Perzský vládca Šaraman kedysi prijal do rodiny k svojim dvom synom aj chudobnú sirotu Dastana a vychoval ho ako vlastného. Armáda kráľovského mesta Nasaf sa pod vedením vezíra Nizama a troch kráľovských synov vydáva na výpravu proti posvätnému mestu Alamut, ktorému vládne tajomná princezná Tamina. Po dobytí mesta sa bezstarostný a nezodpovedný Dastan stane obeťou sprisahania a obvinia ho z vraždy. Dastanovi sa podarí ujsť a jediným východiskom je spojiť sa so záhadnou Taminou, ktorá chce späť to, čo neurodzený princ v porobenom meste vzal – posvätnú prastarú dýku, ktorej prostredníctvom je možné vypustiť Piesky času, ktoré dokážu obrátiť tok času a svojmu držiteľovi umožní ovládnuť svet, pretože môže meniť budúcnosť. Dastan netuší, že o poklad usiluje aj zákerný brat jeho adoptívneho otca. V snahe očistiť sa zistí, ako sa veci majú, a postará sa o to, aby kúzlo nemohlo byť zneužité. Kým sa tak stane, musí vybojovať množstvo bitiek a súbojov a dokázať, že je veľkým mužom, ktorý sa rozhoduje srdcom... (TV JOJ)

kaylin

Gemma Arterton je typ, který dokáže rozzářit každý film, ale v tomhle případě mě přece jen dostala nostalgie po staré DOSové hře, kterou jsem hrál na počítači, který je dnes maximálně v muzeu. Jasně, tohle má přece jen blíž k novějším hrám "Prince of Persia", ale já tam cítil i závan té staré klasiky. Akční zábava, nic jiného, ale zabavila. ()

Mikita

(20.6.2010) Blbost. Ale tak nádherná a na promítání s partou přátel, jak dělaná. Já chápu ty hlasy o nepovedené demoverzi. Děj pomalu nijaký, zápletky chabé. Pár nápadů se mi ale velmi líbilo a Jake Gyllenhaal byl velmi, velmi roztomilý. EDIT: (13.6.2011) Když už jsem to viděla asi po 5té, tak musím přehodnotit své hodnocení. Očividně je to film pro něžnější pohlaví, bitek je minimálně a film je tak postaven hodně na chemii mezi Dastanem a Taminou, ale pro mě to zatraceně funguje. A ten zážitek při promítání na FF vše ještě umocnil..... Tahle romantická fantasy má rozhodně něco do sebe. ()

Remedy

Velice příjemná záležitost, která se nesnaží být něčím, čím není a sympaticky se stylizuje do líbivé blbinky, která je po technické stránce perfektní a z hlediska bezmála dvousetmilionového rozpočtu nabízí velmi pěkný vizuální a estetický zážitek. Kulisy bomba, zpomalovačky skvostné a ani ten příběh není tak hloupoučký, jak v tomto žánru nezřídka kdy bývá. Jake Gyllenhaal a Gemma Arterton jsou zde velice sympatickou dvojicí, navíc když vezmu v úvahu ještě skutečnost, že na mně Princ z Persie zapůsobil velmi celistvým dojmem (kromě hereckých výkonů i půvabná stylizace města, výborná atmosféra a skvěle padnoucí soundtrack), bude znít závěrečný verdikt tak, že jde o slušnou, mozek nevymývající popkornovku, kterou si určitě dříve či později budu chtít zopakovat. ()

movieband

„Odsypáním písku lze vrátit čas a jen ten kdo má tu dýku, ví, co se stalo. Může se vracet, měnit události, napravovat. Ví o tom jen on.“ Nečekejte řežbu v podobě herního Prince z Persie. Já už jsem se naučil, že když je film podle hry, tak je jí jen inspirován, ale nekopíruje ji. Stejně tak to bylo u filmu Doom. Film vzal jen nápad s otevřením pekelné brány. Tady je to, to samé. Jen nápad s Písky času. Já jsem se u filmu skvěle bavil. Herecké obsazení v čele se sympaťákem Gyllenhallem a kráskou Gemmou Arterton mě nezklamalo. Hudba byla taky správně poskládaná a Gregson-Williams se zase jednou vytáhl. Děj nebyl vůbec špatný. Byl dobře zkombinovaný a líbilo se mi zasazení Asasinů do příběhu. Celkově zpracování Persie, Písků času a velkého finále bylo sakra dobré! Já jsem se u filmu bavil v maximální míře. ()

MATADOR

Pokud koukám na tenhle film jako obyčejné dobrodružné fantasy, vychází mi hodně povedená podívaná s úžasnou výpravou, hudbou a hodně cool akčními momenty. Jenomže tohle není jen film, tohle je filmové zpracování herní předlohy a tady se všeho toho "cool" cení dvojnásobně. Teda alespoň u mě. Princ z Persie mne na začátku svého příběhu neuvěřitelně vtáhl a vcucával mě neustále do svého nitra. Tenhle film je postaven na akčních scénách, nezajímali mě ostatní dialogová okénka, ve kterých se jen dovytvářel příběh. Princ z Persie: Písky času je pro mě milým překvapením a nejlepší zfilmovanou herní předlohou. ()

PogoJoe

Pohodová oddechovka, která splnila, co jsem od ní chtěl: zábavu se sympatickými herci, trochu exotiky, vtipu, akce a relaxu. Nic duchaplného, ultra originálního, nic, co by tu v různých úpravách ještě nikdy před tím nebylo. Nevadí! Ústřední dvojce to spolu seklo - zvláště si cením výběru princezny: Gemma Arterton je totiž nejen překrásná, ale má i to potřebné "něco" navíc, říkejme tomu charizma, vtip, sarkasmus, osobité kouzlo. Příběh také není naštěstí stupidní (ačkoliv to na csfd někteří recenzenti naznačují). Konec byl možná trochu zdlouhavý a závěrečné bitky s Benem Kingsleym už se mě moc nezdály, ale většinu filmu jsem se bavil. Prostě jsem se těméř na dvě hodiny ponořil do světa na plátně a nechal se unášet písky času. Já opravdu nečekal nějakou inteligentní, orginální věc se super vtipnými oduševnělými dialogy - kdo ano, asi byl zklamán. Já ne. Hezky se na tou koukalo, i přes některé chyby, jako třeba vykalkulovaná "vtipná" postava Alfreda Moliny, závěrečné akce, pár hluchých/zcela nevyužitých pasáží a možná až přílišné černo-bílosti některých postav. Ale to, co jsem tu vyjmenoval, třeba zase ocení jiní. ()

Raketka29

Vždy bývám u filmů zpracovaných na základě počítačové hry trochu skeptická. Kdo by neznal prince z Persie jak si to hopsá za krásnou princeznou. Mohu jen říct, že tento film mě mile překvapil. Poutavý děj, koukavé herecké výkony a líbivá hudba. Vřele doporučuji. ()

Thomassi

Princ z Persie je čistě jen oddychovka, při které je na prvním místě zábava. A jako takovej je nutno tento film brát, nehledat v tom nic jinýho, žádný psychologický kecy a nějakou logiku. Lidé, co od toho čekají tohle, jsou, řekněme si to upřímě, naprostí volové. Já jsem do toho šel, protože jsem čekal blockbusterovou zábavu plnou akce a exotiky (takovou, která se mi líbila u Mumie), a proto jsem taky velice spokojen a celý fil jsem si nadmíru užil. Jasně, pět hvězd tady dát nemůžu, ale ty čtyři jsou úplné maximum u takových filmů. Pamatuji se, že už to jsou tak dva roky, co se objevily první informace, a jak plynul čas, myslel jsem si, že ten film ani nevznikne, a to by byla velká škoda. Nakonec jsem se dočkal jsem za to rád. Bohužel nemůžu porovnat film z jakoukoli předlohou, jediné, co mi utkvělo v paměti, byly ty skoky hlavního hrdiny z počítačové hry. A právě ty se povedly nadmíru. Na obrazovce to pak vypadalo neskutečně. Jake jako vždy se svým typickým humorem a krásná Gemma vévodí celému příběhu. Kdo mě ale překvapil, byl Ben Kingsley, který se ukázal jako pravý slizký parchant. No a hudba u takového filmu také nemůže zklamat. Fun first. ()

m@rz

Opět trailer překonal film. Bohužel. Ne že bych PoP hrál, ale proč nemůže být adaptace akční hry prostě akční film? Prostředek filmu docela nuda a konec divný (trapný). ()

FilmFan24

Velkolepá dobrodružná podívaná, která mě mile překvapila. Co mile, prostě mi film kápl do noty. Nevím, čím to bylo, zda opravdu výpravnou výpravou, kde se opravdu nešetřilo anebo pohádkovým příběhem anebo...herci. Ano, Jake Gyllenhaal a Gemma Arterton jsou ten správný filmový pár, kde to přes počáteční averzi, kterou k sobě jako princ Dastan a princezna Tamina mají, správně jiskří. Prostě chemie jak má být! Další role jsou také vhodně obsazené. Prostě dokonalá zábava. Jenom mi trochu vadilo na pár místech zpomalení v akčních scénách, které si mohli tvůrci odpustit... ()

JohnMiller

Prince of Persia bol pre mňa v roku 2011 iba zabijak času. po 6 rokoch to síce stále zabijak času je, no narozdiel od ostatných "kolegov pomaličky zabudnutých filmov" je to pre mňa stále pozerateľná záležitosť.Má to celkom slušný príbeh, pomenej nelogickostí, čo na filmy kde sa hrá s časom je pomerne ojedinelé a herecké obsadenie je tiež slušné. Znova si to na 99% nepozriem ale za tie 2* to stálo. ()

Vědma

Do kina jsem šla bez očekávání, spíše se skepsí, že to zase bude blbina. Hru jsem kdysi hrála dokonce i já, i když počítačové hry vůbec nehraju. A tohle byla pocta hře. Opravdu jsem si připadala jako v ní, včetně skákání po různých úrovních, hledání zbraní, soubojů a dokonce i možnosti hru restartovat, začít znovu a tentokrát v ní vyhrát a získat princeznu. Největší obavy jsem měla z Jaka Gyllenhaala, opravdu nepatří mezi mé oblíbence, ale jeho pojetí Prince bylo podle mě snad nejlepší možné. Připadal mi jako kluk, který hraje svou oblíbenou hru a užívá si to. Vždycky, když se mu něco povedlo nasadil uličnický úsměv a většinu filmu se nebral vážně. Prostředí bylo krásné, humoru bylo dostatek a nevím co bych až tak moc vytýkala. Alfred Molina mi svou postavou desperáda s rádoby drsnou image hrdlořeza připomněl kapitána Shakespeara z Hvězdného prachu. Opravdu zasloužených 75%. ()

Želik

Pôvodne som nezamýšľala ísť do kina, ale môj synovec povedal, že to je super, hyper a neviem čo ešte. No neverte 11 ročnému decku :) Oplatilo sa, z kina som vychádzala so skvelou náladou. Dobrá zábava, pozerateľní herci, akcia, atraktívne prostredie a skvelá hudba. Ako letná oddychovka veľmi vhodné. ()

kajas

Co se týče počítačové hry, znám pouze tu úplně nejpůvodnější z 80. let, takže nemůžu soudit, jestli se film s předlohou shoduje. Výsledek mě ovšem velice potěšil, ústřední dvojice je víc než sympatická a závěrečný zvrat je opravdu zvrat ;). Lepší než "Souboj titánů". ()

TominoLa

Kdybych mohl vrátit čas, s chutí bych ho vrátil o 2 hodiny, abych přišel o tuhle nekončící NUDU. Jake Gyllenhaal je dobrý herec, ale tohle byla trefa pořádně vedle. S Arterton působili prkenně a nesympaticky. Bylo mně úplně jedno jak dopadnou. Vůbec jsem jim nepřál. Max smrt a dřívější konec. Velké zklamání. ()

grogodil

Herné Piesky času (a jeho dve pokračovania) patria určite medzi najzábavnejšie arkádové akčné hopsačky aké som kedy hral. Filmové Piesky sa síce snažia tváriť rovnako veľkolepo (tie prachy vidieť aspoň na výprave a ku koncu už zbytočne prepálených trikoch), no zábavné určite nie sú. Newell natočil podpriemernú šaškáreň s nie príliš oslnivým šaškom v hlavnej úlohe. Gyllenhaalovi to síce v slovných prestrelkách s Artertonkou celkom pristane, no akčné scény s ním sú v Newellovom podaní vyslovene žalostné. Z ladných akrobatických parkourových karambolov známych z hry dostanete na plátne smršť neprehľadných sekundových záberov na detaily tváre, alebo nejakú končatinu v pohybe. Výsledok je neprehľadný guláš skoro aj pri súboji jeden na jedného. A keď už nejaký plynulejší kamerový oblet pripomenie niečo od Ubisoftu, tak skôr než od Princa si Newell požičiava z Assasin's Creed. Hold, keď na to máš, tak sa pochváľ (Verbinski, Bay), keď nie (Newell), choď točiť svatby a akciu nechaj profesionálom. ()

sssssycak

Tak tenhle film mě prostě strhnul. Skvělou akcí počínaje a výtečnýcm příběhem konče. Díky bohu, že se režie nechopil Uwe Boll. ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (viac)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze