Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

URBAN

Takový slabý odvar Dobyvatelů ztracené archy není to ani dobrý a ani špatný. Je to zkrátka takový mírný nadprůměr. Bylo by to lepší kdyby mi sednul příběh, který mi nepřišel zrovna dvakrát zajímavý. Akce byla sice kde ses podíval, ale nebylo to ono. ( 18.4.16/PC ) ()

Decker

Druhy dil, kteremu spousta kritiky vycetla prilisnou ponurost a dost nasilne sceny se vyznacuje naprosto diametralne odlysnym razenim od zbylych dvou dilu. Je to dano asi tim ze kdyz tento dil vznikal George Lucas sam prozival temne obdobi nebot se rozvadel. Pribeh nas zavadi do Indie (ve skutecnosti Sri Lank, nebot v Indii filmarum kladly silene pozadavky ve smyslu ze se nesmi ve filmu objevit slovo maharadza a jine) kde Indy a jeho spolecnost objevi kult Thuggee, ktery uctiva krvavou bohyni Kali. Musim uznat ze filmari odvedli ohromny kus prace a podle me se jedna o skvelou cast Indyho trilogie, kterou beru jako jeden celek. ()

mr.kliky

nejdobrodružnější díl, rozhodně ne nejslabší, jak se ho tu spousta lidí snaží prezentovat. akce v dolech je našlapaná jako hrom, atmosféra chrámu je pekelná, plus pár jonesovských vtípků. výtečná podívaná ()

Doudis19

Určitě nejtemnější Indiana Jones. Ačkoli efekty a některé scény kde je očividné, že herci se pohybují před plátnem za moc nestojí, stejně se pořád jedná o toho Indiana Jonese, kterého milují davy, ať už pro ztvárnění Harrisonem Fordem, či důvtip, frajerství a komediálnost vzešlou ze spolupráce tvůrce Hvězdných válek Lucase a mistra řemesla Stevena Spielberga. I když zřejmě nejslabší Indiana, přesto z hodnocení neubírám. I to vypovídá o neuvěřitelné kvalitě všech snímků o nejznámějším archeologovi světa. ()

filmmovier

Můj nejoblíbenější díl série. Tato část je rozhodně nejnapínavější. Sice to jsou vlastně vzpomínky a chybí nacisté, ale to nebraní ničemu k rozehrání další skvělé akce, napětí, dobrodružství. Spielberg a Harrison jsou prostě borci... ()

LeoH

Opět sbírka luxusních atrakcí pro všechna pohlaví i generace, pár scén je nezapomenutelných, ale kus kouzla se vytratil; snad že se to tentokrát lehce přepísklo s nechuťárnami, snad že legrace mírně zprvoplánověla, snad pro dlouhou uzavřenost v jedněch kulisách, snad že jsou scény nemožných úniků a záchran na poslední chvíli tu a tam už přešponované. ()

Triple H

Druhý najlepší Jones, hoci za jednotkou zaostáva o niekoľko dĺžok. Kamera a vizuál je stále správne špinavý a poctivý, čiže atmosféra funguje. Temnejšie ladenie tiež nie je na škodu - aspoň je to krok odlišným smerom. Problém je, že vybrúsenosti a nabúšenosti predchádzajúceho dielu Chrám skazy nedosahuje a oproti Dobyvateľom naopak pôsobí ako o dosť menej ambiciózny a sofistikovaný kus. Zároveň už tu začína vystrkovať rožky Steven - milovník detí - kedy do filmu pribudol otravný malý sidekick a miestami až cartoonová akcia (vozíky). V zásade ani nie je prekvapujúce, že Krištáľová lebka bola až taká prepálená - Spielberg totiž v absurdnostiach pridával plyn s každým dielom. Pochvalu zaslúži znova Ford a zároveň odvaha tvorcov byť prekvapivo drsný a nechutný. ()

jedna_vrana

Solídny kúsok starej klasiky, trochu temný, s nezabudnuteľnými akčnými scénami – napr. útek na banských vozíkoch. Typický profil tváre Indianu spoznáte aj z kilometra – ostrý nos a klobúk, z blízka šarmantný a po jeho boku nechýba dáma, ktorá je viac na obtiaž ako na osoh. ()

Motinski

Spielberg trochu pridal na drsnejších pasážach (vytrhávanie srdca z tela) a oproti ostatným dielom to je cítiť. Chrám skazy je temný, no stále v rámci normy rodinnej zábavy. Veľmi mu to ale svedčí. Prostredie kde sa nachádzame, zápletka aj celková tajomnosť a mystika ktorá z filmu ide. Mierne pomalejší dej v strednej časti ale ubral trochu z hodnotenia. Druhý Indy ma opäť množstvo inkonických scén (naháňačka v podzemí, súboj na moste) a postavy ktorým proste fandite, no niektoré veci ma až tak nebavili. ()

Honzíno

26. 6. 2011 - přepis komentáře kompletně. Jestli někdo chce vykreslování charakterů, musí zvolit jinou než brakovou filmografii. Indiana Jones nikdy neměl, nemá a nebude mít největší sílu v hloubce svých postav, psychologii atd. Jeho největší síla je zde. James bond střihlý normálním chlapem, větší špetkou humoru, hvězdnými válkami a hlavně profesionálněji zvládnutým dobrodružstvím. V Chrámu zkázy je jeho akčně dobrodružný a temný (dávka hororu větší než obvykle) potenciál vyždímán do poslední kapičky. Jedna legendární scéna střídá druhou a to doslova, jednoduše na sebe navazují. Gradace neuvěřitelná, jež končí scénou na mostě, která je jednou z nejlépe zrežírovaných samotným Spielbergem. Kolik nápadů narvali do závěrečné hodiny Lucas se Spielbergem a vůbec do celého filmu (chce to odvahu zařadit vyrvání srdce, týrání dětí či woodoo do hollywoodského blockbusteru - navíc skoro před 30 lety) je neuvěřitelné. Jeden z nejlepších dobrodružných filmů všech dob. Hudba nejlepší z celé série. Za mě 100% a TOP 20. PS: Kdyby dnes takhle vypadaly dobrodružné snímky, chrochtali bychom blahem a chtěli bychom zavést šestou hvězdičku. ()

Magneto

Je mi ťažko hodnotiť ktorý z Indiana Jonesov je najlepší, ajkeď ma touto otázkov zaskočilo už viacero ľudí a mal som aj čas sa nad tým zamyslieť...Pravdepodobne mojím najobľúbenejším dielom bude Last Crusade a Temple of Doom je až na treťom mieste za Raidermi, ale aj napriek tomu je to špičkový akčný film so super gagmi a vynikajúcou atmosférou. Je to proste moja najobľúbenejšia filmová postava a nemôžem dať menej ako 5 hviezdičiek, takže berte toto hodnotenie s rezervou... ()

Samuel7

Navzdory všeobecnému mínění, já mám tento díl daleko radši než Dobyvatele. Prostředí, ve kterém se příběh odehrává je mnohem působivější, napětím to tu narozdíl od prvního dílu překypuje a film má mnohem větší spád. Za největší chybu Chrámu zkázy je tu považováno nedostatečné vykreslení postav, mně to ale vůbec nevadí, když chci obdivovat složitou mysl postav, pustím si psychologické drama, ale ne Indiana Jonese. Od filmů tohoto žánru očekávám hlavně kvalitní zábavu, a tou taky Chrám Zkázy je. Jediné, co mi trochu vadilo, byly chyby. Stále měnící se vzdálenosti v některých scénách. 85% ()

ivan_drago

Spielberg chtěl překonat prní díl a trochu to přeplácal, ale stále skvělé dobrodružství a obrovská porce zábavy. Ford je klasik. Na ten film se mohu koukat každý den. ()

Mrkvič

Nejslabší ze všech dobrodružství sympatického archeologa. Celý příběh působí tak epizodicky. Lokální problémek několika vesniček, kam se Indiana dostane velkou náhodou, je minimálně zajímavý. Několik řešení malých problémů, honiček a soubojů se nedá srovnávat s věcmi z ostatních dílů. Žádný kloudný záporák, jen pár epizodních zlounků. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)