to tentokrát tolik neodsýpalo jako u prvního dílu, ale ztrácelo to tak maximálně 10%, to zase v závěru dohnali docela kvalitní dojemnou vsuvkou, která prostě od prvního dílu dozrála přesně v tom daném momentu. ()

FrankSusta

Já jsem fakt strašný ''patriocký'' hovado. Já jsem fakt na tenhle film pyšnej nejvíc jen z pouhýho faktu, že to bylo natáčený z menší části v Česku... a při každé takové scéně jsem byl úplně rukou na srdce a byl jsem pyšný, že se můžu pyšnit ponožkama v sandálech a řízkem s chlebem. Co se jinak filmu týče, moc mě to nezajímalo, i když na druhou stranu si to dokáže pozornost udržet mnohem lépe než první díl, u kterého jsem si teprve před třemi dny kvůli anotaci filmu uvědomil, že tam vlastně byl i nějaký indický kluk v ohrožení (a že byl prakticky hlavní postava). Ale tohle se dá poměrně zapamatovat a soustředit se na nějaký děj. A to jsem rád. Může za to samozřejmě o něco lepší příběh (který jsem ale spíše taky úplně nevnímal), ale především velice povedený vizuál s neuvěřitelnými souboji, které se sice nevyžívají nijak ve složitých choreografiích, kde by se jen tak máchalo pěstma okolo ksichtu, ale velice přesvědčivě tu jeden druhého vždy jednoduše zlikvidují co nejúspornějšími údery a překvapivě se tomu dá dobře uvěřit. A to se povedlo, to se mi opravdu líbilo. Ke všemu se to nachází na zajímavých lokacích a když ke všemu dají celou jednu víc jak desetiminutovou scénu na ''jeden'' záběr, tak to prostě dodá filmu neuvěřitelnoun sílu. Ale i tak nedokážu bůhvíproč jít na vyšší známku. Což je docela škoda, ale pdovědomí by mi to nedovolilo. Takže lepších 5,5/10. Něco více kdyžtak zde. ()

alchac

Historie má zvrácený zlozvyk opakovat se v té nejhnusnější podobě, neb lidé jsou zkrátka nepoučitelní. To se třeba kdysi jeden já taky nechal v důsledku nadstandardně pochvalných recenzí a hodnocení od svých zdejších topmanů ukecat ke zhlédnutí pokračování nejmenované řídké stolice o nejmenovaném citlivém überhitmanovi, byť mu již první část té kejdy způsobila zřejmě doživotní trauma, aby následně dávil i pokračování gumoxichtního Dicka ještě týden a vida – uteklo pár let a ten debil udělal úplně stejnou chybu! A že to dežo ví bylo fakt silné - zase empatický nájemný sociopat vytažený z důchodu, zase ségra na zabití, zase akčně pičoidní čalamáda, v níž např. hrdina sundává helikoptéru ležérně Sylvestrovsky drženým kulometem, ač dva kroky od sebe má lafetovanou M60, padesátikilová kikina hravě zmakává v boji zblízka dva spetznazy paralelně, úplně všichni se libovolně teleportují odkudkoliv kamkoliv (vč. kompletně vybaveného protitankového pluku z Tbilisi do Prateru), neb scénárista je pořád ten stejný kretén, co se bez oslího mostění patrně nezvládne přemístit ani od klávesnice na hajzl a nepohrdne ani obligátním viselcem, zde ovšem vskutku neobyčejně pitomým. Atp. A ne, já fakt nepotřebuju u akčního filmu nějakou sofistikovanou zápletku s nerdsky pečlivou přípravnou scén, ale pokud se ze mě někdo snaží dělat debila až takto mocně, tak se mozek i vkus, kteří oba netoužili po ničem jiném než na dvě hodiny vypnout, chca nechca bouří a posílají nespokojené petice do trávicího traktu. A žel toto není to nejhorší, neb pauzy mezi lobotoakcí byly opět přepečlivě vyfutrovány silně fekálopudnými rodinnými pouty. Oproti jedničce tak shledávám jediný rozdíl v tom, že asi bylo více chechtáků, tak prostě hoši nechali rozjebat o něco více aut, vrtulníků a jatečních cigošů a najali šikovnějšího choreografa, pročež tentokrát to do senkruvny nezahučelo, pouze těsně lízlo její hladinu. ()

NiWi

Tyler Rake je zpět, aby si opět zahrál na Terminátora, přežil nemožné a u toho zlikvidoval hromadu tentokrát gruzínců. První díl měl nicméně v sobě přeci jen něco víc. Dvojka je ve všech ohledech větší, akčnější, ale ne nutně lepší. Extraction "zwickovatělo" docela brzy, a kromě akce zde není nic čeho by se divák měl chytit. Nějaké to hraní na city ok, ale vše mimo akci je vlastně nezajímavé, jediné na kom vám záleží je nakonec stejně jen Chris, což by nevadilo pokud by uprostřed toho všeho nebylo 5 dalších postav. Pořád je to kaskadérsky a akčně vypilovaná jízda, nicméně pustit si ji znovu mě asi nic nedonutí. ()

Remivsremi

Osobitější příběh má své opodstatnění a rozhodně pomáhá snímku v tom udržet pozornost diváka v neakčních momentech. Samotná akce je oproti minulému dílu jistější, promyšlenější. Slušeli by to více zemitější podání a méně očividnější CGI, ale provedení se povedlo. Zejména dynamika akce, hravá kamera a dobře provedená choreografie tento snímek posouvá nad průměr akčního žánru. Zábavné, krvavé a s příslibem dalších povedených momentů. Po první štaci jsem toto nečekal a jsem z výsledku milé překvapený. Krásných 70%. PS:  Chrisovi tato role neskutečně sedne a doufám, že se od něj dočkáme více akčních jízd. ()

Cedr

Chytlavým akčním scénám ubírá na kráse lacinost efektů. Přímočarost příběhu potěší, jako akční jednohubka skvělé ale John Wick má navrch díky svému mythosu. ()

BROKEN_

Škoda druhé poloviny a hlavně závěrečné třetiny, kde to začne šustit scénářem. Samotné finále je urychlený a byla to škoda. Oproti tomu jednička měla povedené finále. Každopádně se jedná o hodně povedené pokračování. Akční stránka je stejně jako u jedničky nepřekvapivě na prvním místě a film je postavený hlavně na akci a hlavní postavy. Tyler Rake je v podání Chrise Hemswortha super. Vrchol celého filmu je nepřekvapivě akční pasáž udělaná na jeden záběr, která má 21 minut. Tohle byla zkrátka pastva pro oči a něco, kde si fanoušci akčních filmů přijdou na své. Věznice, honička autama a následně vlak. Režisér Sam Hargrave odvedl se svým týmem zase pěknou práci a já jen doufám, že oznámený Extraction 3 bude zase o něco lepší. Joe Russo by měl, ale dopilovat scénář, tam oba díly ztrácejí. Jinak mě, ale potěšil lepší a zajímavější záporák oproti jedničce a větší napětí během akčních scén. Suma sumárum jsem s tím hodně spokojený. Pro fanoušky žánru povinnost vidět a věřím, že zklamaní moc nebudou. P.S. Ten Sandro si zasloužil pořádně nafackovat. 7,5/10 ()

Lachtaan

Chris Hemsworth je zpět coby Tyler Rake, nesmrtelný žoldák, co zachrání leckoho před leckým. K jeho štěstí se i tentokrát dostal do prostředí, v němž se dá využít skvělé inovace v rámci akčního žánru a ona proklamovaná dost dlouhá scéna na jeden záběr mě opravdu posadila na zadek. Po ní jde už jen o sterilně dobrý akčňák, co alespoň rychle odsýpá a nenudí. Ale já se rozhodně stavím do menšiny, co si víc užila řádění v Bangladéši. [viděno na Netflixu 18.6.2023] ()

UhLee

(8/10). Tak přece jenom ještě úplně nemusím lámat hůl nad NETFLIXEM. Tato hůl zůstane nakřáplá a uvidíme, jestli se třeba časem slepí, nebo úplně prdne. Důvodem, proč dávám tomuto kontroverznímu gigantovi ještě šanci je sequel oblíbeného akčního snímku, který bavil lidi během pandemie. Extraction 2 přichází s druhým dílem, který je v mnoha ohledech stejný jako ten první, ale přináší mnoho nového. Takže pocovidového diváka zvládá překvapit. Za naprostou šílenost a chutnou lahůdku považuji one take sekvenci ve věznici, která podle zdrojů trvala neuvěřitelných 21 minut. Netuším, v kolikáté minutě jsem si toho všiml já, ale z celého srdce jsem si to užíval. Část z vězení považuji za nejlepší část filmu. Potom se pomalu začaly rozdávat karty - poznali jsme záporáka, kterého odlišovalo od ostatních zaměnitelných padouchů to, že byl nakonec zabit nápaditým způsobem. Jinak tento Gruzínec neměl moc co nabídnout. Vždycky se mi líbí, když po boku hlavního padoucha figurují nějací jeho pobočníci. V Johnu Wickovi 4 to byl třeba Marko Zaror a i tady jsme se dočkali pár poskoků, kteří našemu australskému hrdinovi dokázali pořádně zatopit. Když je řeč o člověku, kvůli kterému většina lidí, ten film zapnula, tak ten si tady opět užívá a maže si všechny Gruzínce na chleba. Moc se mi líbilo, že jsme poznali o něco více z jeho minulosti. V prvním díle to bylo pouze lehké náznaky, abychom se v druhém díle do toho mohli ponořit naplno. Docela mě mrzí, že si tento sympaťák, který patří mezi mé oblíbené herce dává pauzu, ale vzhledem k situaci, ve které se nachází je to naprosto pochopitelné. Celkově jsem s filmem velice spokojený, protože funguje perfektně jako pokračování. Vrací se ke kořenům, které v jedničce fungovaly a také přichází s něčím novým. Akce je pořád vymazlená a patří mezi to nejlepší, co může momentálně NETFLIX v rámci akčního žánru nabídnout. Skladatel Henry Jackman hladí naše uši líbeznými tóny, které jdou krásně ruku v ruce s prvním dílem. Hudební podobnosti mi u některých filmů vadí, ale tady mi to sedlo v rámci pokračování náramně. Pokud se bavíme o těch obměnách, tak změna prostředí, kdy se z vyprahlého Bangladéše podíváme do mrazivé Gruzie. V konečném důsledku se mi to nelíbilo tak moc, jako první díl, protože ten přišel jako blesk z čistého nebe. His last image of you wasn't you walking out on him. It was you going off to save people. And he was so brave, Tyler, when it ended. He said, "I want to be brave like Dad." That's how he saw you. ()

Qitek

Akční fanoušci ( čti děti a EvilPhoEniX ) budou asi chrochtat blahem. Další ze série “kaskadérsko-kameramanský showreel” bez napětí, takže ubíjející a hlučná nuda přichází velmi rychle. Moderní akční film se může pochlubit dechberoucí akcí, co mu ale zcela schází je duše. Vše je prázdné, podstavy mrtvé a na scénář se z vysoka sere. John Wick má bráchu. Můzou si podat ruce. Nedokončeno, čili namísto jedné hvězdy dávám dvě, jakožto trestný bod za slabost projevenou nedokončením, této údajně podívané pro pořádné chlapiska. Zív ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno