Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

Lefty86

Důkaz že i dneska jde natočit akční film s jednoduchou zápletkou. Žádný, čipy, národní spiknutí. Prostě záchrana blondýny a jejích dětí. K tomu obrovská , svalnatá, mašina na zabíjení a je hotovo. ()

Nemec

Jsem mile překvapen. V čem film exceluje je choreografie, samotné násilí ve filmu je super, co tomu trošku tomu ubírá váhu je to, že hlavní hrdina je prostě nesmrtelnej. Příběh je ok, nečekal jsem nic “extra(ction)”, ale nic mi tam nevadilo, možná tam toho příběhově bylo trochu moc, ale chápu, že chtěli nějak rozvinout charakter hlavního hrdiny. Celkově mě to vlastně velmi bavilo, prostě kameramanská exhibice, ale zábavná a velmi zdařilá. ()

Prochy38

Podobně laděných akčňáků neubývá, ať dobrých nebo horších. Ale tato série (dá se už asi označit) má něco do sebe. Hrdina musí přežít víc než přežije běžný člověk, ale myslím, že se jinak snaží, aby to bylo tak nějak reálně při zemi a nešlo už pomalu o sci-fi... Daří se. Sympatické obličeje, příjemný příběh. Asi bych si míň hrál na city, ale to by nebyli Američani. Za mě palec na horu a budu čekat další kousek. ()

Klajnik

Kdo má rád filmovou akci, ten může tento film proklikat jen na ni. Kdo filmové akci nijak neholduje, ten může Extraction 2 vynechat, protože žádné jiné kvality nemá. V první hodině filmu je sice dobrá 20 minutová akční sekvence, ale zbylých 40 minut za nic nestojí. Dvojka se od jedničky nikam kvalitativně neposunula. Pokud tvůrci nejsou schopni zaujmout mimo akci, neměli by ji věsit na příběh a vztahovost postav, které nejsou ochotni věnovat žádnou péči. Protagonista zde vyprošťuje ženu a děti jednoho gruzínského mafiána, který je věznil. Muži této mafie nebrali během akce na přítomnost ženy a dětí žádné ohledy, ale synáček tuto skutečnost vůbec nevzal na vědomí jenom proto, že mu to scénář nedovolil, a to jen proto, aby tu byla postava, která zavolá znovu mafii a vtáhne protagonistu do další akce. Vyumělkovanost je typickým důsledkem odfláknutého scénáře. Pokud Joe Russo (který stvrdil svou scénáristickou neschopnost Gray Manem, ani pamětihodnou akci) není schopen napsat interesantní postavy (viz. ten zaměnitelný záporák) a interakce mezi nimi, tak by bohatě stačilo, kdyby režisér/kaskadér natočil pouze to 20 minutové akční video. Já bych se na něj podíval a krom choreografie bych ocenil i to, že tvůrci si jsou vědomi svých limitů a ušetřili mě vyprávění zcela zbytečného příběhu. ___Zájemcům doporučuji shlédnout jen onu 20min akční sekvenci, která začíná zhruba v čase 0:25:00. Zbytek si pozornost nezasluhuje. ()

Ant_Antony

Od chaty u Alpského jezera po chatu u Alpského jezera je to nářez... Jinak meh... Ale i tak si to ty čtyři hvězdy zaslouží, jelikož je to v dnešní době vizuálně akční nadstandard... ()

mosnak

Jedničku si pamatuji jako neskutečný akční zážitek. U dvojky jsem čekal to stejné a proto taky dávám stejné hodnocení. Je ti jízda, akorát nemám co rád prostředí Gruzie, tak jak ji vidí američtí filmaři. Je to krásná země plná barev, ne ta šedomokra blitka, kterou tu ukazují. 80% ()

Zombi

Epičtější a akčně rozmáchlejší než jednička, přesto na první půlku jedničky nedám dopustit. Akce je parádní a kaskadéři se fakt vyřádili, zajímavé je taky zapojení větších zbraní apod. U tohoto typu filmů většinou logiku moc neřeším, ale ta absence policejních a vojenských jednotek v Rakousku, absence vojenského letectva a divoké přestřelky na ulicích, včetně vrtulníku, to je mě tahalo za mozek. Ke konci pár policajtů přijelo, aby je mohli rozstřílet, ale stejně. U jedničky v asii mi to tak nepřišlo, ale tady v Evropě... Taky mi začíná dost vadit ta nezničitelnost hrdinů, prostřelí mu ruku za kterou visí a nepustí se, proč to nevymyslet jinak, stačí jen malinko upravit scénář a nebude to působit tak blbě. Jinak Thor si to očividně užíval a já jsem rozhodně pro trojku, nebo jiný obdobný projekt, protože on i Hargrave na to mají nejlepší kondici. I přes výtky 4 hvězdy. ()

bobstock

Pokračování nahypaného specialisty s tváří Thóra splnilo vše k ukojení mačochistických představ o přímočarém akčním filmu. S účastí českých exteriérů severních Čech jsem si užíval dokonale klouzavou kameru zachycující všechno všude a najednou. Tohle se stalo parádní devízou série Extraction a já žádám další. +kamera Greg Baldi 75% ()

mira007

Chris Hemsworth zase jako žoldák, ikdyž minule umřel, tentokrát zachraňuje rodinku gruzínského mafiána z Tbilisi. Výstavní akčňák Netflixu, který je jednou svižnou nekonečnou akcí v kvalitě the best of the best. Škoda, že scénář naopak vede soutěž podprůměrných scénářů. Výsledkem je něco jako dokonalé béčko, kde našinec občas pozná české reálie, které imitují Gruzii i Rakousko. Solidní porce zábavy. ()

Jeržik

Lepší. O dost. Akce vyrostla o parník a i příběhově je z toho slušně nadprůměrné 90. béčko. Potenciál i prostor ke zlepšení byl ale překvapivě mnohem větší. Mám pocit, že Hargrave už tu dře svůj strop. Vizuál, logika i děj by tak v rukách zkušenějšího tvůrce mohl dovést film ještě k mnohem vyšším metám. Uvidíme příště. 60 % ()

tlamiczka

Špičkové "battle porn" neboli akční bojové porno. Příběhově totální béčko, ale akce je fenomenální, brutální, "realistická" (krom nezničitelných hrdinů) a se skvělou choreografií. Na rozdíl od prvního dílu naštěstí omezili překlenovací herecké etudy a tak zůstala hlavně drsná akce, která je i přes svojí dynamičnost vcelku přehledná. Škoda, že ve filmu nebyla jediná postava, která by byla tak nějak lidsky sympatická, aby se s ní mohl ztotožnit i někdo jiný, než masový vrah. 70%. ()

zelvicka.

Málokdy se povede, že dvojka je o tolik lepší než jednička. Zatímco jednička hledá, co zničilo a stvořilo nezastavitelného Tylera Rakea, dvojka říká jasně: Já jsem Tyler Rake, živím se zachraňováním a zabíjením lidí a ještě pořád mám nějakou práci. Fyzika a anatomie dostává zabrat, která z postav zemře je nám z hozených klišé také jasné už na začátku filmu (holka neboj, ty jsi moc hezká na to, aby ses nedostala do dalšího dílu), ale je to celé zábava. ()

bozka10

Chris sa po fatálnych zraneniach vrátil v expresne rýchlom čase a rozpútal opäť peklo,aj ked tento príbeh ma až tak nebavil.Akčné inferno,kto očakáva to bude spokojný.Ja som teda bol. ()

TheSpearCZ

Sam Hargrave nám, coby bývalý kaskadér, opět přinesl slušnou popcornovou a bezstarostnou zábavu, která nikdy nevyjde s kurzu, tentokrát mi ale přišlo, že se oproti nonstop akci v Bombaji ubralo a vlastně tu jde zmínit jen sekvence ve vězení a potom vlak, jinak od Vídně si mě film ztratil a i když se to neustále sleduje dobře, tak je to jen slabý odvar toho, co jsem od Hargrava čekal. Ale jak píšu, pořád je to zábavné a trojka bude pro mnoho lidí (včetně mě) povinností. Lepší 3* ()

Massaro74

Druhého pokračování filmu Vyproštění jsem se nemohl dočkat, a přál jsem si, aby bylo stejně dobré ba co ještě lepší než jednička. Splněno!! Chris Hemsworth alias Rake, spolu se svým pomocným týmem, bez kterého by to asi nedal, opět roztáčí kolotoč plný bojových akcí, stříleček a honiček v čemkoli, tentokrát proti bandě nasraných gruzínců. Je až k nevíře, co ten chlapík všechno vydrží, ale nesmí se nad tím tak přemýšlet... Nebýt spratka Sandra, tak by bylo hotovo už v Gruzii, ale zase by jsme se nepodívali do Vídně :-)) Na závěr zaděláno na trojku, takže už aby byla... ()

Flopik

Tuto už nejde inak ako za plný, nakoľko Extraction 2 je bombastická akčná jazda, aká sa len tak nevidí. Pre fanúšika je to potešenie sledovať niečo takéto a vrchol filmu je rozhodne útek z väzenia. Krásne, nepretrižite natočená akcia, kde som len slintal. Príbeh neoslnil ale to odpúšťam. Finále oproti zvyšku filmu veľmi slabé. Teším sa na trojku, ktorá ak bude minimálne takto dobrá budem opäť slintať. ()

Muel

| Netflix | A aj tu zájdem do viac mainstreamovému pohľadu na akčné filmy a hovorím, že dvojka Extractionu je proste dobrý akčný film, ktorý obsahuje dosť pravdepodobne jednu z najlepších akčných scén za fakt že možno posledných 5 rokov. Dvadsaťminútové akčné inferno, ktorému paradoxne fakt nevadí mierny digitálny look, pretože tá kamera a dramaturgia je v tej scéne na absolútnu jednotku s troma hviezdičkami. Scenár a dej klasicky gererický, ako by ste vo filme od Netflixu čakali, ale tá akcia mi zážitok s filmu dvíha neuveriteľným spôsobom. Hargrave má potenciál. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno