Neutečieš

• Česko Neutečeš (viac)

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout? (Cinemart)

ARI50

Dokáže to slušně zaujmout ale když běží minuty a já sleduji celkem nezáživnou nudu je to na nic když to má super námět a malé záblesky kvality škody. ()

JASON_X

Od prvních chvil moje velké nadšení z příběhu, z herců, z kamery, z hudby a vůbec z celé zvukové složky, které ALE postupně přecházelo v mírné rozpaky - příběh jaksi začal ztrácet náboj a rozmělňovat se a scéna z bazénu ke konci filmu mi neblaze připomněla nějaké pitomé Paranormal Activity. A taky kamera občas zaskákala někomu v ruce. ALE teenageři byli uvěřitelní (suverénně jim kralovala výborná Maika Monroe) a HLAVNĚ po asi patnácti letech se konečně nějakému filmu podařilo vyvolat ve mně takové to příjemně nepříjemné mrazení ze strašidelného nadpřirozena! Na té mlčenlivé a strojové chůzi přízraků bylo cosi děsivého, cosi, co mě přimělo k masochisticky rozkošnickým představám, jaké by to asi bylo, kdyby se mi najednou zjevil přízrak v kuchyni a počal pomalu a mlčky kráčet směrem ke mně do pokoje, oči upřeny na mě, byl by blíž a blíž, vztahoval by už ke mně ruce a... a já bych ho začal v záchvatu zimničné hysterie mlátit přes hlavu svou bezdrátovou klávesnicí! Jinak je snad každému zcela zřejmé, že celý tenhle spektákl je součást podprahové propagační kampaně financované katolickými jestřáby z Vatikánu, která má za cíl odradit mládež od předmanželského sexu. ()

luka4615

Atmosféra, to ten hlavní atribut, o který ve snímku It Follows primárně běží. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy v hororovém snímku viděl tak precizní budování atmosféry, která byla navíc skvěle podtržena tíživým soundtrackem. It Follows rozhodně patří k těm filmům, které Vám na nějakou dobu "uvíznou" v paměti. ()

Morholt

Velká očekávání nahradily rozpaky. It Follows sice není špatný film a námět bych označil dokonce za originální. Neměl jsem ani nic proti způsobu, jak si režisér poradil s bubáky. Lidé s tupým výrazem, kteří prostě jen jdou, jsou kolikrát děsivější, než všechna monstra a průhledné siluety. Jenže to by to chtělo si trošku pohrát s atmosférou. Co se napětí týče, tak tu pár nepříjemných chvilek bylo, ale nedotažených, což často nase*e víc, než kdyby tu nebyly vůbec. Dalším problémem jsou herci, kteří, až na hlavní hrdinku, by neobstáli ani u ochotníků. Ale Mitchell určitě ukázal, že je schopen natočit dobrý horor. jen bych doporučoval, aby byl příště méně nezávislý. 50% ()

Sawy

Nebýt podivně nepasujícího finále u bazénu, bylo by to bez pardónů za plnou palbu. Protože podobně znepokojivou paranoidní atmosféru, vytvořenou především pomocí působivě vyprázdněných kulis Detroitu, úderně ambientní hudby a jednoduché, ale perfektně fungující premisy, jakou disponuje It Follows, jsem hodně dlouho (pokud vůbec) v žádném filmu neviděl. Jednoznačný důkaz, že horor zdaleka není mrtvý žánr! 85 % ()

Lucasion

Čím déle jsem od shlédnutí filmu, tím se mi zážitek líbí méně a méně. Přitom potenciál tenhle film opravdu má. Má naprosto super atmosféru a herecké výkonu. It Follows je hodně artový horor, který se obejde zcela bez nechutností, klasické vyvražďovačky a dokonce i lekaček. On vlastně děsí jen tím jaký příběh vypraví. Doslova pohlavní choroba, který vás pronásleduje kam se podíváte. Noční můra, která jde za vámi i když se probudíte. V tomhle je film skutečně dobrý a jeho celé pojetí funguje. Jemná hudba, decentní dialogy a hlavně skutečný strach. Strach, že to něco vás neustále pronásleduje. Najde se tu však i několik nelogických kliček. Nicméně to byl zážitek intenzivní a mohu ho vřele doporučit. Přesto to všechno kolem mi ale pomalu ale jistě mizí z hlavy. (70 %) ()

Handle

Ze začátku zvědavost, na konci nas*ranost. Námět měl podle mě velký potenciál, bohužel tvůrci asi nepovažovali za dostatečně strašidelné prostě jen fakt, že hlavní postavu pronásledují divní lidi a ostatní je nevidí, takže z toho museli v druhé polovině udělat blbost, která se zařadí k x dalším "trapným hororům". Nebo vlastně nezařadí, protože nějakou záhadou dostal snímek od amerických kritiků přes 80 %, což fakt nechápu. Nicméně filmařsky to špatné nebylo (kdyby alespoň snímek nabídl nějak zajímavý závěr, uvažoval bych i o 3*). ()

ScarPoul

V zásade zaujímavý námet zasadený do pútavého a melancholického prostredia akéhosi predmestia v Detroite. Maika je krásavica a celkom mi imponovalo, že postavy boli neznáme. Kamera na jednotku. Celé to neustále švenkovanie a snaha o umelecký presah sa vydarila. Horšie to už je s postupným budovaním. Desivá scéna nebola ani jedna. Scéna, kde by sme sa o postavy naozaj báli sa tu tiež nenachádza. Dokonca aj niektoré veci, ktoré by mohli byť chuťovkami idú do stratena( bazén, pláž). Nepríjemná atmosféra funguje len prvú čast, potom je to tá istá variácia. Pozerám z okna. Očakávam, že sa niekto z rohu vynorí a podobne. Od momentu ako to začne do momentu kedy sa to skončí sa to drží v jednej rovine. A tým pádom ma to začalo aj trochu nudiť. V zásade som čakal viac, ale nie som ani úplne sklamaný. Fakt niečo medzi. ()

Lacike

Vidím, že hororový žáner je stále v hajzli. Nápad akotak zaujímavý. Prevedenie otras. Chcelo to poriadne zapracovať na pravidlách, čo ten bubák môže, čo nie a čo na neho platí. Takto som celý film znudene sledoval jak hlavná hrdinka o život uteká pred nejakým totálne spomaleným naháčom a do toho huláka temná hudba, ktorá sa tomu márne snažila dodať štipku napätia. Jediným kladom bola nádherná Maika Monroe. 3/10. ()

BoPo

Jednoduchá zápletka. Sexom sa môžete nakaziť smrteľnou kliatbou a zároveň sa dá sexom tohto prekliatia zbaviť, posunúť ho ďalej. Než tak vykonáte, smrť pomaly a isto kráča priamo k Vám. Nejedná sa však o žiadnu krvavú vyvražďovačku tupých mladistvých. Neutečeš má hutnú atmosféru podporenú predovšetkých výborne zvoleným soundtrackom. Napriek určitým nedostatkom, ktoré zabraňujú premýšlať nad ešte vyšším hodnotením, sa jedná o dosť neotrelý film, ktorý dokázal z minima vyťažiť takmer maximum. ()

Ouwen odpad!

Tak tenhle komentář si vychutnám. It Follows je jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Ty vole, možná to trumfne Fast Eight. Ten film jsem totiž dokoukal, tady to nešlo. Musel jsem odvracet zrak a zacpávat si uši z tohohle průjmu. Takže jo, absolutní dno filmařiny. Špatná a nezvládnutá režie, která staví především na utahaných, dlouhých a krásných záběrech. Na předvídatelných jump scarech. Ta hudba, co zde celou dobu hrála, rozbíjela na kusy veškerou atmosféru. Díky těm hrozivým tonům, jsem odhadl snad každej záběr. Scénář a zejména dialogy psal výblitek. Jakože hele, to že sedí nějaké buchty na gauči a dělají si srandu z toho, že si jedna prdne. Nebo že týpek vypráví něco v tom smyslu; "Hahah, když jsem byl malej kluk mohl jsem se počůrávat a nikomu to nevadilo". CO TO MÁ BEJT??? Vysvětlí mi někdo pointu takovejch slovních průjmů? Vždyť v tom filmu neexistuje žádná charakterizace postav. Je to jen další pásová výroba bez veškeré inovace a jestliže si myslíte, že se dočkáte odpovědí, tak vás zklamu. ANI NÁHODOU. Tenhle film posunul veškeré mé limity co se týče toho špatného, co se dá vidět, takže si ani horší sračku neumím představit. Ty vysoká hodnocení od mých oblíbených uživatelů nechápu. "Ty jo, pamatuju si na naší první pusu" "Hahhahahahahahahha".... ()

Seabeast

Po přečtení zdejších komentářů a smrknutí hodnocení uživatelů se sám sebe musím zeptat. Viděli jsme vůbec tentýž film? Sto lidí, sto chutí, jen co je pravda, ale zde mi přišlo, že autoři naprosto přestřelili. Už od úvodní "děsivé" scény mi naskočilo, že nejspíš půjde o nechtěný komediální horůrek. Řekl jsem si, dobrá, počkám a nebudu soudit předem. O to hůř, že se tento dojem při sledování víc prohloubil a začal jsem se smát tomu, jak je to všechno neuvěřitelné hloupé a naivní. Je mi jasné, že autoři chtěli vykročit jiným směrem a že touto paralelou se částečně poukazovalo na nebezpečí pohlavních chorob, ale působí to strašně komicky. Jedna scéna vlastně byla děsivá, ta v koupelně, jak tam hlavní hrdinka stála..........a měla na sobě ty bílý bombarďáky!!! :-O Nejsem zastáncem názoru, že horor musí mít tuny krve a být nervy drásající a explicitně nechutný, ale Neutečeš je místo trefy do černého spíš trefou do čvachtavě hnědé a trochu se bojím, že těm bombarďákům ve svých představách NEUTEČU!!! ()

JohnCZ

Poměrně originální horor a to ne námětem, nýbrž samotným zpracováním a způsobem, jakým vyvolává strach. První polovina je totiž nefalšované psycho, obzvlášť když se divák uvědomí, v jakém průseru se hlavní postava nachází. A ona nikdy nekončící paranoia je to nejděsivější, co It Follows dokáže nabídnout. Technicky je film nasnímán částečně umělecky, tempo je spíše pomalejší a děj je neustále ředěn kamerovými hrátkami. Jeden by řekl, že nuda, ale to, co film posílá na úplně jiný level, je hudba. Nic líbivého a už vůbec ne výrazného, ale čistě účelový soundtrack, který i z té nejnudnější scény dokáže vykřesat napínavý moment. A laciné lekačky tenhle film nepotřebuje vůbec. ()

vurhor

Paranoiu vyvolávající horor, ve kterém je jedna z nejlepších a nejděsivějších lekaček, ze které jsem se fakt málem posral (obzvlášť protože není postavená na tom debilním vohraným formátu, kdy za doprovodu hlasitého zvuku něco náhle vyskočí před kameru). It Follows kombinuje prvky hororů z 80. let, především Carpenterovo tvorby, s moderním filmařským řemeslem, přičemž lze tvrdit, že odvádí slušnou práci. První třetina je naprosto mistrovská. Film je to velmi pomalý, udržuje si ale napětí, temnou atmosféru, plus hlavní hrdinka je snesitelná. (A hot, jak jinak). Bohužel jakmile začnou pokusy o zlikvidování strašlivého "něčeho", co terorizuje hlavní holčinu, začínají taktéž problémy s logikou a borcením napětí a atmosféry. Ale celkově vzato lze říct, že se jedná o dost slušný horor, pokaždé, když jsem pak byl venku a někdo šel na ulici za mnou, byl jsem trochu nervózní. A když nad tím tak přemýšlím, film v podstatě symbolizuje, že nechráněný sex s sebou může přinést dost neblahé následky, ze kterých se pak těžko dostává. Tak bacha! Průměrné 4* ()

corpsy

O tom, že sex môže zabíjať, sa v hororovom žánri vedelo už pred mnohými desaťročiami, v odrodách ako slasher a giallo. Tu je sexuálny styk doslovným zabijakom. Môžem s kľudom povedať, že tento snímok sa nesmierne vydaril. Ak ide iba o vyvolávanie napätia a budovaní atmosféry - jednička s hviezdičkou. Paradoxne však dokonalosť snímku ( podporovaná 80´s inštrumentálnym soundtrackom ) v závere balancuje kvôli rapídnemu spomaleniu. Gradácia sa nekoná. Veľmi by som chcel dať maximálne hodnotenie, ale film obsahuje popri spomínanom probléme ešte niekoľko zakopnutí, takže najlepší horor za posledných 5 rokov sa nekoná. ()

joehot

Nápadité, ano. Významově hlubinové, jop, a AIDS je jenom první z možných motivů. Ale přistihl jsem se, že mě hlavní postavy filmu tak štvou, že přeju Chodcovi. A logickej laps v závěru byl úplně na facáka. Chytit to já, zaplatím si nějakou kurvu nebo pornohvězdu, ty by mě na pár let držely vklidu. ()

ledzepfan

Celý ten koncept je chytlavý a mě osobně bavil po celou dobu přestože "strašidelný horror" to byl jen v pár okamžicích. Klíďo bych si dal pokračování.. ()

hous.enka

Klasická černá sanitka á la Amerika. On se v autě pomiluje s ní, pak ji sváže (první WTF moment) a řekne jí, že teď ji TO (další WTF) bude chtít zabít. Znám to spíš ve variaci s pohlavní chorobou, slézáním kůže a podobně, ale tohle není tak překvapivé. Co je totálně překvapivé, že tu holčinu to nijak nerozčiluje, po ničem nepátrá a je vůbec celá laxní v životě, v rozsévání a tak... Jo, pohled na blížící se bíle oděného maníka byl trochu zneklidňující, ale ji fakt nezajímalo, kdo a proč ji chce zabít? Když u tohohle filmu nebudete moc přemýšlet, může to být celkem zábava. Jakmile ale jednou svůj mozek zapnete, budete asi dost zklamaní. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Oscarová sezóna pomalu začíná a jako tradičně se o první důležitá ocenění postarali pánové z National Board of Review. Tohle recenzentské sdružení potvrdilo, že nový Šílený Max nezasáhne jen do… (viac)