Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

Pecival

Akční béčko jako řemen s nezničitelným Hemsworthem. Nejlepší akční scénu sice odpálí hned ze startu, ale i zbytek je fajn. Libilo se mi to rozhodně víc než libovlný Wick. ()

Hollohlaway

Dramatičtější scénář než minule, velmi dobrá akce a choreografie soubojů, peníze jsou taky solidně vidět. Zlatíčko Farahani to se samopalem sluší, osazení je vůbec nečekaně dobrý, potěší české lokality. Logika sice trochu kulhá, například útok na mrakodrap nebo jízda vlakem, ale je to zakrvácená špinavá realisticky podaná akce, zabavit to umí. ()

blackkocour

Tchóř se po kovidku nedostane už do žádné další akce přitepleného Avendžra, a jak si po minulé fušce natrhl kostrč, není pro svět už vůbec prospěšný, nebo takhle, pokud by někdo měl zájem o tupého krypla na vozíku, mohl by se uplatnit jako Profesor X, jen na kastingu vybrali nejlepšího kanditáta černocha, takže musí dělat to, co si každý z nás představuje, když má první den na důchodě. Odhrabuje sníh, chová doma slepice nebo kouká věčně na předešlé řady Stardance. Jenže, to by jen čert uhodil, že mu bangladéšský salámista neterorizuje družinu, oa společně s fejkovým Nickem Furry, jdou odplatě od naproti. Okey, pro pořádek, fakt jsem se teď snažil dávat pozor, ono to moc ultra složitý děj nemá, takže nebudu mít aspoň problém s ADHD, ono, kdo kdy čekal, že se v akčních béčkách najde nějaký ten děj a logika? A ono to bylo celkem podařeně béčkový, takový to správný vořechový, co se točí pro správný chlapy a zarytý pacifisty, ale ztěžoval mi pohled na slepičí nohy Kryse Kladivouna, ty si klidně mohl odemně greenscreenem vypůjčit, protože je mám řádně prošlapané, a prosím nehledejte v tom dvousmysl, díky. ()

kenkaku

Pokračuje se přesně tam, kde #1 končí. Po vyloženě trapném začátku (jako co to na název zkoušeli?) následuje ukázková akce. Tohle by se mělo přednášet jako vzor. Jakmile dojde na akci, přestane střih zcela existovat… nějakých 20 minut akce a bez střihu… to je mazec. Efekty jsou sice lacinější, ale forma zpracování je na plný počet. Každopádně, protože tam zase musí být harant co mi pije krev, plný počet prostě nedám. ()

sedm.1

Upřímně jsem se bál, zda-li dokážou tvůrci prvního Extraction dosáhnout, nebo se alespoň přiblížit, k nastavené laťce kvality, kterou představuje právě první díl, a nebyl to úkol rozhodně snadný, jelikož pro mě osobně představuje spolu s oběma díly indonéského The Raid Garetha Evanse absolutní vrchol akční podívané, no a nyní tak mohu konstatovat, že jsem rád, co rád, že jsem doslova nadšený, že na onen vrchol mohu k těmto třem filmům přihodit i Extraction 2, kdy je vidět, že se sešel prakticky stejný tým, který nás obdaroval i božskou jedničkou a tak tam kde s akčními orgiemi skončili, tak nyní zde prostřednictvím tohoto pokračování vesele pokračují a je to opět dokonalost sama. Kritizovat tu samozřejmě nemám vůbec co, a co tu někteří jedinci vypouštějí za hovna ohledně slabé zápletky, tak na to se nabízí jen jediná reakce, a to ironický smích, s pořádnou dávkou lhostejnosti. Ano, ta zápletka je totiž sice možná přímočará a tuctová, to je ovšem v naprostém pořádku, jelikož pro tento žánr platí naprosto jiná pravidla, a ty Vyproštění plní do posledního puntíku. Zásadní je, že ona zápletka má spád, disponuje emocemi, napětím a zvraty, že má výrazné postavy a naprostou většinu času v ní zabírá akce, no a to vše zde funguje na maximum, takže jakékoliv podobné poznatky o dějové hlouposti jsou zcela zcestné, zbytečné a hloupé. Každopádně pojďme k tomu nejdůležitějšímu, a to k akci. Za celý film tu proběhnou tři. Ano, tři. Ovšem!!! Každá z nich je natolik dlouhá a působivá, že nadávat na její množství nemůže rozhodně nikdo. Všechny tři jsou navíc ultimátní, intenzivní, dynamické, strhující, kule rvoucí a prostě jedním slovem dokonalý nářezy, tyčící se svým zpracováním na akčním Olympu, jejich přehlednost, nápaditost, choreografie, dravost, nekompromisnost a krvavost berou dech, a především hned ta první, při útěku z vězení, natočená na jeden záběr, mě absolutně vystřelila do nebes, ze kterých jsem ještě doposud nespadl, k tomu není prostě co dodat, to se musí vidět. Opomenout jinak určitě nemohu ani syrovou atmosféru, která zde též působí naprosto precizním způsobem, no a obsazení je do poslední figurky také luxusní, ani v tomto ohledu nelze mít prostě sebemenší námitku. Pro mě zkrátka oba dva díly Extraction představují novodobou definici akční podívané, a jen mohu znovu a rád zopakovat, Extraction 1 a 2 + The Raid 1 a 2 jsou absolutním vrcholem akčních filmů, kdy jim pak ostatní jen záviděníhodně koukají na záda z hodně velké dálky. ()

Maynard.

Náš basák Kéla se na tomhle kousku podílel jako stavitel zelenýho plátna a sám mi říkal, hele, tohle bude strašná pípčovina. No, trochu s tím souhlasím. Scénář bych asi zvládnul napsat já po třech pivech a špekatůře. Thor je frajer, prej i osobně je hodně vyklidněnej, ale když ti někdo napíše primitivní scénář, tak s tím mála co zmůžeš. Ale na obranu filmu, tohle přesně diváci požadujou. Je to stejný a pro mě stejně nepochopitelný jako John Wick, pořád se to tady střílí a řeže a lidi to žerou. Já už z toho pomalu vyrůstám, ale musel sem to viděl už jen díky titulkám Kélo :o)) ()

Soweek

Super akční jízdu, se kterou si někdo dal možná ještě větší práci než s Johnem Wickem, bohužel rapidně sráží naprosto dementní zápletka a šeredný casting. ()

coscarelli

Šikmejší zoskok dole, o poličku s plyšákmi nižšie. PreCGI- ovaný nadnesený ten oný One Shot ma pobavil, hej, ale tak sa do hory volá, až sa ucho odtrhne a stal sa z neho studený Očibôľ. ( nie, nie lokalitou) Liam zmäkol, a spolu s rejžom asi papali strúhaný kartón. ()

iXtr3m3

Akčné pasáže veľmi dobré, ale je pravda, že ten príbeh na pozadí bol strašný. Za príbeh by som nedal ani hviezdu, za casting jednu a za akciu, ktorá bola pecková a fajn naturálna a realisticky aj cool akože na jeden záber točená, za tú dávam tri hviezdy. Ale chýbala tomu lepšia gradácia, pretože tie najlepšie náboje si film vystrieľal na scénach ešte pred záverom, čo je škoda. Ale vlaková a mrakodrapová akcia, to boli fakt že parádičky. Teším sa na pokračovanie. ()

Wally

Lepší než první film, kterýmu jsem dal 3*. Tady byl Tyler Rake konečně za sympaťáka... Jde vyloženě o akční masakr...taková oddechovka. Sice spousta kravin k pousmání...Rake v God módu nebo Gruzinci ničící hotel uprostřed Vídně, ale celkově to sedlo a bylo to fajn! ()

borec999

Po jednotke by som si netipol, že z fajn akčnej jednohubky s minimom deja bude dvojka a zrejme nakoniec celá akčná séria a vlajková loď akčných filmov pre Netflix. Dvojka je o poznanie veľkolepejšia a drahšia ako jednotka, ale vlastne sa v nej oproti jednotke veľa nezmenilo. Hemsworth je stále fajn, akčné scény (nápaditosť, prevedenie, triky, kaskadéry, ich kvantita) znova vysoký nadštandard, ale príbeh, resp. vata spájajúca akčné scény, je stále desivo nezaujímavá a o ničom. Dejová linka s gruzíncami a synom, ktorý rieši dilemu by ešte s privretým okom ušla, no ostatné linky a napr. postavy Idrisa Elbu, či Olgy Kurylenko sú abolútne nezaujímavé, podobne ako dialógy, či budovanie mytológie a osobne som mal veľký problém udržať pozornosť, keď sa zrovna nebojovalo. Neviem, či je Joe Russo tak zlý scenárista alebo Sam Hargrave ako bývalý kaskadér skrátka ako režisér nezvláda pútavo podať príbeh, prácu s postavami a gradáciu, ale vo výsledku je to tak, že Extraction 2 mimo akcie nemá čo ponúknuť. A aj v akcii, aj keď je vypiplaná a super, mi príde že Stahelski, resp. John Wick je ešte o kúsok trochu inde než Hargrave a spol. 70% ()

Elerrina

Je to dramaturgicky podstatně lepší než uondaná jednička a jako ukázka skutečně prvotřídní akční choreografie to určitě stojí za zhlédnutí. Ovšem za tu spektakulární choreografii, která staví hlavního hrdinu do pozice neporazitelného boha (checht, checht) bylo nutno zaplatit cenu v podobě skvěle načasovaných šťastných náhod, dějových nesmyslů a faktických zázraků. K tomu opět nezajímavé až odpudivé postavy v historce zjevně trpící poplatností komixové předloze. Rada pro příště: už se na všechny ty vypatlané gangstery a jejich dětičky laskavě vyprdněte a natočte čistě jen military porno. ()

Hanys_

Akce patří k topce v žánru a rozhodně nezapadne (jak rubačka ve věznici, tak pak ve vlaku). Jenže je to zároveň taky dost blbé, myšleno v rámci nelogičností a nesmrtelnosti hrdinů. Tohle prostě nejde jen tak přejít. 6/10 ()

SpaceOdyseus

Klasicka dvojka. Vic postav, vic akce, delsi zabery, ale take vic cgi a vetsi odosobneni. Bavil jsem se, ale vzpominal jsem na sevrenejsi a lepe pohromade drzici jednicku. ()

Litvicek

Jedničku si nepamatuju ale vím, že ta akce to táhla a skrze to jsme si film užil. Dvojku si pamatovat taky nebudu ale ty akční sekvence byly teda nářez - A to je vlastně na jednu stranu strašně super ale druhá strana je taková, že je to taková popcornovka, až je to vlastně nezdravé. Tvůrci jakoby se předháněli, kdo víc divákovi naloží akční bombu a kolik toho divák vlastně unese, protože tobě je ve skutečnosti celý ten děj okolo úplně u prdele a sjíždíš jednu fatalitu za druhou. Takže tu máme tuctový film, který sice akční je ale po dokoukání na něj hned zapomeneš - A teď ta zásadní otázka. Mají o tomhle filmy skutečně být? Na Netflixu možná ano. Proto průměr - 3 hvězdy. ()

Krabak

Thorminator si udelal update a stal se jeste vic nesmrtelnym a nebezpecnym, nez v prvnim filmu. Bohuzel zasel az tak daleko, ze kdyby vsechny ty zraneni opravdu utrzil, tak z nej zivot vytece jeste v uvodni 20 minutovce. A to nebudu mluvit o tom, ze by mu par rukou a par nohou proste nemohlo ani pracovat. Kazdopadne kdyz uz jsem se dostal k uvodu filmu, tak prave za nej je jedna hvezda do plusu. Klobouk dolu, za tak dlouhy zaber. Muselo to dat silenou praci to nepodelat. Druhou hvezdu davam za akci... ale u toho koncim. I kdyz jsem se snazil vypnout mozek, tak tech chujovin tam uz bylo na muj vkus moc. Realne jsem na film koukal tak mesic, nez jsem ho konecne dozvejkal. Za me ho doporucit opravdu nemohu ()

Merkin odpad!

Upřímně přestávám chápat současný žebříček hodnot některých místních hodnotitelů.  První díl příběhově nemusel každému padnout, nicméně od ostatních mrzkých dílek dneška alespoň neztrapňoval mozek diváka naoko bijící agitkou a kvalitou akčních scén zdaleka převyšoval průměr. Dvojka je naproti tomu neuvěřitelně stupidní hra na akci, jejíž veškeré pokusy o hodnotný divákův zážitek bezpečně ztroskotávají.  Scénárista, jenž dokáže i přes absenci jakéhokoli děje a nulový vývoj postav učinit téměř každý krok kohokoliv ve filmu nelogický, je sice výjimečný, ovšem obávám se, že na zcela opačné straně spektra, než jakou nabubřelým egem svého snímku naznačuje. Minimum z nabízených akčních scén navíc působilo alespoň částečně reálně. A nakonec jedna drobná poznámka. Možná už je to vážně jen v pohádkách (a ani v nich už často ne), ale měla jsem za to, že i když se v podobných filmech hrdinové pohybují na hraně zákona, pořád bychom jim mohli dát nálepku "good guys" a proto jim i fandit a nějakou tu skopičinu jim odpustit. Jenže při tom množství obětí z řad civilistů (nehledě na uprchlé vězně, zraněné policisty atd.) kvůli jedné (zákonné) manželce drogového bosse, která nechtěla přijít o peníze (jinak by šla svědčit na policii), se člověku spíš chce brečet a ne někomu držet pěsti. Proč to má větší ohlas než první díl? A proč to vůbec má nějaký ohlas? Asi holt dnešní doba! ()

Strandmon

Ani zklamání, ani žádné velké překvapení. První díl byla přímočará akční jednohubka a pokračování se nese v úplně stejném rytmu. Opět sází na absolutně jednoduchý příběh a výborně natočenou adrenalinovou akci, která je tentokrát trochu více nápaditější a brutálnější.  Druhý díl zdobí i zajímavější lokace (akční sekvence ve vězení a vlaku famózní) a lepší záporáci s lepším vybavením. Koncovku jsem čekal víc velkolepou, ale to bych tvůrcům za vinu nedával, protože celkově ve filmu není hluché místo a akce se nabažíte až až. Každopádně nuda se rozhodně nekoná a pokračování Extraction se dá hodnotit opět pozitivně, jelikož účel - bav se a nepřemýšlej, rozhodně splnilo. Třetímu dílu se nebráním. ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno