Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

Mrkvič

Druhé Vyproštění je prostě technická bomba. V počítači poskládané neuvěřitelně dlouhý záběr únosu z vězení. Famózní. Snad nikdy u žádného filmu jsem si neříkal, že bych chtěl být u natáčení, vidět, jak se to všechno tvoří, jak se záběry chystají a vidět prostě základ toho, co potom šikovné ručičky (a technika) dokáží vytvořit. Příběh je jinak prostý, ale díky pastvě pro oči jsme si pořád říkal, jak je mi vlastně úplně fuk, o co ve filmu jde, hlavně, když se mi na to parádně kouká. ()

Jizni Tlapa

Jednička Vyprošťovák dostává na zadek a proč?? Tady se prostě moc nekecá a hlavně fylozoficky nerozjímá! Tady se fackuje, lámou všemožné končetiny, sem tam prohodí průměrná hláška a hlavně to neskutečně odsejpá! Jo a chci sestřih na sekáče , co ma pan Hemr !! ()

noriaki

Momentální špička žánru, od které by se mohl Dominic Torreto učit, jak má vypadat důraz na rodinné hodnoty, a John Wick si uvědomit, co za kraviny během těch čtyř dílů postupně přibalil. Děj se nezdržuje zbytečnostmi jako mytologie nebo smysl pro humor. Chris Hemsworth sice nějakou minulost má, jenže scénář ji nikomu necpe. Sem tam něco pronese, objeví se krátký flashback a občas mu zvlhnou oči při letmé zmínce. Zbytek filmu zabrala boží akce. Mně to stačilo. Druhé Extraction se zařadilo do elitní kategorie pokračováních lepších než první díl, a myslím že nebude nikdo, kdo by to rozporoval. ()

rowdys

Úžasná kamera v štýle Raid 2, no nie až tak úžasné digitálne machule. Príbeh je primerane blbý žánru a je postačujúci, neprekáža akcii. Chrisov team žoldákov je opať charizmatický a je škoda, že si Idrisa šetria až na ďalšiu časť. Celkovo sa mi ale prvý Extraction páčil viac, lebo sa držal pri zemi. Dvojka to miestami prepískne až na úroveň prehnanosti Call of Duty. ()

ywo666

Wau, toto som necakal. Chris si zapne John Wick mode a pusti likvidacie Gruzincov s plnym nasadenim. Zabudnite na Taken 2 a zbesily strih. Tu si to herci realne odmakali. Vela veci na jeden zaber. Akcia napadita. Dokonca ma bavila aj ta perzska babenka. Cele to ma len 3 akcne sceny. Ale kazda trva dlhoooo. Ano hrdinovia preziju absurdne zranenia. A ked treba, tak su zrazu nezasiahnutelni. Ale co by to bol za akcny film, kde proste hlavnych protagonistov roztrielaju na zaciatku a za 5 min. je koniec. ()

TKKMR

Ako nespútaná akčná žánrovka dopadol Extraction na jednotku. Divákovi je tu servírovaný nepretržitý sled akčných sekvencií, ktoré ho dve hodiny držia bdelého. Dej filmu je skôr úsmevný a hlavný hrdina miestami pôsobí nezničiteľne ako Terminátor, o to tu však primárne nejde. ()

Phietros

Když v jedničce postřelený Rake spadnul z mostu, říkal jsem si ehm dobrý film, kde jednou taky umře hrdina. O to více mě překvapilo když jsem narazil na pokračování a oživení jeho postavy, která utekla o chlup hrobníkovi z lopaty. Nutno podotknout, že se vše posunulo o level výše (tempo, akční bitky, střílečky) a proto dávám plný počet i přes pár výhrad! Scéna z vrtulníkem a lokomotivou, dále 6 týdnů příprava před akcí po klinické smrti, no a taky ta bodná zranění po kterých by zkapal už v půlce filmu! Ale což, jako celek prostě parádní jízda a to se nám přeci líbí. Scény z vězení suprový, zvuky pistole a rány do hlav nepřátel efektivní. Záporák mohl dostat více prostoru stejně tak jako boj s ním na střeše mrakodrapu nebo finále v kostele. Návrat k Rakeovi minulosti, vzpomínky na syna, setkání z bývalkou Olgou Kurylenko dobrý, ale ségra tragická a její dementní syn mě trochu vadil. 90% ()

JohnSmith

Druhé Vyproštění má neskutečný nástup a téměř po celou dobu si drží vysoké tempo. Akce je nadupaná a musím se smát a kroutit nevěřícně hlavou, když tu nějací blbečci píšou, že se na to nedalo koukat, protože to bylo nelogické a scény nereálné. Jako fakt? Když chcete realitu a možná i logiku, koukejte se na multipohlavní artovky. Za mě druhý nejlepší akční film roku. Dal bych i pět hvězd, ale trochu mě zklamal závěr, kdy tempo poněkud kleslo. Jinak za mě super akční nářez, s jednoduchým a přímočarým dějem. Jen ta Olga mě poslední dobou ve filmech začíná štvát, teda těmi rolemi co hraje. ()

hroubek

Parádní akční inferno, které jsem si moc užil. Režisér Sam Hargrave odvedl parádní práci, a co se týče akční sekvencí, tak ty zde překonávají první díl s přehledem. Hargrave to do nás pere pod tlakem a některé akční pasáže rovnou přecházejí do další, takže reálně sledujeme film, ve kterém jsou tři velké a dlouhé akční scény, jenž spojují dialogové výměny. A mě to bavilo. Těšil jsem se na akční výplach a ten jsem taky dostal. Hargrave po prvním díle pochopil, proč se film tolik líbil, a teď to jen zopakoval a přidal na velkoleposti. Jsem rád, že režisér moc dobře ví, jaký film točí a nesnaží se dělat z filmu něco, co reálně není. Tohle je prostě velký akční výplach, ve kterém Thor zlikviduje celou mafii z Gruzie. Chris Hemsworth je zde parádní a mě se ta jeho zarputilost líbila a užil jsem si jeho akční výkon. Mám radost, že Golshifteh Farahani má více prostoru, jelikož je mi sympatická a v akčních polohách je i dost dobře uvěřitelná. Adam Bessa hraje velmi dobře a má skvělou chemii s hlavní dvojicí. Akční scény jsou parádní a moc jsem si je užil. Bavilo mě, že je jich dost, jsou přehledné a hezky přecházejí z jedné do druhé a krásně se u nich mění styl - viz. série John Wick. Škoda jen, že některé věcí jsou až moc přepálené, že jsem si místy připadal, jako bych sledoval část hry z druhého dílu Uncharted. Vyproštění 2 je povedený a zábavný akční film. ()

fabecc1222

V podstatě by asi stačilo překopírovat komentář od jedničky, jelikož dvojka je v podstatě stejná...Ano, teplomilné prostředí se ve větší části vyměnila za východní Evropu, ačkoliv s výraznou podporou digitálního pozadí. Hemsworth jako moderní mlátička pochopitelně obstojí, jeho postava přežije v podstatě jakékoliv zranění. Hlavně v první půlce dokáže akce zabavit (věznice), ale podobně jako jednička, se ke konci začne opakovat (mrakodrap). Každopádně to vypadá, že se z této série může stát další akční klasika současnosti, no, tak uvidíme, co si pro nás připraví další díly. ()

Trustme

Nejlepší český akční film (točený pro Američany). Extraction II bylo pro fanoušky pořádné (poctivé) akce nejočekávanějším filmem. Díky coviďáckému napadení planety se však vše zdrželo a i natáčení nebylo jednoduché (v titulcích naleznete šílené nové profese jako: covid manager a covid marshal). Většina diváků je v současnosti paralyzována akcí ryze komiksovou (Marvel produkce, John Wick, Fast & Furious, Hvězdičkové Války), kde tleskají těmto nejnesmrtelnějším hrdinům, kteří zachraňují, mstí, mají tým, či dokonce family a jsou cool, fresh, fancy a candy. Vlastně Tyler Rake má tyhle všechny atributy taky, ale v jeho pojetí je to ke všemu ještě brutal, blood, full, sharp a strong (snad mi rozumíte, děti). Tyler Rake také neumírá (protože plní bankovní účty tvůrců), ale když už má ožít, tak je to alespoň takové pozvolné, lékařské, občanské. S další záchrannou akcí neotálí (žádné půlhodinové hledání sebe sama a přemlouvání se k odpočinku v lesní chatce). Prostě metoda: "koho mám zabít a kdy mi letí letadlo?" Tělo je ještě trochu slabé, ale trénink po chlapsku (kámen, sekera, ještě větší kámen) a hurá do.. Gruzie! Gruzínská vyprošťovací pasáž je opět geniální bombastická bezstřihová nálož, kde létají nepřátelé vzduchem a divákovi motýlci blaha břichem. Terorističtí hromotluci, těžké zbraně v těžkých rukou, "Rambo styl", ale i pěkná týmová práce, kdy toleruji i nižší váhové kategorie členů Tylerovy jednotky, neboť jsou z masa a kostí a umí křičet bolestí, krvácet i nepřežít a scénář jim nenadržuje. Síly jsou vyrovnané. Chris Hemsworth pokud se etabluje do pozice opravdového akčního hrdiny, tak to bude skvělé. Svět akčního filmu jich už moc nemá a nějaké ty svaly, postava, ksicht a hluboký hlas se hodí, když mu mám věřit, že pomlátí padesát gruzínských nasraných muklů. Takže, co tím chci říct? Že nesdílím to šílené nadšení z nějakýho Johna Wicka, který i díky Keanu Reevesovi je už total komiks a mimo toleranční limit - týpek, který vše přežije, cupitá jak v počítačové hře po mapě a střílí a mezi tím se jen po očku podíváte jestli vám postava náhodou neumřela na autoplay game při obtížnosti EASY. Takže pokud tu jako vždy někdo srovnává Johna Wicka s jakýmkoliv filmem, kde někdo mooc střílí a tvrdí, že je to prostě samozřejmě pochopitelně okopírované z Božského Johna Wicka, tak by měl ještě pár filmů nakoukat. Zkrátka budu stát za filmovým akčním hrdinou, který není jak panáček z Playstation hry, uvěřím mu díky hereckému představiteli, že těch pár průstřelů vydrží, že má charisma, sympatie a ten Rambo styl pojme tak, že mu fandím, když eliminuje hordy nepřátel a zároveň mám ten divácký zimomriavkový strach jak z toho masakru vyvázne. Tyler Rake to zase zvládl a já můžu být klidný, že Sam Hargrave to neposral, že Netflix mu to neposral a že je tu stále naděje, že takové pořádné chlapské filmy v dnešní divné době vznikají. ()

Brain-D

Nikdo mi nevezme, že je to minimálně kvalitní jako první díl. Místy to jedničku i přesahuje, kdy scéna s únikem z vězení mi značně připomněla "The Raid 2", což byla opravdu lahůdka. Postupně to bohužel na ještě opravdu skvělou vlakovou scénu malinko upadá v klasickou klišovitost. I přes kritiku, co se týče kamery, stříhu a choreografie bojových scén, tak je strop. Scénář ubírá body k maximální dokonalosti. 8/10 ()

orionn12

První půlka skvělá, druhá už ušustěná papírem. Ovšem po akční stránce to stále šlape a to mnohonásobně lépe než v jedničce. Kamerové triky a povedená choreografie dělají tento film ještě lepším, než bychom si dokázali představit. ()

dragon94

Stejně jako u prvního dílu zde platí, že v rámci akce je to super. Kamera při soubojích snažící se působit jakoby na jeden záběr je opět naprosto skvělá. Ovšem zápletka je zde snad ještě horší, než v prvním díle. A to je sakra co říct. Naštěstí tu příběh dostává o dost menší prostor. Díky čemuž se film moc netáhne a nenudí. Což byl trošku problém předchozího dílu. Co se týče nápaditosti akce, tak vlastně dobrý, ale mám pocit, že jednička působila trošku více reálněji a zároveň těch zajímavějších akčních sekvencí předvedla více. Což bude také tím, že tady jsou prakticky jen dvě velké akční pasáže a pak komornější finále, které se dle mého příliš nepovedlo. Celkově se jedná o jeden z nejlépe zchoreografovaných akčních filmů posledních let, na který se dobře kouká a nemá prakticky žádná hluchá místa, až teda na to finále. Do příštího dílu by to už, ale chtělo alespoň trošku lepší zápletku, protože tahle byla tak na úrovni horšího dílu Kobry 11. Případně zapracovat trošku na uvěřitelnosti akčního hrdiny, protože ten je zde ještě více nesmrtelnější, než John Wick. Až mi to připomělo hlášku Kapitána Ameriky: "Když vás zabijí, rozchoďte to." Což je přesně to co nám zde Tyler většinu filmu předvádí. 3* 63% ()

m.a.t.o.

„Tvoju smrť si vychutnám.“ – „Postav sa do fronty.“  Od minula sme sa posunuli. Scenáristicky do ešte väčšieho pekla, ale to mi nevadilo. Pretože tvorcovia posunuli aj latku akčných scén. Našťastie o level vyššie. Ak som pri predchádzajúcej časti chrochtal nad 11-minútovou akčnou scénou, ktorá vyzerala ako natočená na jeden záber, tak tu mi takmer všetky akčné scény pripadali ako natočené na jeden záber. Ale zatiaľ čo pri iných filmoch, ktoré sa snažia kopírovať tento štýl, mi to lezie na nervy, tu som si one-shot užíval plnými dúškami. Ako som už spomínal v komentári k nejakému inému filmu, je to zásluha hlavne režiséra Sama Hargravea, ktorý má cit pre akciu a rovnako citlivo dokáže pracovať aj s CGI efektmi. Aby som to zhrnul, Extraction 2 by som mohol vytknúť veľa vecí, a pochopím ľudí, ktorí tomuto filmu dajú jednu i päť hviezdičiek, ale moje akčné chúťky boli tentoraz uspokojené na maximum. Chris Hemsworth (pred pár rokmi by som neveril, že to poviem) stále super, taký novodobý Rambo. Teším sa na trojku. P.S.: Paul Walker vo FF7 povedal, že autá nelietajú. Pre tento film to ale neplatí. 70 % ()

drackula

Zbesilá adrenalínová jazda so skvelou kamerou a akciou, ktorá sa nebojí originálnych riešení. Jediné zaváhanie prišlo v prechode medzi "párty vo Viedni" a záverom. Oproti prvému dielu výrazné zlepšenie a porovnávanie s Johnom Wickom je na mieste. Toto sa Netflixu jednoznačne poradilo. 90% Netflix ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

24.12.2022

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (viac)