Evil Dead: Vzostup zla

• Česko Smrtelné zlo: Probuzení (viac)

Večne rozcestovaná Beth sa rozhodne po rokoch navštíviť svoju staršiu sestru Ellie, ktorá žije s tromi deťmi v stiesnenom byte v Los Angeles. Návštevu však preruší nečakaný objav tajomnej knihy, ktorá vyvolá prastaré zlo a v budove rozpúta peklo. Keď Ellie posadne neľútostný démon, jej blízki musia bojovať o prežitie a čeliť tej najhoršej verzii rodiny, akú si viete predstaviť. (Continental film)

SHI-SHA

Začátek nic moc, závěr pecka. Ale stejně jako u nového Vřískota mám pocit, že film stávající sérii příliš neobohatil. A kde byl Ash? :'( ()

CinemaRanger

Jeden starý činžák, pradávná kniha z kůže, tři vinylové desky a hektolitry krve! Další mistrovský kousek do rodiny Evil Dead je na světě. Neznámý režisér, do jehož rukou Sam Raimi a Bruce Cambell svěřili osud této legendární franšízy, předvádí, že umí a naděluje nám intenzivní podívanou, která nepřipraveného diváka opět znechutí a veterány uspokojí, tak jako to před lety zvládl Alvarez, ba dokonce lépe, a dékády před samotný Raimi. Ačkoliv se příběh, krom změny prostředí a životních trablí hlavních hrdinek, nezměnil, Lee Cronin přichází s řadou neokoukaných nápadů - scéna přes kukátko, struhadlo, zmíněné vinylové desky nebo final boss. Zůstávají ovšem i klasické trademarky - motorová pila a kamerové nájezdy. Potěšilo také rozšíření loru. Po technické stránce vyladěné, agresivní sound design lahodil mým uším, efekty i masky parádní a kamera též. Čekal jsem hodně, ovšem takový nářez ne. Dal bych hned znovu a doufám, že se dočkáme dalšího dílu. ()

CatcherBlock

Dobré? Ano....   ale čekal jsem víc... Více atmosféry, ještě více Gore, více příběhu a dobrých postav. Až příliš mnoho času se ztratilo scénami, kde se nic nedělo a až příliš mnoho času se ztratilo tím, že hlavní (posedlá) postava poskakovala a poletovala, naprosto bez důvodu a to mi vadilo asi nejvíc. Čekal jsem, že se Raimi s Croninem a Campbellem pustí víc do nitra příběhu a celé té historie a bádání ohledně zla, že bude víc Tajemna, temna a že to celé bude zajímavější a že mě to přibije do sedačky: Leč nestalo se.... Tohle bylo povrchní celkem ()

Immortal17

Víte, jak strašně jsem vybíravá a kritická vůči tvorbě novodobých hororových filmů, jako fanda tohoto žánru musím podotknout, že spoustu hororů dnešní moderní doby bývají celkem slušné braky. Jsem nadšená, že po shlédnutí nového Evil Dead Rise, mohu toto své tvrzení naprosto vyvrátit. Za posledních dobrých deset let jsem neviděla lepší snímek této kategorie. Každý hororový nadšenec mi v tomhle dá jistě za pravdu. Tvůrci si dali silně záležet na zachování 80' touche v kombinaci nové generace. Ačkoli se lesní duch přesunul do městského věžáku (uznávám, že této změny jsem se drobet obávala) musím podotknout, že nápad to byl topový a ve finále to dopadlo přímo "luxusně". Pro diváky, co se na tenhle poklad teprve těší a čekají jako na trní až se budou moci kochat pohledem na krvavou obrazovku a uklidňovat pištějící drahé polovičky po své boku co nejsou úplně fanoušci podobného žánru a litrů krve, se slovy "To je hrozné! To nedávám!", nechci příliš prozrazovat. Ale radím vám dobře, v žádném případě si ho nenechte ujít. Jak jsem kritická v hodnocení hororových filmů, zaslouží si tohle 5/5. ()

okkac

Oceňuji, že Evil Dead franchise se vydává dvěma směty. Origální Evil Dead trilogie od Raimiho a seriál Ash vs. Evil se vezla na hodně krvavé, ale zárověň vtipné vlně. Remake od Alvareze a teď Evil Dead Rise jsou ale plně hororovým a brutálním směrem bez jakéhokoliv humoru. Alvarez;v Evil Dead je krapet lepší, ale tady zas máme prostředí bytového domu v L.A. a díky délce to vůbec nenudí a je svěží, že i v podstatě děti nejsou ušetřeny různých věcí. Jen mi není jasné, jak tělo posednuté démonem, bylo schopno odřídit na chatu :D ()

Deyw

Ty kokot! Ta kamera je naprosto bozi, coz uz vam napovi uvodni titule, to je fakt neco uzasneho! v pozdejsi pasazich filmu - ty uhly kamer, stridani stran a zoom na objekty je majstrstyk a troufam si rict, ze je to nejlepsi prace s kamerou a filtry ever co se hororu tyce, kde kazdej zaber je fakt masterpiece, ono to pusobi ze zacatku jako obycejna indie vec, ale jakmile se na scenu dostane kniha a bozska Alyssa tak zacne ta prava tyranie a kamerove porno..a dalsi velka vec je zvuk, takhle nazvucenej horor nepamatuju tvle - dolby atmos trha koule 🥺 vsechny cvachtani tvle vyblitky,chcanky, cakance znej jak kdyby byl nekdo vedle vas v kuchyni tvle 🥹 scenar je jedina slabina jakoze nevadi, protoze se tu moc nemluvi, ale kdyz to zacne tak sem si uchcal kolikrat jak je to nahovno - "mama vypada jako obrazky z ty knizky" je uz ted top tvle 😀 kazdopadne celkem komorni pojeti a kdyz to jde pomalej a clovek si muze rict, ze nic tak ten zaver, kdy se odejde z bytu - dopici to je inferno, takova lazen krve tvle a motorovka tu reze jako debil..to peklo na konci nema fakt obdobu a vetsi rezbu jsem dlouho nezazil 😂 urcite to nadstrelim je to 3-4hvezda, ale ja za to poteseni a pilu dam plnej kvalt a chci vic! ()

Radiq

Klasické Smrtelně zlé schéma - najde se kniha, zvukovej nosič (už vidím ty technicky zdatné kněze, co si to tenkrát nahrávali na gramofonové desky), vyvolání, posednutí, nemůžou se tam odsud dostat, do úsvitu mrtví, brokovnice, motorová pila. Stal se z toho obyčejnej horor, ale chybí tady ta vtipná část, která dělá Smrtelné zlo Smrtelným zlem. A to je chyba - to jako tvůrci nepochopili (stejně jako v Lesním duchovi z roku 2013), že humor je neoddělitelná část Smrtelného zla? V Ash vs Evil Dead to šlo, tak proč ne v celovečerních filmech? Zůstalo jen gore a pro někoho děs a hrůza. Pro mě teda jen to gore. Slabota, která nedělá Smrtelnému zlu dobré jméno a jen ho využívá. ()

Sabrewulf odpad!

Může mi někdo, prosím, vysvětlit, proč tvůrci (čti banda vylízaných dementů) nacpou do hororu 10tiletého smrada, když si s ním vůbec nevědí rady? Konkrétně s jakýmkoliv náznakem psychologie? Do prdele, (ne)reakce té malé holčiny na bubáky a všechno kolem tu byly tak MIMO REALITU (i v rámci béčkového hororu!!!!!), že mít ty degeny po ruce, rozkopu jim držky, že jim ty zuby z huby vyskáčou radši samy. To nikdy neviděli jediné video, jak a čeho se malá děcka bojí? Neviděli nikdy v realitě jak dokáží být děcka (byť o něco menší) vystrašená k smrti kvůli třeba jen člověku převlečeném za plyšového králíka? Oni sami se narodili rovnou do kómatu a probudili se až jako třicátníci, takže nedokázali v těch svých posraných mozečcích zhodnotit, jak by se v dětství sami báli? Ty vole, ta malá pizda od začátku do konce filmu pobrekává, jako by domů donesla čtyřku z matiky! Propíchne tyčí hlavu vlastní sestře, až ji ostříká její krev a má výraz, jako by viděla psa kadit na koberec. A korunu všemu nasazuje celé finále, kdy se na ni zblízka sápe takový bubák, že dospělý by ječel, pištěl, brečel, řval smyslů zbavený v absolutním záchvatu strachu a pokud by přežil, do smrti by se pochcával a byl tak psychicky mimo, že by z něj v blázinci zbyla jen lidská schránka bez duše, kor desetiletý fakan a ona má pohled, jako by jí kopeček zmrzliny vypadl z kornoutku na zem, kurva už!!!! Ti Amíci jsou ve stylu vařené žáby ze svých filmů tak zdegenerovaní, že už ze všeho dělají naprostou rutinu a vůbec u toho nepřemýšlí. To samé diváci, kteří tohle pravděpodobně vůbec nevnímali, protože nás přece v hororech zajímají jen lekačky, gore, atmosféra a na nějakou psychologii lidí sere pes. Kdyby to bylo podáno s nějakou nadsázkou, nebo černým humorem, dalo by se nad tím mávnout rukou, přece jen takový malý klučina v Návratu živé smrti 2 je mezi zombíky taky úplně v klidu, ale tam jde o hororovou komedii. Toto se však bere tak smrtelně vážně, že je takový extrémní úlet naprosto neakceptovatelný. Oni prostě udělali to samé, co Black v Predátorovi:Evoluce, kdy tam strčil jakože autistickou postavu, aby pak v celém filmu ten její handicap zcela ignoroval, zde zase ignorují věk, vůbec nepracují s rozdíly mezi generacemi, takže všichni na všechno reagují stejně, čímž samozřejmě ten mix generací ztrácí smysl. Úplně mi to zkurvilo celý film, kterému bych normálně dal i tři hvězdy, ale někde od toho, kdy se vykadil ten pes na koberec...ehm... tedy od té nereálně reakce na zabitou bezpohlavní ségru, jsem začal film proklikávat vpřed, protože vola ze mě nikdo dělat nebude. Dokonce jsem si na tohle téma udělal meme, komu nevadí spoilery, mám to ve svém deníčku. Jo a co ostatní aspekty filmu? Ale jděte! Vás by zajímalo, jak chutná řízek, či brambory, když by se vám na talíř někdo vysral? ()

Nivenx

Konečně tu máme opět démony že světa smrtelného zla, takže jsem samozřejmě spokojený. Alvarezovo verze mi prostředím a náserem seděla přeci jen více. Na atmosféře se mohlo přidat a trochu více hýbat kamerami, ale i rak spokojenost a šup sem s dalším dílem! ()

HorrFi

Dlouho jsem se tomu vyhejbal, protože už tenhle hororovej subžánr moc nevyhledávam, ale nakonec mě k tomu jeden debílek dokopal a jsem za to rád.. rozhodně jeden z těch lepších hororů posledních let.. silný 3 hvězdy ()

sugythesugar

Do kín prišiel nový Evil Dead a po maximálne gore remaku z roku 2013 tu máme ďalší gore-fest. Tentokrát mierne odľahčenejší s veľkým množstvom odkazov na pôvodnú sériu Sama Raimiho, ale aj na iné slávne horory. Zmena prostredia (predtým les, teraz veľký obytný dom uprostred mesta) je výrazná zmena, ktorá tento diel odlišuje od starších súrodencov. To čo musím vyzdvihnúť je určite nápaditosť prevedenia, kedy má každá scéna vlastný zapamätateľný nápad. Či už ide o scénu na chodbe, ktorú sledujeme cez kukátko v dverách, alebo kreatívne použité strúhadlo na syr. Nové pojatie otvára dvere celej novej sérii a aj keď nie som cieľový divák, ktorý by sa vyžíval v odborných krvavých výjavoch, tak určite to stojí za pozornosť. 7/10 ()

Remivsremi

Derivát předchozích dílů. Vše se děje jakoby náhodou. Chaoticky naházené scény na sebe, okořeněné explicitním násilím. Krev a různé tekutiny je vůbec modla tvůrců. Chybí tomu ale buď humor původní trilogie, nebo ladnost filmu z roku 2013. Tam děj měl aspoň nějakou posloupnost. Zde se nám dostane vážně jen krvavý chaos. Pár zajímavých scén by se našlo, herci jsou v pohodě, ale zábavné ani strašidelné to není. ()

Khumbac

Já se bavil... po delší době se sluchátky, které tomu přidají drive. Myslím, ze někteří uživatelé to dehonestující záměrně. ()

filmmovier

Smrtelné zlo se vrací v plné síle. Probuzení má luxusní zvuk a vizuálně je taky úchvatné. Sázkou na jistotu je také fantasticky obsazená Alyssa Sutherland, která na sebe zaslouženě strhává veškerou pozornost, ale sympatické jsou taky její děcka a ségra. Přesun do hnusného tmavého paneláku rozhodně nijak neuškodil, naopak. A v neposlední řadě je nejnovější příspěvek do Evil Dead série nápaditý, brutální a krvavý. Červená tady fakt teče proudem, ale nejlepší na tom všem je. že nespoléhá jenom na to. Zároveň je totiž také sakra strašidelná a napínavá, a to se musí ocenit. Výsledek je tedy famózní, dost možná jde o horor roku a je jenom dobře, že šel nakonec i do kin, ve kterých jsem ho neviděl. Pár pomrknutí na původní sérii taky potěší, ale film si bez problémů získá i nové diváky, kteří prostě jen touží po kvalitním, napínavém a atmosférickém hororu, v němž není hromada krve tím hlavním tahákem. 90 %. ()

BROKEN_

Zbožňuji sérii Evil Dead. Pro mě osobně se jedná o nejlepší hororovou sérii, kterou stvořil šikula Sam Raimi. Každý rok si jí povinně pouštím. Nejnovější přírůstek do této série jenom potvrdil, že značka Evil Dead je něco čeho si musí hororový fanoušci nesmírně vážit. Režisérovi Lee Croninovi, který natočil solidní kraťasy, ale nepříliš povedený celovečerák The Hole in the Ground, se povedlo tuhle značku znamenitě oživit. Přináší s sebou svěží vítr v podobě nového prostředí, které doplňuje skvělými nápady (struhadlo). Audio naprosto úžasný (už jen díky tomu jsem strašně rád, že jsem si film užil v kině a ne původně plánovaný uvedení na HBO Max). Kamerové záběry moc pěkný. Herecké výkony skvělé a především bych chtěl vypíchnout malou holčičku. Ta je hodně talentovaná. Postavy nedělali nelogická rozhodnotí a to cením. Gorefest není Tak brutální jako u remaku z roku 2013, ale jedná se o pořádně pěkně krvavou podívanou při které některým nebude příjemně. Odkazy na původní filmy Sama Raimiho potěšily (oko vystřelené do pusy). Od chvíle, kdy se začne číst z Necronomiconu, tak začne hororová jízda až do konce. Několikrát jsem měl špatný pocit co se dál stane a byl jsem nervózní. Palec nahoru za to, že v tomto filmu není nikdo v bezpečí. No a finále..... oh boy.... to byl naprostý naaaaser! Praktické a vizuální efekty dokonalé. Při odkazu na Osvícení, kdy byl výtah zalitý krví, tak musím říct, že takhle zalitý krví velké plátno jsem ještě neviděl. Jsem se u toho culil jak šašek. Co dál psát k tomuto šmakovnímu horůrku. Splnilo to očekávání. Horor roku? Na 90% ano.... uvidíme co přinese zbytek roku. Co se týče toho pocitu hororovýho nadšení, tak Evil Dead už teď u mě vítězí. Miluju to! 9/10 ()

Sfinkter

Raimiho rukopis je čitelný pouze zlehka, absurdní snímek se vyvine do looku Resident Evil a sice se stále něco děje, ale očekávaná zábava se nekoná. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru