Lesný duch

(festivalový názov)
  • Česko Lesní duch (viac)

Scenárista a režisér Sam Raimi uvádí svůj nelítostný, krví nasáklý debut, jenž se stal hororovým mezníkem. Nekonečný proud děsivé hrůzy a efektů, které vyvolávají noční můry, film právoplatně řadí mezi kultovní klasiku. Pět vysokoškoláků se vydává na osamělou chatu uprostřed lesů a nechtěně tu probouzí monstrózní zlou sílu odhodlanou zničit všechny do jednoho. S nově digitálně restaurovaným obrazem a náloží neuvěřitelných bonusů se Lesní duch stává zásadním zážitkem v kategorii krvavých hororů. (oficiálny text distribútora)

Hellblazer

Neskutočne úchylný horor. Sam Raimi je asi riadny úchyl veď koho normálneho by napadlo znásilnenie stromom. Pane Raimi, klaniam sa pred vami, ste génius. ()

VenDulin85

Že u toho snímku nebude nejlepší večeřet, mě napadlo až dodatečně a tudíž pozdě... Mám tak trochu úctu ke všemu, co je starší než já (hovořím o snímcích), takže si nebudu utahovat z toho, co bylo spíše komické než strašidelné.. Věřím, že vidět to v době vzniku muselo být síla, vodvaz apod. a i teď zvažuji, jestli to nedávné pozvání na chatu v horách není příliš riskantní podnik, přece jen... Každopádně mám na další večery plán jasný, zkouknout pokračování, zlepšit načasování stravování a hlavně... vypnout si mobil, protože není nad krásně rozjeté čtvrcení, do kterého vám volá rodinný příslušník, aby s vámi srdečně pokecal o tom, co je nového... Z těchto všech důvodů za 4* čisté, svůj poznámkovník jsem rozšířila o "nepřehrávat staré pásky, když nevím, co na nich je" a "nechodit se v noci vyptávat do lesa, zda tam někdo na mě číhá". ___ editace- po uběhnuté noci jsem zjistila, proč nemůžu dát plný počet- takhle krásně nevyužitou motorovku, když už se tam nachází, to přece nejde.. ()

mcb

Čekal jsem víc. Hodně slabý Raimiho "kultovní" debut, který sice hýří nápady, ale zapomíná na scénář a zábavnost. Chápu, že se tady hraje na vážnou notu a na horor, ale rozhodně nemůžu říct, že bych se u toho bál. Ani gradace atmosféry zde nepůsobí dobře. V druhé půli už jen čeká bezbřehé pobíhání po chatce s brokovnicí, Raimi se vyblbne a ze všeho stříká krev. Bohužel nikterak objevně. Celkově film považuji za ucházející, ale že bych si ho chtěl pustit ještě jednou, to dám raději přednost po všech stránkách lepší dvojce. Update: S odstupem času a po zhlédnutí bezkrevného remaku jednoznačně kultovní "úchylárna", která hýří režijními nápady, povedenými maskami a milou brakově hororovou atmosférou. ()

Stanislaus

Jelikož remake Lesního ducha (či The Evil Dead ... jak chcete) klepe už na dveře, tak jsem se rozhodl, že zhlédnu původní film z roku 1981, aniž bych byl nějaký nadšený fanoušek hororů. A musím říct, že v rámci svého žánru nedělá tento více jak 30 let starý snímek ostudu. Mnohé scény jsou pěkně vygradované, atmosféra hutná a triky jsou na svou dobu celkem dobře udělané (znásilnění v lese bylo opravdu děsivé). Jinak maskéři se také hodně vyřádili a vytvořili nejednu ohavnou masku. ()

Jinny

Musím uznale smeknout, protože i když jsem zkušená hororová bardka, Sam Raimi mě donutil držet se za ručičku. Co byste na Ashově místě dělali vy? Myslím, že i kdyby se dostal pryč, ruplo by mu v bedně - takhle (lusk). "We´re gonna get you, we´re gonna get youuuuuuuu......" ()

honajz

Naši šli na ples a já doma sám si pustil tenhle film na VHS. To jsem neměl dělat. Vyjukaný jsem byl až na půdu, tak dobré to bylo. A dobré je to pořád, až odtud mnozí opisují. ()

Ivoshek

Roztomile ujetá mlžná gore akce s animacema jak od Švankmajera. Je to laciný, ale priznaně laciný. A je to sranda. Málokde uvidíte znásilnění stromem nebo porcování kamarádů. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ BluRay PREMIÉRA: BONTON = 4.10.2010 - Nesmrteľná klasika, ale "upgradeovaná" dvojka je ešte o niekoľko tried lepšia. (8.11.2010) ()

SOLOM.

Atmosféra filmu je doslova tím nejhlavnějším a nejzajímavějším pilířem celého snímku. Tvůrcům skutečně podařilo stvořit něco, co se téměř od začátku dostane divákům pod kůži a už se jich nepustí až do závěrečných titulek. Po celou dobu jeho trvání jsem cítil divné šimrání v zátylku a podivné chvění po celém těle. Nejvíc tomu dopomohli asi doprovodné zvuky a skvěle zvolený hudební doprovod, který promění celou scenérii v hotové peklo na zemi. Už jen děsivé zabarvení hlasu na magnetofonové pasce mluví za vše. Dalším velkým plusem jsou i samotné herecké výkony a především ten Bruce Campbella, který se stal bezesporu obrovským tahounem celé série. Přestože v té době rozhodně neměl bůhvíjak bohaté zkušenosti co se týká jeho začínající herecké kariéry, protože měl za sebou pouze jeden seriál a několik krátkometrážních filmů, vydal ze sebe opravdu maximum a je to právě on, kdo přivábil tolik diváků. Ani ostatní však moc nezaostávali a bylo vidět, že se opravdu snaží. Po nějakých náznacích přehrávání či amatérismu zde není ani památky. Sam Raimi mohl být rád, že se dokázal obklopit takovými přáteli. ()

eraserhead666

Prostě klasická šupa. Ten film má skvělou kameru. Fakt atmosférickou a strašidelnou. Znásilnění stromem je jedna z nejlepších horrorových scén, co znám. Evil Dead je (minimálně v první půlce) opravdu strašidelný, i bez přemíry digitálních triků a CGI onanie. Tohle je poctivá práce. Ale dvojku mám trochu radši. ()

claudel

Nechápu, z jakého důvodu je tenhle horor doslova kultovní a i tady na databázi se těší procentům, o nichž se některým dle mě vynikajícím hororům může jen zdát. Asi jsem rozmlsaný novějšími horory a konkrétně od Sama Raimiho jsem se náramně bavil u Stáhni mě do pekla. Jedna hvězdička za docela slušné masky a druhá za výtečnou scénu s očima. ()

ARI50

Musel jsem tenhle kultovní snímek vidět a spíš mně to zklamalo a hodně , nebyla chvilka kdy bych jsi připadal že koukám na horor, nebyla možnost co by mě vyděsila nebo jen trošku ve mne pocítila strach pokud se před 30 lety tohohle báli, tak nevím vůbec čeho ale to je vše pouze můj názor. A samozřejmě že nejde jen o strach a lekáni ve filmu, ale o celkový děj a prostředí kde se vše děje mě to prostě nepřesvědčilo v ničem. ()

veru_needy

Jako dlouholetý fanoušek stejnojmenné konzolové hry, jsem si tento kultovní snímek nemohla nechat ujít (obzvláště druhý díl, který právě tato zmiňovaná hra zcela totožně zkopírovala). Jedinci, kteří neměli tu čest, si onu hru zahrát a film vidět až v druhé řadě, nikdy nebudou moci plně pochopit, jak zážitkuhodné bylo tento snímek sledovat. Pro ty, kteří se v tomto neorientují; je to v podstatě uplně to samé jako film, s rozdílem toho, že Ash jste vy a s knedlíkem v krku se prodíráte temným lesem, kde na vás vyskakuje jedna hrůzostrašná bizarnost za druhou. Bruce Campbell, aneb představitel hlavní postavy Ashe propůjčil do hry svou podobu, hlas i své jméno. Takže si zahrát první hru a až poté vidět film, je opravdu skvostný zážitek. Všechno se to dá tak zpětně mezi sebou hezky porovnávat a rozhodně docílíte názoru, že hra se filmem inspirovala z 98%. A co se týče filmu jako takového, ten má v rámci hororových klasik již své zasloužené místo a pro fanoušky hororů je naprostá povinnost něco takového nevynechat. Pět přátel přijíždí do chaty někde v hloubi lesa se pořádně vydovádět. Zde se ale začnou dít věci vskutku nevídané. Název snímku už napovídá o co jde, takže už v tomto je na samém začátku jasno. Výprava je viditelně nízkorozpočtová, avšak režisér vše nahradil psychologickou kamerou, která veškerému dění dává právě tu správnou atmosféru. A právě psychedeličnost a herecký um dostalo Bruce Campbella v rámci nezávislých filmů do diváckého povědomí. Je předveden takřka virtuózní útok na divákovi smysly právě vlivem šílených zorných úhlů kamery zabírající naprosto cokoliv. - "Groovy." ()

Beastmaster4

Film, o kterém jsem hodně slyšel, ale bohužel pro něj (ono možná i pro mě) jsem ho viděl až nyní v r. 2011, což už je pěkná řádka let od jeho natočení v roce 1981, kdy jsem se narodil :-). Snažil jsem se na něj koukat jiným nezaujatým pohledem, ovlivněným 30 lety trvajícího kinematografického posunu a i tak jsem nenalezl nic extra výjimečného. Pravda, že jde kousek plný krve, který by snad v dnešní době neměl odvahu v takové podobě natočit žádný jiný režisér (když bych vzal v potaz pokročilé triky aj.). Atmosféra je řekl bych hodně podivná :-D.....Škoda, že jsem film neviděl kdysi, určitě bych hodnotil jinak. Dnes za napudrované obličeje, potoky šťávy s kečupem a bůhví čeho ještě dalšího dávám, věřím až moc slušné 2 hvězdy. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (viac)