Perzský vládca Šaraman kedysi prijal do rodiny k svojim dvom synom aj chudobnú sirotu Dastana a vychoval ho ako vlastného. Armáda kráľovského mesta Nasaf sa pod vedením vezíra Nizama a troch kráľovských synov vydáva na výpravu proti posvätnému mestu Alamut, ktorému vládne tajomná princezná Tamina. Po dobytí mesta sa bezstarostný a nezodpovedný Dastan stane obeťou sprisahania a obvinia ho z vraždy. Dastanovi sa podarí ujsť a jediným východiskom je spojiť sa so záhadnou Taminou, ktorá chce späť to, čo neurodzený princ v porobenom meste vzal – posvätnú prastarú dýku, ktorej prostredníctvom je možné vypustiť Piesky času, ktoré dokážu obrátiť tok času a svojmu držiteľovi umožní ovládnuť svet, pretože môže meniť budúcnosť. Dastan netuší, že o poklad usiluje aj zákerný brat jeho adoptívneho otca. V snahe očistiť sa zistí, ako sa veci majú, a postará sa o to, aby kúzlo nemohlo byť zneužité. Kým sa tak stane, musí vybojovať množstvo bitiek a súbojov a dokázať, že je veľkým mužom, ktorý sa rozhoduje srdcom... (TV JOJ)

C0r0ner

S hrou to nemá společného skoro nic, s fantasy taky dost málo. Naštěstí to je jinak celkem povedená taškařice, která by si ode mě vysloužila další hvězdičku, kdyby se jmenovala jakkoli jinak. Titulní dvojce to také sluší, takže nakonec proč ne. Nemůžu se ale zbavit dojmu děsivě promrhaného potenciálu. 70% ()

matrosh

jednoduchá odpočinková zábava plná akce. nic víc jsem od adaptace počítačové hry ani nečekal a jsem spokojený. Není ti sice tak vtipné jako piráti z karibiku ale parkur mi to vynahradil :) ()

pakobylka

"Princ z Persie“ přináší "jenom“ zábavu, nic víc … to je jediný důvod jeho existence - ale zatraceně dobrý důvod, řekla bych. Perský princ si toho je vědom a pohledy raněné laně střídá s akcí, která se většinou skládá ze soubojů kombinovaných s krkolomnými akrobatickými prvky - a musím uznat, že mu to jde převelice dobře. Jeho partnerka je sympatická a náramně půvabná bytost, odvážná a samostatná tak akorát, aby mohla přispět ke zkomplikování a zároveň i k rozuzlení příběhu - i všichni ostatní zúčastnění dělají v rámci svých rolí co mohou. Snímek není jen poctivě odvedeným řemeslem s naprosto přirozeně a nenásilně vyhlížejícími triky - navzdory zbytečně zběsilému a nepřehlednému střihu v akčních scénách má jiskru … kousek srdce, který je bezpodmínečně nutný k tomu, aby se z filmu standardního stal film nadprůměrný. Kromě toho bych ještě chtěla říct, že mi ze srdce spadl asi tak středně velký kámen, protože jsem se v hloubi duše obávala, aby Jake Gyllenhaal nedopadl stejně neslavně jako milý Sam Worthington v novém "Souboji Titánů“. Žádný takový průšvih se naštěstí nekonal - tentokrát by mě to mrzelo ještě o poznání víc. ()

Morzael

Krom trochu odfláklého začátku (celé se to tak nějak hrozně neuvěřitelně odehrálo, navíc myslím, že chlapec, který hrál mladého Dastana byl chyba, protože jeho výstup byl fakt otřes) nemám co vytknout, bavil jsem se fakt dobře :-). Po dlouhý době film u kterého jsem nelitoval peněz za lístek do kina. Atmosféra dobrá, hudba super a navíc princezna je kočka! :-D Prince of Persia jsem hrál od dětství, ale to neznemená, že jsem velký fanda této série, poslední díly herní série mi nějak unikly :-) Trochu lituju, že tam nebylo víc krve, ale tohle pojetí fantasy pohádky bylo taky dobré. Nenechte se odradit zbytečně nízkým hodnocením rýpalům a klidně na to do kina vyražte ;-) ()

Andre3000

Tak sem se konečně dostal k jednomu z mého pohledu z nejočekávanějších filmů tohoto roku. A mám docela rozporuplné dojmy. Gyllenhaala mám jako herce fakt rád, ale často mi přišlo, že se do té role vůbec nehodí. Arterton hrála skvěle a Kingsley stoupá velice rázně ve výšinách mého podvědomí. Celkový nápad není špatný, i když chvílema pokulhává, dialogy občas nevhodné no a typické neuvěřitelnosti v podobě skoků a různých úniků Dastana ani nemluvě. Zkrátka má to dost chyb, ale pořád to hodnotím velice kladně jako dobrý film. 70%. ()

MovieKings

Po druhém zhlédnutí nemohu hodnotit jinak. Chlazená Cola, obraz, akustika a hlavně atmosféra letního kina, kterou ze sebe multiplex nevytlačí ani kdyby chtěl. Po dlouhé době opravdový kinozážitek. ()

campix

Na Princi z Persie s podtitulem Písky času je velmi dobře vidět, že když je dost peněz na kvalitní obsazení a na velkolepé triky, tak ani filmová adaptace hry nemusí dopadnout špatně. U tohoto filmu je naprosto důležité vypnout, nehledat žádné velké příběhové zvraty, nechat příběh volně plynout a kochat se grafickými efekty a skvělými souboji s prvky parkouru ( o tom je hlavně Princ of Persia). Když se vám toto vše povede, tak máte o zábavu postaráno. Sice vás to nijak hluboce nezasáhne,ale královsky se pobavíte. ()

Flynn

Hezká podívaná, já se bavil, mělo to spád. Sice to bylo předvídatelné, ale co, efekty ušly, hezky to odsýpalo a byla tam nejhezčí princezna v historii princezen :o) za tu dávám hvězdičku. Příjemná dobrodružná podívaná. ()

Wormboy

Dalsi predrazeny hollywoodsky blokbaster? Veru ano, este aj nudny, miestami trapny a celkovo nemastny neslany. Dokaz o tom, ze napodobnit uspech a kvality takych Piratov z Karibiku nie je vobec jednoducha vec, pricom plny mesec hned nezaruci ani jedno z toho. No moja viera v ludstvo neupada a stale verim tomu, ze sa najde/naslo vela ludi, ktori su ochotni za TOTO zaplatit nehorazne vstupne do kina. 2* a to som este zhovievavy, pretoze cast hodnotenia si pre seba ukrajuje Alfred Molina. ()

J0hny5

Nakonec to bylo lepší než jsem čekal. Příběh není nijak moc čitelný, herci jsou příjemný a potěšíl mě i konec. Taková lepší akční, dobrodružná, romantická pohádka. 75% ()

ic

Když si kliknete na galerii uvidíte že každý záběr je do posledního detailu propracovaný jako tento . Takže masky, výprava, efekty super, ale příběh by mohl být tak nějak více neočekávaný. ()

Gaaron

Parádní pohádka a možná nejlepší adaptace hry (obecně), kterou jsem viděl - absolutní věrnost vizuálu i duchu předlohy tentokrát vůbec není na škodu, naopak. Aby si ty 4 * film opravdu zasloužil, potřeboval by vyškrtat minimálně 15 minut vaty, takhle jsou s velkou podmínkou, nicméně pokud divák přistoupí na pravidla, která tady jasně udává to, co jsem již jednou nazval "duch předlohy" (a která určují především motivace a jednání postav, které by bez tohoto "ospravedlnění" často selhávaly), nebude zklamán. ()

Pajky3

Příjemná pohádka podle počítačové hry. Hra má obdiv za to, že jí po 20 letech někdo uvedl na plátka kin. Výborné obsazení, počínaje princem Gylenhaalem přes záporáka Kingsleyho a konče u strážkyni Arteton. Možná že se díky ní podívam po několika letech i na Bonda. Pohádka krásně utíkala, všechno fungovalo. Akční scény byly pěkně udělaný. Na plný počet mi chybělo něco málo. ()

magnolia

po souboji titánu jsem se bála. docela dost. naštěstí jsem u tohohle asi nehlídala svůj jsem-mladý-intelektuál radar, takže se mi to líbilo. na tenhle druh filmů docela dost. ()

sulimo

Tak špatný to nebylo, ale dobrý taky ne, akce jsou fajné, akorát je jich na můj vkus až přes příliš a trochu tím trpí příběh. Pokud nic nečekáte, docela to pobaví, ale je to film opravdu a jen do pohody, ta rádoby filozofická složka filmu byla trapná až běda, takže to asi bude největší sousto, které musí divák s náročnější představou překousnou, prostě blbej a lacinej scénář, který je občas v blbých a laciných kulisách. Nic víc, nic míň mě nenapadá. Prostě průměr průměrů. ()

asinus

Přídavek sladkostí, prskavek a něco parkouru dobrý film neudělá, zažene nudu jen na chvíli. Zoufale neoriginální, zoufale nerytmické a tříštící se, zoufale zoufalé. Na cáry rozfofrovaná kopa potenciálu, až skoro slza ukápne. V jeho podstatě bych si totiž skoro přesně takový film moc přál, jenže konkrétní výsledek si s představou filmařského umění, či klidně jen umění kvalitně pobavit, vytírá ..podlahu. ()

pufina

Inspirováno počítačovou hrou - což já neocením, vůbec nic mi to totiž neříká. Na roli Prince zvažován Zac Efron - bože, už ta představa mě nutí se silně smát. Nicméně se vrátím k tomu, jak mě film zaujal. Vidím tu dost rozporuplné hodnocení (i když červená linka mě těší), ale je znát, že všichni ti "kritici" tady hledají akorát ve filmu něco víc, proto se to pak dá lehko odsoudit. Princ z Persie je oddechová zábava, spousta akce, vtipkování mezi hlavní dvojicí, atp. - film si na nic víc nehraje, je tu zajímavý příběh s dobrou atmosférou, skvělými herci a co víc chtít? Jake Gyllenhaal a Ben Kingsley nezklamali, Gemma Arterton je pro mě nová tvář, která hrála dost přesvědčivě a to je velké plus. ()

Martrix

Pc hry nehraju, takže je mi úplně jedno, jestli je filmová adaptace věrná předloze. V rámci žánru, tj. dobrodružné oddechovky, je Princ z Persie průměr. A to jen díky tomu, že hlavní postavy jsou sympatické. Co se děje týče, je to nebepísečná konina, jak už to tak u filmů, které nejsou vyhraněné a snaží se zavděčit všem, bývá. Jak už tady několikrát zaznělo, jde o neškodný film, který neurazí, nepotěší. Takže je vlastně vcelku zbytečný. Pokud vám stačí tupě zírat na obrázky a už máte dost českého fotbalu, je to ideální volba. V tomto kontextu pak dávám tři hvězdy, protože narozdíl od toho fotbalu, PzP skončil dobře. ()

necisty

Tak jo, díky skvělým hercům, krásné Gemmě, zajímavé myšlence, menším zvratům a kvalitním efektům by si to na začátku pět hvězd zasloužilo. To by si to ale svou úroveň muselo udržet až do konce a tam mě nějak mile překvapit. Ono si ji to ale bohužel neudrželo a ke konci to opravdu překvapilo, ale škaredě. Spoil: Ženská zařve a ještě 50 metrů ve střevíčkách běží, záporák se otočí, aby jí šel naproti, mezitím se princ zvedne a hodí po něm nůž, který měl jen tak náhodou schovaný ... z profesionálního zabijáka se během 10 vteřin stane naprostý idiot. A to odstartuje jen další kopu nedomyšlených situací s chybami a se závěrem, kde láska vše zachrání. Ač je to opravdu krásné, tak je to tisíckrát viděné a už to prostě nebaví. Na protest bych tomu nejradši dal odpad, vážně nechápu, proč tak nadějné dílko zase tak podělali. A to je vážně oficiální text distributora? Jak si to můžou dovolit vydat?! No ale ty voe, ta Gemma ale je:)). A ten závod pštrosů je dobrá prča:D. ... Velbloudi jsou důležitější. ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (viac)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze