Štyri roky po udalostiach zachytených vo filme Halloween zabíja žije Laurie s vnučkou Allyson a dokončuje svoje pamäte. Michaela Myersa od tej doby nikto nevidel. Lauria sa potom, čo mu dovolila určovať a riadiť jej realitu po celé desaťročia, rozhodla oslobodiť od strachu a hnevu a prijať život. Ale keď je mladý muž, Corey Cunningham, obvinený zo zabitia chlapca, ktorého strážil, zapáli to kaskádu násilia, ktorá donúti Laurie, aby sa raz a navždy postavila zlu, ktoré nedokáže ovládať. (CinemArt SK)

Mordenroth

To sa tak nerobí do psej matere! Tento film je v podstate odpadová záležitosť, na ktorú radšej rýchlo zabudnem. Scenár musel napísať fakt dement... Jednu hviezdičku si však zaslúži za tradične vynikajúcu hudbu. Snímka Halloween Kills mala byť tou poslednou v duchu hesla, že v najlepšom treba prestať. ()

SOLOM.

Když v roce 2018 natočil David Gordon Green první díl této trilogie, byl jsem hodně zvědavý, jak se s tématem Halloweenu popasuje. Nikdy jsem nebyl žádným zarytým fandou série ani Michaela Myerse, ale za to Jamie Lee Curtis jsem měl hodně rád. Ukázalo se, že jde o lehce nadprůměrnou záležitost (dal jsem tomu tehdy 60%) a další dva díly jsem si tedy nehodlal nechat ujít. Jenomže když v roce 2021 přišel film Halloween zabíjí, dostavilo se první zklamání. Postava Laurie byla odsunuta do pozadí a kromě povedených masakrů hasičů a staré černošky a jejího manžela (která to záhadně přežila a objevila se i zde), mě to vlastně ani moc nebavilo. Nebýt návratu některých postav z minulosti, nedal bych tomu ani to průměrné ohodnocení a tak jsem doufal, že trojka přijde s něčím výjimečným.    To se ale nestalo. Halloween Ends je bezesporu nejhorším dílem celé trilogie a to po všech stránkách. Obrovské zklamání započalo už jen tím, že uběhne skoro 40 minut, než se Michael objeví poprvé na obrazovce. Celou dobu jsem si říkal, jestli si tvůrci z nás udělali jen srandu, nebo to myslí vážně. Místo toho sledujeme jakési romantické drama mezi vnučkou a usvědčeným mladým vrahem, který to v hlavě nemá zrovna v pořádku a kterého celé městečko nesnáší a dělá si z něj srandu. Ten borec mě popravdě absolutně nezajímal a jeho cestu ZLA jsem mu taky nezbaštil. Proměna v chladnokrevného vraha, který se chce vyrovnat místní legendě – dokonce se s ním i popere o Michaelovu masku, no nevím, čekal jsem něco mnohem víc. Vždyť i ta partička výtržníků byla naprosto lichá – profackovala by je i osmdesátiletá babička…   Naštěstí si to kultovní zabiják ke konci rozmyslel a z té smradlavé stoky vylezl. Moc paseky sice nenadělal, ale pár mrtvých si na své konto připsal. Důchodcovský souboj v kuchyni se mi docela líbil, ale chtělo to větší grády. Čekali jsme na to tak dlouho, ale těch pár minut bylo jen chabou náplastí. Jamie Lee Curtis zachraňovala situaci, protože dostala více prostoru než minule, ale vůbec se jí nedivím, že prohlásila, že tohle bylo už naposledy, co ztvárnila postavu Laurie. 40% ()

Bloody13

Pokud bych chtěl dojebat nějakou známou hororovou sérii, udělal bych to přesně takhle! Tyhle slova použil jeden můj kamarád, když jsme se dostaly na téma "Tak co novej Halloween?! Viděls?" Ano, viděl, ale chtělo se mi brečet. Proč? Protože Michael Myers v kanále, vole! Proto!! Greenovi teď asi mnozí nemůžou přijít na jméno. Jak je vůbec možný, aby tenhle člověk, co s respektem a láskou naváže na původní Halloween, pak v následujících dvou filmech celý svoje úsilí spláchne do hajzlu a zmateným divákům ještě s úsměvem plivne do ksichtu. Díky moc, Davide. Opravdu sis myslel, že u pokračování kultovního slasheru bude chtít někdo čumět mikroskopem do hlav obyvatel Haddonfieldu? Seznamovat se s nima takřka hodinu a půl? Řešit jejich spory a životní bolístky, aby pak v závěrečný dvacetiminutovce konečně dorazil důchodce v bílý masce, přeříznul pár krčních tepen a krátce na to nedůstojně umřel? Ne ne, tady je všechno špatně. Samozřejmě až na těch pár mordů a Carpenterovy hudby, ale tak to jsme viděli a slyšeli už minule a jak to dopadlo. A vůbec, po tomhle lajdáckym zakončení mám - i když si to nerad přiznávám - chuť na Halloween Kills. A to není moc dobrá vizitka tohodle filmu, že? Tak snad zase za pár let a o dost líp. Prozatím dobrou noc, Miku. (30%) ()

silentname

"Halloween Ends" je nakoniec asi úplne iný film, než sme čakali. Popravde som z neho nadšený podobne ako som bol z "Halloween Kills", ale na druhú stranu z úplne iných dôvodov. Oba filmy sú pre mňa nudné, no oba na to majú úplne iné dôvody. Kým v jednom filme má Michael Myers so svojou maskou superschopnosti, v tomto ho zase skoro vôbec nevidíme a miesto toho sa venujeme úplne inej postave, ktorá prechádza svojim prerodom. Možno to mal byť niečo ako nový origin... a keby to poňali tvorcovia trošku lepšie, možno to mohlo fungovať. No pôsobí to v skutočnosti ako keby niekto mal rozpracovanú drámu o dievčati, ktoré sa zamiluje do budúceho psychopata...a niekto nevedel ako ukončiť trilógiu Halloween a tak to dali dokopy a máme tu tento zlepenec. A keď sa pozriem na to, koľko scenáristov mal tento film, možno sa niečo podobné reálne aj stalo. Pre mňa skutočne slušná dávka nudy, no tých niekoľko solídne vyzerajúcich vrážd ma presviedča, aby som tomu dal o bod viac. Ale asi je dobre, že film sa volá "ends". Tak dúfam, že nekecá. Hodnotenie: C ()

Slasher

Slabý závěr téhle trilogie. Opět nezvykle pojatý, Myers se aktivuje / vybelhá ze stoky snad po hodině stopáže, což by nebyl nutně problém. Kdyby předcházející děj ve finále dával k*rva smysl - místo toho sledujeme rozpačitý román, psychologický outsider boy drama, postavu Coreyho a jeho progress k "cestě zla", což poté kulminuje divnou konfrontací v kanále a sérií cringe dialogů. Sem tam přijde pěkný kill, leč pozdě, divák (minimálně já) už je tou dobou ve stavu otrávení. Nechce se mi věřit, že na tom měla scénaristicky větší podíl moje oblíbená dvojice McBride & Green. Škoda, 2018 jsem byl nadšený. ()

• Otázkou bola použitie Jasona Voorheesa do filmu, ale režiséri sa rozhodli, že nebudú spájať tieto dve filmové série. (Zeker)
  • Michaelovi Myersovi je v tomto filmu 65 let. (Takeshi666)

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (viac)

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

28.09.2023

Ačkoliv jsme se posledního filmu ze série Halloween dočkali loni, kdy režisér David Gordon Green se snímkem Halloween končí uzavřel svoji hororovou trilogii navazující na úplně první film, podle… (viac)