Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

mzss1

[83%] Jsou to už cca 3 roky co jsem viděl naposled první díl. Nějak mě extra nezaujal, ale vím, že tam bylo pár dobrých akčních scén, technicky zdatných – to určitě nepopírám. No a na tuto chystanou dvojku jsem se začínal docela těšit, ale očekávání jsem měl raději nízká. A výsledek? O dost lepší jak první díl, určitě bych zde trochu zmírnil některé ty CGI, ale na druhou stranu to nebyl žádný zásadní problém. Vloni na netflixu přistál solidní akční kousek Šedý muž a letos Vyproštění 2, takže super! Abych to dál moc neokecával, tak dějově to bylo méně výrazné, ale fungovalo to. Mělo to velké tempo, stále se něco dělo a akce bylo opravdu požehnaně. Hlavně dlouhé scény na jeden záběr, krásně nasnímaná kamera, výbuchy, bitky – vše bylo parádní. Akorát u některých sekvencí mi to sem tam trochu přišlo takové umělé, několikanásobné bodnutí a krev nebyla vidět, ale to jsou detaily. První půle mě bavila opravdu hodně, a i ta druhá včetně finále, kde mě už nic nepřekvapilo, ale dobrý! Nějaké vylepšení bych zde určitě vložil, přidal nějaké zapamatovatelné momenty navíc a bylo by to úplně excelentní. Doufám, že vznikne trojka! Potenciál to má velký! ()

kingik

Chris Hemsworth morduje gruzínské hrdlořezy v rámci záchranné mise své bývalé švagrové a jejích dvou dětí. Herec se ke své roli vrátil podruhé. Dvojka nabízí přehledný a v podstatě jednoduchý příběh, který je cílený na přívaly akce. A ta vypadá zatraceně dobře. Rýpalové namítají její častou nereálnost, já jen podotýkám, že jsme v akčním filmu, kde se nehledí na maximální reálnost akce. Je to přece fantazijní svět. A rozhodně je dobré vidět efektní akční scény, včetně (z)ručně sestřelené helikoptéry. Pokud se takovým nespokojeným divákům takové postupy nezamlouvají, pak ještě je tady možnost dát si maraton se Ženou za pultem a zjišťovat, zda rohlíky na krámě byly atrapy. Sam Hargrave natočil teprve svůj druhý film a překonává i vyhlášené akční specialisty. Dokázal pokračování vtisknout pořádnou intenzitu napětí, jsou často fyzicky cítit střety protivníků a dvě hodiny, co film trvá, mají patřičný rytmus a dynamiku. Produkčně je film správně ošetřen bratry Russovými. Bylo také důležité dostat do filmu výrazné akční scény, které se budou dobře pamatovat. Scéna z výškové budovy v Rakousku, která má tendence přivodit divákům závratě, patří právě k těm pozoruhodně natočeným. Česká tvůrčí stopa je zastoupená v  závěrečných titulkách množstvím jmen, která na filmu spolupracovaly. Výsledkem je špičkový akční nářez v syrovějším rouchu, co se i napodruhé předvedl ve vynikající akční a herecké formě. 10/10 ()

dr.horrible

Na jednu stranu super, len tomu neverím tú vážnu tvár, pretože realistickosťou je to level Fast and Furious. Na druhú taký Gray Man bol od Netflixu podstatne urážlivejší bullshit. ()

Kudly4

Několik WTF scén, se tu samozřejmě najde, ale tohle je ten akčňák, u kterého prostě musíte vypnout a jen si vychutnávat tu nabouchanou akci. A ta akce je tu téměř nonstop ! (Top scény - vězení, posilovna v mrakodrapu). Chris už jede vyloženě ve stylu Wicka či Stathama, kde prostě žádná kulka či ostří, nemá šanci. A mně to vůbec nevadí, proč by taky mělo. Vyloženě chlapská záležitost a potěšila mě i má oblíbená Olinka. Těším se na trojku. ()

Anderton

Za mňa kvalitatívne podobne ako prvý diel. Opäť, akcia je vymazlená, dobre sa na ňu pozerá a od začiatku cítiť nástup testosterónu v krvi. Opäť samozrejme hapruje logika, väzni v Gruzínsku napadnú Hemswortha so zbraňou, pričom ani nevedia, o koho ide a predsa k dosiahnutiu cieľa je dôležitá ostraha a domáca polícia. Kvôli trom ľuďom v base a ich oslobodeniu musia umrieť desiatky či skôr stovky nevinných (a jasné že aj vinných) obetí a i keď mohlo ísť o super tému, tak nielen postavy, ale ani tvorcov to nezaujíma, hlavne, že je to celé od začiatku do konca ultracool. Ale dosť bolo kritiky, Extraction 2 je presne taký film, aký ho tvorcovia aj fanúšikovia priamočiarej akcie chceli mať a pokiaľ nie ste alergickí na "rodiny" v akčňákoch, resp. ste nevideli už dlhšie F&F, tak vám ani boj za jej (ich) udržanie nebude obzvlášť liezť na nervy. 70% ()

AppleCore

Hargrave se po vzoru svých - teď už slavnějších - kolegů snaží realizovat svoje režijní ambice a zapomíná přitom na svojí minulost kaskadéra a na to, co z prvního dílu dělalo perfektní akční nářez – bezhlavá akce plná bolestných pádů a zásahů. Extraction 2 ukazuje, že jako režisér je pouhým rutinérem, kterej neumí budovat příběh ani emoce, takže ve chvíli, kdy skončí první – téměř půlhodinová – strhující akce, upadá zbytek filmu pod úroveň jedničky, protože se snaží bejt i něco víc než jenom další béčkovej výhul. Prostředí buranský gruzínský mafie navíc není ani zdaleka tak atraktivní jako Bangladéš. Na poli současných akčních fláků je to ale pořád nadstandard a pro mě osobně o level zábavnější než třeba poslední Wick. ()

Kothy

Po dvou letech nám Sam Hargrave přináší další akční jízdu s Chrisem Hemsworthem. Akce je sice super, ale když tam není, tak děj dost pokulhává. Samotná scéna útěku z vězení a vlak jsou super, ale jinak je to slabší. Chris tu opět vystupuje jako neohrožený zabiják, které při záchraně civilistů nic nezastaví. Z Gruzie odcestuje do Rakouska, kde se odehraje i finální bitka. Ta je dost slušná. Zřejmě máme zaděláno i na trojku, na kterou se jistě rád podívám, ale s menším očekáváním... "Chceš pro mě makat?" ()

Ratemus

První díl byl celkem originální, ale toto smrdí sérií Rychle a zběsile a John Wick. Prostě vše udělat ještě větší. Chris je borec, ale já už se místy fakt nudil. Akce skvělá, ale přepálená. Bojím se, že třetí díl bude zase.jen snaha vše znásobit a posunout do větších extrémů. ()

PetrPan

Současná čistokrevná akce se od té skutečně pro kluky, tedy osmdesátkové,   docela výrazně většinou liší.  Té dnešní přes veškerou snahu zkrátka chybí koule, takový ty chlupatý, chlapský, co lezou z trenek. Osmdesátky taky byly patetický, taky se tam sem tam vyskytl nějaký ten spratek či rodinný poutač, ale nikdy to nebylo předkládáno jako nějaké das Trauma, které hlavního hrdinu přehnaně humanizuje a holky tam byly buď na okrasu nebo tvrdý, ale lesby. Kdo vyrostl na Rambech, Kobrách, Komandech, Ztracených v akci, 48 hodinách atd, atd. musel při  prvním i druhém Vyproštění tyhle kryptorchizující tendence přece vnímat.   Akční sekvence jsou tady výborný, o tom žádná. V tom se mi ten dnešní CGI bordel, i  ten tady,  líbí, všeho je hodně, je to krásně sci-fi a přehledný, kosti praskaj, krev čvachtá, lidi, auta, vrtulníky, všechno to lítá. Choreografie bitek taky vymazlená, třá vězení jsem si užil asi nejvíc. A nakonec ani ten černý tumor nechybí. Jen je to prostě přes veškerou snahu málo chlupatý... A byť jsem se vlastně hodně bavil, trochu a výjimečně podhodnotím a za tři. ()

silentname

Môžem priznať, že prvý film "Extraction ma skutočne bavil a prišlo mi to ako jeden z lepších projektov Netflixu, ktorý ma celkom navnadil na jeho pokračovanie. Veril som, že sa dočkáme rovnako solídneho akčného thrilleru, tkorý ma pohltí. Žiaľ, to sa nestalo. Budem fér a poviem, že "Extraction 2" v reále nie je zlým filmom a je tu dostatočné množstvo scénok, ktoré ma bavilo sledovať, no nebavilo ma to sledovať v kontexte s príbehom filmu a jeho postavami. Pretože sme od začiatku vedeli povedať, kto prežije, kto umrie, aké budú vo filme konflikty, aké bude rozuzlenie a všetko je vďaka tomu vysoko predvídateľné a málo zaujímavé. Myslím si, že keby sa film rozhodne nejakým spôsobom zostať v Bangladéši, kde sa budú snažíť nejakým spôsobom naši hrdinovia prežiť a bude to postupne náročnejšie a náročnejšie, mohlo sa z toho vytrieskať niečo viac. No problém je, že o postavy som nejavil nejaký veľký záujem, situáciu sme videli miliónkrát v minulosti a šarm Chrisa Hemswortha to nijakým spôsobom neposúva k ničomu lepšiemu. Akcia je okrem toho často ako keby som si predstaivl film Michaela Baya, ktorý má proste akciu v krvi, no vie ma rovnako svojimi rozhodnutiami občas nudiť. Toto je podobné. Trvá to dlho a keď človek nejaví záujem o to, čo sa deje, je náročné ma nejakým spôsobom zaháknuť, aby som chcel vidieť zvyšok. Zlý film to nie je, to by som klamal. Ale nie je dostatočne pútavý na to, aby som mu dal lepšiu známku. Za mňa tohtoročné sklamanie. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83

Vyprošťováky sú dobré a táto dvojka bola jednoznačne lepšia ako jednotka so zápachom indického kari, to už fakt radšej gruzínske chačapuri. Ale nejaký tieň akčných strieľačiek to veľmi neprekročilo a pri tých nekonečných streľbách, kde sa skoro každému hovno stalo, pôsobil Tyler ako figúrka bez scenára. Veď aj tá zápletka je logická ako zuby na žaludi, no a keď sa strieľa priamo vo Viedni, tak na ulici nikde nikoho ani v priľahlom okolí. Asi 2 milióny obyvateľov boli ukryté v kanáli. ()

Claw

Toto očekávané pokračování navazuje na svého předchůdce a zavádí nás na další napínavou cestu s nezdolným Tylerem Rakeem, kterého opět s velkým nasazením ztvárnil Chris Hemsworth. Díky strhujícímu ději a dechberoucím akčním scénám je "Vyproštění 2" důstojným nástupcem, který diváky udrží na pokraji sil. Film neztrácí čas a znovu nás vrhá do světa misí s vysokými sázkami a situací na život a na smrt. Tyler Rake, kterého stále pronásleduje jeho minulost, se pouští do nového úkolu, který ho posouvá až na samou hranici jeho možností. Sázky jsou vyšší, nebezpečí zrádnější a nepřátelé hrozivější než kdykoli předtím. Je to nepřetržitá jízda na horské dráze plná akce, napětí a emocionální intenzity. Jednou z největších předností filmu je jeho schopnost vtáhnout diváky do svého drsného a realistického světa. Kamera zachycuje drsné podsvětí s jeho temnými uličkami, klaustrofobickými vězeňskými celami a rozlehlými městskými scenériemi a vytváří tak vizuálně podmanivý zážitek. Působivost filmu ještě umocňuje zručná režie Sama Hargravea, která hladce proplétá intenzivní akční scény a momenty plné opravdových emocí. Chris Hemsworth opět dokazuje svou hereckou všestrannost. Jeho ztvárnění Tylera Rakea je vybroušené a vrstevnaté a ukazuje jeho fyzickou zdatnost i emocionální hloubku. Hemsworthovo nasazení pro roli je patrné v každé scéně a jeho přítomnost na plátně budí pozornost. Do své postavy vnáší autenticitu a zranitelnost, díky nimž mu fandíme a investujeme do jeho cesty. Vedlejší herci podávají solidní výkony a dodávají příběhu hloubku a komplexnost. Každá postava má svůj okamžik, aby zazářila, přispívá k celkovému napětí a buduje pocit kamarádství v Rakeově týmu. Chemie mezi herci je hmatatelná, což zvyšuje uvěřitelnost jejich vztahů a činí jejich interakce ještě působivějšími. Akční sekvence ve filmu "Vyproštění 2" nejsou ničím jiným než dechberoucími. Od intenzivních přestřelek až po vzrušující scény honiček, film udržuje diváky po celou dobu v napětí. Choreografie soubojů je pečlivě propracovaná a ukazuje Hargraveovu zkušenost koordinátora kaskadérů. Scény boje zblízka jsou drsné a zanechávají trvalý dojem. Jedinou výtku mám k tomu, že je to antiklimatické. Vrcholná je hned první akce z vězení natočená na jeden záběr, která má nejen hutnou atmosféru, šílený napětí, ale taky skvělou choreografií. Druhá akční scéna přepadení mrakodrapu je také výborná. Je to hezky organizované týmové akční inferno, kde funguje atmosférická beznaděj a Hemsworth skvěle využívá prostředí. Finále je už oproti zbytku komornější (příliš nepřátel nezbylo) a jde tam převážně o to, vidět dva ústřední rivaly dát si pěkně do držky a tam oceňuji hezké využití různého nářadí. Každopádně použití praktických efektů a minimální využití CGI dodává akci autentický dojem, což ji činí ještě více strhující. "Vyproštění 2" sice splňuje svůj slib adrenalinové akce, ale zároveň se zabývá hlubšími tématy vykoupení a oběti. Film zkoumá lidskou cenu násilí a morální složitosti, kterým postavy čelí. Zabývá se osobním bojem Tylera Rakea, který se potýká se svou minulostí a nachází vykoupení díky svým nesobeckým činům. Tyto emocionální podtóny dodávají filmu hloubku a povyšují ho nad pouhou akční podívanou. Závěrem lze říci, že "Vyproštění 2" je strhující a pulzující akční film, který v mnoha ohledech překonává svého předchůdce. Díky poutavému příběhu, strhujícím hereckým výkonům a vzrušujícím akčním sekvencím udržuje diváky v napětí od začátku do konce. Je to důkazem talentu a odhodlání herců a štábu, kteří se na filmu podíleli. Ať už jste fanoušky prvního filmu, nebo prostě jen milujete akční thrillery, "Vyproštění 2" je povinnou podívanou, která ve vás zanechá touhu po dalším díle. /85%/ () (menej) (viac)

Chrustyn

Rok 2023 bude úspěšný na velká a povedená pokračování. Po Johnu Wickovi a před novým M:I a druhou Dunou, přichází pokračování jednoho z nejlepších filmů od Netflixu. Sam Hargrave je sakra šikovný a Hemsworth snaživý a jedoucí naplno, takovým způsobem, že mu odpustíte i posledního Thora. Druhé Vyproštění, mění lokaci, více se zaměřuje na postavy a přináší výrazně rozmáchlejší akci, kde se nebojí simulovat 20 minutovou jednozáběrovku, která mění prostředí i typ akce. Je to cool, je to propracovaný ale vyjma slabších triků je právě tahle hra s dlouhými záběry, to co filmu mírně láme vaz, protože omezení jsou velká a scéna po chvilce vypadá, jen jako dobře připravená show než plnohodnotná akční scéna s napětím. Ale je to maličkost a druhé Vyproštění je vynikající akčňák, který byl dělaný lidmi, kteří mají svou práci rádi a rozhodně by si zasloužil místo i na velkém plátně, protože i přes nižší rozpočet dokáže minimálně poslednímu Johnu Wickovi, směle konkurovat. ()

korbitch22

Jednička byla zjevení, od kterého jsem nic nečekal a dostal jsem absolutní akční námrd s charismatickým hlavním hrdinou, béčkovým ale slušným příběhem, úžasným tempem i atmosférou a dokonalou akcí. Na dvojku sem se těšil a o to větší je zklamání. Akce je sice opět slušná, hlavně ve vlaku, sestřelený vrtulníky, scéna v tělocvičně atd. jenže příběh (jestli se to vůbec dá tak nazvat) je naprosto sterilní vybrakovaný céčko, který připomíná druhý Taken. I když rozpočet byl, díky prostředí a záporákům to vypadá celý lacině, ne z finanční stránky ale prostě je to mnoho béčkovější než první díl. Ve scénáři samozřejmě nesmí chybět otravný puberťák který neví jestli chce nebo nechce pomstít tatínka, dočkáme se tupých předvídatelných scén (když se objevila v tom kostele už sem se pleskal do čela) a laciný a béčkový dojem totálně potvrdí konec s Elbou. Udělejte zakázku a dostanu vás z vězení....gratuluji, tímto se druhý díl stává dokonalým DVD béčkem jak z roku 2005. Jednička měla primitivní děj, ale celé si to udrželo punc áčkového akčního filmu. Dokonce to tomu Chrisovi v osobních soubojích tolik nevěříte, jelikož má tak o 10kg svalové hmoty méně a působí mnohem víc unaveně. Nejvtipnější je, že jednička má menší hodnocení a přitom je o parník úplně někde jinde. Pustím si ji klidně kdykoliv znovu, zatímco tenhle mix Přepadení 2 a Die Hard už vidět znovu nepotřebuju a nepomůže tomu ani těch pár záběrů z český kotliny a sem tam opravdu šťavnatá akční scéna prostě dneska už nestačí. O proti prvnímu dílu sešup jako prase. Zklamaní.60%. ()

Marze

Lepsi nez jednicka. Spickova zapamatovatelna akce. A pribeh je trochu hlubsi. Je to takovy akcni balicek se stovkami umrti na platne. Chybelo mi neco, ceho bych se mohl dotknout ci ochutnat. Trochu emoci. ()

BMW12

První film v roce 2023, kterému dávám 5*, a to už jsme dávno za polovinou roku. První díl Vyproštění byl super, ten druhý je ještě o něco lepší. Na začátku je nám ukázáno, jak Tyler rehabilituje a následně už se pouští opět do akce. A ta akce je zde luxusní, opravdu parádní akční scény, Chris Hemsworth je neskutečně namakaný a scény ve věznici či ve městě jsou naprostou lahůdkou pro akční fajnšmekry. Byl vybrán také skvělý záporák. ()

TheEvilTwin

Další pekelná jízda plná akce, násilí, krve, střílení a zkrátka všeho, co podobná žánrovka má mít. Po technické stránce je film na top úrovni, výbuchy, kolize vrtulníků a bombardování všeho okolo je na nejvyšším levelu a řekl bych až precizně dovedeno k dokonalosti a k totálnímu uspokojení mi chybí už jen více krveprolití na straně "hodných", aby se tomu zkrátka lépe věřilo, a taky více brutálních násilných sekvencí, které by ukojily mou touhu po gore, ale jinak jde bez debat o prvotřídní nadupanou akci, která je prostě slast pro oči a která nemá konkurenci. ()

HellFire

Nemůžu si pomoct, ale v akčních scénách to bylo až moc akční a uškodila tomu snaha točit všechno „na jeden záběr“ (z toho taky vyplývá jedna bolístka, a sice že všichni po sobě střílí jako zděšení, ale málokdy se vlastně trefí). A když konečně akce přestala, nebylo se na co dívat. Vlastně mě vůbec nezajímal osud nebohé rodiny, která musí utéct před uzurpátorským otcem. Kdyby zůstalo jen u prvního dílu, tak bych vrněl blahem, protože Extraction mě opravdu potěšilo. To bychom ale nesměli žít v době, kdy každý aspoň trochu úspěšný film musí zákonitě dostat pokračování a nejlíp dalších 5 spin-offů. Takhle je v konečném důsledku jedno, co se děje na plátně (pardon, na televizní obrazovce), protože víme, že hlavní hrdina přežije, protože už je v plánu další pokračování. ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

24.12.2022

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (viac)