Príbeh sa odohráva symbolicky presne devätnásť rokov po Poslednej krížovej výprave, v dobe rodiacej sa studenej vojny. V roku 1957 je Indiana Jones (Harrison Ford) profesorom archeológie na prahu penzie, ktorý si napriek búrlivej minulosti zo všetkého najväčšmi užíva pokoj a nebezpečne sa začína podobať svojmu otcovi. Staré inštinkty sa v ňom prebudia vo chvíli, keď sa objavia stopy vedúce k legendárnej Krištáľovej lebke a hlavne informácie, že po tomto údajne mocnom artefakte prahnú sovietski agenti. Indy preto strasie únavu a vydá sa na ďalšiu mimoriadne dobrodružnú cestu, ktorá ho zavedie až do vnútra peruánskej džungle, kde sa má táto vzácna relikvia ukrývať. Jeho úhlavným nepriateľom bude tento raz všetkého schopná ruská agentka Irina Spalková (Cate Blanchettová), sprevádzaná armádou hrdlorezov. Ruské komando pod vedením uhrančivej plukovníčky sa chce zmocniť krištáľovej lebky, aby s jej pomocou vyvinula „myšlienkovú zbraň“, ktorá by Sovietskemu zväzu umožnila ovládať myslenie všetkých ľudí na svete. Ani Indy nie je na svoju výpravu sám. Na jeho strane stojí spriaznený dobrodruh Mac (Ray Winstone), ktorý má však tendenciu každú chvíľu ho podraziť, ďalej napomádovaný frajer Mutt Williams (Shia LaBeouf), ktorý si permanentne uťahuje z jeho veku, a jeho prvá a zrejme aj jediná životná láska Marion Ravenwoodová (Karen Allenová). (TV JOJ)

JP84

Tak tohle se fakt nepovedlo.To už opravdu není možné natočit jedinou akční scénu bez počítačových efektů a zeléného pozadí? ()

Kada80

Všechna předešlá dobrodružství Indiana Jonese jsem ohodnotil maximálním počtem hvězdiček. Jedna z mých nejoblíbenějších trilogií,ale tohle se vůbec nepovedlo. Jsem velice zklamán a zdrcen. Neustálé vtípky a narážky na Indyho věk,rodinné vtipné dialogy a komentáře. No prostě špatný i scénář je velice slabý.K tomu všemu hrozné vizuální efekty! Vůbec mě to nevtáhlo do děje jako dřív,to bejvávala jízda. No rychle si jdu pustit Dobyvatele ztracené archy. Dávám 3* ,ale jen z úcty k minulosti !!! 55% ()

pcarogers

Tak Indiana už je fakt starý, a vytahaný kaťata s rozhalenkou a klouboukem teď už nepomůžou, ba spíš naopak. Každopádně je to klasická Indianovka, což znamená vtipy, fantazy, napětí, honičky, i nějaký ten románek a na to se dívá dobře pořád. Plus nápad se synáčkem, který se potatil bylo příjemným oživením. Krásné čtyři. ()

Muf911

Pokračuje v tom nejlepším, co si pod Indym představuji. Bezva akce, výborný ftípky a spousty koster pod pavučinami. Čekal jsem po tolika letech slabý odvar, ale jsem naprosto spokojen. ()

miza

A máme zde nalezeného syna.Snad na další díly.A tento poslední je okořeněn klasickým humorem.Na základní škole nás proti atomové bombě balili do pláštěněk a Indy to dotáhl do geniality.Zavřít se do ledničky.Prostě jsem se dobře pobavil a zasmál. ()

Alex71

Po tolika letech se vrátil muž s kloboukem a bičem. Stáří mu sluší a dokonce i ten atomový věk. A nějaké ty triky filmu vůbec nevadí. Po Bellogovi v Dobyvatelích konečně pořádný padouch a ještě ke všemu ženská. Vztah otce se synem se pro Indyho obrátil a je to na něm znát, i když v jeho očích se stále skrývá ten mladík, který namlátil i nacistům. Akce střídá akci(Honičkou ve vládním skladu počínaje), film je plný nostalgie a vzrušujících scén. Příjemně jsem se bavil a má dlouhá očekávání byla splněna. Proto říkám " Režiséři, kteří natáčíte rádoby dobrodružné komedie dívejte se. Pan Spielberg vám ukazuje jak se to dělá." ()

Holusacek

Již o 20 let stařičký Harrison Ford to zkusil v roli Indiana Jonese ještě jednou a podle mě to vzcelku dobře vyšlo.Rozhodně jsem se bavil více než u prvního a druhého a stále nevím proč.Shia LaBeouf ve vedlejší roli docela poteší.=75% a když má být dokonce i 5díl jsem zvědav o čem bude. ()

Leník

Velké zklamání. Neuvěřitelně odfláklý scénář plný logických lapsů, Karen Allen zřejmě zapomněla hrát, nejsympatičtější postavou byla v podstatě ruská záporačka. Vtipu taky pomálu, celé to působilo jako parodie na sebe sama. A možná jsem konzerva, ale Indy a mimozemšťani, to fakt nejde dohromady. ()

peaceNwar

Tak, ako v MINORITY REPORT a vo VOJNE SVETOV Spielberg pokašlal výborný námet nevhodným spracovaním, tu pokašlalo výborné spracovanie nevhodný námet. Myšlienka s mimozemšťanmi, ktorí ešte k tomu vystupujú ako bohovia a tyrani, a nie ako rovnocenné bytosti prichádzajúce v mieru celý film zhádza. Naozaj nechápem, ako mohlo niekoho napadnúť, dať dohromady marťanov s Indianom Jonesom. Film sa začína tak ako vo všetkých novších Spielberových dielach sľubne, pokračuje nadupanou akciou ochutenou atraktívnym tajomstvom opradeným okolo krištálovej lebky ale potkíňa sa krátko pred koncom na kameni zvanom debilné rozuzlenie. Keď som na konci videl ten záber lietajúceho taniera, musel som sa smiať a povedal som si že toto je už naozaj moc. Celú túto pachuť ale zásluhou režiséra na môj jazyk prilepil presladený happy end. Veľká škoda, vyzeralo to na úctyhodného nástupcu starého Indyho. Ale debili z Hollywoodu to pokašlali priblblým nápadom s mimozemšťanmi. PS: Tiež mi vadil aj miestami prestrelený scenár. V príkladoch: Výbuch atómovej bomby a trochu prehnaná akcia v pralese. ()

The Hobbit

Jako milovník původních třech dílů Indyho musím říct, že pro mě obrovský zklamání... Od blbýho nedomyšlenýho příběhu (proč proboha mimozemšťani?!) z kterýho se dalo vytěžit mnohem mnohem víc, až po šíleně přeplácaný digitální efekty z kterých akorát bolí oči + několik vyloženě "what the fuck" scén k tomu (Tarzan LaBeouf, lednice, digitálni šerm na autech, mravenci, ninja domorodci apod.)... A ten konec...achjo :-( ...Proč Stevene? ()

@nthr4X

Indy zestárnul ale to mu neubralo nic na jeho povaze a stylem jakým se prezentuje. Čekal jsem horší průser ale takhle to jde. i když místy mě ty dlouhé dialogy trochu nudily. Akce na výbornou, napětí, hnusné potvory, všechno to tam bylo. ()

imaginer21

Tak jo, ti emzáci už lezou ze Spilberga všemi rukávy i nohavicemi, ale zas ten nadhled k návratu po letech je fakt ocenitelný. Připočtu k tomu dostatečně trhlou "indiovskou" akci, nebývale slizkou padoušku, hravý vizuál a vidím, že se Mistr až tak neutnul... ()

Scaevola

(možný spoiler) Návrat ve velkém stylu přesně tak, jak jsem to očekával. Mladá Shiova krev se vyplatila, ruský přízvuk C. Blanchett byl úžasný a zápletka s mimozemšťany mne sice překvapila, ale potěšila a dobře zapadla do dosavadní dějové linie. Největší problém jsem měl naopak s K. Allen a zcela poslední scénou filmu, která mi k Indymu nesedí... Copak jim to bude fungovat? ()

kreion

Harrison Ford funguje na 100%....ale ani on nie je taký kúzelník, aby vytrieskal veľdielo z takého mizerného scenára. Nuda, vata, popkorn. Nenávidím to keď ide u dnešných filmov príbeh do ústrania na úkor nejakým digitálnym trikom. 3/5. ()

Mainstage..

Zdlouhavé akční scény , které leckdy trvají i patnáct minut , již dávno nejsou co bývaly a na dr. Jonesovi je vidět , že by si potřeboval zdřímnout. Spousty wtf momentů k tomuto ''adventrure'' žánru asi patří , ale nápad jak oživit v celku nudný příběh se prostě nedostavil. Závěr diváka nechal naprosto klidným , protože namísto nějakého inteligentnějšího zvratu , se opět sáhlo k osvědčené demolici, samozřejmě spolu s bohatstvím nevyčíslitelné hodnoty a dílo se tak konečně mohlo dokopat vymodleným titulkům. Hvězda navíc za Shiu , který oproti mému očekávání ve snímku působil nenuceně a vtipně. ()

blekekeke

Kdyby našli zase nějaký svatý grál, nebo i jen blbou truhlu se zlatem, ale vmést UFO Indimu do příběhu? Jinak jak již zde zaznělo, někdy nejsou snadné návraty legend. ()

unclejack

Indiana , toto bolo priveľa. Ale nie , vážne , flm stratil to svoje exoticko-dobrodružné kúzlo , postava Shia LaBeoufa sa mi zdala zbytočná. Neviem , nepáčil sa mi ani v Transformeroch. Ani príbeh mi už neprišiel tak dobrý , aby som nad ním žasol - mimozemšťania sú to posledné , čo mi k šťastiu chýba. Dúfam , že päťku neplánujú. ()

Kalda69

Hodne dlouho jsem se rozmyslel jak pristoupit k hodnoceni tohoto filmu a nakonec jdu zlatou stredni cestou, protoze me az tolik nepoburuje dej tohoto snad uz posledniho Indyho s Fordem jako tvurce South parku kteri to prirovnali k znasilneni. Musim rict ze me z toho vychazi prumernej film ktery me obcas vykouzlil usmev na rtech ale to bylo asi vsechno, nejhorsi na tom bylo asi to ze me skoro vsechny sceny pripadali jako toceny pred modrym pozadim, coz proste kazi dojem z filmu :o( ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

O pátého Indiana Jonese není dostatečný zájem

O pátého Indiana Jonese není dostatečný zájem

12.06.2023

Asi za dva týdny do kin dorazí Indiana Jones a nástroj osudu, pátý a prý poslední díl kultovní dobrodružné filmové série. Už teď se ale na veřejnost dostávají první odhady, jak by se očekávanému… (viac)

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

19.05.2023

Snímek Indiana Jones a nástroj osudu si užil svoji slavnostní premiéru na festivalu v Cannes, kde se Harrison Ford záhy dočkal pětiminutového potlesku ve stoje. Hned poté se na Twitteru začaly… (viac)

Pátý Indiana Jones byl dotočen

Pátý Indiana Jones byl dotočen

28.02.2022

Hotovo, dotočeno. Pátý Indy má za sebou oficiálně poslední klapku a to znamená, že nyní přichází řada na náročný proces postprodukce, stříhání, a závěrečně dolaďování předtím, než snímek přistane v… (viac)