Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

Colby Sawyer

Nevím, jestli si jen správně umím nastavit očekávání, nebo jsem prostě jen obrovský fanda herní série, ale konsensus, že to není moc povedené, fakt nechápu. Pro mě to nemělo daleko k plný hvězdičkový palbě. Většinu času si člověk teda říká, že to je “jako Uncharted”, než že to Uncharted skutečně je, už jen kvůli tomu, jak si to vypráví vlastní alternativní příběh a nesnaží se to vecpat do herního universa. K Hollandovi jsem byl skeptický, ale dává si to na jedničku. To se ale nedá říct o Wahlbergovi. Ten během produkčního pekla zestárl z Natea na Sullyho a tahle role mu vůbec nesedí. Nejenže jako Sully nevypadá, což bych s klidem přehlédl, on totiž charakterově se Sullym nemá mnoho společného a je tu z něj poměrně nesympatická postava. Chloe je na tom líp, sice to taky není přesně ta Chloe ze hry, ale Sophia Ali je fajn a bavila mě po celou dobu. Ostatně jako snímek samotný. Ke hrám se odkazuje tak akorát často, má slušnou akci i povedený hlášky. Tempo nepokulhává ani na chvilku a po celou dobu si snímek drží atmosféru příjemného dobrodružství. Není to dokonalé, prastará svatyně, do které lze čumět kanálem, byla až moc velká kravina. Ty věčné podrazy byly po většinu času taky děsně otravné, jak jich bylo přespříliš. Záporáci se taky zrovna nepředvedli a ve všech hrách (možná mimo Golden Abyss) se objevili propracovanější postavy. Jenže jako celek to fakt byla zábava sledovat, stejně jako je zábava hrát ty skvělé hry a o to jde přece především. Uncharted baví po celou dobu a i když nikde neexceluje, tak ho budu vřele doporučovat všem fandům her i dobrodružných filmů. ()

AffectedFace

Uncharted jako video-herní sérii miluju! Čtvrtý díl jsem dohrál dokonce třikrát! Na film jsem se hodně těšil. Rozebral bych rád obsazení herců...  Antonio Banderas je zde naprosto bravurní záporák (škoda, že nemá více screenplaye) - Volba tvůrců naprosto dokonalá! Herečka na pozici Chloe trefně přesná. Mark Wahlberg by se spíš hodil jako bratr Sam ne jako Sullivan. Za prvé nemá šedé vlasy. Za druhé není dostatečně starý na jeho roli. Největší problém je sám Nathan Drake hraný Tomem Hollandem, což byla velice špatná a nerozhodná volba (raději bych tam viděl samotného Nolana Northa,kterej má aspoň menší cameo). Některé sekvence jsou ripnuté přímo ze hry, leč lehce upravené viz. Letadlo, aukce. Hádanky sice mohly být lépe zpracované, ale na adaptaci stačí. Celkově je to příjemně průměrná podívaná stejně jako tehdy Tomb Raider. ()

kajas

Hollanda jsem si v roli Spider-Mana moc oblíbila, a tak jsem chtěla podpořit jeho další film. Adaptace dobrodružné videohry, kterou znám jenom podle názvu, je milou jednohubkou s dobrými akčními scénami, fajnovou ústřední dvojicí a... to je asi tak všechno. Vadili mi totiž nevýrazní záporáci a docela jalový scénář - moc se nezasmějete, o hrdiny se nebojíte, druhý den si nevybavíte jedinou scénu. V subžánru "o hledání pokladu" na mě mnohem víc zafungovala dvojice Lovců pokladů s Nicolasem Cagem. ()

Trevor

Prekvapujúco vydarené, oveľa lepšie ako Lara Croft povedzme. Tom Holland opäť dostal príležitosť zahrať si už dospelé dieťa (aj keď v Cherry ukázal že zvláda aj náročnejšie úlohy) a to mu ie dobre, zatieil ho však Mark Wahlberg ktorý vo svojej úlohe exceoval. Svojho času keď som sa ešte venoval hraniu hier na konzolách xbox či playstation (až časom človek pochopí že pohodlné hranie z gauča nie je tak dobré ako hranie na PC) séria Uncharted patrila spolu z Last of Us k tým najlepším exkluzívnym hrám. Film je podobne veľkolepý, síce v mnohých momentoch prehnaný, ale tak milo naivne. Dojem z neho pokazil vlastne iba server kde sa nachádzal, tá zakomplexovaná nula asi nikdy nepochopí že tým ako sa snaží bugovať a prerušovať prehrávanie predplatieľa nezíska. Skôr niekoho vytočíš tak že Tvoju stánku bude nonstop nahlasovať WB a iným štúdiam či úradom na ochranu autorských práv. A potom Ti nezostane nič iné iba vyhúliť Elonovi Muskovi jeho zošúverený keket, keď už mu tými reklamami na kryptomenu lezieš do riti,nemal by to byť pre Teba problém. Jebe že si ľudia platia Netflix, HBO Max a budú Apple TV a sám nemáš od nich ani cent, chápem... ()

grogodil

Je to skoro ako sledovať videoherné gameplay video. Stále si pri tom hovoríte, že aký ma zmysel na to kukať , keď je určite zábavnejšie si to osobne zahrať a prejsť si tento príbeh "vo vlastnej koži". Lebo verím tomu, že je to oveľa vťahujúcejšíi zážitok. Všetky tie hádanky, schémy, kľúče a tie prekombinované, pavučinou omotané zastaralé mechanizmy a absurdné rébusy a indície, ktoré po starodávnej mape vedú k červenemu "X" , to je oveľa zábavnejšie riešiť osobne. Vtedy je to ten správny dobrodružný pocit. Vtedy človek cíti tú žiadanú satisfakciu, že sa niečim dobrodružným prekúsava nejakým vlastným dôvtipom a skillom. Na počítačovej hre to proste takéto blbiny "zhoria". Tá takéhoto priblblého obsahu znesie, lebo tam je to prepálené hopsanie súčasťou toho arkádového level designu, ktorého ste zúčastnenou súčasťou a nie ste len pasívny divák. Sledovať to vo filme, ako tá omladina rieši všetky tie hieroglyfy s jasnovideckou bleskovou dedukciou skôr evokuje výpravnejšiu verziu Pevnosti Boyard, než niečo autenticky dobrodružné. Takže tak, ako som si užil Tomb Raidera s gamepadom v ruke a ako ho vždy trochu odzíval ako filmový divák, tak rovnako sa teším, až Nathan Drake pristane na Steame, lebo verím, že to bude väčšia zábava si to zahrať, než sledovat túto jeho filmovú adaptáciu. Tá sice nenudila ako trebárs The DaVinci Code, ale ani na minutku nijak vyslovene nestrhla. ()

tufr

Milej film. Dobrej cast. Vynikající potitulková scéna, která mě bavila snad víc než to všechno před titulkama. V klidu film. 65% ()

William_

Čekal jsem víc vtípků a žertíků mezi Nathanem a Sullym, přesně jak tomu je v herních předlohách, tak snad se tvůrci do příště vyšvihnou s ještě vtipnějšíma scénkama, jinak se jedná o klasické Béčko které nenadchne, ale snad ani neurazí. ()

M.i.k.e

hry sem dohrál všechny a mám je hodně rád. Jejich filmová adaptace si pak bere ze všeho trochu - chvíli si bere něco z Indyho, chvíli z Lovců pokladů, chvíli z Pirátů z Karibiku a tu a tam i něco málo ze samotných her, kterým by měla tahle verze sloužit jako prequel. Dohromady to nicméně nefunguje tak jak by mělo a chtělo. Uncharted by moc chtělo být velkolepou akční jízdou a když zrovna dojde na akci tak se mu to i daří, jenže akce je na podobný druh filmu poměrně málo (v celém filmu jsou jen dvě velké akční scény).Problém nastává, když se zrovna neskáče z letadla, nebo nelétá na lodích. Tempo sice není úplně špatné, ale pátrání po indiciích působí zkratkovitě a odbytě. Úplně tomu nepomáhají ani hlavní postavy, které jsou bez výjimky ploché a vlastně ne moc zábavné. Holland mi tu nijak nevadil, nicméně on bude mít velký problém se vymanit z role Spider-mana, protože toho v něm divák uvidí ať chce nebo nechce.No a Mark Wahlberg má do herního Sullyho sakra daleko.Jendak je na něm vidět, že hraje na půl plynu a druhák jeho postava je spíš nesympatická a nenašel sem důvod mu fandit. Vyloženě průser to není a nemůžu říct, že bych se nudil.Ani jsem nečekal, že dostanu monumentálnost, kterou nabízí hry, bohužel ale musím konstatovat, že mnohem blíž než k Indymu/Lovcům Pokladů má Uncharted - zatím - blíž spíš k Flynnu Carsenovi a jemu podobným filmům...65% ()

Necron

debilni, bez dobrodruzstvi, bez naznaku napadu, bez napeti, vzruseni a jakekoliv gradace nebo pokusu o  dramaturgii, nudny - bez jakehokoliv zvratu, lacine vypadajici "avatar" (synonymum pro hodne spatne cgi), obsazeny spatnymi herci, spatne kopirujici hru... film, ktery radeji ani nemel vzniknout, i ten sony product placement je spatny.. z arkadovych her zrejme nejde vytvorit celovecerni, zajimavy a zabavny film, nebo jsme zatim nemeli stesti (stale verim, ze to nekdo dokaze!). ()

ZoltanCZ

Nejzábavnější z celého filmu jsou akční sekvence na začátku a na konci filmu, které svojí přepáleností jako jediné připomínají skvělou herní sérii. Zbytek je spíše zklamání. Příběh je sice klasická neurážející se honba za pokladem, nicméně jím provázejí totálně zpackané charaktery s nevhodně vybranými herci. Chemie mezi představiteli je naprosto nulová a čím je člověk znalejší herní předlohy, tím více vidí odklon od původních charakterů. A právě sympatické a dobře napsané postavy filmu chybí a jsou jeho největším záporem. 5/10 ()

Vyhy

Nejsem ovlivněn hrou, takže mé hodnocení je čistě filmový zážitek. A já se bavil. Jasně, je to přepálené, hlavně scéna s letadlem (ehm, pořád lepší jak letošní The Gray Man) a vyzvednutí dvou lodí. Jinak to má šmrnc, humor, akci a zajímavý příběh. Tom zde hraje Petera Parkera, ale na to jsme si už zvykli, takže to neberu jako výtku. Prostě hraje sám sebe. Vyjít tento film před dvaceti lety, tak je z toho miliardový hit. Dneska je obdobných filmů kvatna a fandové hry asi zaplakali, ale coby nepolíben hrou, mě to jako fajn drahé béčko bavilo. ()

Figu

Fakt se divím zdejšímu hodnocení... Možná to je tou rozmazlenou přesycenou dobou, páč tenhle biják by v devadesátkách vyprodával suše kina a lámal rekordy na tržbách. Každopádně za mě jsem si užil supr dobrodružství se supr skvadrou, supr akcí a celkově supr zábavou! Vypni hlavu a bav se! Takhle to na mě působilo. Pěknej bijáček! 80% ()

Lenka.Vilka

Tak tohle bylo velký špatný. A to neříkám "protože předsudky". Nejsem hráč, takže jsem hodnotila pouze to, co mi dal trailer a potom film, ne co jsem očekávala kvůli hře. Nechala jsem se překvapit. A nebylo to moc milý překvapení. ***** Ten příběh je sám o sobě blboučkej a průhlednej jako čistě umytý vokno. To bych ještě tolik neřešila. Od tohohle žánru zase tolik nečekám. Jenže to provedení bylo...no, velký špatný. A jestli bude pokračování? Prosím, ne. Že tam je ta berlička a co je v ní (po prvních titulcích), muselo bejt jasný každýmu. A na tu druhou se kouknu na YT. Už bych v kině nevydržela ani minutu dýl. A teď konkrétně. **** Obsazení...Holland je zářící herecká hvězda, jenže tady vážně nepřesvedl nic. Ani když si sundal triko. Wahlberg je posledních patnáct let stále na stejném bodě. A já jenom čekám, až vezme roli nějakýho sériovýho vraha. Když se s tím svým solárkovým ksychtem usměje, je to děsivý. A to jsem ho měla dřív tak ráda. Banderas je pro mě vždy meh (když jsem se naposled řízla do prstu, byl z toho větší bordel, já čekala, že vyskočí ze země a začne se smát, jak všechny převezl) a ty dvě baby jsou do pěti minut po filmu voda pod mostem. ***** Scénář...Tenhle film je krásným důkazem, že scénář teď zvládne napsat každej. Protože tohle bylo vážně blbý od začátku do konce. Takže mám šanci i já něco napsat. ***** Ostatní lidi, který na filmu pracovali...přijde mi totiž, že na tomhle filmu pracovalo mnohem víc lidí, který nevěděli, co dělají. Třeba střihač. Toho jeho práce asi bavila tak moc, že jsem většinu času nevěděla, co se kolem mě děje. Akční scény byly bohužel o ničem. Fakt jsem se neorientovala. Což s sebou bere i kameru. To byla první práce kameramana? A třešnička na dortu, na kterou je alergickej snad každej, kdo se koukne na rozpočet filmu. Když postava skočí do vody a za pět minut má suché oblečení. Fakt je tak těžký si tohle ohlídat? Ale tohle je asi datail, protože jsem si dvě hodiny připadala, že se že mě film snaží udělat úplnýho retarda. ***** Já bych filmu (obecně jsem toho schopná) odpustila hodně věcí. Bylo to dobrodružství, byla to výlevna mozku...jenže potom přišla pasáž s loděna a já si říkala, jestli si že mě někdo nedělá prdel už moc velkou. Čímž se dostávám k humoru. Mezi hlavní dvojkou není humor ani špičkování. Je to takový ten humor, kvůli kterýmu se asi máte uchechnout. Jo, jenom škoda, že to nefunguje. Není to vtipný. Po tomhle filmu najednou to marvelovský trapnohumorno zní jako zlatej důl. A když je řeč o zlatu. Jak to dopadlo, nebylo zase takovým překvapením. Je to tak vždycky. Jenže tady jsem neuvěřila změně charakteru. Prostě to potřebovali do finále, tak to tam dali. ***** Asi jsem moc přísná, ale těžko si nevzpomenout na film Red Notice. Což je za mě podobná blbina, ale udělaná 100x lépe a to ani nešel film do kin. Možná právě proto se na to koukám jinak. Protože kdybych byla typický divák, tak v kině nechám čtyři kila a mám z toho tak akorát bolení bříška. ***** Už jsem viděla dost blbin, kde jsem to tolik neřešila. Prostě jsem vypla. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že tady se prostě až moc počítala s tím, že kam se dá Holland, z toho budou všechni hotový. Jenže tady to nefungovalo. Já během těch dvou hodin doslova fyzicky trpěla a už se mi dlouho nestalo, že by mě film tak otrávit. Nečekala jsem žádnou bombu po scenáristický stránce, ale ani mi to nevyhradila technická část. A ani to nezachránil Holland bez trička, když se mi to tam prostě nehodilo  :( () (menej) (viac)

Attta

Popkorňák se vším všudy a navíc hodně sympatický. Věřím že to nemusí být pro každého, ale duo Mark a Tom mi neskutečně sedlo i včetně vlastně až klišoidního a hloupého humoru. Porovnání s hrou bych asi uplně vynechal (není vůbec podstatné). Za mě dobrá pohodovka. ()

Rocky88

Velké zklamání, protože očekávání nebyla malá. Jediné, co obstaralo zábavu, byla závěrečná akce od pádu z letadla až po konec. Už šplhání po bednách, jakkoliv přestřelené a v jádru spidermanovské, bylo jak vystřižené z hry. Následný souboj na lodích ve vzduchu byl velkolepý a nápaditý (opět přestřelený, ale náležitě evokující herní kořeny). Nicméně to je vše. Pátrání po stopách a hledání pokladu je absolutně nezajímavé a tupé (do tajné komnaty pod městem je vidět kanálem???), chemie mezi postavami žádná (Holland spidermanuje, Wahlberg je dřevo, cikánka se tam dostala omylem), Banderas je tam zbytečně (nevyužitý), ačkoliv historie jeho rodiny nabízí zajímavý vedlejší námět. Suma sumárum, 20 minut zábavy vykoupené hodinou a půl zívání. ()

bourec

Ani nebudu zastírat, že film se mi líbil hodně. Nepřekvapivě to má dost mizerný hodnocení, ale na to seru. Hru sem nehrál, nehraju, a hrát nebudu. A to ani žádnou jinou. Hraním playstationů a dalších zbytečností sem nedotknut. Film je ovšem vtipnej, skvěle obsazenej, i trocha akce se najde. Spokojenost nade vše. 80%. ()

Streeper

Tohle byla velká nuda. Očekávala epický a nabušený dobrodružný hon za pokladem. Ale od začátku do konce se ten příběh neuvěřitelně vlekl. Tom Holland je sympatický jako vždy, ale je těžké ho v těchto filmech nevidět jako Spider Mana, přála bych mu nějakou dramatikou roli, kde by ukázal do hloubky své herecké schopnosti a ne jen role, kde poskakuje z vrtulníku, auta, ze zdí, sorry, ale viděla jsem Spider Mana. Postava Wahlberga je nesympatická a celkově mi bylo jedno, jak to s ním dopadne. Ostatní postavy a herci ve mě žádný "otisk" nezanechali. Je to nemastné, neslané. Vtipu pomálu. Tajná chodba pod městěm, kudy je vidět kanalizací, tak tam sakra už někdo musel být, když tam je kanál ne? Celkově jsem z toho hodně zklamaná. ()

C0r0ner

Je to spíš na úrovni Tomb Raidera, Lovců pokladů a Flynna Carsena než Indiana Jonese a jedná se tak opět o nepříliš povedenou adaptaci počítačové hry. Sice to nenudilo, ale zároveň jsem nenašel vůbec nic, proč si to pustit ještě někdy znovu. 65% ()

Kempe

Na rozdíl od mnoha diváků mi chemie mezi Wahlbergem a Hollandem sedla. Zejména Markův sarkasmus mi jel do noty. Určitá překvapení a prostředí některých scén taky zvedají úroveň snímku. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)