Laurie Strodeová (Scout Taylor-Comptonová) zastrelila sériového vraha Michaela Myersa (Tyler Mane), pričom sama utrpela ťažké zranenia. Po roku od tragických udalostí býva u šerifa Bracketta (Brad Dourif) s jeho dcérou Annie (Danielle Harrisová) a prenasledujú ju desivé sny. Netuší, že Myers, ktorého telo v osudnú noc zmizlo, ožil, a pri potulkách mestom pokračuje vo svojom krvavom diele. Blíži sa Halloween a do svojho rodného Haddonfieldu v Illinois vkročí brutálny vrah s obhorenou maskou a dlhým nožom. Nezastaví sa pred ničím, veď musí dokončiť neuzavreté rodinné záležitosti súvisiace s jeho pochmúrnou minulosťou. Od tých čias síce vyrástli v meste noví a odvážni hrdinovia, ale podarí sa im dnes prežiť dosť dlho na to, aby zastavili neživého a nezastaviteľného démona? (TV JOJ)

Campbell

Tak tohle se Zombákovy vůbec nepovedlo. Sám osobně Zombieho nepovažuju za jak bůh ví velkýho borce, ale jako průměrnýho režiséra, ale po tomto filmu můžu konstatovat že ho řadím do podprůměrných režisérů, kterých je na světe stovky. Jediný v čem se Zombie vyžívá je sprostá mluva. Ale to ho nezachrání. Vše je naprosto sterilní, od postav(Michael je tragickej!!!!) a po prostředí. NAvíc je film tak neuděsná nuda že to není možné. První díl jsem překousl a dokonce se mi i částečně líbila, ale tohle je fatk katastrofa. Jediné proč na film koukat je asi jen díky Dourifovy a McDowellovi kteří tu jako jediná dokáží hrát a mají charisma. Nekoukejte nato je to tragický a Michael tu vypadá jak nějaké hovado. ()

Wacoslav1 odpad!

Co to do píči bylo?! První remake ještě překvapivě nebyl vůbec špatnej, ale tohle je naprostá katastrofa a totální urážka. Od začátku jsem tu nepobíral jak může sérii Haloween někdo takhle zprasit, ale fakt se jim to povedlo. tenhle film mě neskutečně nasral. Tohle si můj oblíbený masový vrah rozhodně nazasloužil.0% ()

petero

Zombieho Halloween II dokáže poriadne nasrať, znechutiť a prirovnať ho k rovnakému debilovi ako je tvorca nového Friday the 13th, no začína to ako pôvodný Halloween II (ale aj to je poriadna podpásovka pre fanúšika a človeka tešiaceho sa, že sa to celé bude odohrávať v nemocnici) a ukončené je to v podstate ako Halloween 4, len problém je v tom, že na rozdiel od pôvodnej sérii sa táto Zombieho (zatiaľ) zameriava na samotného Michaela a to v poriadne haluznom podaní a naopak Laurie a v podstate aj všetkým ostatným prajete ukrutnú smrť, prinajmenšom ako napríklad keď rozmlátil ksicht tej barovej kurvičky o zrkadlo a nie len obyčajné uškrtenie tiež užívajúcej si dievčiny. Ku koncu to akosi zapadlo, proste to tak muselo byť ale trojku už nech natočí niekto iný, nechcem ďalší metalový videoklip. ()

Frajer42

Mně se tedy pokračování řádění Michaela Myerse líbilo více. Rozhodně však ne o mnoho. V minulém dílu se teprve zacvičoval a vraždění nestálo za moc. Teď je však zpět a je nasraný více než kdy předtím. Kromě dokonalé práci s nožem naši pozornosti neunikne ani rozšlápnutá hlava či průsek sekerou. Docela dost mi na filmu překážely ty posrané vidiny spojené se strašně blbým příběhem. Takže nakonec bude asi nejlépe, když zůstanu s hodnocením na té ubohé *. ()

Kryšpín

V jednom už mám jasno, na filmy Rob Zombieho nemá smysl chodit. Měl by radši zůstat u hudby, neprznit filmovou tvorbu a nepohřbívat horrorové klasiky. Po filmu jsem si uvědomil, že tam bylo plno zbytečných scén, které tam vůbec být nemusely (a byli natočeny jen kvůli tomu, aby to mělo minutáž celovečerního filmu). Expozice je zcela zbytečná. Možná si (ne)rejža chtěl natočit dramatickou scénu mezi matkou a svým dítětem. Ale ta vůbec nefunguje. Někdo si tu neuvědomuje, že film je umění, nikoliv možnost nasnímat vše, co se nám líbí. Malcolm McDowell jako herec začal na vrcholu a poslední dobou se upisuje k divným projektům a přitom má takový herecký potencionál a charisma. Horrory jsou od toho, aby vás lekaly nebo děsily přemírou brutality. V tomto filmu lekačky nejsou. Na druhou stranu brutalita ano, ale díky mizernému střihu vidíme spíše abstrakní obrazy, pod kterými si musíme představit, co se vlastně na plátně odehrává. Ono to možná je i tak lepší, ale stejně... Never more! ()

• Severoamerické tržby byly 33,4 milionu amerických dolarů, celosvětové pak 39,4 mil. (NIRO)
  • Rozpočet činil 15 000 000 amerických dolarů. (Chatterer)
  • První film ze série Halloween, kde Michael chodí bez masky. Také první díl, v němž Michaelovou (Tyler Mane) primární zbraní není kuchyňský nůž. (Chatterer)

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (viac)