Mníška 2

• Česko Sestra II (viac)

1956 – Francúzsko. Kňaz je zavraždený. Zlo sa šíri. Pokračovanie celosvetového hitu sleduje sestru Irene, ktorá sa opäť stretáva zoči-voči s Valakom, démonom mníšky. (Continental film)

kajas

Jestli máte hororový žánr nakoukaný, pravděpodobně vás ve filmu nic nepřekvapí. Já jsem osobně velký strašpytel a leknu se se opravdu všeho, takže jsem si každou chvíli zakrývala oči, pravda ale je, že kvalit první Sestry snímek určitě nedosahuje. Většina děje se odehrává v dívčím internátu (který je hodně zvláštní, protože je v něm asi jenom deset chovanek, jedna učitelka, ředitelka a zahradník/údržbář) a strašení zkrátka nemá takovou atmosféru jako ve starém klášteře. Závěrečné vypořádání s démonem na mě působilo velmi uspěchaně a odbytě. Na druhou stranu mě bavily kladné postavy bojující se zlem, kterým jsem fandila a sympatizovala s nimi (to se mi u hororů často nestává). Takže jestli máte rádi Conjuring universum, určitě se podívejte. ()

j.bena

2x lekačky- 2x hvězdy za každou z nich, pač zbytek filmu jedna velká tragédie. Děj filmu úplně o ničem, žádné tajemno a všechno se na vás snaží vychrlit hned. Škoda ()

M.i.k.e

už jednička nebyla žádné terno a s vypětím všech sil se vystrašila k průměru. Dvojka je na tom ještě hůř. Po technické stránce jí sice není moc co vytknout a zasazení do Francie padesátých let je fajn, nicméně to je všechno a zbytek prakticky vůbec nefunguje. Lekačkám chybí byť jen náznak invence a nápadu a ty které by mohly fungovat se samozřejmě propálily v traileru. To samé by se pak dalo říct o příběhu. Ten je naprosto sterilní, ohraný, plný nejzákladnějších klišé a nemá vůbec nic čím by překvapil. Conjuring universe mám rád, ale jestli hodlá pokračovat stylem druhé Sestry, nebo pátého Insidious tak to ať raději v rámci téhle série nevzniká nic...40% ()

William_

1/10. Je opravdu pěkné, že se oba díly sestry drží na podobných číslech - tedy na těch podprůměrných a nutno dodat, že naprosto zaslouženě. Stejně jako jednička tak ani dvojka nepřichází s ABSOLUTNĚ NIČÍM NOVÝM a ani to, co by člověk řekl že by měl film tohoto typu zvládat, vůbec nedává. O jakékoliv atmosféře se zde nemůžeme ani bavit, o postavách které jsou ploché jak zplesnivělá ruka sestry se nebudu dále ani rozepisovat - ztráta času. Film doporučím jen pokud chcete ztratit 110 minut Vašeho života. Potitulková scénka nám dává znamení, že ždímání penízek o zplesnivělé polomrtvé mr*ce se bude konat minimálně i do třetice. ()

bourec

Přiznávám, že tak, jak mě bolí hlava z celýho komiksovýho universa, začíná mě praskat v makovici i z tohodle univerza, točícího se kolem Wana. A přesto mě tenhle film úplně nenasral. Vlastně to beru jako mysteriózní hororovou krimošku se spoustou dynamickejch scén. Jinak toho čistě hororovýho v tom filmu moc není. Ale vlastně jsem to odkoukal dost pozdě. I přesto na jeden zátah, a bez usínání. 50%. ()

cariada

První díl se mě líbil, žel to bylo to jediný co mě utkvělo v hlavě. Tady jsem se do toho nemohl dostat hlavně v první půlce. Pak už jsem se v tom orientoval, přesto ač se to snažilo a celkem to mělo i atmosféru, to nějak na mě nepůsobí. O další pokračování ani moc nestojím. Ta černá jeptiška mě tam neseděla, nevím proč, ale nehodila se tam. ()

dubinak

Takové to kino strašení pro dětičky a věřím, že ani ty už se tohohle druhu hororu dneska nebojí. Atmosféru aby člověk pohledal, příběh nudný až běda. Tady už se spoléhá jen na efektivitu CGI, které však nefunguje ani zbla. Nuda, nuda, nuda. Absolutně nedokážu vzpomenout jedinou scénu, která by za to stála. Proboha, proč pořád to Conjuring ždímat, když to už pár let nestojí za nic? Vždyť už je to fakt hřích. ()

Martrix

Starý transvestita Valak opět útočí. Dozvíme se kde získával zkušenosti, než narazil na Warenovi. Často frflám, že jen atmoška, lekačky a dobré masky mi ani zdaleka nestačí a že i u hororu potřebuju příběh. Tak tady jsem ho dostal, jenže to taky není ono. To rádobypátrání dvou nunek a odhalování legendy, bylo vcelku nudné a na úkor dynamiky. To ovšem tvůrci divákovi převynahradili v dost divoké až akční poslední třetině. Což bylo pro změnu na úkor atmosféry. Výsledkem jsou dobré pasáže s fajn nápady, naroubované na unylé vyprávění staré jeptišky, při loupání brambor. Celkový dojem je rozpačitý, ale ne vysloveně negativní. Snaha přijít s něčím neotřelým, se v tak vyrabovaném subžánru počítá. A co si budeme povídat, těch špatných pokusů už bylo moc. Po titulcích je kraťoučká scéna, která mi potvrdila, že jsem v jednom okamžiku filmu, opravdu zahlédl krásné oči matky Taissy Farmigy. PS: snaha, nebo povinnost naroubovat černochy do všech filmů a seriálů, je zvlášť tady zralá na zasloužilý posměch. A to včetně poznámek o rasismu. Postava missisipanky....křoví jak vyšité...z kategorie černého pátého mušketýra, který by těm ostatním jen leštil kordy a u toho jim vyprávěl o dřině na plantáži. ()

PavelVanekArt odpad!

Co rozmrdali v jedničce domrdali tady. Jako vážně, je to hrozný hovno, sice pěkný scenérie a prostředí, ale totálně to postrádá atmosféru a nějaký způsob hrůzy/strachu. Ale na absenci horroru už jsem si v tomhle dementním univerzu zvykl. Odpádek ()

Ondatra

Pro mě to bylo o malinko lepší než jednička. Příběh mě zaujal víc, ať už kvůli dětem nebo atmosférou. Všechny efekty i jumpscary jsou podobné jako v prvním díle, a proto dávám 4,5/10 ()

dr.fish

Nevím, co to mělo být. Jednička byla sice obyčejná, ale poctivá práce. Tohle je vrchol bezradnosti. A mohlo to být dobré...45% ()

alchac

Výsledek nepříliš podařené spiritistické seance pořádané v rámci hodně vostré swings párty, které se zúčastnili Batman, Joker a Marilyn Manson, se vydal z Vyšných Vlkodlaků vybubákovat jedno provensálské dívčí lyceum, přičemž po cestě si např. zahrál s jedním farářem na Palacha. Úvodní setup tedy velmi slibný, leč byť ani tentokrát se nedá říci, že by se démon příliš žinýroval dělat „baf“ už od začátku, byl z pro mě nepochopitelných důvodů hanebně nevyužíván potenciál ústřední světové přebornice v plašení štírů xichtem a namísto toho byl ponechán na můj vkus přespříliš velký prostor tomu nesympatickému spratkovi, její mamince a související rodinné lávstory (aniž by aspoň Mořic paňčelku řádně posedle vypr... ééé, pomiloval a zadělal na pokračování se synkem, kterej by byl nějakej divnej) a rovněž jedné krutě emancypované sestře v akci, kterážto postava je zde kromě plnění povinných soudružských kvót dle očekávání úplně k hofnu. Nemusím přitom ani naznačovat, jaké vykutálené piškuntálie bývala mohla Švíca páchat na frekventantkách výchovného ústavu! Z druhé strany uhledět se to dalo bez přílišného nudění se, takže ve výsledku sice tentokrát poněkud slabší, ale ještě tři. ()

Nivenx

O chlup lepší jak první díl, ale pořád ne o moc. V rámci žánru průměr. Rozhodně není potřeba vidět vícekrát jak jednou. ()

Motinski

Zmena režiséra trochu prospela. Predsa len, Chaves obstojne zvládol aj jeden diel Conjuringu a v pár momentoch je cítiť že má ako takú víziu. Francúzsky internát je atraktívnejšie miesto ako opustený kláštor z minula a pri postavách vidieť prirodzený vývoj. Príbeh ale opäť neohurí, rozbeh je pomalý a záver prepálený. Polodetektivná linka sestry Iren ma nudila a mytologické fantazmagórie si znovu neodpustili. (Oči, Ježišova krv 2). Lakačky sú podpriemerné, herci občas až iritujúci a nejaké extra nápady alebo zvraty nečakajte. Viem si predstaviť že fanúšikovia hororov nebudú až tak sklamaný, no ja už začínam byť trochu unavený z toho ako sa všetky podobné filmy vykráduju, recyklujú a neprinášajú nič nové. Voľakedy ma aspoň poriadne miklo keď išlo o strašenie zvukmi, tu som to už nenašiel. ()

DJ Rocco iNc

Vizuálom, atmosférou, hudbou a zvukom to bolo podstatne lepšie, ako prvá časť, ale to je tak asi všetko. Slabý pokus o vylepšenie renomé, ktorý zlyhal opäť pri réžii, ktorá určite nezahviezdila ani pri jednej časti z univerza Conjuring, ktorú mal na starosti Michael Chaves. Vyvolať dojem majstrovského hororu "ľakačkami" a "vyskakovacou" Mníškou každých 5 minút rozhodne nebol rozumný ťah a opäť to skĺzlo do roviny prvoplánových hororov. A to nevravím o scenári so zakopanými očami, na ktoré svieti červený laser. Už som prestal očakávať nejaký progres a ostanem zrejme asi iba pri prvých dvoch častiach univerza z dielne Jamesa Wana. ()

LUKICKK

Totální bída, v jedničce byla aspoň trošku strašidelná atmosféra a dobré jumpscary, ale tady je všechno totálně umělé a neuvěřitelné a nestrašidelné. ()

oveckaoa

Komentář obsahuje spoilery k prvnímu dílu kdo ho neviděl tak to nepochopí. Maurice/Valak chodí po Evropě a zabíjí kněze , faráře a mnišky Vatikánu  se to nelíbí tak najme sestru Irene z prvního dílu, aby to vyšetřila otec Burke není jelikož zemřel na choleru dokonce zde nám ukážou jak Valak vlezl do Maurice celkově se zde hodně vysvětluje oproti prvnímu dílu  . Tak ona jede do Francie ještě s jednou černoškou co je tam v celém filmu k úplnému hovnu (nejspíše ji tam narvaly jen kvůli tomu, aby nám řekla, že jí bílí zabili rodiče) ho zastavit. Zjistí, že to zabíjení nebylo náhodné , ale byly to členové nějakého rodu od nějaké svaté a Maurice/Valak chce relikvii její oči. Na to, že to má skoro dvě hodiny  tak mě přijde, že to nemá  hluché místa a vždy se tam něco děje Maurice/Valak zde předvede i tři vraždy dokonce jednu i děcka a závěrečná naháněčka s Mauricem/Valakem,  sestrami a nějakým ďáblem je povedená. Bohužel stejně jako jedničku i zde podělaly závěr v jedničce se plivala Ježíšova krev tady se modlí pak zde tečou sudy s vínem a pak zde z ničeho nic uhoří . Za titulky máme i asi dobové záběry , které jsou povedené a atmosferické.  60 procent ()

lykan9

Prakticky mě Sestra II uspokojila stejně jako jednička. Napínavých a lekavých pasáží tu bylo dostatek, Taissa Farmiga a Jonas Bloquet nezklamali a odkazů a spojitostí s ostatními filmy z The Conjuring univerz bylo požehnaně. Bohužel jsem moc nepochopil závěr, když pokud se nepletu, mají démona z Maurice vymýtit Warrenovi. Ale třeba jsem mi nedošla potitulková scéna. Přesto, že se oba filmy Sestry řadí mezi ty nejhorší v rámci univerzu, tak se však pořád jedná o velmi slušné horory a jak k jedničce, tak ke dvojce nemám problém se jednou za čas vrátit. ()

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (viac)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě