Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

fabecc1222

Poctivá nálož dobrodružné akce se vším, co k tomu patří. Sem tam nějaká ta hláška, střídání jedné zajímavější lokace za druhou. Extrémně přepálená a odlechčená akce. Ohýbání historických mýtů, záhad, nejasností a objevování stovky let starých tajemství. Za mě jednoduchá nabídka, která si na nic nehraje, a v rámci očekávané poptávky dokonale splňuje zadání. Hry jsem jako zaritý PCčkář nehrál, takže nemohu porovnávat, ale chuť zahrát by si je byla, to ano, tak třeba někdy... :) ()

Sany33

Príbeh: Nathan Drake sa vydá na pátranie po bájnom El Doráde za pomoci kamoša Sonyho a indícií od svojho brata. Herecké obsadenie: Toma Hollanda mám ako herca veľmi rád. Už vo filme CHery ukázal, že dokáže zahrať aj herecky vyzretejšie roli. Tu to ale nebolo nutné lebo sa jednalo prevažne o popcornovú zábavu ale rola Nathana Draka mu dľa mňa celkom dobre sadla.  Prevedenie: Drvivá väčšina filmu sa odohráva na zelenom plátne. Evidentne už dobe kaskadérov a poctivých akčných efektov odzvonilo ale na druhej strane sa na obrazovke stále niečo deje a divák je v návale zábavy od začiatku do konca. Pocity: Ja som celkom fanúšikom predlohy ale hlavne som fanúšikom dobrodružných filmov, ktoré tvoria hlavné portfólio mojej filmotéky. Preto nie som k takýmto filmom až taký kritický. Tento film si ale určite nezaslúži také nízke hodnotenie. Je pravda, že namiesto premakanej zápletky a tajomnej archeológie stavia viac na počítačových trikoch ale ak si vo finále odmyslíme lietajúce lode je to dosť zábavné dielo verné svojej predlohe. Pridaná hodnota: Filmové spracovanie hernej klasiky s množstvom CGI efektov a trocha fádnym príbehom. 74% ()

blackJag

Snesitelná generika, líně přešlapující kolem kulhající logiky (do předsálí místnosti s domnělým pokladem je vidět kanálovou mříží uprostřed náměstí!), servilně se lísající k podmínkám strážců přístupnosti (v reálu jsem podříznutého člověka neviděl, pravda, ale pochybuji, že by to mohlo vypadat jako tady). Ani ta buddy chemie moc nefunguje, jde o interakci vesměs rozpačitou, přičemž dámskou součást obsazení pominu úplně, protože za zmínku skutečně nestojí. I ty dvě akční scény, které snad měly ospravedlnit přetažené dějové lepivo, nejsou bůh-ví-co. Nevím, nevím, takto si já filmovou adaptaci oblíbeného herního titulu nepředstavuji... 55% ()

stitch7

/// Gratuluji filmu, tu naprosto nesnesitelnou letadlovou scénu z třetí hry dokázal natočit ještě pitoměji. Když ale necháte mozek někde daleko od obrazovky, jde o zábavnou podívanou. Jenom neřešit ty do očí bijící nesmysly jako naprosto dokonalý signál na neprobádaném místě pod zemí a vyluštění naprosto přesných lokací z hloupého mapového rébusu. Bohužel nejsem příliš spokojený s castingem - pokud bude další díl, asi si zvyknu, ale opravdu si Tom Holland nemohl nechat aspoň narůst strniště, když už musel být obsazen? Mark Wahlberg vypadal víc jako Nate než Sully, Sophia Ali hrála Chloe velmi nepřesvědčivě. A když někomu podříznete hrdlo, je z toho větší spoušť, než červená čárka na krku - ale musíme být mládeži přístupní, že <33 ()

drackula

Nebola to úplná strata času, ale nie je to ani nič zásadné. Trochu ma sklamala "temná strana sily", keďže záporáci boli fakt slabučký, alebo absolútne využitý. Niekedy ma akcia bavila, niekedy som bol rád že skončila. Pokračovanie si pokojne pozriem, ale nohy si za ním nepolámem. 60% Cinemacity VIVO ()

kklepkaa

Přiznám se bez mučení, že ke hře jsem jen přičuchla, takže nejsem tím asi tak úplně poznamenaná, takže mně se to fakt líbilo. Hlavně mám ráda tyhle filmy alá Indiana Jones a Tom Holland i Mark Wahlberg byli opravdu skvělí a to Wahlberga normálně moc nemusim. Ženské osazenstvo mi naopak přišlo velmi nevýrazné a nepřesvědčivé. A jako jo, šla by i s chutí na dvojku. ()

Jaro.Krafcik

Meninový uncharted, ktorý mal alebo mohol padnúť v kine s cz dabingom. Nečakal som veľa a napokon dobrý počin ako spomenul už Trevor na podobný spôsob Tomb Raidera. Holland zahral svoj štandard a určite ho prevýšil Wahlberg ako Sully, kľudne by som mu dal hlavnu úlohu ale tvorcovia sa zamerali na začiatky Drakea a tak obsadili mladšieho herca. Úplne v pohode dobrodružný film. Ktorý mal svoje nelogické a slabšie momenty. Ale pozeralo sa na to dobre. 4* ()

mkubalikova

Neznalost her je evidentní výhodou, takže já se bavila parádně! 80% P.S. My víme, Tome, že máš vypracované tělo, takže cpát nám ho do každého druhého záběru je docela zbytečné. 😁 ()

vyfuk

Samozřejmě v něčem trochu uspěchané až tupé, ale na letní odpočinkovku ideálka. Spíš body obratu jsou ctrl+c a ctrl+v. ()

andalin

Hodně spokojená s herními prvky a s obsazením Sullyho. Walhberga jsem se bála, ale nakonec to vytáhl. Spousta věcí je tak trochu pritazenych za vlasy, ale humor zůstal a to je hlavní! Těším na další. ()

Hollohlaway

Já se nudil a to bych asi neměl. Hry neznám, ale nechápu, proč to nefunguje ani jako normální hledačská pokladovka, přitom prachy jsou na tom vidět, očividně šli ale do vizuálu a herců a ne do scénáristů. Tak trapné pátrání po pokladu plné nesmyslů jsem už dlouho neviděl, odkrývání stop bylo místy vyslověně humorné. Navíc taková do očí bijící neopatrnost hlavních hrdinů, kdy vědí, že nejsou sami kdo poklad hledá, navíc jsou pronásledováni v podstatě nepřetržitě, přesto nechávají otevřené dveře, neohlížejí se, nalezené stopy si bezostyšně ukazují na ulici a hlasitě se o nich baví... Když na konci projel Tom Holland na člunu nevšímavě přímo před nevěřícně čumícími a do té doby bezradně tápajícími záporáky přímo k pokladu, vybouchl jsem smíchy. Herecky Sophia Ali ušla a je hezká, Tom Holland se snaží, ale Wahlberg je nesympatickej a navíc dost znuděnej. Jako popcornovka by to šlo, nebýt logických lapsů a podvností. ()

greath

Z mňa ide o celkom podarený film, ktorý je na základe predlohy z videohry. Hollandovi rola mladého dobrodruha sekla a predstavuje tak mladšiu a modernejšiu verziu Indyho. Spracovanie filmu, réžia a scénar na veľmi dobrej úrovni. Určite chcem aj dvojku! ()

blackkocour

Možná tak kladně film hodnotím z důvodu, že poslední dobou nechci u filmu tolik přemýšlet, a doslova vypnout mozek. Po šichtě z práce to jinak ani nejde, anebo je Uncharted opravdu zábavná podívaná. Nemastím hry, takže není překvapením že jsem o tomhle neslyšel, takže tím je to asi lepší, nemusím být aspoň frustrovaný, že Míru už budu mít navždy zafixovaného jako debílka z Teda. Ten filmový fastfood už zcela nekritizuju, protože jsem to už vzdal. Dvakrát číze s hranolky, prosím .. ()

spikey1

první minuta druhýho Sonica je stokrát poutavější než celý Uncharted. To o schopnosti filmařů, udělat zajímavý obsah něco vypovídá. Nezajímalo mě co se na obrazovce děje fakt snad ani minutu. Což je škoda:/ ()

Fox85

Neurazí a nenadchne, klasický to komentář k podobným filmům z posledních let - peníze a lepší herci nevyváží jednoduchost a předvídatelnost děje. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)