Evil Dead: Vzostup zla

• Česko Smrtelné zlo: Probuzení (viac)

Večne rozcestovaná Beth sa rozhodne po rokoch navštíviť svoju staršiu sestru Ellie, ktorá žije s tromi deťmi v stiesnenom byte v Los Angeles. Návštevu však preruší nečakaný objav tajomnej knihy, ktorá vyvolá prastaré zlo a v budove rozpúta peklo. Keď Ellie posadne neľútostný démon, jej blízki musia bojovať o prežitie a čeliť tej najhoršej verzii rodiny, akú si viete predstaviť. (Continental film)

Lukyn007

Lepší než 10 let starý remake. Cronin se víc přiblížil Raimiho stylu a absurdní gore festival mohl propuknout na plné obrátky. Chci dvojku. ()

Jaro.Krafcik

Niečo iné ako predošlé filmy. Škoda bruce campella, aj keď to malé cameo s hlasom si úplne zaslúžil. Dosť krvavé a niekedy až bizarné. Dnešná generácia sa bavila. Ale ten dej mohol byť predsa len vymyslený inak. Snáď budú aj pokračovania. Zatiaľ najlepší horor ktorý si pozriem na Halloween znovu. Určite na seba aj zarobil. 5* ()

Anet21

⚪Ďalší zbytočne nadhodnotený film, podobne ako Vreskot 6.⚪Absolútne čistokrvné béčko, ktoré vraj vzdáva hold pôvodnému filmu (ktorý už sám o sebe je divný mix komedyhororu), no je skôr snahou ťažiť na jeho popularite.⚪ Totiž, je celkom problém, ak odseknutých hláv, oskalpovaných vlasov, prepichnutých rúk a nôh či zvracajúcich úst je vo filme viac, ako samotného deju. Ten totiž nielenže je skratkovitý (čo v žánri, dobre, dá sa, dej sa z chaty presúva do prostredia mesta), ale aj hlúpy (vysoká budova má výťah a požiarne schodisko, ale nie klasické vnútorné schodisko? Ako by sa asi dostali ľudia von z budovy, keby vypadla elektrina, výťah sa pokazil?...), čo len doťuknú archetypové postavy hlupákov, ktorí radšej, než by pred démonom utiekli, si ho obzerajú, aj keď je od nich na pár krokov necúvajú, čakajú, než im démon povie to, čo chce, než aby okamžite šprintovali o holý života a pod. Pud sebazáchovy nula, celých nula nula.⚪Gore efekty síce vyzerajú ,,dobre," zároveň ale pôsobia ako akékoľvek gore efekty v iných novodobých hororoch - väčšina je robená skrz CGI, čo aj vidno, takže aj scény, ktoré majú pôsobiť bolestivo stále pôsobia akosi ,,čisto" a ,,uhľadene," nejde z nich žiadna atmosféra ako z množstva praktických efektov z minulosti, ktoré vo veľkom využíval aj samotný Raimi v pôvodnom filme.⚪Záverečná scéna s pílou, drtičkou a takým množstvom krvi, že to pôsobí, že postavy museli stáť v hustom červenom daždi je už skôr paródiou, a nielen na žáner, ale aj na seba sama (červená vlna z výťahu ako od Kubricka to klincuje).⚪Nebývalý úspech je otázny. Veľmi podobne vyzerá veľké množstvo novodobej žánrovej produkcie, po stránke nielen gore, ale aj scenáru, napr. minuloročný Texaský masaker bol úplne podobne jednoduchý, ale úspech (chvalabohu) nemal. A k atmosfére, filmu sa nedarí byť ani komédia, ani čistokrvný atmosférický horor, ani mix, len úplna neškodnosť (a to osobne neznášam skutočný gore a nevyhľadávam podobné filmy), ktorú aj remake z roku 2013 preskočil v žánri hororu asi o 90%.⚪ ()

jefff

Smrtelné zlo: Probuzení drží značku na vysoké úrovni. Líbí se mi pár scén, které šli o kousek víc za hranu, než běžná současná hororová produkce pro kina. Výtku bych měl k postavám, které působí o fous méně sympaticky, než by bylo vhodné. Chtělo by to nového Bruce a ne nevýrazné tváře, u kterých vám je osud více méně fuk. Ale jinak atmosféra staro-moderního bytového domu dobrá, slušná porce krve a závěrečný fight povedený. Spokojený jsem byl, ale... ()

blackkocour

Sám Raimi se musí s Kurtem v hrobě obracet.. nalijme si čistou sklenku birrelu, udělat rymejk, nebo já ani nevím, jak už se ty nové terminologie na filmy používají, protože to je samý reboot, nebo remejk přemejk nebo tak něco, prequel, sequal, a tohle je tak všecko dohromady? No, prostě, tohle jako “něco” nemůže holt konkurovat starším hororům, které se už vyznačují pod sekcí pro pamětníky, ale na to že to bylo jen ujeté béčko z 81, dokáže překvapit jaká je to skvělá komedie. Lesní duch je spíš Lesní puch, a nejvíc evil a dead byli ti týnedžeři, nebo nějaká podobná pakáž vyživující duhové kraťásky, oholené rozkroky a tranzimofobní antény, pokud tomu dobře rozumím. Pokud tohle patří do červené barvy, místo černých popelnic, tak já mám srst bílou, protože na tohle měl rejža nebo rejžice potřísněnou krev na prackách. pppp.s.: kdyby ti borci zvedli prdele, a radši natočili 4.řadu Ashe vs. Evil Dead, udělali by lépe než tucet takových sraček. ()

fiLLthe3DD

V prvních minutách mi ani nevadilo to, že snímek na diváka chrlí jedno hororové klišé za druhým. Ani mne kupodivu moc nes*al onen nadměrný počet dětských postav (haranty ve filmech opravdu nemusím). Otravovalo mě však to neustálé - a navíc dosti hlasité -  chechtání, bouchání, ječení, popř. kloubní praskání. Proč? Protože hlasité zvuky mi husinu opravdu nenaženou. Hektolitry krve jsou zde také jen na efekt a takové gore ve mne nevyovolávalo ani sebemenší pocit znechucení (přitom z takového chroupání skla by se dalo vytěžit mnohem, mnohem víc). Původně měla jít tahle s*ačka pouze na stream, po nadšených (?!?) testovacích projekcích se ale studio rozhodlo poslat EDR i do kin. Jediné, co mohu alespoň trochu pochválit byly snaživé herecké výkony všech zúčastněných, v ostatních ohledech jsem bohužel byl tímto snímkem zklamán. ()

Soweek

Veliká pocta celé sérii Evil Dead, Cambellovi i Raimimu, s přehršlem odkazů a komerční úspěšností natolik dostačující, že se snad konečně Hollywood rozhodne dát pořádnou druhou šanci této velice opomíjené sérii. ()

netahlo

Jako horor to nefunguje diky panoptikalnim hereckym vykonum. Technicka stranka v poradku, ale v tocit v tyhle dobe podobne snimky uz nema za mak smyslu. ()

coscarelli

Dèja vu, akurát je les zamenený za železobetonový kváder, kde sa deje skoro to isté. Zaostrené modernou šošovkou (ako vizuál fajn,v dnešnej dobe normal)a v dnešnej plejáde modern čvachtanic sa to stráca v kolotoči nebyť názvu. Krúti sa to, smeje sa to, krví sa to. Za pár inovácii plusík, inak rovnaká rieka. ()

sedm.1

Když pominu experiment v podobě Army of Darkness, tak jsem až doposud považoval každý film ze světa The Evil Dead za naprosto nepřekonatelný žánrový vrchol, bohužel s Evil Dead Rise to už ale tak růžové není, a to hned ze dvou důvodů. Jednak se potvrdila má obava, že přesun z odlehlé lesní chaty do města rozhodně filmu neprospěje, jelikož tím za prvé totiž zmizelo ono kouzlo prostředí, které prakticky tvořilo gró předchozích Evil Dead filmů a za druhé tím dost utrpěla atmosféra, která sice pořád funguje, ale už ani zdaleka nemá takový koule. A druhý důvod, proč mé nadšení nedosahuje takových výšin, jako tomu bylo u předchozích The Evil Dead filmů, a to ať už od těch Raimiho, tak i Alvareze, tak že se tyto filmy proslavily především nehoráznou, nekompromisní a až groteskní brutalitou, a to hned od prvních minut až po závěrečné titulky, zde si tvůrci ovšem dávají pořádně na čas a k nějakému odvážnějšímu řádění dojde prakticky až po hodině trvání filmu, což pro mě znamenalo v podstatě až neodpustitelnou záležitost, a vlastně nakonec ani ta závěrečná půlhodinka nepřinese takový jatka, na jaké jsme od Lesního ducha zvyklí, zkrátka mi to celé připadalo, jako by chtěli být tvůrci už trochu více komerčnější, což samozřejmě znamená, že museli na intenzitě zobrazení brutality a násilí ubrat. Abych ale jen nekritizoval a nevyznělo to, že Evil Dead Rise není dobrý horor, tak to v žádném případě. Evil Dead Rise je totiž zatraceně skvělý horor, který i přes mou výše zmíněnou kritiku je pořád o míle daleko před vší ostatní žánrovou produkcí, co současní hororový přizdisráči točí, a to jak co se týče napětí, efektů, atmosféry, postav, to vše je prostě úplně jinde a já si to vše prostřednictvím této podívané parádně užíval, jen zkrátka opakuji, ta má kritika pramení prostě jen z porovnání s předešlými filmy ze světa Evil Dead, ze kterých Evil Dead Rise opravdu vychází jako ten prohrávající, ovšem v porovnání s ostatní hororovou produkcí jde o jednoznačného vítěze. Jinak by byla určitě ještě chyba opomenout i herecké obsazení, které skutečně považuji za hodně výrazné, především pak Alyssa Sutherland tu působí doslova excelentním dojmem, takže ve výsledku se jedná o vážně parádní krvavou zábavu, která sice za svými staršími bratříčky mírně zaostává, pro hororové příznivce se nicméně pořád jedná o žánrový svátek. ()

kenkaku

Tak tu máme další verzi (remake remakeu?) mého oblíbeného Evil Dead II. To zas bude keců do inboxu od exotů co mají pocit, že musí korigovat názor a vkus ostatních. Tentokrát žádný Sam ani Bruce. dokonce i Necronomicon vypadá úplně jinak… No… obsazení. Uznávám, volba Alyssy byla dobrá (prakticky dokonale táhne atmosféru). Zbytek osazenstva už tak moc ne. Taková divná feministická řiťolezecká freak-show (když už narazíte na chlapa,  buď vypadá jako holka, nebo se chová jako vypatlanec - takže ne, s nikým jsem neměl šanci se ztotožnit). Nutno ale uznat, že film má brilantní momenty (př. scéna skrz kukátko byla dokonalá, pád výtahu a drtič na větve velice slušné). Také způsob snímání obrazu “moderně” navozuje pocit (doslova každou sekundu), že jde o horor (dokonce i kontrola těhotenského testu). Pozn.: proč varování jsou vždy až na konci nahrávky (ne na začátku)? ;) ()

borec999

Kandidát na horor roka. Či ním bude sa ešte uvidí, do konca roku predsa len času dosť. Evil Dead Rise je veľmi svieži reboot, ktorý v niektorých aspektoch (kniha, ústredná zápletka, motorovka, démon ktorý sa s nikým neserie) ctí a nadväzuje na originál, no v niektorých (hororovejší nádych filmu, zmena prostredia, hlavnej postavy, absencia bizarných komediálnych scén) ide vlastnou cestou. A to je pre mňa len a len dobre, pretože odstránil všetko čo mi na pôvodnej sérii vadilo. Herci sú fajn (Bruce Campbell mi vôbec nechýbal), obzvlášť mama Alyssa Sutherland je výborná, podobne i réžia (kto by po Hole in the Ground povedal že Lee Cronin je schopný natočiť takto kvalitný kinohoror), masky, gore (nič zásadné pre otrlejších sa nedeje, ale je to asi maximum čo môžeme v kine a mainstreame dostať + spracovanie je prvotriedne) a okrem krvavosti a tradične záhadnému Necronmiconu poteší i smrteľnosť všetkých postáv (zdravím Annabelle 2 a 3). No a to že sú smrteľné i deti, tak to je už regulérna udalosť... Z môjho subjektívneho pohľadu najlepší diel série a vydarený update klasiky do modernej doby. 85% ()

Rudinsky

Presne podľa môjho gusta. Audiovizuálne vypiplaný agresívny horror, ktorý dôstojne pomrkáva za klasikou (bodaj by nie) a predstavuje Alyssu Sutherland v delikátnej polohe. Okrem toho je to tak správne priemyselne vyvážené pre veľké plátna - toto si Raimi opäť ošéfoval na pána a je vidieť, ako veľmi túto sériu miluje. Cronin sa k tomu vytiahol ako onehdy Muščiety s uslintaným klaunom. Pokojne by som si dal aj ďalší diel - povedzme z historickým exkurzom. ()

DavidS.

To, co děsilo v lese, ve městě jednoduše nefunguje a ze své podstaty ani nemůže...Nicméně démonická posednutí jsou dostatečně gore a mají několik lahůdkových momentů... ()

666Carnage

Z chaty rovnou do činžáku. Od nalezení Necronomiconu jsou to jedny dlouhý audiovizuální jatka a barák propláchnutý krví. Nečekejte příběhově nic moc nového za to, ale dostanete hodně přísného démona a hromadu zajímavých zabití a nechutností. Nějak mi to sedlo a díky tomu tempu a taky, že se prakticky furt něco děje, jsem najednou koukal na závěrečné titulky s pachuti na jazyku, že bych rád ještě porci navíc. Otázka zní, zda takhle při chuti bude každý. 80% ()

iXtr3m3

Over The Top Gorefest. Tak toto bol iný masaker, toto je čistý filmový úkaz. Toľko creepy momentov, psychoterror ako sviňa. Mať to viac postáv, tak tam pretečie krvi ako v celej dekáde iných filmov. Neskutočný gorefest brutálne scénky, vrátane ultrabrutálneho záveru, kde kombo reťazová píla + veľký drvič urobia svoje. Čakal som decentné pokračovanie slušného alebo nie úžasného remaku, ale toto som nečakal. Toto je nový etalón na poli krvavých hororov, ktoré nie sú béčkovo-céčkové, ale s dokonalým technickým spracovaním, ktoré ani snáď nemá šancu niekedy zostarnúť. Audio-vizuálne-obsahový masaker, ktorý momentálne bezkonkurenčne naskočil na vrchol rebríčka hororov minimálne poslednej dekády. ()

Dallon

Ucházející kousek. Jako nový nástupce Evil Dead ok, ale mě bohužel tahle série nic moc neříká. Viděl jsem sice jen první díl a poté tenhle ale nic to ve mě nevzbudilo. Je to sice hezky natočený, sem tam super kamera a celkově vizuál slušnej, ale obecně jako celek mi to moc nesedí. Brutalita mě už nějak neláká, asi jsem už prostě spíš na psychologické horrory. Ale jinak je to zábavný, jak už jsem říkal skvěle natočený, hezky se na to kouká, ale  celkově kombinace brutality, horroru a lehkého humoru asi není nic pro mě. 6/10 ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru