The Suicide Squad: Samovražedná misia

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)

Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch a práve tu sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona. Podarenú partičku budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď ich vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby skupinu udržal pohromade. Pravidlá sú pritom jednoduché – jeden zlý pohyb a je po nich! Zomrieť môžu rukami nebezpečných súperov, ale aj svojich nemenej nebezpečných kolegov. Nehovoriac o tom, že ich má po celý čas pod drobnohľadom tím vplyvnej Amandy Waller, ktorá stojí za celým nápadom dať dohromady obávaných zločincov a využiť ich schopnosti v boji proti ďalšiemu zlu. Misia sa teda môže zdať na prvý, druhý aj tretí pohľad naozaj samovražednou... (Continental film)

NiWi

Šílenství, kreativita a originalita Jamese Gunna ve své plné kráse. Ne nadarmo udělal z naprosto neznámé značky, jakou byli Strážci Galaxie, jednu z nejoblíbenějších filmových sérií. Suicide Squad je tak pro něj naprosto ideální látka, ve které dokázal z neznámých a bizarních komiksových postav vyždímat to nejlepší, dokázal je ideálně herecky obsadit, a hlavně i v těch nejmenších štěcích do nich dokázal dostat pro něj typický styl plný sarkasmu, divného humoru a brutality. Scenáristicky zajímavě rozprostřené do několika časových rovin, Gunn si šikovně hraje s přechody jak vizuálně, tak v rámci příběhu. Pro mě nejočekávanější film roku 2021 dopadl opravdu uspokojivě, a více Gunna v DC světě prosím. *SPOILER* Jednu věc mu však nedokážu odpustit, a to je odpravení Captaina Boomeranga.. moment, který mě dostal, zamrzel, a nechal v rozpacích. Ovšem i to dokazuje, jak skvěle dokázal ještě nedávno největším filmovým studiem nechtěný režisér do svého filmu promítnout všechny různé emoce. Po Aquamanovi tak zatím nejlepší DC film z "provázaného vesmíru". ()

mortak

Kdysi se točily filmy o teenagerech ze špatných čtvrtí či z ulice, kterým dala armáda  řád a smysl života. James Gunn toto téma ve Strážcích Galaxie převedl do marvelovského filmového universa. Peter Quill ztratí matku, toulá se ulicemi velkoměsta (neboli vesmírem), nachází svoji partu podobných ztracenců, a začíná bojovat za správnou věc. The Suicide Squad stojí na podobném základu, jenže tu máme bojovníky, kteří to, co našel Star-Lord, dávno ztratili. A taky Harley, Quinn, která do jeho koncepce "no-name" skupiny vlastně nepatří (u ní víme, že přežije). Gunn je rozhodně režisér, který dokáže dostat na plátno vykořeněnost současných městských teenagerů i s emocemi v dokonalém balení. Že jeho vize občas nezapadá do unifikovaného DC universa a ve scénáři to zaskřípe... Alespoň se snaží udělat něco víc než další průměrný díl. ()

campix

James Gunn utržený ze řetězu a Sebevražedný oddíl přesně tak, jak měl vypadat. Tohle jsme všichni chtěli vidět už napoprvé. David Ayer tam vsadil na vážnější notu a temnější vizuál, což se ukázalo jako slepá kolej. James Gunn v druhém pokusu ukázal, že umí udělat třeskutě zábavné a nahláškované týmovky. Stále se avšak pohybuje na samé hraně toho, co mu ještě sežerete a odpustíte. Často i hodně za touto hranou. Jako celek to ale funguje perfektně. Vizuálně i herecky velmi povedené a až do konce si Sebevražedný oddíl udrží nastolené tempo. Škoda, že to v kinech brutálně propadlo. Podobná nadsázka je potřeba nyní více než kdy jindy. ()

FrankSusta

Viděno poprvé v kině (v době, kdy jsem ještě neměl ČSFD). Když jsem to viděl v kině, tak jsem se nemohl ani hnout - leda smát. Vidět něco takovýho na velkém plátně je... něco neuvěřitelného. Už od prvních pěti minut mi film vykouzlil úsměv na tváři, který však párkrát zamrzl z nastalého šoku, jako byl kupříkladu rozstřílený obličej. v takových chvílích jsem se skutečně nemohl ani hnout. Vidět to na velkém plátně bylo zkrátka šokující. Vidět to podruhé - již doma - nebylo tak velkolepé, ale i tak dobré a smál jsem se.    ----  tahle nahláškovaná černá komedie je zkrátka boží. A ještě bych rád upozornil na kameru, která z toho dělá komiksovku... jako jsem ještě neviděl. Úžasná práce! Miluju tenhle film! A největší showmanka je Harley Quinn  - a King Shark na hrad! nepsaná recenze zde  --- Jelikož toto byla jedna z mých prvních recenzí a z dnešního pohledu (24.3.2024) mi přijde taková meh, ale mazat se mi nechce, zkrátka jen řeknu, že tenhle film je přesně to, co jsem potřeboval. ()

CinemaRanger

Z trailerů jsem měl obavy a dokonce jsem měl 2x noční můru o tom, že se tenhle film nepovedl. Naštěstí se tak nestalo a Gunn nadělil komiksovým fanouškům druhý Vánoce. Tohle je totiž největší komiksovej nářez za posledních pár let a taky řádně ujetej. Díky R ratingu jsme se dočkali krvavého masakru, který tu nebyl od Logana z roku 2017. Postavy jsou výborně napsané, skvěle zahrané a chemie mezi nimi funguje. Nejvíce se mi líbila Ratcatcher se svojí krysou (Remy jsi to ty?) a King Shark. Škoda, že Gunn jich většinu nechá zbytečně odpravit. Akce je úžasná, nápaditá a vizuálně podmanivá. Ačkoliv má film spíše odlehčenou atmosféru, fungují tu i silné dojemné momenty. Humor je také skvělý, ačkoliv při prvním zhlédnutí na mne moc nepůsobil, při dalších jsem se smál celý film. Nakonec pochválím stylově vybraný soundtrack a dodám, že byste si neměli tuhle lahůdku nechat ujít. 9/10 ()

majo0007

O chlp vtipnejšie než Ayerova SS, ináč všetko po starom. Opäť kopec nudných pasáží - polovica SS rieši daddy & mommy issue... Koniec ako z Ghostbusterov, len miesto Marshmallow Mana sa tu promenádovala digitálna hviezdica. Digitálne orgie zvíťazili nad obsahom. ()

alchac

Byl jsem velmi zvědav, zda zvládne Strážcogalaktický šéfkuchař vykouzlit ze silně laxativního surovinového základu z prvního dílu když už ne vysloveně chutnou, tak alespoň poživatelnou a průjem nezpůsobující záležitost, no a nebýt závěrečného zúčtování s vesmírným ostnokožcem, byl bych téměř nadšen. Nicméně Margotka mě historicky poprvé celkem bavila, Luther jako vždy klasa a příjemně potěšil i dravý Grůtův bratranec. Takže lepší trojička. ()

StanislachKo

Za mňa zatiaľ najlepší film 2021. Je to akčné, nonstop prekvapujúce a hlavne (pokiaľ máš ako taký prehľad v DC universe, bod zábavnosti navyše zaručený) je to strašne dobrá paródia na superhrdinov od začiatku do konca. Starfish ako hlavný padouch?! Wou! A všetci tí nímandi ako sa debilne správali v hraničných situáciách... No mega. "Ňam ňam" ()

okkac

K plné palbě mi tam něco chybí, ale zkrátka osvěžující vidět eRkový nekorektní blockbuster. Škoda, že přišel v tu nejhorší možnou dobu, kdy na sebe nevydělá a něco podobného už asi nevznikne. Marvel mám rád a Infinity Saga je super a držale pohromadě, bohužel Phase IV už vypadá, že padla na oltáři woke culture. Tímpádem u DCEU mne dost štve to neumělteství WB na začátku a jejich damage control, ktrý prostě přišel pozdě. Každopádně Gunn  se nemá za co stydět. 8/10 ()

LukeUp

Tohle je jízda! Syrový, přísný, neskutečně našlapaný a nekompromisní. Hlášky lítají vzduchem jak samopal, krev stříká do všech stran. Člověk se skoro diví, že v dnešní korektní době něco takového vůbec vzniklo. Díky bohu za to a jen tak dál! ()

Sabrewulf

Gunn se utrhl ze řetězu a na sílu nás bombarduje extrémy, které mají tentokrát na míle daleko k pojmu "vtipný úlet", už jsou to prostě jen ZHOVADILOSTI. To by nebyl takový problém u parodií, kde se to dělá od začátku do konce, jenže tohle je komiksovka, která se místy bere vážně!!! Nemůžete - opakuji - NEMŮŽETE strčit do filmu mluvícího + chodícího žraloka s chováním dítěte, či chlapa, který střílí z těla barevné puntíky (a má z nich vyrážku) a pak tam vrazit vážný rozhovor o fotrovi jedné z hrdinek. Když prostě děláte film na úrovni parodie, jakákoliv vážná scéna tam má být jen proto, aby byla v následujících sekundách shozená. A tady lidi na sebe s vážným výrazem ve tváři míří pistolema a pronáší proslovy o pokusech na dětech, či udržení míru, aby hned po pár minutách venku chodila obří "mořská" hvězdice jak z nějakého posraného Pixar animáku. Na facku. Celý tento zhovadilý kontrast je umocněný ratingem R! Jinými slovy - vtipy jsou pro 5letá děcka, přitom se tu trhají těla na kusy. Kde to jsme? A to jsem docela překousl jednu z nejnudnějších, nejzbytečnějších a nejotravnějších postav (+cosplayů)- tu Jokerovskou pizdu. Kolik pér v Holywoodu Robbie vykouřila, že už tuto postavu protlačili do 3 filmů, i když žádný z nich není hit? Když už jsme u těch postav, žádná není zajímavá, nebo vtipná (ne, ani Groot... ehm... King Shark). Jen takové výškraby ze dna láhve. Oba díly Strážců Galaxie mě bavily, ale tohle už je přes čáru. Dva bodíky za Kansas a pár povedených vtipů. ()

Radiq

DC se konečně vydalo tou správnou cestou (tou eR-kovou) a je to asi největší zásluha Jamese Gunna, že kvalita se hned zvedla o sto procent. Hláškujeme bez ohledu na slušnou mluvu a hlavně je tu plno krve v nejroztodivnějších variacích. Digitální efekty samozřejmě také jsou, ale je to krásně snesitelné (obzvlášť v porovnání z předchozími DCEU filmy). Postavy umírají bez varování, i když se dá tak trochu předvídat, kdo přežije a kdo ne. Ale to je jedno, hlavní je ta zábava. Co mě zarazilo, tak ta Bloodsportova skládací zbraň - taková technologie už byla na mě trochu moc. Ale i to se dá akceptovat a lepší si to užít, než se zaobírat detaily. Rozhodně zatím nejzábavnější film z celého univerza (asi proto, že moc nezapadá do toho jejich nedomyšleného konceptu). S obsazením jsem spokojen také více než dost. Jo a Flula Borg (jako Javelin) má opravdu skvělej přízvuk, chch. Jenom teda nevím, jestli byl dobrej nápad pojmenovat to v češtině úplně stejně jak Sebevražedný oddíl z roku 2016 (v angličtině je tam taky rozdíl jenom v "The"). Dělá to pak docela v těch DC filmech bordel, kterej tam už tak je docela velkej (různé filmy/série/univerza se stejnými postavami). ()

Triple H

Kombinácia Deadpoola, Guardians of the Galaxy, pôvodného Suicide Squad, Disney farbičiek a plyšákovosti, Tromy a japonského anime + režisér s voľnou rukou, ktorý týmto celým trochu ale predsa len ukazuje prostredník Disneymu za svoj diskutabilný vyhadzov. Mix, ktorý sa mohol ľahko rozpadnúť Gunnovi pod rukami, ale robí to štýlovo, na úrovni a stále vie kde ubrať, aby neskĺzol do frašky, ktorá nemá hlavu ani pätu, hoci balansuje pomerne na hrane. Možno s odstupom času škoda, že Ayer nemal podobne voľnú ruku pri prvom Suicide Squad, kde mi herecká zostava prišla lepšie zohratá a jeho snaha držať sa v rámci možností štylizáciou pri zemi mi bola viac sympatická ako tento blázinec. Skombinujte to najlepšie z jeho filmu a to najlepšie z Gunnovho a máte ultimátnu komiksovú pecku. WB a DC zariskovali, lebo značka bola tak či onak poškodená a povedali si, že buď to vyjde, alebo nie. A ono to vyšlo, pričom prajem nech sa tento risk vyplatí aj komerčne, hoci dúfam že všetci zúčastnení chápu že boli len krok od toho, aby z toho bol úplný bordel. Ten deadpoolovsky silený pubertálny humor mi tak ako aj v Deadpoolovi nie vždy sedí, ale energia, nasadenie a nápaditosť sa uprieť nedá. ()

Doudis19

Gunn? Naprostej šílenec s ohromným filmovým kumštem a citem pohybu se na hraně, kde se z trapných šíleností typu stávají šílenosti nezapomenutelné. A to je přesně tenhle případ. Miluju jeho strážce galaxie a teď miluju i jeho sebevraženej oddíl 😍. ()

UhLee

(8,5/10). 9. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Myslím si, že zde se přímo nabízí a je to naprosto v pořádku srovnávat oba Sebevražedné oddíly, které spatřily světlo světa každý v jiné době a roce. Ayerův Sebevražedný oddíl přišel jako blesk z čistého nebe. Něco, co tady ještě nikdy nebylo a lidé to prostě už jenom s principu chtěli, protože to znělo prostě hrozně cool. Ten Gunnův měl vyjít asi za jiných okolností a jindy, protože to lidi nedocení tak, jakoby to přišlo jako první Sebevražedný oddíl. Alespoň je můžeme srovnávat a vidět ty obrovské rozdíly. Ayerův oddíl byl údajně další obětí studia Warner Bros, kdy mu tak trochu škřípnuli vajca mezi několik záporáků a ti se jich prostě báli dotknout. Zkrátka se vůbec neumíralo. Pod názvem sebeVRAŽEDNÝ oddíl si představuju trochu víc zářezů na pažbě. Dále ten film od Ayera nebyl vůbec uvolněný a byl zbytečně vážný. Ten film má být šílený a nevyzpytatelný. Přesně takový, jaký nám ho uvedl James Gunn. Skutečnost, že jsem si nevypěstoval žádný citový vztah k postavám u prvního oddílu je dost smutná. V tomto novém jsem si našel několik oblíbenců, kde největšími miláčky byli - Lasičák, King Shark a Polka. Podle mě je tento Sebevražedný oddíl o třídu lepší než ten první a předčí ho ve všech ohledech. Tento film by mohl vzkřísit DC, ale musí jej vidět co nejvíce lidí. ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (viac)