Perzský vládca Šaraman kedysi prijal do rodiny k svojim dvom synom aj chudobnú sirotu Dastana a vychoval ho ako vlastného. Armáda kráľovského mesta Nasaf sa pod vedením vezíra Nizama a troch kráľovských synov vydáva na výpravu proti posvätnému mestu Alamut, ktorému vládne tajomná princezná Tamina. Po dobytí mesta sa bezstarostný a nezodpovedný Dastan stane obeťou sprisahania a obvinia ho z vraždy. Dastanovi sa podarí ujsť a jediným východiskom je spojiť sa so záhadnou Taminou, ktorá chce späť to, čo neurodzený princ v porobenom meste vzal – posvätnú prastarú dýku, ktorej prostredníctvom je možné vypustiť Piesky času, ktoré dokážu obrátiť tok času a svojmu držiteľovi umožní ovládnuť svet, pretože môže meniť budúcnosť. Dastan netuší, že o poklad usiluje aj zákerný brat jeho adoptívneho otca. V snahe očistiť sa zistí, ako sa veci majú, a postará sa o to, aby kúzlo nemohlo byť zneužité. Kým sa tak stane, musí vybojovať množstvo bitiek a súbojov a dokázať, že je veľkým mužom, ktorý sa rozhoduje srdcom... (TV JOJ)

Petoss1

Dve hodiny som nechal mozog v úspornom režime a nijako mu to neublížilo. Ba na opak, cítim pozitívnu energiu :) Princa som si užil, nemám proti nemu žiadne výhrady a ako bonus som dostal princeznú. 75% ()

KooNY

Pokud měli tvůrci s Princem podobné záměry jako s Piráty a snažili se vytvořit dobrodružně zábavnou podívanou, plnou akce, napětí a digitálních efektů v prvním díle se jim to rozhodně moc nepovedlo. Vlastně mě v tomhle filmu bavily jen dvě věci: perfektní ústřední dvojice, na Gyllenhaale s Artertonkou se mi fakt dívalo dobře a parkourova choreografie Davida Bella mi zase připoměla to nejlepší z Assassin's Creed. Pokud bude dvojka, doufám, že scénář dostane na starost nějaký chytřejší scénarista a režie se chopí někdo zručnější. ()

Nautila

Je to přesně to, co to má být - nenáročná oddechová podívaná s fajn kulisami a kostými. Jen ten Dastan by mohl vypadat víc jako chlap a ne jak smutné štěňátko. ()

bourec

Tak tohle mě neskutečně bavilo.Film v parádním tempu,plnej akceani si při tý rychlosti nevšimnete prohřešků v logice, nebo klopýtnutích v ději.Prostě jedna velká jízda.80%. ()

shyster

Chabá nuda, která s dalším bezkrevným blockbusterem tohoto roku, Souboj titanů, prohrává o půl délky. Mike Newell mi přišel bez špetky jakéhokoli zájmu a tak nám vznikl úplně zbytečný velkofilm. ()

cariada

Předem upozornuju, hru znám jen podle názvu, tak že nemůžu srovnávat. Jako fantasy dobrodružný film velmi pěkné. Spousta akce, sem tam i vtipu, krásný prostředí. Herci taky dobrý. Určitě si dovedu představit pokračování. ()

Nach

Bohužel, Princ z Persie: Písky času se stal jedním z těch zapomenutelných filmů, u kterých jsem po měsíci ani pořádně nevěděl o čem je. Herci, dokonce ani akce či efekty se mi prostě nevryly do paměti. Hold již jsem toho zřejmě viděl hodně a toto fantasy zapadá do čistého průměru. A přesně takové bude i mé hodnocení. Do toho podprůměru ale chyběl opravdu jen ždibec. Takto rozhodně dle mého blockbuster nemá vypadat. 65% ()

Streeper

Hodně jsem se bála toho, že mě to nebude bavit, jelikož se to zase týká mystických věcí a bohů, ale nakonec jsem se u toho bavila. Je to hodně akční a místy i zajímavé a to mě udrželo na pozoru, něco málo bych z toho vystřihla, ale líbilo se mi to. Bylo to milé překvapení a Jake Gyllenhaal se mi v roli prince velmi líbil. ()

Crawler-D

Velmi silné tři hvězdičky, Mike Newell ne že by přímo překvapil, ale rozhodně nepokonil věci do absurdní míry. Princ z Persie se typově pohybuje mezi Mumií a Piráty z Karbiku. V rámci obou mu ale chybí ta jedna vysloveně vtipná postava, která táhne nebo doplňuje - jako např. kapitán Jack Sparrow či bratranec Eve v Mumii (ta má ještě tu Sommersovu brakovost a přehnanost). Princ z Persie by tak mohl být jako děsivá verze Pirátů z Karibiku, ve které by hráli jenom Orlando Bloom a Keira Knightley, ale Jake /:Jilehulehen:/ je naštěstí mnohem větší sympaťák a nějaký ten pátek v posilovně je na něm znát. Je fajn, že po všech možných kung-fu a wu-šu a atd. dostává příležitost k ozvláštnění akčních scén i jiná fyzická aktivita, jako třeba parkour, škoda jen občas dodatečných zpomalovaček a digitálního náhradníka, který musí udělat skok, který by ani sebelepší sportovec světa nebyl schopen a narušuje tak jinak zajímavou fyzičnost soubojů. Potěší i příběh, který bez výraznějšího pátrání po logických dírách funguje a dokáže zvraty podat s přesvědčivostí - tedy pokud mi tvůrci tvrdili, že zrádce je tenhle, neměl jsem potřebu jim to vyvracet, ačkoliv o jiném jsem jako o záporákovi věděl už z trailerů, nicméně v ten moment mi to jako nesmysl nepřišlo a i za to patří tvůrcům velké plus. Včetně přiměřeně velkého finále se zajímavou tečkou. Ale druhý díl prosím ne, Princ staví na poměrně uzavřeném ději a další díly by dopadly nejspíš jako pokračování Pirátů, které mimochodem Princ převyšuje. ()

starbrejkr

Co je pro generaci druhé půly 80. let hlavní, je zapomenout na časy, kdy jsme jako malí fracci trávili u původního Prince of Persia stovky hodin čistého času. Když jsem se o filmů poprvé dozvěděl, samozřejmě jsem něco takového očekával, ale jak vylézalo info, bylo jasné, že to bude něco úplně jiného. Pro ty, kdo jsou starým princem odkojení, je tady stejní jenom to, že je tu princ, princezna, nějakej zlej Peršan a šermuje se tu. Dál už je film pouze standardním zábavovým popkorňákem s východně laděnou muzikou. Je tu vtipná figurka, jiskření mezi hlavními postavami, tajemní zloduši a obrovský happyend - prostě univerzální recept na blockbuster kdekoliv na světě a kdykoliv v čase. Hlavní však je, že to celkem odsýpá, nelogičností si samozřejmě nevšímáme a bavíme se. Hereckým vítězem se pro mě určitě stává Alfred Molina, který si svou pěknou roli náramně vychutnal. Naopak Ben Kingsley mě trochu zamrzel. Ani ne tak kvůli výkonu, ale spíš k hloupě napsané postavě. On měl být tím hlavním démonem a zlounem a přitom chvílemi působí jako připosírka, který se bojí hassasinů. Škoda, s tím jeho vzhledem to mohl být neskutečný záporák. Sakra, až zplešatím, musím prostě vypadat takhle:-D No a Gemma Arterton, mmmmmm.....:-) ()

Adush93

S hrou nelze srovnávat, to je jisté. Hlavně já bych si to ani nedovolila, jelikož jsem hrála jednoho z prvních Princ of Presia, kdy měl princ žluté vlásky a skákal po 2D budovách v bílém čehosi, co připomínalo mámin župan. Tohle bylo naprosto něco jiného. Sir Ben Kingsley byl výborný - což se dalo očekávat, Jake Gyllenhaal se ukázal jako pravý hrdina a Gemma Arterton byla opravdu krásná. Vizuální efekty - skvělé, akce v plné míře, skvělá hudba a zábava. Možná je to tím, že jsem to viděla v kině. Těžko říci, jestli bych byla stejně nadšená vidět to "jen" v televizi. Každopádně na mě to zapůsobilo velmi kladně. ()

Wladi.mir

Mělo to všechno co jsem od toho čekal. Vtip, dobrodružnost, fantasy a akce. Byl jsem spokojen po všech stránkách a to hlavně hereckým obsazením Jake a Gemma můj další oblíbnený herecký pár. Palec nahoru a bavil jsem se a nuda tu nehrozí, i když konec mohl být lépe napsán byl jsem spokojen. Kdo od toho nečeká zázraky a hrál alespoň jednou Prince of Persia musí být spokojen. Pro mě osobně za 5 hvězd, ale pro csfd dávám krásný 4 hvězdy. ()

bukowski83

Dlouho jsem přemýšlel jestli tři nebo čtyři a pak jsem došel k rozhodnutí, že tři jsou tak akorát. Jakeovi jsem fandil a jeho kousky na střechách a v ulicích města se mi dost líbily. Jenže pak přišly na řadu ubohý dialogy, trapné scény s princeznou a divné herecké projevy, no a to mě vrátilo zpět na zem.Jinak je to celkem koukatelný, ale na červený čísla to není. 65% ()

JohnRambo

Je to zvláštne ale toto je najlepšia herná adaptácia ktorá ma posadila na zadok a som veľmi ale veľmi prekvapený. Čakal som (už len kvôli Disney) zase raz spackaný film kvôli vekovej prístupnosti. A ono to aj bolo natočené aby si to mohli užiť aj deti ale zároveň to bolo zvládnuté ako skvelý film ktorý zabaví, myslím, aj starších. Jednoducho tento film som nevidel posledný krát. ()

DruidKarel

928. hodnocený film: Hodnocení balancující nad hranicí 70% se může leckomu zdát, že jde jen o tuctovou sci-fi pohádku, která je určená především pro děti a mládež. Na jedné straně je to možná tak trochu pravda, nicméně film si získává toto nelibé ohodnocení právě díky jeho komerčnosti. Ať se herci snaží seč mohou, nikdy nedostane takovýto film lepší hodnocení, než 80%, což je trochu ale i srážející měřítko. Proto si tedy tvůrci pak ani moc nedávají záležet, aby se přes nějakou tu hranici přehoupli a stačí jim průměr, který jim však vydělá nehorázné peníze. Mě se film moc líbil a dokonce jsem byl spokojenej i s efekty, které jsem čakal, že budou přehnané. Dobré herecké výkony a parádné obrazu i zvuk pro mě dělají jaské 4*, které jsou nepochybně dobrým hodnocením. 4* ()

annihilation

Proč se vůbec něco takového natáčí? Tyhle prázdné komerční nádoby slepené ze slavných herců, naprosto předvídatelného příběhu, akčních scén, ve kterých se má divák na chvíli bát o hlavního hrdinu, ač ví, že se mu nemůže nic stát, romantických klišé a nicneříkajících dialogů, ty mi fakt vždycky hnou žlučí. Ale proč ne, divák to nejspíš sežere i s titulkama, soudě dle hodnocení. Nechápu to a nechci. Asi jsem trapná, protože od filmu očekávám nějakou hlubší pointu, myšlenku, umělecké vyjádření, ne jen stokrát opakovanou kostru obalenou slavnou hrou. ()

laik_60

konečne Jake trochu inak ako len s tým "šišnutým" strihom vlasov. Pohodová dobrodružná oddychovka pre spoločné rodinné sledovanie s reklamnými prestávkami na cigaretu. dobre, že také filmy idú aj v telke, do kina bych na to asi nešiel (a možno s frajerku áno .. ale "v mým věku" ??? hernajst !!!!) ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (viac)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze