Policejní tým S.W.A.T. vyšetřuje záhadnou VHS kazetu a objeví zlověstný kult, který má předem nahraný materiál, jenž odhaluje děsivé spiknutí. (mikki089)

Eliott

Nová VHSka dopadla zhruba podle očekávání. Všechny historky byly zajímavé s dobře propracovanými jump scares, temnou atmosferou a ukázkami skutečně grafického násilí. Nicméně však mám několik výhrad především ke kameře, která ač to bylo úmyslně, skutečně místy degradovala celkovou úroveň filmu. První dvě historky považuji za nejzajímavější. Z nichž především Ratman má skutečně parádní nápad i atmosféru (80%). Druhá epizoda již není tak unikátní a docela dlouho trvá než se rozjede, ale mezery vynahradí svou finální strašidelností (75%). Třetí epizodu považuji za mírně slabší jelikož je to celé jen o brutalitě a nějaký příběh je zde takřka nicotný (60%). Čtvrtý příběh začíná v podobném duchu a nutno říci, že na začátku už jsem se začínal koukat na hodinky. Nicméně jsem se do toho nakonec opět dostal a i když byl konec špatně vysvětlený, potenciál posledního příběhu byl ohromný a nejraději bych z něj viděl mnohem více v novém, propracovanějším kabátě (74%). Na závěr ještě dobíhá příběhové pojidlo, čímž je zásah SWAT týmu na pozadí toho všeho. Každopádně tuto část považuji za úplně nejslabší, neboť je takřka zbytečný s velice jednoduchým zvratem na konec. Celkově zhruba 70%, ale jsem velice spokojený. ()

Yoshitsune

Mám rád tuhle hororovou sérii a jo líbil se mi Viral, dal sem tomu čtyři hvězdičky a vůbec nechápu, co je na tom dílu špatného. A na tenhle díl sem se těšil a jo splnil mé očekávání, furt je to dost nechutný, brutální a některé epizody sou fakt hororové. Každá z povídek, by si podle mně zasloužila svůj vlastní film, jelikož každá z nich je originální, monstra sou děsivá a celkové pojetí těch povídek má něco do sebe. Musím pochválit i masky, gore a atmosféru, všechny tyhle aspekty, sou zde zpracovány na jedničku. A tak jedinými problémy je krátká stopáž a herci kteří nejsou úplně zkušení. Jo a povídka od Timo Tjahjanta, je unikátní v tom, že mi připomněla misi ze hry Quake 4, kdy z vás Stroggové ve své továrně, dělají jednoho z nich, ale ten proces neni kompletní a vy si tak zachováte své já. ()

petero

Totálne sklamanie a to som fanúšik série kde aj Viral mi sadol na rozdiel od ostatných hodnotiacich. Preto som sa na 94ku vrhol s nadšením. Prvé dva príbehy sú čistá nuda kde sa niečo udeje iba na konci a skoro zámerná kinorip kvalita filmov tiež nepridala na spokojnosti. Jediný kraťas stojaci za pozretie je Timov Subjekt kde je ukážkovo zapracované FPS do filmu a jednoducho výborný nápad kde šialený vedec kombinuje stroje s ľuďmi kde jeden takýto výtvor je hrdinom filmu a z jeho pohľadu vidíme celý dej. Škoda že spracovanie šľape tak na pol plynu, taký Ilja by z toho spravil riadnu divočinu, takto je to len taká malo šialená Sakagučinovica. Posledný a rámcový príbeh si už ani nepamätám o čom boli. ()

oLí

Solidní úchylárna bez nějakých větších servítek, tvůrci utrženi ze řetězu a celý se to blíží hraně, co jsem ještě schopnej/ochotnej u filmů akceptovat. Jenomže - a to je pro mě naprosto zásadní, celý ty bizáry nejsou pouze samoúčelný, ale každá z celistvých povídek má svou hororovou atmosféru a klidně bych si je dokázal představit s delší stopáží. Suverénem je samozřejmě brutálně zvrácená jízda The Subject od Tjahjanta, která dá vzpomenout na Tetsua či Frankenstein´s army. 6.5/10 ()

Astaroth12

Mňa tato časť príjemne prekvapila. Vôbec nič som od nej nečakal, lebo i keď prvá časť ma celkom bavila, jej pokračovania už tak nie. Ale tu sa tvorcovia prekonali. Lebo hned prvá poviedka nás zavedie do kanálov a tak tu je slušná ponurá atmosféra, temne tajomno i slušne spracovaná zrúdička. Škoda len toho, že obraz je úmyselne otrasný a to mi vadilo pri každej poviedke, okrem tretej, tam bol vynikajúci. Druha poviedka nás zavedie do márnice a i keď toho tu moc vidieť nie je, tak je neskutočne atmosférická a príbeh je celkom podarený. Tretia o šialenom doktorovi, jeho stvoreniach a policajnej jednotke bol rozhodne najlepší. Bolo tam veľa krvi, akčných scén prepracovaných transformerov. Tá mi naozaj sadla najviac, ako keby som sa vrátil do mestečka Silent Hill. Štvrtá bola slabšia. Pojednáva o nejakej vojenskej militaristickej jednotke, ktorá má nejakú tajnú zbraň. Nič sa tu zaujímavé nedeje až do finále. Tam je slušný zjav monštra i niekoľko gore akčných scén. Tak nakoniec som bol spokojný aj s ňou. Posledná poviedka, keď to tak môžem nazvať je celkom divná. Lebo na ňu poukazujú útržky v predošlých poviedkach a na konci je už len jej vyvrcholenie, ktoré som celkom nepochopil. Ale i tak spokojnosť, naozaj som nečakal, až také celkom vyrovnané poviedky. Myslel som, že keď bude aspoň jedna v pohode budem rad a, že skoro všetky boli také, tak to má prekvapilo. ()

• Název filmu se objeví až na jeho konci. (Duoscop)
  • Členové SWAT týmu v povídce „The Subject“ používají útočné pušky HK 416 a brokovnice Benelli M3. Všechny tyto zbraně ale byly vyrobeny až dekádu poté (2005), než se odehrává děj (1994). (Guilemot)
  • Během jednoho hovoru je zmíněn Bill Clinton, což byl 42. prezident Spojených států vládnoucího mezi lety 1993–2001. (Duoscop)