Blue Beetle

• USA Blue Beetle (viac)

Čerstvý absolvent Jaime Reyes (Xolo Maridueña) sa vracia domov plný túžob po svojej budúcnosti, len aby zistil, že jeho domov už nie je taký, ako býval. Keď sa snaží nájsť si svoje miesto vo svete, Jaime sa nečakane ocitne vo vlastníctve prastarej pamiatky mimozemskej biotechnológie: Skarabea. Keď si Scarabeus náhle vyberie Jaimeho za svojho symbiotického hostiteľa, dostane neuveriteľné brnenie schopné mimoriadnych a nepredvídateľných síl, ktoré navždy zmení jeho osud a stane sa superhrdinom Blue Beetle. (Continental film)

Slartibarkfast odpad!

To snad ani nelze popsat slovy, jak trapně jsem se cítil prakticky po celý průběh filmu. Nevěděl jsem totiž, jestli sleduji nějakou tupou mexickou telenovelu, nebo sci-fi večerníček pro retardované předškoláky. V každé druhé scéně divák naráží na nelogická klišé a neustávající hysterický řev pomatených portorikánců. Jinak se tam v podstatě nic neděje a postavy, ke kterým si nelze vytvořit pozitivní vztah, si ve chvilkách herecké improvizace vzájemně mažou med kolem huby a masírují si prdele. Akční scény jsou v ratingu 3+, tedy rozhodně žádná krvavá lázeň. Není tedy nic, nač diváka nalákat. Vědět to dřív, asi bych raději ty dvě hodiny žehlil kapesníky. 5% ()

Arsenal83

Mexický hmyz ma neoslovil, to už radšej burritos a poblízku nejaký záchod. Príliš veľa nudných a hlúpych rečí, príliš málo akcie a ak humor, tak taký "elánovský", čiže trápny. Rasovo našťastie vyvážené tak, aby bolo jasné, ktorá farba je zlá, na môj vkus tu bolo ale málo nebinárnych, hoci podozrenia som u niektorých postáv mal. ()

Chrustyn

Přestože to dle hodnocení nevypadá je Blue Beetle nejkoukatelnější DC komiks, tak za posledních 10 let a překonává i některé novější Marcelovky. Blue Beetle působí jak komiksovka z 90. let, která nesází na přepálenou akci ale na postavy. Její přízemnost je hlavním kladem a zároveň i negativem celého filmu, protože jak je příjemný a pohodový, tak zároveň nenabízí nic čím by strhnul. Akce je fajn ale ve výsledku jsou zde 3 menší akční scény, což je na dvě hodiny málo. Naštěstí postavy jsou fajn a raději si dám film o podivné rodině jak ze sitcomu, než vyblitej digifest nové doby. ()

SeBig

Byl sem hodně naivní, když jsem si myslel, že mě tohle bude bavit. Začátek působil zábavně, ale od 10 minuty to začlo být nezáživný.. Buď to už jsem fakt tak nehorázně náročnej, že nedokážu udržet pozornost.. nebo ty filmy už fakt stojí za viližprdel. ()

korbitch22

Nařachaná, svižná, vtipná a akcí nabitá neonová jízda, se spoustou vtipných postav a skvělých hlášek. Sympatický hrdina, super akce a svěží vítr v nahnilé žumpě dnešních komixových hoven. Připomnělo mi to svoji lehkostí prvního Ant-Mana. Podle těch 48% jsem čekal podobnou sračku jako Love and Thunder nebo Ragnarock a on je to přitom řemeslně excelentní akční film. Mexická rodina v centru dění je navíc naprosto boží. Skvělý popcorn srovnatelný se Shazamem. Takhle uživatelsky mimo hodnocení tu pěkně dlouho nebylo, 48%. Jste se posrali ne? Raoul Trujillo jako záporák excelentní. Akorát nepopírám, ze hlavní ženská hrdinka se asi vážně narodila s penisem a hrozně zbytečná smrt otce. Ale jinak super. Ale co já vím, mě se líbí i Green Lanter a Neuvěřitelný Hulk. ()

Stanislaus

(Spoiler alert!) Blue Beetle mi svým příběhem i atmosférou dost připomínal Spider-Mana (máme co dočinění se superhrdinským "hmyzákem") a Shazama (obyčejný mladík je vyvolený a získává mocnou sílu), zároveň měl film nepřehlédnutelný oldschoolový vibe - od titulků, přes Tedovu tajemnou místnost a různá udělátka (létající mouchostíhačka byla cool). Nejnovější DC snímek stojí - místy ale i padá - na rodinných hodnotách, které sice nebijí do očí jako libovolný trailer na Rychle a zběsile, nicméně jsou místy už trochu více okaté. Revolucionářská babča s "lahkým gulometem" vypadala na papíře jistě lépe, asi tak jako paranoidní strýček - na druhou stranu ale oceňuji mile zahranou scénu z "druhé strany". Hlavní hrdina/herec byl na pohodu a rád jsem viděl po delší době na plátně Susan Sarandon. Lepší tři hvězdičky! ()

rollman1

Je rok 2023. Komiksovky se předhánějí v tom, která bude mít víc velkolepou akci se škaredým CGI. V záplavě tohoto, se objevuje modrý mužík, který nepotřebuje nespočet jedniček a nul aby zabavil. Vystačí si s klasickým a jednoduchým schématem, ve kterém nechybí srdíčko. Klasický origin se vším dobrým i špatným. Typický příběh FROM ZERO TO HERO s nevýraznou zápornou postavou, standartní akcí a předvídatelný od začátku do konce. Tentokrát to ale vůbec nevadí. Film vytahuje především super obsazení titulního hrdiny a rodiny okolo něj. Všichni jsou velice sympatičtí. Ať už šílený strejda nebo překvapivě čilá babička (chci prequel jen o ní). Akční stránka je vcelku normální, ale je fajn, že se nesází jen na digitální hrátky a vidíme i práci šikovných choreografů. Vizuálně nepředvádí nic převratného, ale překvapivě vypadá líp než nedávné pokusy o hezký vizuál (Zdravím FLASHE a další). Ve výsledku jsem tak vlastně spokojen a i když mi díru do hlavy film neudělal, v záplavě přebujelých komiksovek, je to svěží závan a návrat ke starším věcem. + Sympatické obsazení, postavy, vizuál, nejen digitální akce, zasazení do jiné země, hudba, humor - nevýrazní záporáci, zkratkovitost. ()

BMW12

Takový průměrný film o novém superhrdinovi. První polovina filmu mě moc nebavila, zato v té druhé se to pěkně rozjelo a začalo to být napínavé. Ta rodinná soudržnost mi hodně připomínala Ms. Marvel. Celkově tedy na jedno zhlédnutí dobrý, ale pokračování si to nezaslouží. ()

HellFire

Úroveň superhrdinksých filmů po roce 2020 je opravdu tristní a Blue Beetle promrhal svůj potenciál v prvních 10 minutách. Místo, abychom sledovali hlavního hrdinu, jakožto se vyrovnává se strastmi života, aby nakonec „povstal z popela“, tak všechno odbudeme jedním rozhovorem: „Synku, vítej doma ze školy. Tvůj otec měl infarkt, ztratil práci a protože nemůžeme platit nájem, tak přijdeme o barák. Ale nedělej si starosti.“ „Tak dobře, nějak to vyřešíme.“ Blue Beetle mohl být Spider-Man 2, ale lazy writing a pitomé vtípky vyhrály. Nejvíc ze všeho mě zaráželo, že tvůrci ani nedokážou naplno využít filmový jazyk. Ne nadarmo se říká „show, don't tell“. Vůbec se nedivím, že film v kinech totálně propadl. Při rozpočtu 100 mil. celosvětově nedal ani 150 mil., což je totální průšvih. A to neberu ohled na reklamu, která koštovala min. dalších 50 mil. a kina si berou cca polovinu výdělku. Vůbec bych se nedivil, kdyby film skončil aspoň 50 mil. v mínusu. DC rozhodně pšenka nekvete, Flash je totiž podobný, ne-li horší průser. WB šlápli vedle, když se nakonec rozhodli nasadit film do kin místo rovnou na stream. „BUT REALLY IT'S ABOUT FAMILY. AND THAT'S WHATS SO POWERFUL ABOUT IT.“ Což potvrzuje nejvíc cringe scéna, kdy se rodinka vydá zachránit syna a zabíjí přitom vojáky, kteří jim v tom chtějí zabránit. Z babičky je rázem vraždící maniak, ale vnuk nene, ten je zásadně proti zabíjení. ()

TheEvilTwin

Že já mám potřebu být až tak patologicky zvídavý a pouštět si každou novinku. Tady jsem se totiž zase okradl o 2 hodiny svého života, a to celkem bolestivě. Blue Beetle je jen další generická DC slátanina, která vznikla, jen aby se něco natočilo. Prostoduchá míchačka všeho už 100x viděného, zrecyklovaného a vyplivnutého na plátno a ani v jedné rovině film nedokáže zaujmout. Postavy jsou nudné, charakter hrdiny bez poutavějšího originu, záporáci nudní a tuctoví a akce bez chuti a nevýrazná. Když si k tomu přidám dvouhodinovou stopáž, vychází mi suma sumárum nemilosrdný, nudící, nevýrazný (pod)průměr, který by kdysi byl vtipem a mávnul jsem nad ním rukou, ale když se tyhle neambiciozní sra*ky točí pořád a pořád dokola, už mě to trochu přestává bavit, a to jsem velký fanoušek tohohle žánru a superhrdinovek... Proč? ()

Morholt

Upřímně řečeno vznik podobných filmů moc nechápu. Jasně, pokud by patřily k prvním komiksárnám, které tu vlnu někdy na přelomu tisíciletí rozjely, slavily by bezpochyby úspěch. Ale v dnešní době? Takhle to vypadá, že film je natočený výhradně kvůli tomu, aby Mexikáni měli svého hrdinu. A navíc Soto téměř nepokrytě vykrádá Green Lantern a to fakt není film, který by měl sloužit jako inspirace. Tam kde chybí vlastní invence, snaží se tvůrci zakomponovat vtip, ale ten absolutně nefunguje a třeba pšouk či babka patří k těm nejzoufalejším fórům, které jsem v posledních letech viděl. Herecky to celkem ujde a akční stránka věci je také slušná, byť nijak dechberoucí. Ale to je v dnešní konkurenci strašně málo. Jo kdyby z toho udělali erkový souboj kartelů, kdy má mají gangsteři vlastní superhrdiny, byla by to jiná. Ale toho se nejspíš nedočkám. 35% ()

ScarPoul

Na to, aký je Blue Beetle skvelý superhrdina je jeho potenciál zase raz krásne zabitý. Film, ako keby nevedel čím chce byť. Keď je komický tak veľmi rýchlo skĺzne do trápnosti. Keď je emočný, nevyhne sa patetizmu, čo pôsobí v tejto dobe a pri takomto druhu komiksov až nepatrične. Ako keby sme sledovali mexickú telenovelu alebo ďalší diel Torettovej ságy. Efekty sú druhotriedne a hoci súboje majú určitú nápaditosť ( hlavne ten posledný) predchádza im veľké množstvo slovných omáčok a detských vtipov. Jediné, čo tam ako tak funguje, sú vážne scény, ale je ich tam trestuhodne málo. Len tie v zásade ukazujú, čím mohol Blue Beetle byť, keby išiel cestou Snydera a nie Marvelu ( čo je prekvapivé, lebo zo Snydera kradne takmer všetko). Vo finále si to užíval ako jediný George Lopez. Ten ide celý čas na 200% hoci jeho postava často krát nedáva zmysel. A Xolo je fantastický v Cobra Kai ale hlavnú postavu vo veľkofilme neutiahne. 2* lebo pozerateľné to bolo. Ale aj tak sa jedná o úplne zbytočný film. ()

BoPo

Iron Man a mladý Spiderman v jednom. Štýl to má, ako keby na režisérskej stoličke sedel Robert Rodriguez. V podstate tá najviac tuctová komiksovka na tému, ako sa nechtiac stať superhrdinom. Nenáročná oddychovka k nejakej ďalšej činnosti, ktorý z hlavy okamžite vyfučí. Pokiaľ má byť táto postava nejakým trvalejším členom nového DC sveta, tak... ()

Marcos22

Blue Beetle aneb když si hispánská rodinka buranů z Palmera City vyšlápne na elitní ozbrojené komando. Právě téma rodiny, které staví režisér Angel Manuel Soto ve svém snímku na piedestal, jej tolik odlišuje od všech ostatních superhrdinských snímků. Láska k vlastní rodině je hlavním hnacím motorem Blue Beetla a diváka provází takřka po celou jeho stopáž. Scénář ani akční scény nepřináší na poli superhrdinských filmů nic převratného ani objevného. Příběh samotný je dost sterilní, přímočarý, nenadchne, neurazí, a to je na současnou kinematografii málo. Vyjma rodinného přesahu Blue Beetle nenabízí nic, proč by si jej měl divák opětovně pustit, což je ohromná škoda. Výsledný produkt je daleko za ambicemi tohoto mimozemského skaraba. Na pomezí dvou, tří hvězd. S ohledem na nekonvenční a vlastně originální rodinný přesah, v porovnání s žánrově obdobnými snímky, se přikláním k třetí hvězdě. 🙂 (17.08.2023) ()

MoiJe

Najvacsi problem je, ze tam, kde si Spiderman, Antman i Venom uz davno uzivali a skumali co a ako, toto chlapca este stale len fnuka rodine na ramenach, ze to nechcel. Osekat stopaz na polovicu a bola by to ok zabava. ()

corpsy

Svieži vánok ( vietor určite nie ) do filmového DC univerza, nesúc sa podobne ak v komiksovom svete na vlne spidermanovských dobrodružstiev. Mlaďas, hlášky, celkový koncept strojený pre násťročné publikum ( a možno aj mladšie ). Dávam trochu nadnesené 4 stars, podľa mňa tri by boli zase málo, pretože vo väčšine minutáže ide o turbulentnú zábavu. ()

maddy

DC Universe našlo nové dno a musí byť skutočne zúfale, keď sa v roku 2023 rozhodne poslať do kín komixový film akým je Blue Beetle. Ten by totiž zapadol aj na streame a jedná sa vyslovene o televízny film, ktorý je definíciou premiernosti. Priemerný hlavný hrdina (každý chcel byť Supermanom, Batmanom, kto by už preboha chcel byť Blue Beetlom?!), priemerný vizuál s absolútne podpriemerným CGI, priemerná story, priemerná akcia, priemerný infantilný humor, priemerné všetko od prvej do poslednej klapky. Ako film niekde na káblovke na Disney Channel asi fajn, ale inak to nemá šancu nikoho ničím zaujať. Film pre deti maximálne do 10 rokov, ktoré sa u toho budú avšak nudiť kvôli množstvu zbytočných dialógov, akokoľvek staršiemu divákovi to nemá vôbec čo dať. Nie je to vyslovene škodné, len maximálnou možnou mierou zbytočné a ešte proti tomu vyzerá aj Shazam ako veľdielo. CELKOVO: 4/10 ()

Wysch

Vím, že můj názor nikoho nezajímá, ale mně se to vlastně i celkem líbilo. Je to sice fakticky taková patlanina, jak to tady někdo nazval, ale zároveň taky taková klasická komiksovka, který už se tak nějak dneska nedělaj. Ale je pravda, že box office pro Maridueňu není dobrej - obávám se, aby tahle komiksovka, na kterou nikdo kvůli saturaci nešel, nebyla hřebíkem do jeho herecký rakve. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

23.08.2023

Tak se dvojici herců Jason Momoa (Aquaman) a Dave Bautista (Strážci Galaxie) přece jen poštěstilo. V roce 2021 totiž navrhli, že by si spolu mohli zahrát v akční buddy komedii ve stylu Smrtonosné… (viac)