Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

DR.SZ

Bohužel, druhý díl strádá na několika základních faktech na rozdíl od debutu. Zaprvé film není tak akčně založen, pan Spielberg chtěl především zakomponovat zde humorné scénky, a tudíž film ztrácí na významu. Také se proti tomu jakoby naschvál objevuje řada scén, které nejsou lidskému oku příjemné. Zadruhé si tyto rituály nelze moc představit, pan Lucas příběh nezařadil do žádného data ani historické etapy. A zatřetí je to pokračování, čili kvůli předcházejícímu dílů snímek lehce ubývá na váze. Ale kdo je silným fanouškem, nezavrhne ani lehkou oddychovku mezi 1. a 3. dílem, je to prostě Indy a ta dobrodružství jsou zajímavá. 86% ()

azhar

trochu se děsím, kdysi, když jsem to viděla poprvé, tak jsem byla neskonale nadšena, o dvě desetiletí později nějak nechápu čím, možná jsem náročnější, nebo mi roman ti ka už moc nic neříká, slušný průměr. Ale ten Ford byl vážně kus :p ()

Metal.God

Nejspíše díky hnusným scénám, večeře, kde se "vaří" ze zvířat, a "satanistickým" rituálům vytrhnutí srdce v Chrámu zkázy, si tento film pamatuji už odmala. I když zapamatovatelných scén je zde více. Jako nejvtipnější bych uvedl Willieino běhání a křičení při objevování zvířat v džungli. Samotná postava Willie se mi nelíbí, ale jako komediální prvek je dobrá. Shorty - Prcek je už sympatický více, stále by mi ale jeho neúčast v tomto filmu nevadila. Film je o hodně lepší, když znáte indickou mytologii, i když mi do ní nějak nezapadá to filmové voodoo s panenkami. Hudba v Chrámě zkázy je skvělá. ()

Marty_cz

Po prvním Jonesovi jsem neměl absolutní pochyby, že by druhý díl nemohl být tak skvělí jako ten předchozí a dokonce jsem i věřil, že bude ještě lepší než ten první. Ano George mě opět nezklamal a naprosto splnil moje očekávání, které se stalo realitou a Indy nám opět přichází na plátno a opět ve velkém stylu. Což na tom, že je tenhle díl trošičku víc „mýtický“ nevím jak to přesně nazvat, ale za to je i víc zábavnější a Jones opět lamač dívčích srdcí. Jen tak dál a bude z toho lepší James Bond. Ale co z toho naprosto skvělí film vhodný pro všechny a povinnost pro každého filmového nadšence. ()

zzzzzjjjjj

Nejlepší díl Indiana Jonese s vynikající hudbou a dobře natočenými záběry,ale co se mi zdálo divné,tak ten skok z letadla ve člunu,protože tím "obletěli" 3 státy a to je nemožné,ale přesto dávám 5*. ()

Stanmi

Světoznámý archeolog a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) se po krkolomném útěku z Šanghaje ocitá společně se svým parťákem Mrňousem (Jonathan Ke Quan) a zpěvačkou Willie (Kate Capshaw) v malé vesnici v Indii, kde na ně čeká další dobrodružná výprava... Pokračování Dobyvatelů ztracené archy se paradoxně časově odehrává před tímto snímkem, ale pro děj tohoto snímku to vlastně není příliš podstatné. George Lucas a Steven Spielberg tentokráte přichystali poněkud temnější a vážnější podívanou než minule (tak trochu ve stylu Impérium vrací úder), ale i zde se pochopitelně našel prostor pro nějaké to odlehčení a typické jonesovské hlášky a kousky. Harrison Ford je v roli doktora Jonese opět naprostá herecké extraklasa, takže opět nechybí nejrůznější akční kousky, hlášky nebo pověstný křivý úsměv. Co se týče hlavní ženské hrdinky, tak po kurážné Marion z Dobyvatelů, tvůrci udělali změnu a budoucí žena Stevena Spielberga Kate Capshaw je zde po většinu času za klasickou (notně hlasitou) dívku v nesnázích. Samozřejmě opět nechybí tradičně skvělá hudba Johna Williamse. Indiana Jones a Chrám zkázy je tak opět povedený příspěvek do univerza slavného dobrodruha, ale nějak mně zde chyběli Indyho klasičti protivníci z řad nacistů, lokace byly spíše skromné a některé scéný byly možná až příliš zdlouhavé, ale i přes tyto drobné výtky je to pořád kvalitní a zajímavý snímek. ()

dudo24

Pokračovanie kleslo o úroveň nižšie oproti jednotke. Po slabom úvode neprišla podľa očakávania honba za pokladom. Len veľmi okrajovo bola načrtnutá legenda o jednom artefakte ale s dejom to nemalo veľa spoločného. Asi v polovici filmu sa začalo pátranie v strašidelnom chráme so všetkým čo k tomu patrí – tajné chodby, nástrahy, smrteľné pasce. Trvalo to ale iba veľmi krátko a znovu sme sa dostali od dobrodružného viac k hororovému žánru. Nebolo to zlé ale nebolo to to, čo chcem vidieť vo filme z takejto série. Harrison Ford znovu vynikajúci vo svojej roli Indiana Jonesa. Postava Shortyho sa naozaj podarila a Kate Capshaw stvárnila otravnú mestskú slečinku na jednotku. ()

AndrewNewman

Koncept nemá ako by tú správnu atmosféru, ktorou bola pretkaná prvá časť. Spielberg to však divákom vynahrádza extrémne dynamickými scénami, ktoré boli v danej dobe prelomové. ()

julyberda

Paní Spielbergová není ani z poloviny tak otravná bez toho šíleného dabingu Elišky Balzerové a chvílemi mě její postoj sobecké královny krásy docela i bavil. Škoda, že nikdy nehrála Blanche Dubois v Tramvaji do stanice touha, mohlo by to vypadat dobře. Zato ten Čínánek je nesnesitelnej. Blbeček bez charakteru, jehož jediná role ve filmu je částečně plnit sny malých dětí, které by si přáli být Indianovi pomocníci na jeho dobrodružných cestách. Bez něj by tenhle humorně akční nářez dostal 90%, s ním jen 80%. Je mi líto. ()

J.Mayen

Nejlepsi Indiana Jones, a prvni dil ktery jsem mel moznost videt. Myslim ze dalsi dily nebyly tak uspesne. Krizova vyprava, spis valecne tema a predchozi Dobyvatele nebyly tak zajimave. Za me tedy bravo a snad doufam, ze nikoho do budoucna nenapadne ani ve snu natocit remake. ()

Mikecat

Trochu iný pohľad na kinematografiu spred skoro 40 rokov. Napätie sa snažia udržať nezmyselným ženským vreskotom a otrasnou trubkovou hudbou. Napriek tomu príbeh zaujímavý, efekty na tú dobu celkom slušné, mladý Harrison je super ako aj malý čínsky zlodejíček. Putovanie na slonoch a rôzne nočné nebezpečenstvá ako hady, netopiere, krokodíly a p. ako aj rôzne divoké kultúry a ich zvyky. Nezabudnuteľná naháňačka v banských vozíkoch. ws ()

pollstro

Prequel k Dobyvatelé ztracené archy, který je svým obsahem a vyzněním diametrálně odlišným dílem celé série ve snaze odlišit se od původního prvního dílu, a zároveň uspokojit filmové fanoušky, kteří jednoduše očekávali něco nového a jiného. Osobní rozpad milostných vztahů Spielberga a Lucase v tehdejší době se projevilo na celkové atmosféře filmu, která je mnohonásobně temnější, zvrácenější a násilnější. Přesto je zachována akční, neuvěřitelná, skvělá a svižná zábava nabízející netradiční, takřka exotické dobrodružství, které v mnoha momentech připomíná hororový film díky náboženském kultu, černé magii a rituálních obětech, navíc vše s motivem dětského otroctví. Excelentně nasvícené scény, rozmanitost postav, nápaditost prostředí, vynalézavost a bohatost jednotlivých scén, které jsou úctyhodným dynamickým stylem vyprávěny - především závěrečná půlhodina je neuvěřitelná - jsou jednoznačným důkazem toho, že se dodnes jedná o jeden z nejlepších dobrodružných hollywoodských filmů, i přes fakt, že mnozí považují Chrám zkázy za outsidera celé původní trilogie. ()

cimrman2.

Jednička je filmařsky o malinko lepší, je tady méně akce což je dobře. Je tu čas i na vyvíjení vztahů a hlavní trojice je přinejmenším dobrá. Hlavní pointa filmu - když vyhrajeme zachráníme vesnici a nespočet malých dětí, mně bavila více, než honění se za nacisty a židovskou archou. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)