V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu Diabol

• Česko V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (viac)

Warrenovci, známi vyšetrovatelia paranormálnych javov, budú v najnovšom filme známej hororovej série čeliť jednej z najdesivejších záhad vo svojej kariére! Horor V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol prinesie na plátna kín prípad, v ktorom bola prvýkrát v americkej histórii použitá posadnutosť diablom pri obhajobe zločinu... (Continental film)

KyleReese

Ne, tohle už není plnohodnotné pokračování prvních dvou dílů. Tím, vůbec netvrdím, že je trojka špatná, ale to, čím byla jednička a dvojka tak jiné od většiny konkurence, prostě zmizelo a jde se jinou a bohužel více mainstreamovou cestou. Je to více prosluněné, více optimistické, více rozmělněné. Tvůrci si na sebe upletli bič tím, že děj tentokrát nemá jen jedno "epicentrum" zla, ale rovnou dvě a to ještě do toho zakomponovali pátrání mimo místo dění. Příběh tak působí strašně rozháraně, spíše jako thriller nebo napínavá detektivka, ale už ne jako horror. Logicky, tak nemohli dostat pořádný prostor ani postavy mimo manželů Warrenových, což byl naopak klíč k úspěchu u prvních dvou filmů, ve kterých jsme doslova žili s rodinami obětí a téměř cítili jejich strach. Problém je také v tom, že výrazně větší prostor ve scénáři dostala postava Lorraine, kdežto Ed je zde spíše jen jako pomocník a ne rovnocený partner. Nejvíce to bohužel vynikne v závěrečné pasáži ve sklepení. Co je naopak na filmu fajn, tak rozhodně první třetina, která je naprosto ve stylu V zajetí démonů, zejména úvodní scéna vymítání je "k nakousnutí." Vera Farmiga naprosto exceluje a jako by se snad Patrick Wilson držel ve svém projevu zkrátka schválně, aby to ještě více vyniklo nebo ho k tomu prostě donutil scénář. Na obou však film jednoznačně stojí a padá. Pořád nadprůměrné dílo ze série posedlých lidí a předmětů, z trojice Conjuring, však nejslabší. ()

Accuphose

Mezi dojemnou pohádkou a hororem je velkej rozdíl, tedy měl by bejt. Tohle nefunguje ani jako thriller ani jako horor. Některý scény jsou hezký, ale celkově je to obří béčková vata pro americké publikum... A hlavně tu máme nejasnej motiv, prokleju někoho oká a co tím získám nesmrtelnost? Nebo prostě jen dobrej pocit. Hodnocení je pro mě dilema, jako béčková produkce áčkového titulu či kasaštyk, to funguje dobře, jako horor, na kterej bych se podíval znovu, bál se a byl zvláštním zpúsobem po shlédnutí uspokojen, tak to nefunguje vůbec. Je to jak vyšeptalej česnek, a proto dávám jednu hvězdičku. ()

ajaxx

Tentokrát nemohu dát plnou. Je to prostě slabší. Po famózní jedničce a neotřelé dvojce je trojka trochu rozmazlená, méně bojácná, zato ale více mystery. Nu čož, i tak se dá dělat dobrý film, ale trochu jsem litoval, že to nemá ve svých prackách Wan, protože jak vidno, není v tom ten správný, načasovaný fortel a to i přesto, že Chaves se fakt snažil a bylo to znát. Uvidíme s čím přijdou příště. ()

hronikpetr

Že všech 3 dílů je tento nejslabší. Když to ale srovnou se současnou filmovou tvorbou v tomto žánru, pořád je nadprůměr. Takže sice dávám 4* ale je to jen kvůli tomu že konkurence to umí bohužel hůř, a tento film ač je slabší (než jeho 2 starší sourozenci ) má mých 70% s odřenými uši.. ()

Polux

6/10 | Už po oznámení, že film nebude režírovat Wan, se dalo trochu čekat, že The Conjuring od trojky dál (protože nepochybuji o tom, že budou sérii dojit dál úplně stejně jako Insidious) čeká podobný kvalitativní sešup jako, ano, právě Insidious (od trojky dál:-)) a taky že, bohužel, ano. | Tam, kde skvělá jednička a výborná dvojka nabídly hutnou atmosféru, mrazivé napětí a sice prvoplánové, ale důmyslné lekačky, tam trojka v podstatě nenabízí nic z toho. Přitom "vymítačský" úvod sliboval, že když už nic jiného, čeká nás alespoň slušná kopírka předchůdců. Bohužel po slušném úvodu se film přepne do mírně temnější detektivky a tradiční propriety značky (démoni/plíživý děs/překvapivé lekačky) ustupují do pozadí. Což je trochu problém u filmu ze série, která na těchto proprietách stojí a díky nimž si vybudovala pověst (a také celé filmové univerzum:-)). Film zachraňují jednoznačně Farmiga (ta především) s Wilsonem a pár sekvencí věrných duchu jedničky a dvojky (zvláště zmíněný úvod). Snad se ve čtyřce tvůrci vrátí zpět do starých kolejí. | PeZet ()

zeleznak

Uz to proste nema koule a grady 1 a 2. A buhvi, jestli uz by bylo mozno prinest novou myslenku a kvalitne ji zpracovat. Navic me dere, ze v baracich s bubaky je furt takova tma. Ja bych klidne koupil ČEZ a mel 24 hod.zapnute reflektory. ()

Holly_Molly

BUBUBUBUBU! Lekli jste se? Že jo? Tak to je tenhle "hOrOr" přesně pro vás! Laciná lekačka dokáže spolehlivě zabít jakokoliv dobře vybudovanou scénu a těch je v tomhle filmu hromada..Kdykoliv mě u nějaký scény napadlo: Tak..a teď přijde lekačka..Zčistajasna Bafikybaf smradi!...Čirá atmosférická hrůza O_O ...Takže horor? Leda tak pro někoho kdo nemá nakoukáno..Naštěstí to zachraňuje všechno ostatní. Je to fajnová mysteriózní krimi detektivka se semo tamo hororovým momentem a na takový úrovni funguje výborně. + 10/10 za Veru Farmigu jako vždy! <3 ()

Glenn_Coco

James Wan si zase jednou natočil dva fajn díly nové série a zbytek nechal k vycucání studiu. Kromě pár zajímavých konceptů, nic nového, nic moc originálního a strašení se taky zrovna nekoná. A kdyby se opustilo od CGI monstra a dalších věcí, které nikam nevedly, mohlo to být aspoň kratší. ()

Dalajlada

V rámci žánru rozhodně nadstandard. Po tom všem, co jsem v poslední době viděl, je to opravdu pecka. Ale už to taky začíná pokulhávat. Filmu chyběla ta správná atmosféra a děj mi přišel jako každý jiný. Prvním dvěma dílům se to nemůže rovnat. Uvidíme, co přinesou další díly. Jestli budou. Snad ne. ()

KarlN

Tak moc jsem se toto pokračování těšil, až jsem na nezřízené nadšení doplatil...v podstatě se ztotožňuji s tím co napsal Houbiczska. Jen bych snad dodal, že záporná postava je opravdu nudná, nevynalézavá a se svým zpomaleným přístupem si o podobný a předvídatelný konec říká. Za mě, závěrečné titulky lepší než průměrný předcházející filmový materiál a velké zklamání. ()

ilegal1983

Nieco sa ma snazilo presvedcit ze som videl tu najlepsiu cast avsak opak je pravdou.Je to o triedu slabsie ako predosle dva Wanove diely.Kazdopadne drzi si to atmosferu obdobne dobre a niektore sceny privodia mraz po chrbte.Ak vam mam poradit na ktory horor ist do kina potom chodte na toto namiesto Napetia.Az samotne titulky na konci vam jednoznacne potvrdia ze ano videli ste The Conjuring... temny,podmanivy a hlasy zo skutocnych nahravok desia. ()

Vampiroza

Jsem rád že jsem dostal po druhém díle něco o trochu lepšího. Atmosféra filmu je fakt skvělá a efektově opět brilantní. Sice je z toho vidět dost to ždímání značky na sílu ale proč ne, pokud bude všechno v budoucnu takto koukatelny tak budu spokojený. ()

lineker

Takže nejen, že láska hory přenáší, ona nám také dokáže na šroubky rozebrat jedno do morku kostí se vpijející prokletí. Předešlý režisérův počin jsem nedokázal dokoukat a zde mne k tomu přinutila snad jen výborná technická stránka filmu a taky jsem to prostě nechtěl udělat manželům Warrenovým. A vyplatilo se. Nejděsivějším momentem celého filmu jsou totiž autentické zvukové nahrávky z Davidova vymitání doprovázející závěrečné titulky. ()

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka &amp; bodyguarda s názvem Zabijákova žena &amp; bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

20.07.2020

Studio Warner Bros. dočasně zrušilo plánovanou premiéru nového snímku Christophera Nolana Tenet. Rozhodnutí padlo poté, co byl film již dvakrát odložen. Studio je stále rozhodnuto pustit film do kin… (viac)