Do opusteného domu sa nasťahuje Courtney Collinsová so svojimi dvojčatami, deväťročnými synmi Dylanom a Zachom. Skoro však prídu na to, že nie sú v tomto dome sami. Na scénu krvavého príbehu sa vracia stará premietačka a filmy, kamera, duše detí, zavraždené rodiny využité ako obeť niekomu alebo niečomu... Malý Dylan sa mení, správa sa stále záhadnejšie a zdá sa, že je pod vplyvom divných síl. Bagulova chvíľa sa blíži. Je nejaká nádej zastaviť krvavý rituál? Je opustený dom , alebo kostol dostatočnou ochrannou? Alebo je to skôr pasca? Nájde sa pomoc? (Barracuda Movie)

J.Mayen

Ne uplne spatny film, bohuzel uz nemam jak srovnavat, protoze si jednotku nevybavim, jen snad to, ze se mi tam nepozdavaly masky. Pribeh mi prisel jak z Kingovych Kukuricnych deti, vrazy zajimave, gore sceny neuplne, skoda. Ale nerekl bych ze bych se nejak vic nudil, ten spratek Zachary byl zralej na par facek hned od prvniho pohled, tak vytecne to zahral, zde by si mohla s klidem brat inspiraci cela ceska "herecka" scena. To ze si na konci filmu 3 dospeli nedokazou poradit s jednim nevychovanim frackem a utikaji pred nim.., ok prihmourim oko tentokrat. ()

Scanerior

Sinister 2 je podhodnocená hororová pecka! Po zhlédnutí jedničky jsem byl trochu zklamán především asi z nevyužitého potenciálu záporáka a do dvojky se mi ani moc nechtělo, každopádně jsem se k ní konečně dostal a byl jsem ohromen. Zatímco jednička je podávána více z hlediska "vyšetřovatele", dvojka sází více na pohled z druhé strany, tedy "zlého" dítěte. Tentokrát tu hlavní záporák fungoval fantasticky a scény s ním byly stejně jako v jedničce opravdu děsivé a to stačilo jen objevit a nic neříkat ani neřvat, byly to opravdu mrazivé scény a bylo jich poměrně dost. Dále se mi líbilo, jak se navázalo/odkazavalo na první díl Sinister, taktéž skvělá práce a postavy i příběh tu fungovali také dosti dobře. Ve finále jsem tak nadmíru spokojený a myslím, že stejně jako třeba Sestra je tento horor zbytečně kritizovaný. ()

Nikolas__

Po dvouletém čekání na druhý díl bylo víceméně očividné, že zdejší (i nezdejší) hororový fanoušci dokáží (d)ocenit pohodou avšak primitivní duchařinu s kvalitním řemeslem. Přitom, když jsme očividně čekali že Sinister 2 nemůže být žádná velká pecka, nepřichází mi na mysl že by to mohlo v tomhle ohledu dopadnout nějak lépe. Samozřejmě, ten film by mohl být určitě mnohem lepší, hlavně se taktéž jedničce opravdu nevyrovná, jen si dovolím nesouhlasit že jde o špatné pokračování nebo nedej bože o nějaký filmový propadák. Skvěle se tu podle mě rozvíjí když už ne mytologie, tak zápletka kolem hlavního záporáka, navíc to všechno doplňuje naprosto kouzelná, podmanivá a zároveň extrémně děsivá hudba. Nějaké scény jsou tak určitě silnější, než by bývaly bez toho úžasného soundtracku. Tudíž to vizuální zpracování, i co se týče digitálních efektů, nebo kvalitní kamery a střihu, je zde opravdu parádní. Problémy jsou pak ve scénáři, třeba v mírně zmatečné poslední scéně, nepřehlednosti nějakých scén, nebo jednoduše v jednoduchosti příběhu. I tak mi to ale sedlo minimálně skrze postavy, přišli mi tu doslova když už ne prokreslenější, tak minimálně sympatičtější než u všech čtyř pokračování Insidious, prostě tohle mi svojí atmosférou sedlo, a dopomohly tomu i fajn herecké výkony. Klidně bych se na to podíval znovu. 75% ()

ProfiDivak

U nás plné kino v podstate detí, ktoré sa prišli zabávať, čo podčiarkovalo desivú atmosféru. Nemám žiadne kvalitatívne nároky a nevšímam si detaily, keď ma horor vtiahne. A aj ten dobrý koniec bol vzhľadom na ilúziu všemohúcnosti zla v tých ostatných snímkoch fajn a pritom bol úplne logický. ()

Tomko87

Po tých negatívnych recenziách som čakal to najhoršie. Nemôžem povedať že by ma film prekvapil, no vyslovene sklamaný som nebol. Je samozrejmosť že keď sa zmení režisér a hudobný skladatel tak sa to podpíše na filme. Tu som fakt čakal sračku. Zatiaľ čo jednotka bola tak povediac horová detektívka, dvojka sa zmenila na (skoro) čistokrvnú ducharinu. S retardovanými uchami. Dakedy mi to prišlo ako duchárske Deti kukurice (myslím podľa originálnej poviedky) . Ale za to dokumentárne videoprojekcie boli fakt pôsobivé. ()

Drakersss

Sinister 2 byl u mě velmi očekávaný horror hlavně kvůli jedničce kterou dodnes považuji za jeden z nejlepších horrorů, proto jsem taky tak trošku zklamaný že pokračování nedosahuje ani zdaleka kvalit prvního dílu. Pozitivně určitě hodnotím atmosféru která místy byla dosti děsivá a naháněla mi mráz po zádech ale také sountrack který sice nebyl tak kvalitní jak v případě prvího dílu ale nebyl vůbec špatný... to je bohužel upřímně vše. Děj natahovaný, příběh plný klišé a zpracování také nebylo nic moc. Když nad tím vším tak přemýšlím možná si Sinister 2 nezaslouží 3* ale něco mi zabraňuje dát tomu méně... možná samotný Bagul. ()

marekspanel

Absolutní propad oproti jedničce. Bubuksicht na vás hodí škleb hned v prvních minutách, s předvídatelným načasováním a tak se to táhne celý film. Už je to prostě hrozně ohraná deska dnešních hororů, pár vteřin ticha a šok, ale ne ani v podobě situace, ale spíš akusticky. To ti tvůrci asi dneska spíchnou scénář tak za hodinku a řeknou si, no když už je to taková sračka, která vlastně jen těží z úspěchu jedničky, tak tam musíme nasázet pár hlasitých lekaček, ať má divák alespoň pocit, že je vůbec na hororu. Dále dát tolik prostoru nebo vlastně zvolit jako hlavní postavu přitroublého a necharismatického expoldu taky nebylo zrovna šťastným řešením, to už možná dělá z béčka céčko. Všeobecně herecký ancábl prkenný, byť vcelku sympatický, ale tragický. Naštěstí se děj odvíjí dost rychlým způsobem a tak vám to uběhne celkem rychle, vlastně asi už v první čtvrt hodině, kdy odhadnete celý děj. Motanice kolem otce byla absolutně mimo, ta postava tam byla jen pro účel přestěhování rodiny a mohlo tak dojít k onomu vyvrcholení. Jediné co bylo celkem dobré byly vraždy z videí. Ale byly tam tak automaticky, bezprostředně naservírované, že zůstaly bez onoho šokujícího dojmu, snad až na ty krokodýli. Naopak co bylo naprosto nejtrapnější, až sem se opravdu musel stydět byli ti duchové dětí, to snad nemysleli vážně!! První si sedí na posteli hned na začátku, absolutně bez nějakého vysvětlení, čau co tu chceš..uplně normál jakože návštěva..?!! A ještě jedna věc, zřejmě jednovaječná dvojčata proti sobě už skoro od začátku, no nevím, to taky není moc přirozené. Jednoduše celý film bez napětí, inteligence, bez smyslu..bída, nuda, trapnost a zbytečnost, ztracená hodina a půl života, ale pořád to bylo lepší než třeba Anabell, znovu se na to rozhodně ale nepodívám. A myslím, že i téměř většina diváků v sále, jelikož snad poprvé jsem zažil jak se většina lidí v kině směje při hororu, myšleno vysmívá..a po skončení hlášky jako dostaneme zpět peníze za lístek apod. nepadl jen z našich úst :D a to už je co říct dneska..!!! ()

Lucibuska

Jednička se mi líbila, i přesto že jsem si ji už moc nepamatovala, šla jsem na dvojku. Dvojka byla v mých očich rozhodně lepší, jak jednička. I když bylo pár věcí dost předvídatelný, tento film se naprosto trefil do mých nejhorších nočních můr. Opravdu skvěle udělaný, děsivý. Za mě plný počet! ()

Ace.A.T.L.

No, co dodat. Zbytečný pokračování. Naprostej průměr. Lekačky některý fajn, videa jakš takš, ale to kouzlo neznáma a temna je dávno za horama. Za mě slabý 3* a NEDOPORUČUJU ()

czema

Musím souhlasit že dvojka už nebyla to co jednička. Už tam nebylo to tajemno. Navíc ani se divák nedoví zda si je hlavní monstrum na konci vychutnalo anebo ne. Hlavně jsem čekal že se mezi duchy dětí objeví i rošťanda z jedničky. Ale zase na druhou stranu ty lekací scény a vzbudit dojem strachu to dokazalo. ()

enter.

To co dělalo první díl tajemným je pryč. „Démona“ si můžete prohlédnout v ultra kvalitě a to z každého úhlu a musím říct, že jsem se mylně domníval, že je to větší fešák/feťák. Nic většího vám však nenažene větší strach, než dvaceti kilový kluk běhající se srpem po poli, honicí svoji milovanou rodinku. K jeho smůle to samozřejmě posr*l (jak jen nejvíce mohl) a tak se nedostal do zaslouženého a vytouženého nebe plného odpočinku se svým metalovým strýcem, který očividně rád používá rtěnku. Jediná věc, která ve mě vyvolala nějaký silnější pocit, byla poprava v kostele... ()

brasek

Tak na takéto pokračovanie som sa teda netešil! Film stojí na duchoch detí, ktoré si vzal v minulosti Baghul a to je zároveň najväčším mínusom tohto snímku. Zopár podarených lakačiek, ktoré veľmi nezapadajú do deja a chabý príbeh. Snímok je sledovateľný, nenudil som sa ale miesto obligátnych troch hviezdičiek dávam len dve... chabý príbeh a zlý scenár nemožno odpustiť. ()