The Hole in the Ground

• Austrália The Hole in the Ground (viac)

Christopher těžce nese, že se s nimi otec nepřestěhoval. Je kvůli tomu posměchem ve třídě a jednoho dne se o tom pohádá s matkou. Uteče do nedalekého lesa, kam ho matka Sarah sleduje. Syn se jí ale ztratí a namísto toho nachází uprostřed lesa velkou díru, jako po sesuvu. Když se pak Chris vrátí a Sarah několik dní sleduje jeho jednání, zdá se jí, jakoby to nebyl vůbec její syn. Je možné, že se v lesích skrývá tajemství, o kterém nikdo neví nebo o něm nechce mluvit? (Rodriguez)

mzss1

(62%) Ale jo, sice se z toho stala klasická jednohubka v tomto hororovém tkzv subžánru, ale já se přesto bavil. Připomnělo mi to nedávného POTOMKA v kině. Opět tu máme nějaké mocné síly, které se zmocní malého chlapce a ten se začne chovat divně. Takže tu máme pár zajímavých scén a dokonce i nějaké to napětí a solidní pointu na konci. Je to takové ponuré, chladné, takže atmosféru si můžeme vynachválit. Jen to má takové pomalejší tempo a v mých očích dost nesympatickou hlavní hrdinku (matku onoho chlapce). Navíc jsem cítil, že to mělo mnohem větší potenciál, především ten konec mohl být více rozvinut. Přesto celkem spokojenost, nadprůměrný horor, který aspoň za to 1 vidění stojí. ()

Jello Biafra

Tak som videl trailer k novému írskemu hororu a tešil sa na novú záležitosť, z ktorej mi bude behať mráz po chrbte a doplním si vzdelanie v rámci hororového žánru. No bohužiaľ, ono strašenie sa nedostavilo. Slobodná matka tu zisťuje, že jej syna posadol akýsi démon, ale je to podané tak nezáživne a plytko, že som tento hodinu a pol dlhý film sledoval viacej ako tri hodiny. :) Z tej nudy som si fakt musel robiť prestávky a venovať sa nejakej inej činnosti, pretože hororová atmosféra tu viazne a netrpezlivo som čakal až bude koniec. Najhoršie je, že sa do konca filmu nedozvieme nič o pôvode onej záhadnej jamy ani čo sú zač tie obludy, ktoré ju obývajú. Jednoznačne premárnená záležitosť. ()

BROKEN_

Lee Cronin je režisér nového Evil Dead Rise. Moje oblíbená hororová série bude mít letos nový snímek a já chtěl zjistit, jaký talent spočívá v Croninovi. Už jen proto, že si ho vybral Sam Raimi jsem chtěl vědět, co na něm skutečně vidí. Raimi totiž prohlásil, že chtějí dát šanci talentovaným filmařům u série Evil Dead. No a jak se mi vlastně líbil Croninův filmový debut? Není to moc dobré. Film sází na pomalejší tempo a postupné budování atmosféry, která se místama daří vytvořit, ale celkově jde o slabší záležitost. Člověk by čekal, že když je pod filmem podepsaný studio A24, tak dostaneme zajímavější a lepší podívanou. Jenže celé je to takové meh. K postavám se ze začátku daří vybudovat empatie, ale to asi jenom prvních 10-15 minut, pak už začnou klasické klišé v hororech. Je to celkem nezajímavé a spíše to vykrádá jiné horory a ono by to nevadilo, kdyby jen šlo o dobrou podívanou. Ve finále dojde na vykrádačku Pád do tmy. Celé finále beru jako velké zklamání, kde tvůrci vsadily na CGI před maskami a vše se vyřeší rychle bez žádné gradace či lehkého napětí. V poslední scéně nám tvůrci chtějí hrát na nejistotu, ale už to vůbec nefungovalo. Cronin nepůsobí jako špatný režisér jen potřebuje tvůrčí dozor. Pořád je ale pro mě Evil Dead Rise nejočekávanější horor roku, protože z traileru film působí skvěle. Ale známe to. Trailery jsou dobře udělaný, ale výsledek nemusí vždy stát za to. Stále ale věřím, že půjde o velkou pecku a Lee Cronin předvede co v něm je. Hodnocení The Hole in the Ground - 3,5/10 ()

misterz

Uf, tak toto mohla byť atmosferická pecka, základ by tu bol - jama veľká ako hrom a v nej bubáci od výmyslu sveta. Avšak už úvod bol zlý, otázky sa síce nastolili, no žiaľ k jame som sa nedozvedel nič konkrétne, čo mi prišlo dosť divné, keďže zaberala dobrý hektár a nebola bohvieako ďaleko od ľudí. O jame vo filme teda nepadlo ani jedno slovo, takže mystérium odišlo hore komínom. Tú výmenu som pochopil, páčila sa mi aj tá cesta do jamy (odvážna mamička), no potenciál strašenia mi v kontexte bubákov prišiel až trestuhodne premárnený. Až na konci sa divákovi čo to ukáže, ale poväčšine všetko aj tak bolo utopené v tme, takže žiadna sláva to nebola. Skrátka chcelo to hororovo pritvrdiť, ale riadne, malo to na to všetky predpoklady. Slabší priemer. 55/100 ()

BOURQUE

Všetko bolo dané (napr. skvelé lesné prostredie a zaujímavé herecké obsadenie) k tomu, aby z tohto príbehu vyťažili viac. Nestalo sa. V mojich očiach za to hlavne môžu scenárista a režisér, čiže L. Cronin. Chýbajúce vysvetlenie kľúčových častí príbehu (napr. ako v lese vznikla tá obrovská diera), nie vždy dobrý prechod medzi jednotlivými scénami a príliš obecné zakončenie nechali nevymazateľnú stopu na kvalite filmu. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

• Celosvětová premiéra proběhla 25. ledna 2019 na filmovém festivalu v Sundance. (ČSFD)

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (viac)