Blue Beetle

• USA Blue Beetle (viac)

Čerstvý absolvent Jaime Reyes (Xolo Maridueña) sa vracia domov plný túžob po svojej budúcnosti, len aby zistil, že jeho domov už nie je taký, ako býval. Keď sa snaží nájsť si svoje miesto vo svete, Jaime sa nečakane ocitne vo vlastníctve prastarej pamiatky mimozemskej biotechnológie: Skarabea. Keď si Scarabeus náhle vyberie Jaimeho za svojho symbiotického hostiteľa, dostane neuveriteľné brnenie schopné mimoriadnych a nepredvídateľných síl, ktoré navždy zmení jeho osud a stane sa superhrdinom Blue Beetle. (Continental film)

Korbitch

Dlouho jsem se přemlouval, ale nakonec musím bohužel konstatovat, že to za to moc nestálo. Varovat mě nemělo ani tak hodnocení místních vodborníčků, jako zasazení filmu. Latinsko americká famílie je něco příšernýho a místy mi cukal prst na ovladači s tlačítkem stop. Nevim, co jsem si myslel. Měl jsem tušit, že ta rodina bude přeafektovaná banda požíračů tacos a milovníků telenovel. Na blití... Už u Far Cry 6 jsem měl co dělat, abych ty šílený postavy ustál. A to jsme tu sračku hráli ve dvou. Né vole, já se prostě musím nenávidět nebo co. A vůbec tomu nepřidá ani Elpidia Carilo z původního Predátora. Sry "holka", ale tohle už nespraví Aloe Vera ani výtažek z té nejlepší liány a kdyby si tě džungle odnesla, tak asi fakt žádná škoda. Bohužel výše zmíněné s velkou porcí průhlednosti to sráží do kolen. Maridueňa standardně dobrej, jeho výkon v Cobra Kai mu ostatně přinesl tuto roli. Ale jinak bohužel.... Z větší části otravná a průhledná ptákovina pro nejmenší. ()

Vidly10

Well Blue Beetle je lepší, než jsem čekal. Je to fajn zábavný film, který není nijak výjimečný a jde jen o další tisíckrát opakovaný příběh, který je pouze v kabátku chudého mexického (na což vás film upozorní během prvních dvaceti minut asi sedmnáctkrát) chlapce, který se čirou náhodou dostane k superschopnostem, krásné dívce, o které by každý jen snil a velkému korporátu, který je třeba zničit. Překvapivě rodinná vložka celkem funguje, akorát v poslední části dostane takovou až přehnanou Shazamovskou ujetost, která to do jisté míry kazí. Co se samotného třetího aktu týče, přijde mi, že je moc dlouhý a zabírá až moc z celkově stopáže filmu. Hlavní postava je jednoduchá ale sympatická. Upřímně jsem se bál dalšího Black Adama, ale ne tohle mě příjemně překvapilo a jsem ve výsledku rád, že jsem na to zašel. ()

Blackhand47

Upřímně přemýšlím, co se muselo tvůrcům v DC honit hlavou, když schválili všechny filmy, které v posledních letech vyšly. Netvrdím, že snímky od Marvelu by byly něco extra, ale kvalitativně jsou pořád o stupínek výše. Máme tu tedy "broučího" hrdinu a DC proto nenapadlo nic jiného než vykrást Ant-Mana a vytáhnout z něj značnou část prvků a zápletek. Jelikož je to navíc cíleno na Latinoameričany, je do toho přimíchána notná dávka telenovely a film je na světě. CGI je na dnešní poměry opravdu otřesné, zejména rozhraní hlavního hrdiny, které by udělal daleko lépe kdejaký amatér v After Effects. Jestli s tímhle chtělo DC prorazit, tak musí mít vedení asi něco mozkem, jelikož tohle bude bavit jenom děti, které komiksárny ještě moc nakoukané nemají. Výdělky pak pochopitelně srazil ještě Gunn se svým restartem, ale to už je kapitola sama o sobě. Hodnocení: 30 % ()

M.i.k.e

standardní origin u nás prakticky neznámého superhrdiny, který ale po nulových trailerech nakonec přinesl překvapivě slušnou oldschoolovou komiksovku. Nic převratného se sice nekoná, ale postavy jsou fajn, hlavní hrdina je poměrně sympaťák, který se musí naučit se svými schopnostmi pracovat  a dokonce se nekoná ani žádný velký digibordel. Vzhledem k tomu, že jsem nečekal vůbec nic je nakonec Blue Beetle vlastně celkem příjemné překvapení...60% ()

William_

3/10. Další generická komiksovka, na kterou zapomenete do 5 minut po konci filmu. Pro hispánské publikum asi snesitelnější podívaná, ale já se nebavil od začátku až do konce. Chudák Susan Sarandon že do takové patlaniny vůbec lezla. ()

BarryLyndon

Skvěle jsem se bavil! Ano, je to podle jednoduchého mustru, který v dnešní době už nestačí. Ale co by za tuto kvalitu dal libovolný Ant-Man, Venom nebo Flash. Všechny tyto 3 značky si to dává k snídani a je to přitom hrozně vtipný a lehký. Totálně vládne celá mexická famílie a hlavní záporácký hitman. Bavila mne akce naplno využívající možností obleků. A strašně to šlapalo na plyn ke konci.  Škoda, že to má vzhledem k tržbám asi stopku, protože by to bylo výborný v pokračování i prequelech.  No a těším se na režisérovu buddy movie s Batistou a Momoou.  8/10 a je mi jasný že to hodnotím nejlíp ze vsi :) ()

bourec

Jsem ochotnej dát dvě hvězdy za hudbu a některý souboje těch dvou píčusů. Jinak hlavní hrdina jakoby vypadl z reklamy na pevnej deodorant, hlavní hrdinka vypadá spíš jak přešitej kluk, a rodinka, hlavně zprvu byla zralá na střelu hromadnýho ničení. Kdyby Soto natočil tohle bláto ve stylu Verhoevnovic Hvězdný pěchoty, asi by si to vysloužilo nějaký procenta navíc. Takhle je to jen šeredná kravina pro pubertální mimina. 30%. ()

cariada

Pohádka pro děti. Tohle nefunguje ani jako super hrdinský film, ani jako rodinný. Celé jeho to strašně naivní a dělané do komedie vůbec se nedivím že to v kinech moc neuspělo, naštěstí to nemělo tak nabubřelý rozpočet. Na odpoledne dobrý, ale víckrát už to vidět nemusím. ()

C0r0ner

Bylo to vtipné, originální, příjemně krátké, realistické, logické a bez klišé..., to nemohu říct. Nechápu, proč po roce 2020 vznikají podobné projekty, které už člověku po těch desítkách superhrdinských filmů nemají absolutně co dát. 30% ()

Lenka.Vilka

Vlastně docela dobrý! Dobře natočený film, kde je rodina na prvním místě (a to doslova!), ale je to zpracovaný tak, že jsem tomu věřila, že jsem to věděla ne proto, že to bylo neustále opakované dokola, ale viděla jsem to tam. Možná se to někomu může zdát infantilní kvůli všem barvičkám (mě se teda práce s neonama líbila), ale na druhou stranu mě překvapilo, jak je to místy docela drsný, tedy v mantinelech toho, pro koho je film primárně určený, tj pro dětičky. Zároveň z toho lze celou dobu cítit pohoda a to, jak jsem se těšila na šťastný konec. Bylo by ode mě tedy správné dát filmu průměr a tím to uzavřít? Jo, možná jo. Jenže tohle je dobře natočený origin, který je prostě na pohodu. Jasný, jde na první pohled vidět, jako kdyby to bylo natočený kolem milénia jsou přímostí a nulovou přehnanou komplikovaností, ale rozhodně ne zpracováním a trikama  Ale proč je pro spoustu tak těžký to divácky přijmout, když retro letí jako kráva? ;) jenom postřeh... 85% :) ()

Martrix

Black Panter pro Afroameričany, Shang-Chi pro komunitu asijských Američanů, Ms. Marvel pro americké muslimy ...přitom nejpočetnější národnostní skupina v USA jsou Hispánci/Latinoameričani, tak kde to vázne? Jediný hrdinský, či superhrdinský film s compadros je kreslený Spider-man. A možná tak ještě Zorro mstitel. Jinak se to v komiksech jen hemží otrokáři a imperialisty. A to je řeč převážně o Marvelu ... . DC zatím zaostává mnohem víc....proč už dávno nevznikla Supergirl se Salmou, nebo Penelope? Proč se v Batmanovi neobjevil Del Toro, nebo třeba Peňa? Superman s tváří D. Treja by byl taky pecka... . No, co už. Teď tady máme Bugmana. Další přírůstek do Insekt Team America, kde už si hoví Ant-man, Vesp, Spider-man... . A jak si oproti svým hmyzím kolegům Modrobrouk vede? Co se týče originu, tak příběh je nejtuctovější z tuctových a to včetně úmrtí člena rodiny...je neuvěřitelné, že všechny komiksové postavy musí být zdeptaní sirotci, nebo musí projít traumatem z úmrtí některého z rodičů. Asi je to má posílit a jinak by to nešlo. Superman je v tomto nepřekonatelný...ten příjde o rodiče, druhého otce a ještě celou rodnou planetu... . Blue Beetle může být v klidu, protože mu pořád zbyla velká část rodiny, která je ústředním motivem celého příběhu. Naštěstí to není tak otravné, jak by se mohlo zdát a dokonce se najde i pár vtipných momentů. V tom má brouk blízko k pojetí prvního Ant-mana a to včetně prvního testování schopností. Ta odlehčenost je na místě, divák pak snáz odpustí, že se jede podle notně ohraných notiček a že je toho CGI opravdu hodně. Z toho poblikávání a světýlkování se chtělo mým očím blinkat. Zvlášť v závěru, už na mě bylo té svítivé modré a červené moc. Jinak co dodat...je to lepší než třeba poslední Transboti a co se týče scénáře, tak asi i než Black Hrouda a Flašinetář, ale pořád je to druhá liga...spíš krmivo pro jasnou a zanedbanou cílovku, než film na kterém by se mělo stavět, nebo by měl doplňovat nějakou rozsáhlejší ságu. Prostě jednohubka. PS: Vzhledem k tomu, že je mi toto etnikum díky svému temperamentu a naturelu mnohem sympatičtější, než "to druhé", ukřivděné, uplakané a protěžované, jsem možná smířlivější...pokud to tak nemáte, půl hvězdy z mého hodnocení ignorujte. ()

Juto

Je smutné, nie neočakávané, povedať, že ďalší superhrdinský film od DC je podpriemerný. O postavu Blue Beetla sa nikdo nezaujíma, a preto by štúdio muselo urobiť niečo špeciálne, aby publikum uchvátili, ale nestálo sa tak. Xolo Maridueña z ,,Cobra Kai'' je ako hrdina dostatočne sympatický. Ale každý v tomto filme (okrem Susan Sarandon) je hrdina. Buď to, alebo sú to otravní „komediálni“ parťáci. 4,5/10 ()

NiWi

Nadmíru průměrný komiksový origin, který výrazněji vyčnívá jen ve velmi málo aspektech. Jsou jimi obstojné akční scény, zajímavý neonový vizuál (který však nebude pro každého), a slušný hlavní hrdina. Být latino tak mě to asi odváže víc, ale jelikož nejsem, tak je Blue Beetle zapomenutelnou jednohubkou, jehož hlavní postavu uvítám třeba v nějakých případných týmovkách, ale na další sólovky potenciál nemá. ()

majo0007

Sám Blue Beetle je otravnejší než Flash a Shazam dohromady, primát má komplet jeho pošahaná rodina pošukov. Mexikáni určite šalejú, tak ako negri pri Black Pantherovi. ()

Radiq

Mexický superhrdina tady ještě nebyl, tak se to nabízelo (Black Panther pro černochy zabral, tak tohle přece musí vyjít taky). A musím říct, že to taky docela vyšlo. A to hlavně proto, že se tady obejdeme bez všech těch multivesmírů a cestování v čase. Akorát to "no killing" si mohli odpustit. Podpůrná skupina ve formě jeho rodiny je taky trochu přes čáru, ale v rámci zábavy se to dá tolerovat. Jinak nález staré Kordovic základny, kde jsou technologie z minulosti původního Blue Beetla, který byl mimochodem milionář a génius zároveň, těžce připomíná nějakého Iron Mana nebo Batmana... nebo Ant-Mana? To je jedno. Hlavně že se konečně vyskytl film od DC, kterej mě po dlouhé době vyloženě nesral a není v tom hromada trapné mega-akce a megalomansky vypadajících CGI efektů (je tam jen hromada obstojně vypadajících CGI efektů). A Xolo Maridueña je docela sympaťák. ()

DragonnCZ

Mohlo to být lepší? Mohlo. Jenže když nemáte nápady na filmový origin uděláte holt průměrnou klišé akčňárnu, kterou odněkud obšlehnete a říkáte si, jakoby jste už něco podobného viděli tak 20×. Filmu, ale neupírám hezkou vizuální stránku. Čas od času pěkně nasnímané akční scény. Dále herce Xola Maridueña zde absolutně zbožňuji a film zachraňoval a jako hlavního protagonistu jsem si ho zde oblíbil. Také se mi líbili vztahy s rodinou, jenže dost mě od toho odtrhávalo to jaký je ten film celou dobu jedno velké klišé. Ke konci bych ještě zmínil také komediální prvky ve filmu, které aspoň celkem odlehčovali film a nebyli špatné. Filmu dávám 4,5 bodů z 10.  ()

Ryuuhei

Extrémně generický, předvídatelný snímek, který mě ovšem nijak nenudil a k celé té bláznivé hispánské rodině jsem si udělal po dobu sledování celkem vřelý vztah. Zbytek tvořil superhrdinský patos, tentokrát cílící až na příliš uřvané transformace, či na dnešní dobu příšerné vizuální efekty. Kdybych to neviděl, absolutně o nic bych se nepřipravil. DC jde zkrátka taky trochu do kelu, asi jedou s Marvelem na podobné vlně. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

23.08.2023

Tak se dvojici herců Jason Momoa (Aquaman) a Dave Bautista (Strážci Galaxie) přece jen poštěstilo. V roce 2021 totiž navrhli, že by si spolu mohli zahrát v akční buddy komedii ve stylu Smrtonosné… (viac)