Príbeh sa odohráva symbolicky presne devätnásť rokov po Poslednej krížovej výprave, v dobe rodiacej sa studenej vojny. V roku 1957 je Indiana Jones (Harrison Ford) profesorom archeológie na prahu penzie, ktorý si napriek búrlivej minulosti zo všetkého najväčšmi užíva pokoj a nebezpečne sa začína podobať svojmu otcovi. Staré inštinkty sa v ňom prebudia vo chvíli, keď sa objavia stopy vedúce k legendárnej Krištáľovej lebke a hlavne informácie, že po tomto údajne mocnom artefakte prahnú sovietski agenti. Indy preto strasie únavu a vydá sa na ďalšiu mimoriadne dobrodružnú cestu, ktorá ho zavedie až do vnútra peruánskej džungle, kde sa má táto vzácna relikvia ukrývať. Jeho úhlavným nepriateľom bude tento raz všetkého schopná ruská agentka Irina Spalková (Cate Blanchettová), sprevádzaná armádou hrdlorezov. Ruské komando pod vedením uhrančivej plukovníčky sa chce zmocniť krištáľovej lebky, aby s jej pomocou vyvinula „myšlienkovú zbraň“, ktorá by Sovietskemu zväzu umožnila ovládať myslenie všetkých ľudí na svete. Ani Indy nie je na svoju výpravu sám. Na jeho strane stojí spriaznený dobrodruh Mac (Ray Winstone), ktorý má však tendenciu každú chvíľu ho podraziť, ďalej napomádovaný frajer Mutt Williams (Shia LaBeouf), ktorý si permanentne uťahuje z jeho veku, a jeho prvá a zrejme aj jediná životná láska Marion Ravenwoodová (Karen Allenová). (TV JOJ)

Antimat

Nebudem to naťahovať a napíšem to stručne Dobrodružné? 5* Akčné ? 3* (miestami veľmi Sci-fi,to nemám rád) ten skok auta .... Bol divoký Každopádne prehrábanie kvázy histórie ma bavilo (aj tej americkej a aj tej starobylej) Ford pôsobí menej "mrštne" ako za mlada no stále ako Indiana je veľmi presvedčivý a svoju postavu zvládol na výbornú Finálne hodnotenie je 4* za miestami divoké prežitia ()

Johny203

Štvrtý Indy mi dlhodobo prišiel ako škvrna na inak dokonalej trilógií. Posledné pozretie ma presvedčilo, že sa jedná o ďalšie skvelé dobrodružstvo, ktorého jedinou chybou je otrasný, digitálny vizuál. Inak by to bola plná paľba. Škoda. ()

VincentFunG

Do polovice je to poctivý Indy, od naháňačky v džungli to začne byť galimatiáš. Za prepálený koniec a neskutočne iritujúcu postavu Maca strhávam 2 hviezdičky, za skvelú hudbu Johna Williamsa jednu pridávam späť, takže štyri. V porovnaní s dnešnými marvel výplachmi to bol ešte kvalitný blockbuster. ()

topol999

Tohle už ani jako dobrodrůžo o Indianovi neberu, neboť bych ty tři díly tímto paskvilem urazil a shodil tak jejich nesmírnou kvalitu... To bych dosti nerad... Toto se hrubě nevydařilo. Děkuji, nechci. ()

Akatinka

Jednu hvězdu musím sundat za motiv. Nelíbí se mi odchýlení od klasického náboženství. Jinak si rozhodně nemám na co stěžovat. ()

opatstviolov

Očekával jsem, že Království křišťálové lebky bude strašný a nudný, ale nebylo tomu tak. Je to opravdu dobrý film, který nebýt zvláštního konce, který se mi nelíbil, mohl být ještě lepší. 7/10 ()

SalvorHardin odpad!

Je to celkom depresívne, keď sa zamyslíte nad tým, čo spravili. Indiana Jones skončil trojkou. Toto je akoby ste stúpili do CGI lajna a neviem koľko museli Harrisonovi zaplatiť, aby sa na toto nechal nahovorit. Zneuzivanie dochodcov by malo byt ilegálne, ale tak, je to  Hollywood, tak co sa vobec cudujem ()

megacik

Tak toto nie. Prečo má Indy vždy takú smolu, že zlatý poklad sú vždy len vedomosti?  Po takmer 14 rokoch od premiéry som cítil rozpaky, keď som si opäť pozrel túto bezbrehú hlúposť. Najviac ľúto mi bolo, keď som videl, ako sa musia herci tváriť, keď sa niečo má stať....asi režisér nariadil. Pripadalo mi to, ako keď vo Futurame Harold Zoid nariadil hercom, aby ukázali nejaké emócie :DD, epizóda Humrův humor. Ale efekty boli pekné. Síce hlúpe, ale fakt pekné. ()

Grindelwald

"Došli jsme do věku, kdy nám život přestává dávat a začíná spíš brát." Uplynulo devatenáct let od Poslední křížové výpravy a za ty roky Harrison Ford pořádně zestárl. Vidět Forda starého mi rozhodně nevadí, vadí mi vidět starého Indyho, protože ten zestárnout nemá díky Svatému grálu (stejně tak jeho otec Henry). Indyho syn Mutt, kterého hraje Shia LaBeouf je snad spolu s dobrou výpravou a hudbou jediným plusem filmu (Cate Blanchett a Karen Allen zde podávají mizerné výkony). Navíc je film natočen příliš náchylnou kamerou a ve scénáři se dají najít dost trapná a nedomyšlená místa. Tentokrát mě bohužel Steven Spielberg zklamal a Indiana Jones pro mě navždy zůstane jen základní trilogií. 3/10 ()

GrooteLulu

...návrat Indiana Jonese z 80.let do nové doby v novém tisíciletí na mě působí až moc křečovitě a až dětsky naivně při všech dialozích a akčních scénkách... rukopis a humor Williamse a Spielberga se však nikdy nezapře a Indiana Jonesa mohl hrát klidně i "Borat"... ()

gggggg

Jednoznačný najslabší diel série, Indiana zostarol, ale akčné scény boli vytvorené ako by mal 30 rokov. Vo filme bolo veľa nelogických momentov (lebka priťahuje len niečo napríklad autá a pušky vojakov sú z kovu a ostali nehybné). Taktiež ďalší unikát je auto vznášajúce sa na vode. Celkovo bol tento mystický diel až moc pritiahnutý za vlasy a dúfam, že nový Indiana v ďalšom pokračovaní svoje chyby napraví. ()

hovnocuc

Mne se to teda libilo. Staci trochu potlacit nostalgii a odprosit se od toho, ze vsechny ozivovany legendy jsou apriory na hovno. Bezi to ve stejnejch kolejich jako predchozi dily, nadto umocneny kvalitnima trikama. Prvni a treti je samo o neco lepsi, ale i tak se jedna o film, na kterej se da koukat vickrat. ()

TylerD.

Je opravdu skandální, že jsou v novém díle prvky moderního filmu, když od posledního je to pouhých dvacet let. Ne, nevidím na tom nic špatného. Spielberg na konci nezklamal a být ve filmu méně grotesky, šel bych možná i na čisté čtyři. I když je fakt, že hodně dávám za myšlenku šikovně propojenou s legendou. 70 %. ()

J.Crusader

Já se tak těšil. Tak moc. Doufal jsem, že po tolika letech a tolika přebíraných scénářích to bude pecka minimálně na úrovni Poslední křížové výpravy. A takové zklamání. :-( Indy je moje srdcovka - a to taková, že jsem si kdysi pořídil nejen klobouk (samozřejmě ikonickou Fedoru) ale i věrnou (a funkční) kopii Indyho biče a učil jsem se s ním nejen práskat, ale dělat i všechny ostatní triky. Takže na "čtverku" Indyho jsem se opravdu těšil. Jak už tady bylo vícekráte řečeno (takže budu opakovat), jestli na TENTO scénář tak dlouho čekali, tak to bych opravdu nechtěl vidět, jak vypadaly ty "odmítnuté"... Jako furt je to solidně a řemeslně zvládnuté a celkem hezká podívaná, ale není to Indy. A upřímě, plánované pětky se trošku děsím. Mangold je sice výborný režisér, ale herci nám nemládnou a fakt nevím, jestli osmdesátiletý Indiana Jones bude mít pořád tu pravou jiskru. No, necháme se překvapit, ale doufám, že to nebude překvapení stejně nemilé jako u království křišťálové lebky... ()

TommyC94

Mohlo to být horší jak už to bývá u filmů, které se po letech vracejí s pokračováním. Děj s Ufony mě nijak zvlášt sice nezaujal, ale budiž. Akce bylo vcelku dost, ale místama se zdá jakoby některé akce byly uplně debilně vymyšleny a provedeny ještě hůř. Skákání z auta na auto sice u Indyho běžná věc, ale tady se mi to zdálo jakobych se díval na totální blbost typu rychle a zběsile a to ani nechci raději zmiňovat skok transporterem ze skály na strom a vodopád k tomu. Speciální efekty na tu dobu možná ujdou ale raději méně těch ujetých, ale raději reálných. Mravenci a zasouvací schody byly lahůdka, taková ta stará klasika a na konec ještě Junior😀 ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

O pátého Indiana Jonese není dostatečný zájem

O pátého Indiana Jonese není dostatečný zájem

12.06.2023

Asi za dva týdny do kin dorazí Indiana Jones a nástroj osudu, pátý a prý poslední díl kultovní dobrodružné filmové série. Už teď se ale na veřejnost dostávají první odhady, jak by se očekávanému… (viac)

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

19.05.2023

Snímek Indiana Jones a nástroj osudu si užil svoji slavnostní premiéru na festivalu v Cannes, kde se Harrison Ford záhy dočkal pětiminutového potlesku ve stoje. Hned poté se na Twitteru začaly… (viac)

Pátý Indiana Jones byl dotočen

Pátý Indiana Jones byl dotočen

28.02.2022

Hotovo, dotočeno. Pátý Indy má za sebou oficiálně poslední klapku a to znamená, že nyní přichází řada na náročný proces postprodukce, stříhání, a závěrečně dolaďování předtím, než snímek přistane v… (viac)