Parta spolužáků a přátel se chystá na maturitní ples a snad nejvíc se na něj těší Donna (Brittany Snowová), která před třemi lety prožila děsivou tragédii. Netuší ovšem, že psychopat, jenž vyvraždil její rodinu, utekl z ústavu a chce si definitivně vyřídit účty...  Před třemi lety se Donna Keppelová (Brittany Snowová) stala svědkyní toho, jak zběsilý zabiják (Johnathon Schaech) vyvraždil její rodinu. Dnes večer se koná její maturitní ples, a přestože scény z minulosti dívku stále děsí, těší se, že slavnostní večer prožije s přáteli, mezi nimiž se cítí v bezpečí. Je tu však něco, co Donna neví…Vyšinutý psychopat unikl z ústavu a vrací se, aby ji dostihl. Navíc je odhodlán zabít každého, kdo se mu připlete do cesty. Noc se blíží k napínavému finále a otázkou už není, která z dívek se stane královnou plesu, ale kdo unikne vražednému řádění. (oficiálny text distribútora)

Morholt

Reklama na nenápaditost a průměrnost. Vemte si všechna slasherová klišé, přidejte hloupě se chovající policajty, necharismatického padoucha a průměrné herce a máte Prom Night. Upřímně řečeno jsem se těšil na remake klasiky z 80tých let Hello Mary Lou: Prom Night a o to bylo zklamání větší. Někdo, kdo vidí slasher jednou za pět let, to možná ocení. já ne. 30% ()

demented

Nechápem, prečo niekto ohlasuje film ako remake, keď v konečnom dôsledku má s originálom spoločný nanajvýš názov. Narozdiel od originálu sa tento film točí väčšinu času naozaj okolo maturitného plesu (a to poriadneho...kam sa hrabe naša stužková :) ). Depresiami a nočnými morami zmietaná blondýna vs. učiteľ, ktorý má na ňu priam vražedný zálusk (naozaj nechápem, čo na nej videl) Veď to poznáte, školáci uživajúci si maturitný ples, vedúci hlbokomyselné reči o skončení jedenej etapy života a riešiaci brutálne problémy typu vzťahy na diaľku. Z letargie ich vytrhne učiteľ, ktorý práve ušiel z väzenia a chytá sa tento maturitný ročník decentne preriediť . Niežeby mi vadila absencia krvi, či nejaké dômyslené vraždy, ale keď klišé strieda klišé v tak hojnej miere a navyše bez štipky invencie, či originálneho nápadu, pozom dopozerať film do konca môže byť pre niekho vážnym problémom. Osobne nechápem ako sa takýto tuctový nudný televízny thriller dokázal pretlačiť na plátna kín. Na druhej strane, pretlačili sa tam už aj o mnoho horšie veci ;) ()

Eliott

Jediný důvod proč bych uvažoval o třech hvězdách je celková podhodnocenost celého snímku. Pravdou totiž je, že to vůbec není tak zlé. Jde o průměrný horor se záhadným zabijákem, ale to je asi tak vše. Sice se to v závěru pěkně rozjede, ale u mne rozhodly všudypřítomná klišé, neschopnost policie a nedostatečná originalita abych se na škále přiklonil k horším 50%. Vlastně mne nepřekvapila jediná věc, což je vždy špatně. Divák je tak schopen bezpečně odhadnout v jakém pořadí budou hlavní postavy umírat a vlastně i jak to celé skončí. ()

eraserhead666

Chcete-li si náležitě užít pocit, že jste věštec a vizionář, tenhle film vám to dokonale splní. Všechno co se v něm stane budete vědět ještě před tím, než se to stane. Tak předvídatelnej film jsem snad ještě neviděl. Zrcadlový lekačky mi po čase začaly lézt strašně na nervy. Ostatně, lekaček v tom filmu je podle mě nacpáno až moc, i když jedna u mě zafungovala, ale to je žalostně málo. Policajti se chovají jako dementi (SPOILER ví, že po ní jde psychopat a když se mu ji v hotelu nepodaří dostat, co udělají? Naservírujou mu ji k ní domů - jediné místo, kde ji bude hledat, místo toho, aby jí odvezli někam na neznámé místo, než ho dopadnou SPOILER), banda teenagerů si možná nezasloužila zemřít, ale každej druhej/každá druhá z nich minimálně pár facek. A co mě na filmu štvalo nejvíc? SPOILER Vědomí, že psychopat je do hlavní hrdinky udělanej natolik, že ji přece nemůže/nechce ublížit! To shodilo celej film. SPOILER. herec, kterej hrál psychopata měl pro svou roli docela povedenej ksicht, jehož potenciál ale nebyl zcela využit. Ale jedno se filmu povedlo. Začal jsem přemýšlet o tom, že se poohlídnu po té původní verzi - jestli to byla stejná sračka jako tohle, nechápu důvod remaku. Jednu hvězdičku dávám ani nevím za co, snad za to, že horory mám rád, možná za dobrou hudbu, snad za sexy jizvu na čele hlavní hrdinky.... ()

lennyd

Před pár lety byla Donna napadena šíleným maniakem Richardem Fentonem, který vyvraždil celou její rodinu - sice se Donně podařilo přežít, ale zlé sny ji stále pronásledují. Naštěstí byl vrah brzy dopaden, a Donna se může vrátit zpět do normálního života - a nyní ji (a její spolužáky) čeká maturita a hlavně - maturitní ples. Ale netuší, že se její noční můra se vrací - Fenton uprchl z vězení, a chce se pomstít ... Teenagerovská vyvražďovačka v tom pravém smyslu - bez nějaké velké invence, na druhou stranu se tvůrci ani nepouštěli do nějakých velkých experimentů (což většinou u daného žánru končí pěkným průserem). Sice se několika obvyklých chyb nevyvarovali (v hotelu je vyhlášen poplach, všichni zdrhají jen hlavní hrdinka si _musí_ jít pro zapomenutou šálu do hotelového pokoje), ale dá se to překousnout. Trochu bych ubral lekaček (kdykoliv si někdo otevře skříň,tak na něj buď vybafne vrah, nebo na něj vybafne nějakej kolega, kterej šel zrovna okolo). Hlavní hrdinka (Brittany Snow) je vcelku sympatické, vrah je zase vcelku nesympatickej - suma sumárum, čistě průměrný film (2.5*)... ()

• Film sa natáčal v Los Angeles, Culver City, Južná Pasadena (Kalifornia, USA) a Newport (Oregon, USA). (Arsenal83)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 13. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)