Indiana Jones a Nástroj osudu

• Česko Indiana Jones a nástroj osudu (viac)

Harrison Ford sa vracia do úlohy legendárneho hrdinu Indiana Jonesa – archeológa v tejto očakávanej záverečnej časti kultovej série – veľkolepom a dravom filmovom dobrodružstve. (Cinemart SK)

Destoroyah

Nový Indiana Jones nesplnil moje očakávania a to ma neprekvapilo pretože som nečakal nič veľké, ale aj tak sa mi zdá prázdny. S hlavnými postavami sa tu zaobchádza celkom dobre a aj akčné scény sú podarené len ako ukončenie série to nefunguje. Odchod režiséra Spielberga filmu urobil veľa pretože nápady ktoré tu boli by on mohol spracovať lepšie ale nestalo sa. Úvodná scéna je z celého filmu asi tá najlepšia a potom to bolo horšie. Piaty Indy je fajn film a to je všetko. Neužil som si ho nejak náramne ale aspoň som rád že to nedopadlo horšie ako som čakal. Som rád že herec Harrison Ford zo seba dal všetko a doprial nám aspoň zábavného a akčného, posledného Indiana Jonesa. HODNOTENIE: 7/10 ()

freshprince

Not great, not terrible. Není to vyloženě špatný film. Cgi je sice místy trochu ošklivé, ale rozhodně nic, co by nešlo přejít. Co mě na tomhle filmu ovšem nejvíce trápilo bylo to, jak z každé minuty sršela ta naprosto zbytečná existence tohoto filmu. Ford na tiskovkách stále tvrdí, jak chtěl uzavřít příběh našeho oblíbeného hrdiny, nicméně mi přijde, že ho tento poslední snímek vůbec nikam neposouvá. Ačkoliv se o Crystal Skull nedá říct, že by to byl ideální nástupce původní klasické trilogie, Indyho příběh tím za mě celkem hezky uzavřeli. Ovšem jen proto, aby ho zde opět zbytečně přivedli zpět z říše mrtvých. Ford byl, jak už je u něj zvykem, velmi charismatický ačkoliv to samé se rozhodně NEDÁ říct i o Phoebe. Film neurazí, ale sám od sebe si ho už nikdy nepustím. ()

Matteo_

Poslední díl světoznámého archeologa brnká na nostalgickou strunu přesně tak, jak jsem očekával a vlastně i potřeboval. Je těžké psát recenzi na film, jehož série je mou nejoblíbenější v historii filmů vůbec. Recenze se tedy bude nést v duchu fanouškovské ódy. Začnu celkovým audiovizuálem, který vlastně splnil má očekávání. Po technické stránce se nejedná o absolutní špičku, spíše bych řekl, že jde o dnešní standart na poli hollywoodských filmů. Vlna kritiky, která se snesla na CGI verzi Indyho v první polovině filmu, je na můj vkus přemrštěná. Přijde mi, že většina diváků zkrátka nedokáže přijmout fakt, že CGI technologie obličejů nebude nikdy 1:1 přesná s originálem...k tomu jsme zkrátka daleko. Na druhou stranu mi ale CGI v pátém díle Indyho rozhodně nepřijde kritiky hodné. Jsem rád, že díky dnešním technologiím je tu taková možnost omladit herce, případně přivést k filmovému životu herce, kteří už tu bohužel nejsou. Co se týče audia, tak já byl v kině s Dolby Atmos ozvučením... technicky mi tak, z pohledu laika, nepřijde na ozvučení nic kritiky hodného. A co vlastně hudba jako taková a jak je na tom soundtrack? No, v případě Johna Williamse není nutné chodit dlouze kolem horké kaše...Hudba je naprosto skvostná, ostatně jako ve všech dílech. Pro stejné blázny do série jako jsem já - zazní spousty známých skladeb z předešlých dílů, přičemž některé z nich prošli jakousi inovací a byl jim přidán nějaký ten tón navíc. Příběh, jeho tempo a celková stopáž? První polovina filmu je opravdu nejlepší - retrospektivní část je plná akce, krásných záběrů a samozřejmě CGI technologie...vše krásně odsýpá a plyne. Ani navazující část filmu neztrácí tempo, nicméně tam už se malinko vytrácí pozornost. Posledních 20 - 30 minut je opravdu napínavých a akce opět nabírá na obrátkách. Ti, kteří viděli, mi možná dají za pravdu...Rozhodně nechci finální retrospektivní lokaci kritizovat (schválně se jí snažím popsat co možná nejméně kvůli spoilerům a možnému překvapení, které se v mém případě dostavilo) , nicméně mi přišlo, že do celého filmu sedí nejméně, ač teda dokázala zahrát na srdíčko. Postavy? Překvapila mě Phoebe Waller-Bridge, která měla na plátně opravdové charisma a její postava mě fakt bavila, Harrison Ford hraje jak nejlépe dovede, ostatně jako vždy, každopádně tady jsem z něj měl pocit, že spousty scén hrát defakto nemusel nebo dokonce vůbec nehrál...Indy už je zkrátka penzista jak se sluší a patří, film to přiznává a dělá si z toho srandu...proto mi přišlo, že Ford vlastně nic hrát nemusel, jestli mi rozumíte. Trošku mě mrzí menší role Thomase Kretschmanna, který mě jako záporák bavil mnohem více než, jindy naprosto skvělý, Mads Mikkelsen. Mikkelsen hraje skvěle ale tady jsem měl chtě nechtě pocit, že mu ta role příliš nesedla. Potěší i návrat starých známých postav - tady už se opět ozývá nostalgická struna. Chválím tvůrce i za obratné vyřešení problému s absencí Shia LaBeoufa, která nám byla vysvětlena poměrně logickým způsobem. Otázka zní: Chybí někomu LaBeouf? No mě teda rozhodně ne.  Závěr a velké finále naposledy udeří nostalgickou notou a já se přistihuju, jak utírám do trička náznaky slz dojetí. Přece jen - jedná se o mojí srdeční filmovou záležitost. Konec je tedy skvělý a nebudu lhát, ale v jeden moment jsem se dějově bál i nejhoršího.  No a jak si pátý díl vede v celkovém pořadí? Začnu nejdříve kratší odpovědí. Je pátý díl lepším pokračováním, než rozpačité Království křišťálové lebky? Sakra že jo. Původní trilogii by páté pokračování nemělo šanci porazit ani ve snu, to je prostě nepřekonatelný. Rád bych ale zdůraznil, že obecná kritika, která se snáší na tento díl, pro mě zůstává nepochopenou. S čistým svědomím mohu ,všem fanouškům dobrodružného archeologa, poslední díl vřele doporučit. Maličko se obávám, jak se bude jevit film lidem, kteří nejsou podobně ujetými blázny jako já a mě podobní...těmto lidem velmi pravděpodobně a vlastně přirozeně nedojde drtivá většina narážek, easter eggů a poohlednutí za předešlými díly - i tak si ale film užijí alespoň jako solidní dobrodružný a akční nářez.  PS: Těším se až si film za nějaký ten pátek pustím znovu a některé scény si pustím vícekrát za sebou. Ta úvodní scéna, ty vole...to je zkrátka atmosféra jak blázen. :) () (menej) (viac)

DIATOR05

Nový Indy, co bych k němu tak mohl říct. No, na začátek bych chtěl říct, že nejsem zas tak zainteresovaný fanoušek Indiana Jonese, filmy jsem viděl jen párkrát a dokážu je řádně ocenit, ale nikdy jsem necítil, že by mi nějak moc přirostly k srdci jako u mnoha z vás.  Ale film mě bavil od začátku do konce. Nejlepší byla asi, jak jsem si všiml i u ostatních, samotná úvodní scéna. Je nejvíce "Indiana Jonesovská" z celého filmu a také samozřejmě nejvíce zábavná. Co se týče zbytku filmu, tak sice to bylo slabší než začátek, ale pořád zábavné a hravé. Cením jak zpracovali šedesátky, protože to z toho filmu úplně sálá.  Co se týče záporáka, tak taky výborný, jen se všude vždycky náhodně zjeví, což může přidat napětí, ale mě to vždycky jen vytrhlo z filmu. Hudba byla jako obvykle geniální a akce byla poměrně dobrá, byla zábavná, což je asi hlavní. Samotné finále mi přišlo skvělé, jak už finální akt či samotný závěr, bylo to dle mého důstojné zakončení Indyho značky. Už nic dalšího k tomu nemám co dodat, snad jen, že mě potěšily ty různé narážky ze všech předchozích filmů.  Vím, že srdcařům Indyho to moc nesedlo, ale já jsem spokojený. Byla to zábava od začátku až dokonce, byl to skvělý dobrodružný film a bylo to krásné zakončení Indiana Jonese, 7/10. ()

LadyLokiLili

Parádní akční dobrodružný film, jak jsme z předchozích snímků o Indym zvyklí. Nemám co vytknout, akce byla, dobrodružství bylo, klasické honičky jak v autech, letadlech tak i ve vlaku byly. Prostě poradní Indyho finále v jeho klasickém stylu. Myslím, že nic nepokazili. Přišlo mi to takové přiměřené vůči věku, ale neměla jsem z toho vůbec pocit, že bych sledovala nějakého staříka, co si snaží dokázat, že na to pořád má. Harrison Ford to má prostě v krvi, a tahle role mu jde v každém věku. Moje vnitřní dítě jásá, jsem nesmírně spokojená. ()

Polux

6/10 | Indy je sice zpět, ale vidět ho není žádný med, o to více, když je to prý vážně naposled. Úspěšný recept "odcházení" z Logana se Mangoldovi bohužel zopakovat nepodařilo a výsledkem je "not great, not terrible" podívaná s pár světlými okamžiky, na kterou si za rok stěží vzpomenu. Na trilogii pětka samozřejmě nemá ani náhodou, srovnání se čtyřkou už je trochu složitější, protože ta má svých vlastních problémů dost (po skvělé hodině děje jde celý film do (digi) háje a mimozemské finále tomu dodává korunu) a něco je lepší tam (záporák, akce), něco zase tady (MacGuffin, dramaturgie děje) a něco vychází tak nějak na stejno (přemíra cgi, zbytečné vedlejší postavy, rozpačité finále), ale celkově se čtyřka před pětku na body dostane. Smutný to konec pro jednu z nejikoničtějších postav v celé kinematografii. | Tím nejdůležitějším na filmu je pochopitelně účast Forda. A ten je starý, unavený (nebo tak alespoň celý film působí), docházejí mu síly a je to na něm vidět v podstatě v každé scéně. Taková je zkrátka realita. Roky se zbytečně prohospodařily bezvýslednými debatami o tom "pravém" scénáři a nekonečným laděním harmonogramu jednotlivých aktérů a na další zářez nejslavnějšího archeologa/pedagoga/vykradače hrobů na světě došlo až nyní, tj. v době, kdy je už pozdě na to excelovat v bitkách jeden na jednoho, visení nad propastí a skákání, padání, utíkání odněkud někam. Přesto v rámci možností odvádí Ford (s nemalou pomocí trikařů a kaskadérů) maximum a pokud na filmu něco nefunguje (a není toho zrovna málo), nepadá vina na jeho bedra. | Nechápavé kroucení hlavou nad tím, zda tohle byl opravdu ten nejlepší možný scénář, který se po dlouhých letech podařilo dát konečně dohromady, totiž po čtyřce bohužel plynule pokračuje i v pětce. Nechybí tady sice tradiční propriety série typu obrazného cestování po mapě, dostaveníčka s nebezpečnou zvířenou (s bonusem navíc v podobě podvodních scén, které se v sérii objevují vůbec poprvé), střídání exotických lokací, průzkumu podzemních kobek, honičky jakýmsi obskurním dopravním prostředkem, citací z předchozích dílů a samozřejmě MacGuffina aneb mýtického artefaktu, který v nesprávných rukou dokáže (nepěkně) změnit svět, ale vše ostatní už není žádná velká sláva. | Rozumím tvůrčímu záměru ukázat, že do posledního dobrodružství se Indy dostal proti své vůli a tím pádem se celý děj nemusí točit jen okolo něj (tj. Ford toho na place nemusí tolik předvést), ale Waller-Bridge v průběhu filmu přebírá otěže příběhu až moc často a Ford se při tom posílá na pomyslnou střídačku na moc dlouho. Mikkelsen je pak překvapivě nevýrazný vzhledem k jeho "záporácké" reputaci. Škoda, že se více prostoru nenašlo pro Banderase. Dost prostoru se naopak dostalo dětskému sidekicku ženského sidekicka (asistenti asistentů se z placu "propracovali" až do filmu:-)), což je naprosto zbytečná postava, která jen (ne moc zdařile) kopíruje koncept ze dvojky a kdyby ve filmu vůbec nebyla, nic by se nestalo. Totéž platí i pro vládní afro agentku, jejíž jediným účelem v ději je ukázat zmíněné afro a pak už jen schytat kulku s překvapivým výrazem ve tváři. | Finále filmu je pak znovu kapitola sama pro sebe. Po mimozemšťanech ve čtyřce asi bylo povoleno přijít v pětce s prakticky čímkoliv, ale prapodivná časově-cestovatelská vsuvka působí jako z úplně jiného filmu, včetně totálně wtf chování hlavní postavy tamtéž. Naštěstí tvůrci na poslední chvíli zatáhli za ruční brzdu ve smířlivě sentimentálním závěru (palec nahoru, že se podařilo Allen na těch pár minut ukecat k účasti). Plus jak se dalo čekat, persona no grata LaBeouf je ve filmu odbyt jedním krátkým dialogem (vysvětlení jeho absence v ději alespoň dává smysl a dokonce se s ním pracuje). | Samotné akční scény jsou takový současný blockbusterový standard (tzn. neurazí, nenadchnou), digi bordel je tady na každém kroku (od voskových figurín v Rouge One ale přece jen trikaři ušli kus cesty a obávaný digi facelift Forda v druhoválečném prologu dopadl vcelku dobře), nějaká v budoucnu ikonická scéna nikde a chybí i hravost, nadhled a šarm, čímž se série vždy pyšnila. Tempu filmu pak rozhodně neprospívá nadměrná stopáž. Alespoň Williamsův OST, zhusta citující témata z předchozích dílů, zní ve filmu znatelně lépe než na samostatný poslech. S podobným scénářem a omezeními, plynoucími z Fordova stáří a kondice, by zřejmě žádný zázrak nesvedl ani Spielberg, ale na to se historie ptát nebude. Mangold zkrátka dodal "příliš málo, příliš pozdě" a i čestná prohra je pořád prohra.  | PeZet () (menej) (viac)

Jaroslaw

Pátý Indy mě fakt těžce zklamal a nepamatuju se,kdy naposled jsem z kina odcházel vnitřně smutný a s pocitem zlomeného srdce.Jediné velké pozitivum patří H.Fordovi,který i v 80.letech odehrál postavu Indyho velmi slušně a pořád to v sobě má.Avšak to je vše co v Indyho novém dobrodružství funguje,jinak at už jde o akci,ostatní postavy,atmosféru samotný artefakt atd... vše působí nezajímavě,nudně a co je dle mého nejhorší prázdně.Indiana Jonese pořád miluju a doufal jsem ve slušné zakončení mé milované postavy ovšem pátý díl mi zlomil srdce a v životě už nechci tento díl vidět,ach jo..... ()

Slepejsek

Dá se po čtyřech dílech přijít ještě s něčím novým? Dlouho to vypadá, že ne. Snad jen tempo je zběsilejší - ale to nemusí znamenat plus. V marockém Tangeru už vás tlačí zadek a máte pocit deja vu. A taky prosakují první pochybnosti o logické stavbě příběhu - ach, ty ženy! Jasnou novinkou jsou potápěčské scény - tam Indy fakt ještě nebyl. Na druhou stranu, bez klobouku a biče to nějak není ono. Lepší časy přijdou až v Dionýsově jeskyni - bohužel taky nejvíc nahrávek "nevěřícím Tomášům" - a skončí ve válčících Syrakusách s Archimédem v čele. Starého archeologa takové setkání potěší a divák si stejně pobaveně položí otázku "Jakpak se tvůrci z téhle šlamastyky vyhrabou?" Ranou pěstí? Ou, to muselo bolet... takže po hollywoodsku pofoukat až vyhrknou slzičky a šup na kutě. Adios, Indy. Klidný důchod. Anebo snad... ()

KraLuban

Nakonec 4*, asi spíše z nostalgie, než že by to byla taková pecka...a jako ocenění, že to je "klasický Indy". Což je příjemná změna po celkem příšerné "křišťálové lebce". Přesto, úplně mi tu chybí naléhavost předchozích kvalitních dílů a Helena mi jak Indyho parťák nesedí. Uznávám, je mu hodně podobná (i když mnohem více cynická a mnohem méně sympatická), ale i tak. Přesto, nebylo to špatné a díky bohu za to, že je tak, jak je. ()

Bednaa

Trvalo mi opravdu dlouho si ujasnit myšlenky o Indyho poslední výpravě. Výsledek je takový, že Ford sice pořád hýří charismatem a obrovským chtíčem naposledy se předvést v jedné ze svých největších rolí, ale že točit pokračování v této podobě skutečně nemělo smysl. Scénář i režie postrádá to vyjímečné Jonesovské DNA, a tak většninu snímku sledujeme tupou, natahovanou naháněčku z místa A do místa B a C, bez jakéhokoli nápadu, invence nebo pro značku typických trademarků. Nakonec to působí, že Ford byl jediný před i za kamerou, který věděl, jak má poslední film o nejslavněším filmovém archeologovi vypadat. Navíc fakt nerozumím, koho napadlo napsat finále kolem kmotřenky, které jsem měl celý film chuť dát pěstí. A konečně hezky fungující, emotivní finále ránou pěstí i ukončit. Nechci na ten film vyloženě plivat, a přiznám, že jsem se i přes to všechno tři čtvrtiny stopáže hezky nostalgicky bavil. Ale vědět, že se Indiana Jones rozloučil průměrným spotřebním blockbusterem, prostě bolí. ()

A.MacGyver

SPOILER!!! Tak z dobrodružného Indiana Jonese se nám stal akční James Bond. Tohle je nejlepší výtvor (scénář) za 15 let pěti scenáristů? Proč jsou stávky scenáristů? Studia by měla stávkovat proti neschopným scenáristům. Ne naopak!!!!   Úvodní sekvence - totální bída. Nevěřil jsem ničemu. Jen, že se to celé natáčelo před zeleným plátnem. Nejhorší otvírák série.   Dvě hodiny uprostřed - Jonesovi je 80, proč nebyl film více dobrodružný, vtipnější (jako poslední výprava)? Mělo to být více o hledání artefaktů než zbytečných akčních honiček. Jako tuk tuk ala James Moor Bond, to mělo motor z Porsche ne? Syn Jonese padl ve Vietnamu? Takže kdyby ho ve čtyřce hrál jiný herec, mohl hrát i zde a mohlo být dobrodružství na bázi otec / syn jen obráceně než ve výpravě? Škoda! Závěr - no, z toho šlo také vymáčknout více. Někdo tento artefakt hledal celý život, Jones necelé tři dny?  Celkově jsem zklamaný. Jak nemám rád Chrám zkázy, tak pětka jde určitě pod tento díl. Čtyřku jsem díky tomuto počinu také zvedl. Takže mé pořadí série od nejhoršího: Nástroj osudu, Chrám zkázy, Křišťálová lebka, Dobyvatelé a nejlepší Výprava :) ()

pencho

Pátému Indianovi Jonesovi se přihodilo něco horšího než tomu proslule špatnému čtvrtému dílu. Byl nezajímavý. Nevím jestli to bylo změnou režiséra, či věkem Harrisona Forda, nebo zkrátka špatným příběhem. Nicméně z protagonistů nebylo cítit to sympatické nadšení jako v předchozích dílech, spíše z nich byla cítit únava. Phoebe Waller-Bridge je naprosto úžasná, ale ani zde zcela nefungovala, ani Mads Mikkelsen, který byl kvůli svému přízvuku již obligátně snížen na jednodimenzionálního padoucha. Když jsem zjistila, že film bude o cestování časem, říkala jsem si, že skoro stoprocentně na tomto tématu ztroskotá jako skoro každý film či příběh o cestování časem. Nakonec ve chvíli, kdy se k němu konečně dostanete, zjistíte, že Vám je to v podstatě jedno, protože se díváte na něco, co Vás nevtáhlo natolik, aby ve Vás nesmyslnost cesty časem vyvolala jakoukoli reakci. Tento film je absolutně nerelevantní, nadbytečný a co je na tom nejhorší - neurážlivý. ()

slovan.mma odpad!

Páči sa mi ako všetky woke sračky horia ako fall tento rok a väčšinou sú brutálne stratové. Našťastie to čaká aj túto woke sračky,kde zredukovali Indyho na nekompetentného a nechopneho muža... Neviem ako dokázal prežiť a byť legendou,keď si nevie ani rit sám utrieť. ()

darkchipmunk

Tak stavět akční film na osmdesátiletém geronto... ehm pánovi, co byste chtěli. Nicméně Fordův výkon je poměrně realistickej, takže klobouk dolů (moje babička z otcovy strany je jen o 3 roky starší než on). Asi nejsem ten správnej fanoušek, Indyho jsem viděla naposledy v dětství, ale tentokrát mě příběh nijak neoslnil, postrádal lehkost a vzrušení (no jo, vědci). Phoebe Waller-Bridge i Mads Mikkelsen nejsou špatní herci, takže bych je úplně nevinila, jejich postavy nebyly moc dobře napsaný a upřímně jsem ráda, že tam byl někdo jako Helena, jinak bych se fakt docela nudila. Indy beztak ždímá emoce jenom proto, že je starej. Přeju mu to, ale necítím to. ()

charles3

Starý (doslova) dobrý Indy, jehož digitální omlazení v úvodní části nemělo chybu. Mangold se dokázal přiblížit třem prvním Spielbergovým filmům dokonce víc, než sám Spielberg ve "čtyřce". Potěšil také Kretschmann, nečekaná role A.Banderase a obsazení postav ze starších dílů. Jenom ten konec mohl být trochu údernější, nápaditější a "rozlučkovější". Ale i tak silné čtyři hvězdy. ()

ajaxx

Já si to užil. Fakt moc. Nechápu proč to kritika naprosto zazdila. Je to klasický Jones. Perfektní, akční, komediální a dobrodružná jízda po mnoha koutech světa. Možná některé scény šlo klidně o něco zkrátit, protože byly příliš roztahané. Navíc, hlavní představitelka byla...no, prostě je to děsnej gsycht na kterej se mi tak dlouho moc dívat nechtělo a její uzený parťák byl snad ještě dřevěnější než její upocené physky. Nicméně, odcházel jsem se skvělým pocitem a trochou lítosti, že tahle etapa už prostě jednou pro vždy končí... ()

Rikku

Je to důstojné rozloučení s ikonickou postavou, žádný průšvih. Na druhou stranu jsem se nemohla zbavit pocitu, že se jedná o tak trochu zbytečný film. Chybí tu lehkost Spielbergovy režie, ač se Mangold snaží. ()

babuška

pokud to má být skutečně poslední a vypadá to že joo, pak dávám tu čtvrtou navrch, délka tentokrát trochu vadí, první hodina je nabitá akcí, potom to ale pomalu stagnuje, prodlužování scén až k únavnosti, fíbí je dobrá hérečka a vlastně to tak nějak tmelí spolu s madsem dohromady, takže ta třetí je za ně, jinak bych s klidem dal dvě, 4/65% ()

Oldass_

Celý film je jedna velká nostalgická vzpomínka na kultovní ságu o dobrodruhovi, kterým chtěl být v mládí každý z nás.  Mangold Jonese natočil rukopisem Spielberga, Williams podtrhl jeho snažení a divák tak dostane přesně to co filmy s Indianou Jonesem nabízely v minulosti. Pokud bych měl kritizovat, tak možná jen stopáž, která mohla být kratší a některé CGI triky béčkové kvality. Jinak jsem si film náramně užil!! Díky. ()

lucij68ee14

Poslední tažení Indiana Jonese na výbornou. Velká očekávání jsem raději neměla, nakonec jsem byla velmi mile překvapena. Skvělá akce, herecké návraty, zajímavé téma. Každý z dílů má něco do sebe a tento není výjimkou. Jsem ráda, že filmy o tomto hrdinovi se stále drží na dobré úrovni, což se o některých snímcích bohužel říci nedá. Zpočátku mě docela překvapilo hodně akce, málo dialogů, postupně jsem však hltala příběh čím dál více, Mikkelsen v roli záporáka opět nezklamal. Byla jsem také zvědavá, jak tvůrci vyřeší absenci LaBeoufa. Vše si myslím, že bylo zvládnuto dobře. Nic mi tam nechybělo. Zakončení pěkné. Harrison Ford opět za frajera i ve svém věku. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku