Piatok trinásteho 2

• Česko Pátek třináctého 2 (viac)

Jason Worhees - o kterém si všichni mysleli, že se utopil v Crystal Lake - se vrací s obrovským arsenálem zbraní a mstí se neznámým lidem, kteří táboří u jezera. A začíná hrůzostrašná podívaná! Pět let po masakru rozpoutaném v nově otevřeném prokletém táboře Křišťálové jezero šílenou Pamelou Voorhees, nesmyslně mstící nešťastné utonutí svého syna Jasona, je zprovozněn sousední tábor. Jenže Jason nezemřel a nezemřela ani žízeň jeho matky po pomstě na nové generaci táborových vedoucích a každém, kdo se motá kolem. Začíná další bouřlivá noc u Křišťálového jezera a s ní další hrůzná jatka. Pokračování úspěšného kempařského slasheru Seana S. Cunninghama debutujícího Steva Minera. (Magic Box)

genetique

Ak mám dopredu vedieť kedy, kto, koho a ako zabije, tak sa potom nemôžete čudovať, že hodnotím film tak nízko. Začal som s tým, že si dolpním Jasonovu sériu, ale po tomto ma prešla chuť. Snáď sa niekedy napraví. Kde je to umenie klasických horrorov? Byť autorom klasiky, tak zakážem točiť také žumpovné pokračovania. 45%. ()

liquido26

Na scéně se poprvé objevuje nejslavnější filmový brankář a zabiják všech dob Jason. Druhý díl Pátku třináctého (mimochodem ve filmu nebyla ani zmínka o tom, že by se film odehrával v tento den) zachycuje Jasona v době, kdy ještě nezačal chytat za Detroit Red Wings a kultovní brankářskou masku proto nahrazoval již méně kultovním pytlem od brambor s jednou dírou pro oko. Povedená, svižná, nenudící vyvražďovačka, u které mi ale krev v žilách netuhla tolik jako u prvního dílu. Asi je to proto, že jsem si film ze strachu, že se zase budu bát pustil radši ve dne :-))) ()

Joker Punx

Dvojka výbornýho slasheru a tady už bude konečně mordovat oběti Jason Vorhees ale ještě nebude mít svojí legendární hokejovou masku. Dvojka byla na té samé kazetě od tátovýho kámoše, jednička byla z Novy a dvojka z tehdejšího programu Premiéra TV. Dvojka navazuje hned na jedničku a režie se ujal Steve Miner. Hlavní hrdinka z prvního dílu co přežila Alice (Adrienne King) je hned na začátku dvojky ale Jason si jí vyhledá a zabije. Potom se už děj odehrává opět v táboře Crystal Lake a máme tu další teenagery, už jich je víc. Hlavní hrdinka filmu se jmenuje Ginny a hraje jí Amy Steel. Druhý díl už neni tak napínavej jako první, ale je to pořád slušná vyvražďovačka. Dospělého Jasona si tu zahrál Warrington Gillette a jeho kaskadér Steve Dash. Maska je opět dobře udělaná, dospělej Jason je fakt hnusnej :D Ve dvojce má ještě místo hokejový masky na hlavě pytel. Je docela divný že z Jasona udělali mlčenlivýho, když v jedničce jak se topí řve o pomoc. Jason furt mlčí stejně jako Michael Myers. Vraždy dobře udělaný a gore taky ujde. Dvojka je pořád fajn díl ()

korbitch22

Naprostá příšernost.Klasická ukázka děravého scénáře brutálního béčka z 80sátých let.Jsem béčkař,ale razím heslo i béčko se musí umět a musí v sobě něco mít.Žádná atmosféra,příšerná hudba...fakt příšerná,tupé dialogy,nezáživné smrti,Jason v hadru na hlavě...těch lidí k zabití...těch možností!A čeho se dočkáme?Ničeho :-) 1* hvězdu za slide vozíčkáře a Jasonovo proběhnutí před autem.Jinak další důkaz toho,jak trapná série tohle je. ()

mzss1

(54%) Máme tu druhou část této celkem známé hororové série. První díl mě teda moc nechytl, pomalé tempo, pár amatérsky natočených vyvražďovaček a trapná postava Jasonovi matky. No, druhý film nám zezačátku rekapituluje cca posledních 5 min v závěru původního snímku a pak nám během dalších 3 minut uzavře hlavní postavu v předešlém příběhu. Poté se začne rozvíjet dějství nových postav a začne to celé nanovo. Postavy mi naštěstí už nepřišly tak nudné a otravné – takže aspoň nějaká změna k lepšímu. Vraždy jsou opět obyčejnější, ale sem tam se na ně dívá už lépe, zejména finální cca 20 minutovka se už víc rozjede. Vidíme tu už konečně Jasona (sice má na sobě takový prostěradlový pytel, takže vizuálně nevypadá moc děsivě) ale nevadí. I klasické hudební theme mi zde přišlo snesitelnější, tak už jsem si na ten soundtrack zvykl. Celkově to není žádná velká pecka, podruhé bych si to už nepouštěl, je to taková lepší verze jedničky. Nicméně furt lepší než drátem do oka. Stopáž byla kratší, takže to nakonec bezbolestně uběhlo. ()

• Přestože je v roli Jasona uveden herec Warrington Gillette, tak většinu snímku ho ve skutečnosti hrál kaskadér Steve Dash. Gillete hraje Jasona pouze ve scéně, kde je odmaskován. (Chatterer)
  • Natáčení probíhalo v Connecticutu a Los Angeles. (henrycruel)
  • Jedna z hlavních představitelek Ginny Field (Amy Steel) byla pojmenována podle scénografky Virginie Field, která se podílela na prvním i druhém dílu. (Stocki)